Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Rahim duvarınız zaten kalınsa vermemis olabilir bana verdi benim cok inceydi illa verilmesi gereken bir ilaç değil her doktor her hastaya vermiyor

Kızlar biraz önce pedimde bir et parçası gördüm, yani kan ise çok koyu kimi yeri beyaz damar gibi. Bu durumu yaşayan var mı yunurta geliştirici ilaçlardan sonra.

Canıım hoşgeldin aşılama mı oldun bu ay en son seni yumurta takibinde hatırlıyorum. Hakkında hayırlısı olsun canımmm. Hangi tarihte aşılama oldun? Seni hemen tablomuza ekleyeyim. İlk sayfaya bak orda bi tablo var. Kim ne ilaç kullanmış kaç yumurtası olmuş tutmuş mu tutmamış mı
Hepsi yazıyor. Sen hangi ilacı kullandın kuzum? Kaç yumoşun oldu? ... benim doktorum o vitaminle kullanmanın bi zararı olmaz dedi. Ben kullanıyorum. Ama bu ay yumurtlamadan sonra bıraktım. Sadece elenatal içiyorum. Hamilelik öncesi Multivitamin olarak geçiyor. Doktorlar öneriyor genelde. Benim doktorum da progestan ve duphaston vermedi. Rahim kalınlığını yeterli buldukların da vermiyorlar ama bazı Doktorlar da ne olur ne olmaz diye veriyor. Ben doktordan bağımsız iki ay kullandım. Ama anladım ki bebek döllenmediği sürece bir işe yaramıyorlar. O sebeple boşu boşuna kullanmadım canım.

Canım Rabbim hiç birimizin emeğini boşa vermesin inşalah. Rshim kalınlığına g re veriliyorsa eğer. Ben yıllardır çok az miltar olarak afet olurum. Her doktor da derdi ki rahim duvarın yeterince kalınlaşmıyl
Ondan az oluyorsun. Şimdi doktor vermeyince. Ama yuöurta lontrolü yaparken rahim dubarı kalınlığına da bakmıştı. Yeterli kalınlıkta ise grrek görmemiş de olabilir

5 ekim aşılama tarihim.
Gonalf 900 kullandım her gün 100 ölçü
Doktor dağda 3 solda 2 yumurtam olduğunu söyledi ama tam olgunlaşan yanılmıyorsam 2 tane
İlk aşılamam (inşallah son olur bir dahakine getek kalmaz )

Canım ara ara hafif adet sancısı geliyor sırtım agrıyor bazen benim gogusler bayadır şiş zaten .. birde ben grip olmustum biliyorsun suan onun icin uğraşıyorum oda bel agrısı yapıyor olabilir .şimdilik bu kadar igne etkisi gecmismidir acaba ya merak ediyorum

Kızlar biraz önce pedimde bir et parçası gördüm, yani kan ise çok koyu kimi yeri beyaz damar gibi. Bu durumu yaşayan var mı yunurta geliştirici ilaçlardan sonra.
Canım et parçası gibi oluyor bende de bazen onuda doktora sorduğumda rahim kendini gebeliğe hazırlıyor gebelık oluşmayınca adetle dısarıya atıyor demişti

Bende sürekli kasık ağrısı var arada bıcak saplanıyor gibi oluyor bide kasıklarımda damarlar sanki çekiliyor gibi oluyor gögüslerim şişti indi hiç hassasiyet filan yok iğne etkisi geçti sanırım ondann ama idrar rengim bulanık hala köpüklü gibi sırt bel zaten ayakta durdurmuyor gribin nasıl gerçekten cok geçmiş olsun ya

Sagol canım her zamanmı oyle oluyorsun adet onceleri yoksa bu seferemi ozgu kasık agrından kastın adet sancısı gibimi insallah tutar canım ikimizinde gribim kotu vallah bogazım yanıyor burnum tıkalı malum ilacts kulansmıyoruz bilmiyorum

Canım benim de aynı şekilde. Çok az olur adetim pedi bile doldurmaz. Bir pedle tüm adeti geçirebilirim ama doktorum adet miktarının önemli olmadığını söyledi ve rahim kalınlığıma bakıyor her ay. İyi diyor. Bence seninki de iyi olabilir ondan lüzum görmemiştir. En azından bu ay iyi demek ki

Oyy maşallah kızzz 5 yumurta ilk defa 5 yumurta görüyorum. Maşallah maşallah. İnşalah tutar Kuzum hiç gerek kalmaz ikinciye. Tabloya hemen ekliyorum. Ben de 7sinde oldum bu ay Eşine keçiboynuzu özü, bal, badem, ceviz, fındık, bitter çikolata yedirebilirsen yedir canım. Sen zaten biliyorsundur da ben yine de diyeyim. Keçiboynuzu sanırım bize baya iyi geliyormuş. Biz bi süredir bırakmıştık. Değerlerimiz düştü. Şimdi tekrar içmeye başladı eşim.

Sevgili arkadaşlarım. Önümüzdeki hafta idrar testi yapılabilecek günlerimizi açıklıyorum. Rabbim pozitif haberlerimizi paylaşmayı nasip etsin aşılama gününü saymadan ertesi günden itibaren sayarak 12. Günümüzü buluyoruz. 12. Gün yapılan testler de genelde bebiş varsa pozitif görünüyor. 11. Gün negatif çıkan ve 12. Gün pozitife dönen testler mevcut bu sebeple idrar testi yapabileceğiniz 12. Günleri açıklıyorum

16 Ekim Pazartesi : B blue2104
17 Ekim Salı : Teletabi
18 Ekim Çarşamba : K Kbude
19 Ekim Perşembe : edahandro
21 Ekim Cumartesi : damlasu14 G Gzzdtk U ugurbocegi72 B Babyboy05

Dualarımdasınız

Canım ballı ıhlamur içebilirsin. Bi de karbonatla gargara diyorlar. C vitaminini de eksik etme kuzum. Çok geçmiş olsun bana bebekten gibi geliyor bu grip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…