Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Merhaba iyi akşamlar kızlar bende aranıza katılmak istiyorum. Hemen hikayemi anlatayım.
5 sene boyunca bizde bebek için ugrastık durduk. Sayamadıgım kadar kımyasal gebelık gecırdım en son 11. Kimyasal da bıraktım saymayı. Kimyasal geçiriyorsun rahim filmine gerek yok diye diye oyaladı doktorlar. Büyük bi şehire gittim hemen rahim filmi çekti hafif tıkanıklık vardı film esnasında acılmıs. Filmden sonra da 3 kere düşük yaşadım. Genetik tahlillerim de yapıldı paı4-5 g heterozigot cıktı önemsiz dediler. Eşimin sonucları iyi degıldı morfoloji 0 ileri hız 4 dü. Aşılama sonra da tüp bebek dediler bende de pcos var bu arada ama sadece görünüm. Aşılamada fazla doz verdıgı ıcın 4 yumurtam oluşmuş aşılamayı iptal etti. Başka doktora direk tüp bebek için gittik ilk transfer kimyasal oldu 2. Donmus transferden bir oğlum var 3.5 yasında Rabbim sizlere de nasip etsin. Kardes ıcın kalan embrıyoyu denedık mayıs ayında ama negatıf oldu. Mayıstan beri kardes ıcın ugrasıyoruz. Baska bi doktora gittim histeroskopi yaptı çizik attı 2-3 ay ıcınde etkısı gıder dediçizigin. Letu catlatma iğnesi verdi testlerim pozitifti 60-167 cıktı sonuclafım bugun de 47 cıktı yıne kımyasal yasıyorum. Daha adet olmadım adet olur olmaz asılama yaptırmak istiyorum. Arkadaslarım da biraz dinlen diyorlar ama çiziğin etkisi gecmesin istiyorum sizin tecrübeniz daha cok yol gosterır mısınız bana? Eşim takviye kullandı morfoloji3 ileri hız 12 ye yukselmıs hala yeterli degıl heralde. Uzun oldu kusura bakmayın 🌸

Merhaba iyi akşamlar kızlar bende aranıza katılmak istiyorum. Hemen hikayemi anlatayım.
5 sene boyunca bizde bebek için ugrastık durduk. Sayamadıgım kadar kımyasal gebelık gecırdım en son 11. Kimyasal da bıraktım saymayı. Kimyasal geçiriyorsun rahim filmine gerek yok diye diye oyaladı doktorlar. Büyük bi şehire gittim hemen rahim filmi çekti hafif tıkanıklık vardı film esnasında acılmıs. Filmden sonra da 3 kere düşük yaşadım. Genetik tahlillerim de yapıldı paı4-5 g heterozigot cıktı önemsiz dediler. Eşimin sonucları iyi degıldı morfoloji 0 ileri hız 4 dü. Aşılama sonra da tüp bebek dediler bende de pcos var bu arada ama sadece görünüm. Aşılamada fazla doz verdıgı ıcın 4 yumurtam oluşmuş aşılamayı iptal etti. Başka doktora direk tüp bebek için gittik ilk transfer kimyasal oldu 2. Donmus transferden bir oğlum var 3.5 yasında Rabbim sizlere de nasip etsin. Kardes ıcın kalan embrıyoyu denedık mayıs ayında ama negatıf oldu. Mayıstan beri kardes ıcın ugrasıyoruz. Baska bi doktora gittim histeroskopi yaptı çizik attı 2-3 ay ıcınde etkısı gıder dediçizigin. Letu catlatma iğnesi verdi testlerim pozitifti 60-167 cıktı sonuclafım bugun de 47 cıktı yıne kımyasal yasıyorum. Daha adet olmadım adet olur olmaz asılama yaptırmak istiyorum. Arkadaslarım da biraz dinlen diyorlar ama çiziğin etkisi gecmesin istiyorum sizin tecrübeniz daha cok yol gosterır mısınız bana? Eşim takviye kullandı morfoloji3 ileri hız 12 ye yukselmıs hala yeterli degıl heralde. Uzun oldu kusura bakmayın 🌸
Canım aramıza hoşgeldin 🙏 öncelikle Allah oğlunu sana ve eşine bağışlasın maşallah 🧿 Gerçekten de çok zor, uzun ve sabır isteyen bir süreçten geçirmişsin. Bundan sonraki süreçte de Rabbim bekletmesin inşallah. Bana sorarsan çizik de attırmışsın bence aşılamanı kesinlikle olmalısın veya yine aşılama olmadan ilaçlarla devam etmelisin. Bence boş geçme canım. Eşin takviye ne kullandı? Maşallah yüzdeye göre hesaplayınca değerlerinizde baya iyileşme var.

Canım aramıza hoşgeldin 🙏 öncelikle Allah oğlunu sana ve eşine bağışlasın maşallah 🧿 Gerçekten de çok zor, uzun ve sabır isteyen bir süreçten geçirmişsin. Bundan sonraki süreçte de Rabbim bekletmesin inşallah. Bana sorarsan çizik de attırmışsın bence aşılamanı kesinlikle olmalısın veya yine aşılama olmadan ilaçlarla devam etmelisin. Bence boş geçme canım. Eşin takviye ne kullandı? Maşallah yüzdeye göre hesaplayınca değerlerinizde baya iyileşme var.
Hos buldum amiin Rabbim saglıkla nasip etsın hepızıe ınsallah 🙏 bende boş geçme taraftarı degılım ya. Aşılama da olup defteri kapatmayı düşünüyorum inşallah pozitif kapatabilirim. Cok yoruldum eşimide cok yordum sürekli bişey olacak mı yıne mı düşük yasayacagım dedıkce eşimde bu kafayla olacagı varsa bile olmaz diyor bakınca haklı ama engel olamıyorum kendıme 🥺
Mayısta tüp bebek tutmayınca buradan bi arkadas pregnacare her him diye bi takvıye önerdi onu kullandık canım. Oğlumdan sonra hıc tahlıl bermemıstı ama ben ılaca bağlıyorum cunku baska ekstra bişi yapmadı. Şimdi de argifertil m kullanıyor

Canım bence de doktoruna bi çıtlat istersen.

Aşılama süreci şöyle; (klomen üstünden gidiyorum)
1. adetin ilk günleri veya üçüncü günü gidiyorsun muayene ediyor.
2. Bazı Doktorlar adetin 3. Günü bazıları da 5. Günü ilaç başlatıyor.
3. 5. Gün başladın diyelim. Doktor dozunu söylüyor sana. Dozu kişiden kişiye değişiyor. (Ben 5. Gün başlayıp sabah akşam içiyorum 5 gün boyunca)
4. 10-12. Günlerde yumurta büyüklüğüne bakıyor, uygunsa çatlatma iğnesini oluyorsun.
5. Çatlatma iğnesi den 36 saat sonra aşılamanı olbilirsin.
İnslalh gerek kalmaz aşılama olmama değerler normal çıkar da normal yolla yada ilaç takviyesiyle falan destekler süreç baya uzunmuş ben zaten bu ay o dönemi de kaçırmışım

🤰💜ANNE ADAYI💜🤰AŞILAMA TARİHİ İLAÇ
YUMURTA SAYISI
DURUM
@iftade1 EylülGonal-f
2​
🧿 🤰
3. Aşılama​
@festina lente4 EylülGonal-f
4​
🍀
1. Aşılama​
@minadilda4 EylülGonal-F
2​
🧿🤰
1. Aşılamadan sonraki ay kendiliğinden hamile kaldı🐣🐞 mucizenin kanıtı 🙏
@turuncummm7 EylülLetu
2​
🍀
1. Aşılama​
@bebis67678 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@GulcanKarakayaTurker NZ9 EylülFostimon
Klomen
3​
🍀
1. Aşılama​
@Mihra959 EylülGonal-F
3​
🍀
1. Aşılama​
@sumeyye 130611 EylülKlomen
2​
🍀
2. Aşılama​
@Mimeily12 EylülFemara
1​
🍀
1. Aşılama​
@-nelly14 EylülGonal-f
2​
🍀
1. Aşılama​
@esray3515 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Milkamzzgr15 EylülGonal-F
1​
🍀
2.​
Aşılama​
@TOMURCUK_2721 EylülGonal-F
3​
🧿🤰
1. Aşılama
Çipli​
@mirasanne21 EylülGonal-F
3​
🧿🤰
3. Aşılama​
@mucizeolsunnnn22 EylülGonal-F
4​
🍀
1. Aşılama​
@balkalp25 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@merry5827 EylülGonal-F
4​
🍀
2. Aşılama​
@bsrgnr585827 EylülGonal-F
Letu
2​
🧿🤰
1. Aşılama​
@hayaldunyasi9228 EylülGonal-F
4​
💜
1. Aşılama​
@kuppkuppkupp28 Eylül
Gonal-F​
1​
🍀
1. Aşılama​
@karkedkah28 EylülGonal-F
2​
🍀
2. Aşılama​
@keug0329 EylülKlomen
1​
💜
1. Aşılama​
@Hayvanseverbiri29 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Safransari
2 Ekim​
Letu
1​
🍀
1. Aşılama​
@blue21044 Ekim
Gonal-F​
1​
💜
1. Aşılama​
@Teletabi5 EkimGonal-F
5​
🍀
1. Aşılama​
@Kbude6 EkimGonal-F
2​
💜
2. Aşılama​
@C1202996 EkimGonal-F
2​
💜
1. Aşılama​
@Pasiphea6 EkimFemara
1​
💜
1. Aşılama​
edahandro edahandro
7 Ekim​
Klomen​
2​
💜
4. Aşılama​
@damlasu149 EkimLetu
Fostimon
1​
💜
1. Aşılama​
@Gzzdtk9 EkimFemara
2​
💜
1. Aşılama​
@GRCLK9 EkimGonal-F
3​
💜
1. Aşılama
Çipli​
@ugurbocegi729 EkimKlomen
2​
💜
1. Aşılama​
kediannesinino kediannesinino 16 EkimGonal-F
1'den fazla​
💜
1. Aşılama​
@Melyy102618 EkimFemara
1​
💜
1. Aşılama​
@kuzu_Gonal-F
💜
1. Aşılama
Çipli​
@seldakayavuzFemara
💜
1. Aşılama​

🤰🧿 Merhaba Güzel Anne Adayları 🤰🧿
Gelin Eylül ve Ekim ayında aşılama sürecimizi birlikte takip edip birbirinize destek olalım. Adımı etiketleyip, bana aşılama gününüzü, yumurta gelişimi için kullandığınız ilacı, yumurta sayınızı iletirseniz adınızı tablomuza eklerim. Umarım bu ay aylardır hasretini çektiğimiz yavrularımıza kavuştuğumuz bir ay olur 🙏
Merhaba bayanlar bende aranıza yeni katıldım. Bu ay ilk aşılamamı olacağım femara kullanıyorum bugün ilacın 4. Günü.

H Haylihassasbiri canım hoşgeldin ♥️ tabloya ekleyebilmem için
Aşılama tarihini
İlacını
Yumurta sayını benimle paylaşabilir misin?
Henüz yumurta sayımı bilmiyorum cmrt muayene olacağım. Bu arada benim ilk aşılamam ilk gebeliğimde tüp bebekle hamile kalmıştım ama görünen bir sıkıntı olmadığı için bu kez ilk aşılama denemek istedik

🤰💜ANNE ADAYI💜🤰AŞILAMA TARİHİ İLAÇ
YUMURTA SAYISI
DURUM
@iftade1 EylülGonal-f
2​
🧿 🤰
3. Aşılama​
@festina lente4 EylülGonal-f
4​
🍀
1. Aşılama​
@minadilda4 EylülGonal-F
2​
🧿🤰
1. Aşılamadan sonraki ay kendiliğinden hamile kaldı🐣🐞 mucizenin kanıtı 🙏
@turuncummm7 EylülLetu
2​
🍀
1. Aşılama​
@bebis67678 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@GulcanKarakayaTurker NZ9 EylülFostimon
Klomen
3​
🍀
1. Aşılama​
@Mihra959 EylülGonal-F
3​
🍀
1. Aşılama​
@sumeyye 130611 EylülKlomen
2​
🍀
2. Aşılama​
@Mimeily12 EylülFemara
1​
🍀
1. Aşılama​
@-nelly14 EylülGonal-f
2​
🍀
1. Aşılama​
@esray3515 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Milkamzzgr15 EylülGonal-F
1​
🍀
2.​
Aşılama​
@TOMURCUK_2721 EylülGonal-F
3​
🧿🤰
1. Aşılama
Çipli​
@mirasanne21 EylülGonal-F
3​
🧿🤰
3. Aşılama​
@mucizeolsunnnn22 EylülGonal-F
4​
🍀
1. Aşılama​
@balkalp25 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@merry5827 EylülGonal-F
4​
🍀
2. Aşılama​
@bsrgnr585827 EylülGonal-F
Letu
2​
🧿🤰
1. Aşılama​
@hayaldunyasi9228 EylülGonal-F
4​
💜
1. Aşılama​
@kuppkuppkupp28 Eylül
Gonal-F​
1​
🍀
1. Aşılama​
@karkedkah28 EylülGonal-F
2​
🍀
2. Aşılama​
@keug0329 EylülKlomen
1​
💜
1. Aşılama​
@Hayvanseverbiri29 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Safransari
2 Ekim​
Letu
1​
🍀
1. Aşılama​
@blue21044 Ekim
Gonal-F​
1​
💜
1. Aşılama​
@Teletabi5 EkimGonal-F
5​
🍀
1. Aşılama​
@Kbude6 EkimGonal-F
2​
💜
2. Aşılama​
@C1202996 EkimGonal-F
2​
💜
1. Aşılama​
@Pasiphea6 EkimFemara
1​
💜
1. Aşılama​
edahandro edahandro
7 Ekim​
Klomen​
2​
💜
4. Aşılama​
@damlasu149 EkimLetu
Fostimon
1​
💜
1. Aşılama​
@Gzzdtk9 EkimFemara
2​
💜
1. Aşılama​
@GRCLK9 EkimGonal-F
3​
💜
1. Aşılama
Çipli​
@ugurbocegi729 EkimKlomen
2​
💜
1. Aşılama​
kediannesinino kediannesinino 16 EkimGonal-F
1'den fazla​
💜
1. Aşılama​
@Melyy102618 EkimFemara
1​
💜
1. Aşılama​
@kuzu_Gonal-F
💜
1. Aşılama
Çipli​
@seldakayavuzFemara
💜
1. Aşılama​
H Haylihassasbiri Femara
💜
1. Aşılama​

🤰🧿 Merhaba Güzel Anne Adayları 🤰🧿
Gelin Eylül ve Ekim ayında aşılama sürecimizi birlikte takip edip birbirinize destek olalım. Adımı etiketleyip, bana aşılama gününüzü, yumurta gelişimi için kullandığınız ilacı, yumurta sayınızı iletirseniz adınızı tablomuza eklerim. Umarım bu ay aylardır hasretini çektiğimiz yavrularımıza kavuştuğumuz bir ay olur 🙏
H Haylihassasbiri canım ekledim tablomuza 🧿🐞🍀 umarım sana uğurlu geliriz 🙏♥️ güzel haberlerini birlikte paylaşabiliriz. İnşallah ilk aşılamanda yavruna bir kardeş gelir 🐣🤰

Merhaba canım, perşembe idrar testi negatif. Cuma sabahından beri kahverengi çamur gibi akıntım var. Bazen sulu bazen kremsi. Kist oldu bence. Aşılama olmasa bugün adet günümdü. Ağrı var yumurtalıklarımda ama kanama yok. Hala kahverengi akıntı.
Canım seni merak ediyorum 😍 var mı gelen giden? Geç döllenmedir inşalah 🙏

Benim bir kaç sorum var edahandro edahandro ve bilen diğer arkadaslar
Aşılama işlemi normal vajinal muayne gibi mi?
İlaç kullanırken baska takviye filan kullanıyor musunuz?
ÇörekOtu kürü yapılabilir mi?

Ben kendı tecrübemi yazayım adet bıttıgı gıbı gıttım gonal f ıgne verdı hergun aynı saatte dedıgı dozda vurdum ıkıgune bır muayene ettı vajınal olarak yumurta büyümesine baktı ıgneyle beraber sabah akşam klomen hap da verdı onu da ıctım sonra aşılamadan ıkı gün önce E2 me baktırdı kanda aşılama dan 36saat önce de ovitrelle yumurta çatlatma ıgnesı oldum aşılama saatınden ıkı saat önce esın sperm verıyor aşılama da normalde anestezı yapmıyorlar ama ben anestezı ıstedım cok acılı degıl dıyolar ıns faydalı olmustır sızın içn Allah yardımcınız olsun zuzu3838 zuzu3838

Ben kendı tecrübemi yazayım adet bıttıgı gıbı gıttım gonal f ıgne verdı hergun aynı saatte dedıgı dozda vurdum ıkıgune bır muayene ettı vajınal olarak yumurta büyümesine baktı ıgneyle beraber sabah akşam klomen hap da verdı onu da ıctım sonra aşılamadan ıkı gün önce E2 me baktırdı kanda aşılama dan 36saat önce de ovitrelle yumurta çatlatma ıgnesı oldum aşılama saatınden ıkı saat önce esın sperm verıyor aşılama da normalde anestezı yapmıyorlar ama ben anestezı ıstedım cok acılı degıl dıyolar ıns faydalı olmustır sızın içn Allah yardımcınız olsun zuzu3838 zuzu3838
Çok teşekkür ederim yorumunuz için Rabbim kolaylıkla kavuştursun inşallah 🙏 anestezi diyince bi tedirgin oldum yaşayan diğer arkadaslar da agrı oldu mu acaba

X