2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım bana 8 Ocak dedi normalde 12 gün sonra 7ocakmis pazara denk geldiği için 8yazdi ne alaka 13 gün normalde 10.gün olmazmiydiiiii
Kuzum daha net olsun diye diyorlar herhalde bnm ilk kizimdada 10 üncü gün istemişti ben dayanamadım evde 6 inci gun test yaptım çıkmadı 7 inci gun kanda çıkmıştı sonra iki gün gün sonra bidaha vermiştim ama bunda vermeyecem günümü bekleyecegim şimdilik 5 inci gun embriyosu bnm ki belkide ondan 10 üncü gün dedi kuuzm

Evet canım östrojen hormonu ile başlıyorlar benim doktorum endometrium kalınlığını takip ediyor uygun kalınlığa gelmesine yakın transferden 5 gün önce progesteron hormonuna da başladı hem iğne hemde fitil olarak. Durumuna özel başka ilaçlar da ekleniyor canım. Yani bu sefer gebeliğe yönelik ilaçlar oluyor. Ve nasip olursa gebeliğin 12. Haftasına kadar kullanılacağını oyledi benim hekimim. Embriyoların hayırlı ve sağlıklı olsun canım. Vesilen olsun 💐😊
Amin inşallah hepimiz hayırlı ve sağlıklı çocuklarımıza kavuşalım inşallah teşekkür ederim 🙏

Kızlar Günaydın
Bugün hayırlısı ile keseyi görmeye gidicem.Inanilmaz stresliyim.Kan testini 2 defa yaptırdım ilk test 11.gun 250 ikincisi 13.gun 650 doktorum değerler çok güzel tekrar yaptırmaya gerek yok dedi ama dünden beri içimi korku kapladı keşke bir test daha yaptırsaydim ya düzenli artmadiysa içim içimi yiyor.Dualarinizi eksik etmeyin nolur🙏

Kızlar Günaydın
Bugün hayırlısı ile keseyi görmeye gidicem.Inanilmaz stresliyim.Kan testini 2 defa yaptırdım ilk test 11.gun 250 ikincisi 13.gun 650 doktorum değerler çok güzel tekrar yaptırmaya gerek yok dedi ama dünden beri içimi korku kapladı keşke bir test daha yaptırsaydim ya düzenli artmadiysa içim içimi yiyor.Dualarinizi eksik etmeyin nolur🙏
Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz kuzum. Bende zor tutuyorum kendimi kan verme konusunda babada gerek yok dedi. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻

Hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz kuzum. Bende zor tutuyorum kendimi kan verme konusunda babada gerek yok dedi. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah 🤲🏻
Amin canim rabbim herkesin yüzünü güldürsün inşallah.Icin daha rahat edecekse tekrar kan ver bence ben pişman oldum vermedigime

İlk 3 ay normal gebelikte de riskli o sebepten 12 ci haftaya kadar devam diyorlar. Bu cumartesi dozu düşürecek iğnenin biri çok yakıyor onu çıkarsa rahatlarim bir de günde 3 kere yemek yeyio ilaç alıp kusuyorum acaba o ilaçlar fayda ediyormu bilmiyorum. Benim ilk hamileliğimde de bogle olmuştum o zaman ne ilaç ne iğne hiç biri yoktu ama içtiğim suyu bile kusuyordum.
Transfer sonrasında bu kada iğne ilaç neden kullanmak zorundayız acaba transferden sonra her şey normal bir gebelik seyrinde olur diyorlardı normalde ben 2 yıldır ilaçları hayatımdan çıkartmış bir insanım ağrı kesici bile içmiyorum nerdeyse doğal takviyeler kürlerle devam ediyodum hayatıma ve böyle kendimi daha sağlıklı ve mutlu hissediyodum tüp bebek yaptırmak zorunda kaldık ama bu kadar iğne ve ilaç almamız beni çok kaygılandırıyor zaten zor geçirdiğim bu süreci çok daha zorlaştırıyor doktorumuz iyi ama sadece modern tıp düşüncesinde ve çok bilgi de vermiyor acaba benim gibi olan var mı bu süreçte nasıl bir yol ilerledi çok merak ediyorum

Kuzum daha net olsun diye diyorlar herhalde bnm ilk kizimdada 10 üncü gün istemişti ben dayanamadım evde 6 inci gun test yaptım çıkmadı 7 inci gun kanda çıkmıştı sonra iki gün gün sonra bidaha vermiştim ama bunda vermeyecem günümü bekleyecegim şimdilik 5 inci gun embriyosu bnm ki belkide ondan 10 üncü gün dedi kuuzm
Peki belirtin var mı canım?

Kızlar selamlar, 3. transferim pozitif gordum devam etmedı.
Genelde belirtisi olanlar için soruyorum.

5.gunden itibaren belirgin neler oluyordu sanki geçen seferlerde daha çok belirtim vardı sımdı ıyıyım gıbı gelıyor kotu dusunmeye basladım :KK43:

Kızlar Günaydın
Hayirli olsun smdiden peki son adet tarihine gore ne kadrlik bebis

Ben canım. Niye böyle düşüyorsun 3. Günde tutan çok var
Canım soyle diyim dün doktora gittim.2adet dondurulmuş iyi kalite 3.gun embriyomuz var .başka da embriyom yok kenarda.doktor koyarsam ikisini de koyacağım dedi.acaba hiç transfer yapmadan bir kere daha opu yapsak 5.gun için beklesek mi dedi.o yüzden bı kaldım oyle

21 aralık trasfer olan kızlar test yapan var mı ya da niyet eden :)
benim 3. gün embriyosu yarın kan veresim var ne diyosunuz
Ben henüz yapmadım ama yarın gidip kan versem mi karasız kaldım
Eşim vermeyelim erken olduğu için çıkmazsa üzülürsün bu sefer olacağı varsa da o stresinden tutmaz diyor 😔

X