2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Ben varım yapmadım ama çok korkuyorum artık yok gibi hissetmeye başladım 😔😔😔😔 siz ne durumdasınız
bende dünden beri ağrılarım falan gitti hep o yüzden daha da merak etmeye başladım açıkçası
sizlerden cesaret alırsam bende kan veririm sizinle :)) destek olurum hep beraber transfer olduk hep beraber öğrenelim :))

Canım soyle diyim dün doktora gittim.2adet dondurulmuş iyi kalite 3.gun embriyomuz var .başka da embriyom yok kenarda.doktor koyarsam ikisini de koyacağım dedi.acaba hiç transfer yapmadan bir kere daha opu yapsak 5.gun için beklesek mi dedi.o yüzden bı kaldım oyle
Bence iyi kaliteyse transfer ol canım

Bizimki uzman değil. Ama kadın doğum hast gittim oda 2 tane yazdı eczaneler birer tane verebiliriz devlet karşılamıyor günlük 1 doz olarak geçiyor dediler. Valla eczanecilerde şeytan olmuş. Kolaylık sağlamıyorlar hakkım helal değil yani çok uğraştırdılar beni
Tabi tabi aynen öyle ben yumurta toplama sırasında eczacılarla kavga ettim elinde olan ilacı satmadı bana asla helal etmiyorum hakkımı

Transfer sonrasında bu kada iğne ilaç neden kullanmak zorundayız acaba transferden sonra her şey normal bir gebelik seyrinde olur diyorlardı normalde ben 2 yıldır ilaçları hayatımdan çıkartmış bir insanım ağrı kesici bile içmiyorum nerdeyse doğal takviyeler kürlerle devam ediyodum hayatıma ve böyle kendimi daha sağlıklı ve mutlu hissediyodum tüp bebek yaptırmak zorunda kaldık ama bu kadar iğne ve ilaç almamız beni çok kaygılandırıyor zaten zor geçirdiğim bu süreci çok daha zorlaştırıyor doktorumuz iyi ama sadece modern tıp düşüncesinde ve çok bilgi de vermiyor acaba benim gibi olan var mı bu süreçte nasıl bir yol ilerledi çok merak ediyorum
Tamam da canım ne olursa olsun dışarıda oluşan bir embriyo var diğer gebeliklerden farklıyız bu yüzden ve düşmemesi, rahime iyi tutunması, vücudumuzun onu kabullenmesi için mecbur kullanmak zorundayız özellikle ilk 3 ay. Nasip olursa şayet kalp atışına kadar benim sabah akşam protesgan dex devam edecekmiş sonrasında kullanmayacakmışım ama ilaçlarım 3 ay devam edecekmiş.

Kuzum daha net olsun diye diyorlar herhalde bnm ilk kizimdada 10 üncü gün istemişti ben dayanamadım evde 6 inci gun test yaptım çıkmadı 7 inci gun kanda çıkmıştı sonra iki gün gün sonra bidaha vermiştim ama bunda vermeyecem günümü bekleyecegim şimdilik 5 inci gun embriyosu bnm ki belkide ondan 10 üncü gün dedi kuuzm
Sana test gününü ne zaman dedi balım bide sen ayın kaçında transfer olmuştun. Kız 5. Gün verdim negatif ağladım 😅 eşim saçmalama çok erken daha istisna oldu diye sende de mi çıkacak diyor 😅

Ben de bugün transfer oldum prolutex günde bir estrofem sabah akşam
Progestan fitil sabah 2 akşam iki folik asit günde bir ama kan sulandırıcı vermedi doktor normal mi böyle kullanan var mı kızlar
Bende salı günü transfer oldum prolutex bugün baslıcam . Esrofem günde 3 . Progesten fitil sabah 2 akşam 2 folik asit günde 1 . Birde bende tiroid ilacı kullanıyorum banada kan sulandırıcı vermedi

21 aralık trasfer olan kızlar test yapan var mı ya da niyet eden :)
benim 3. gün embriyosu yarın kan veresim var ne diyosunuz
Merhaba canım şansa gördüm yorumunu :) ben de 22si cuma günü transfer oldum 5. gün embriyosuydu. Denemek için pazartesi gecesi yani transfer günü dahil 4.gün test yaptım sadece benim görebildiğim bir çizgi gördüm ogünden beri de her sabah yapmaya devam ediyorum gitgide koyulaşıyor çok şükür. kan tarihim 2sinde onu bekliyorum. Herkeste farklı tabi süreç kimisi çok daha geç görüyor testte eğer negatif görürsem de üzülmem erken olduğunu biliyorum dersen yap :) üzülüp kafaya takacaksan hiç yapma bence

10-15 dk içinde transfere başlıyor olacaklar benim.
çok sakindim, embryo hakkında bilgi vermeye geldiler, fotoğrafını gösterdiler, ağlamaya başladım.
hayırlı olsun kolaycacık geçsin inşallah canım hiç stres yapma en önemlisi stresten uzak durabilmek insan istemez duygulanıyor tabi :KK1:

X