Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bugun son kontrolü yaptı dr birden fazla yumurta varmiş cok fazla ıstemıyoruz dedı ovıtreal verdı yarın sabah onu vuracağım ptesı de ıns aşılama olacak anestezı için 2bın ıstedı

Bunu ben doktoruma sormuştum aşılama olduğum gün pcos varya bende yani yumurtam ya çatlamadıysa demiştim o zaman aşılama yapmanın o kadar para yatırmanın manası ne yapmazdım çıkar bidahaki aya atlardık. Ama doktorum çatlatma iğnesini vurduktan sonra yumurtanın çatlamama gibi bir imkanı yok demişti. Yani kesin çatlıyor dedi. Benim yumurta kaliteme baktı mesela hep iki gün e2 yi kontrol etti ona göre çatlatma iğnesini vurdum ben. Birde muayene etmesine gerek varmı bilemem ama aşılama yapılırken zaten doktor anlıyor görüyor çatlayan yumurtayı alttan muayene ederken. Bende hemşire karnımdan ultrasonla bakarken doktorum işlem yapıyordu gördüğünü söylüyodu yani. Bence bu durumun yumurtalık kalitesiyle alakası var canım bir dahakine çatlatma iğnesi vurmadan önce sende bi e2 iste 💕 Allahım kucağını boş bırakmasın inşallah üzülme her olumsuzluk bizim için bi tecrübe ve rabbimin yazdığı zaman vardır elbet kuzum yeterki çözülebilir olsun herşey 🤲🏻❤️
Ne güzel doktor bilgiliymiş uğraşmış benim doktorum e2 bakmadı mesela adetten sonraki 4 gün baktı sadece üniversite hastanesi olduğu için büyük ihtimalle ben cok istedim bakmasını da bakmadı 🙄

Bugun son kontrolü yaptı dr birden fazla yumurta varmiş cok fazla ıstemıyoruz dedı ovıtreal verdı yarın sabah onu vuracağım ptesı de ıns aşılama olacak anestezı için 2bın ıstedı
Kaç tane ki acaba yumurtanız 3 den fazlaya aşılama yapmıyorlar 2 normalde sanırım devlette ama özelde doktorlar ikiz istiyosalar yapılarlarmış sanırım hayırlı olsun simdiden cok fazla istemis özelde ben rahim filmi çekilirken anestezi için ek 500 tl vermistim sadece. Birde işinize karısmıs gibi olmak istemem ama ileri derece vajinismus yoksa ciddi anlmda basit ben rahim filmini cektiremedim korkudan anestezi aldım ama aşılamada hiç acı ağrı yok bi en basta kuru olduğu için rahim agzına takılan sey zorlanarak sokuluyor ama saniyelik yani diğer işlem yani içeriye sperm verilmesini hissetmiyorsunuz bile 😊 simdiden Allah hayırlı etsin herseyi 🤲🏻❤️

Bunu ben doktoruma sormuştum aşılama olduğum gün pcos varya bende yani yumurtam ya çatlamadıysa demiştim o zaman aşılama yapmanın o kadar para yatırmanın manası ne yapmazdım çıkar bidahaki aya atlardık. Ama doktorum çatlatma iğnesini vurduktan sonra yumurtanın çatlamama gibi bir imkanı yok demişti. Yani kesin çatlıyor dedi. Benim yumurta kaliteme baktı mesela hep iki gün e2 yi kontrol etti ona göre çatlatma iğnesini vurdum ben. Birde muayene etmesine gerek varmı bilemem ama aşılama yapılırken zaten doktor anlıyor görüyor çatlayan yumurtayı alttan muayene ederken. Bende hemşire karnımdan ultrasonla bakarken doktorum işlem yapıyordu gördüğünü söylüyodu yani. Bence bu durumun yumurtalık kalitesiyle alakası var canım bir dahakine çatlatma iğnesi vurmadan önce sende bi e2 iste 💕 Allahım kucağını boş bırakmasın inşallah üzülme her olumsuzluk bizim için bi tecrübe ve rabbimin yazdığı zaman vardır elbet kuzum yeterki çözülebilir olsun herşey 🤲🏻❤️
Anladım canim.

Uyudum uyandım aklım sende kaldı doktora gittiğinde buraya yaz lütfen 🌸
Canım şimdi çıktım doktordan.
Doktor demek tutmamış dedi. Çatlama mutlaka olmuştur, 9.-10. Gün de kanama gelebilir dedi.
Bundan sonraki aşama direk tüp bebek diyor.
Aşılama zaten ihtimali çok yüksek bir durum değil dedi, olmuyorsa vakit kaydetmeyelim dedi.
Bende yumurta geliştirme tedavisine yanıt alınmaması için 4-5 kez yapıp öyle karar verilmemeli mi dedim. O da senin yırtan gelisiyor herşey çok güzel gitti zaten dedi.

Bende bu ay aşılama değil yumurta takibi istedim. Tahlil verip pazartesi test sonucuna göre başlayalım dedi. Bende ilcedeyim, pzarresi merkeze gelme durumum yok, iş arkadaşım izinli kurumda tekim. Ters bir zamana geldi.
Ondan bu ay eş geçelim onumuzdeki ay duruma göre bakalım dedim.
Tüp bebek fikrine psikolojik ve maddi olarak henüz hazır değiliz de dedim.

edahandro edahandro durum böyle canım.

Doktor demek tutmamış dedi. Çatlama mutlaka olmuştur, 9.-10. Gün de kanama gelebilir dedi.
Aşılama zaten ihtimali çok yüksek bir durum değil dedi, olmuyorsa vakit kaydetmeyelim dedi.
Bende yumurta geliştirme tedavisine yanıt alınmaması için 4-5 kez yapıp öyle karar verilmemeli mi dedim. O da senin yırtan gelisiyor herşey çok güzel gitti zaten dedi.

Bende bu ay aşılama değil yumurta takibi istedim. Tahlil verip pazartesi test sonucuna göre başlayalım dedi. Bende ilcedeyim, pzarresi merkeze gelme durumum yok, iş arkadaşım izinli kurumda tekim. Ters bir zamana geldi.

Bence çok hızlı tüp bebek dedi ya. Ben bile 4. Aşılamamda hala tüp bebeğe hazır değilim. Senin böyle hissetmen çok normal. Bilemedim kuzum. Bence ikinci aşılamayı bile yaptırabilirsin gibi geldi ama tabi doktorun daha iyi bilir

Hele ki senin çocuğun da var. Hamile kalabilirsun bence doktor takipli en azından bi 6 ay devam etsen de sonra tüp bebek deseydi. Bilemedim walla ben de tüp bebek konusuna hazır olmadığımdan yanlış yönlendirmeyeyim kuzum

Son düzenleme:
Tam sayı söylememiş anladım kuzum. Bir yumurta bile yetiyor, istedikleri de o zaten 🙏 Hayırlara vesile olsun inşlalh aşılaman kuzum.

Son düzenleme:
Bence çok hızlı tüp bebek dedi ya. Ben bile 4. Aşılamamda hala tüp bebeğe hazır değilim. Senin böyle hissetmen çok normal. Bilemedim kuzum. Bence ikinci aşılamayı bile yaptırabilirsin gibi geldi ama tabi doktorun daha iyi bilir
Kesinlikle katılıyorum

Demekki hamile kalabiliyorsun ki bir çocuğun var. Doktoruna ne kadar güveniyorsun farklı bir doktora görün bence bir de. Çünkü bence en önemli şey aşılamada doktorun bilgi ve becerisi. Ben çok gördüm doktorun bilgisizliği ve uğraşmak istememesi yüzünden olumsuz sonuç alan

Hele ki senin çocuğun da var. Hamile kalabilirsun bence doktor takipli en azından bi 6 ay devam etsen de sonra tüp bebek deseydi. Bilemedim walla ben de tüp bebek konusuna hazır olmadığımdan yanlış yönlendirmeyeyim kuzum
Haklısın canım.
Bende öncesinde yumurta takibi istedim, hatta bir kaç yumurta takibi sonrası aşılama.
Ama nalet olsun ki ilcedeyim, doktor uzak, her zaman gidip gelemiyorum, doktor değiştirmek istiyorum ama bu konuda ne fikrim var ne fikir alabilecegim biri burada.
Bu ay eş geçeceğim artık. Çünkü tekrar gelemem işten dolayı. Sonrası için de doktor değiştirmek yada başka birşey düşüneceğim.
Doktor yapmam demiyor aslında istediğin kadar yumurta takibi aşılama yaparım ama zaman kaybı diyor 😔

Arkadaşlar merhaba. Konunuz ile çok alakası yok ama aklıma takılan bir sorun var. Doktor bana catlatma ignesi olmadan önce e2 bakti 560 lardaydi. O akşam catlatma ignesi yaptım 2 gün sonra tekrar e2 istedi benden ama e2 190 a düşmüş. Şimdi bu düşüş çatlatma ignesinden kaynaklı mi. Sizlerinde böyle düşüş oldu mu

Kızlar bugün aşılamamın 9. Günü. 14. Günü bekliyorum. Ara ara olan kasık batmalarım ve gögüslerimde şişlik ve hassasiyer var. Bunları birşeye yorup yormamam gerektiğini bilmiyorum. Kendimi umutlandırmak da istemiyorum. Benim sorum şu ki. Doktorum bana aşılama sonrası hiç bir ilaç vermedi. Öoğu arkadaşa duphastın ya progestan(adını yanlış yazmış da olabilirim😀) verilmiş. Bana vermedi hiç. Aşılamayı yaptı dedi artık beklicez. Sadece fermotil women kullanıyorum. Onu kullanmamaçı söyledi o kadar. Normal mi ilaç vermemesi ?

Kullansığımız ilaçlardan dolayı bir dahaki ay yumurtası kendiliğinden gelişen cok kişi var hatta tedavisiz sonraki ay hamile kalan inşallah seninde öyle olur 🤲🏻 en güzel kararı sen verirsin psikolojini vucudunu tanıyan en iyi sensin 🌸 benımde tutmazsa sadece yumurta takıbı yaptırıcam senınle aynı düşüncedeyim zaten ilaç denemesinde iğne de kullandım direk aşılama yapıldı ilk seferde ondan biraz denemek istiyorum ve dediğin gibi bende ne maddi ne manevi asla hazır değilim tüp bebeğe su devirde imkansız benim maddiyatım için

X