2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar ikili tarama testim güzel çıktı çok şükür sorun yok dedi doktorum. Nipt ya da fetal yönlendirmedi yaşından ötürü gerek yok dedi
Ayyy çok mutlu oldum

Darısı bizlrin başına inşallah. Benim yaşımdan dolayı direkt önerdi. 11. haftadan sonra nasipse nifty gerçekleştircez, inşallah sağlıklıdır ekstra cinsiyetini de öğreniyormuşuz.

Amin kuzum darısı başınıza
Evet onda cinsiyet seçeneği de var inşallah minnoşun çok iyi annesi Allah ım çok şükür ya gerçekten çok şükür inşallah her hamile sağlıkla kucağına alsın bebeğini. Hamile kalmak isteyen herkes de en kısa en sağlıklı zamanda hamile kalsın kimsenin kucağı boş kalmasın, kimsenin sınavı bu olmasın

Kızlar hamile olan arkadaşları tebrik ederim Allah sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin birşey soracağım dün test yaptım adet günümdü ama negatif çıktı fakat 3 gündür ağrı çekiyorum yumurtlama günümden sonra ilişki oldu ama geç döllenme bı demek mi oluyor idrarda sonuç çıkmamasının nedeni olabilir mi böyle bir durum yaşayan var mı diye merak ediyorum şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

canım malesef beklemekten baska yol yok.Elbettekı gec yumurtladıysan o ilşkde tutmus olabılır,buda gec yansır testlere o yüzden,son ilişkiden 10,11 gün gectıyse varsa cıkar ama buyuk ıhtımalle.insallah Allah gonlune gore versın.

Canım haklısın da işte işten izin almak falan öyle sıkıntı ki sık sık doktor izni alamıyorum. O yüzden doğru tarihte doğru şey için gitmiş olmam lazım. Adet olursam bu ay da biter bitmez giderim. Herhalde adet bitmeden çekilmiyordur. Adet bitiminden hemen sonradır diye tahmin ediyorum. Yumurtlama döneminden önce tamamlanması açısından. Sağ olasın cevabın için

Merhaba ben sadece doktor kontrolünde kullandım 3 kez 2 si aşılama öncesiydi 1 tanesini de yumurta geliştirici ilaç kullandım yumurta boyu 20 ye ulaşınca kullandım
3 kez derken 3 adet mi iğne yapıyorsun yani? Bu iğne sanırım kendi kendimize yapabildiğimiz bir iğne? Peki doktor neye göre vermişti canım bunu sana öncesinde yumurta takibi vs mi yaptı?

3 kez derken 3 adet mi iğne yapıyorsun yani? Bu iğne sanırım kendi kendimize yapabildiğimiz bir iğne? Peki doktor neye göre vermişti canım bunu sana öncesinde yumurta takibi vs mi yaptı?
Yok hayır sürecim boyunca toplamda 3 kez kullandım çatlatma iğnesi her biri farklı bi döngüdeydi. Aşılamada kullandım aşılamadan 36 saat önce yapıyorsun kendin yapıyorsun evde ama doktor söylüyor şu saatte şu şekilde yap diye . Zaten öncesinde de dediğin gibi doktor yumurta takibi yapıyor yeterli büyüklüğe ulaştığında söylüyor

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Geç döllenme illa ki geç yumurtlama sonucu mu oluyor? Yoksa normal yumurtlama tarihinde olup geç döllenme olabilir mi?
İlk söylediğin canım. Geç döllenme geç yumurtlama ile ilgilidir. Ya da çok çok düşük bir ihtimalle bir ayda iki kez yumurtlamış olman gerekir. Yumurtlama olduktan sonra o yumurta 24 - 36 içinde ya döllenir ya da döllenmez. Yani onun 3 gün 5 gün bir hafta sonra döllenmesi gibi bir ihtimal yok. O yüzden düzenli adet gören düzenli yumurtlayan kadınlarda sürpriz gebelik diye bir şey de aslında söz konusu değildir. Kendi anneme bile anlatamıyorum ona kalsa ayın herhangi bir günü hamile kalınabilir ama o öyle değil ayın sadece bir günü hamile kalınır. İlişkiler de o günün birkaç gün öncesinde bir iki gün sonrasında olmalıdır (gebelik için). Ama pcos vardır adet düzensizliği vardır orada durum çok farklı bizim konuştuğumuz düzenlilik senaryosu Bu konuda okumadığım izlemediğim yayın kalmadı bana güvenebilirsin

Anladım canım. O zaman adet bitimi doktora gitsem uygundur değil mi? Adetin üçüncü günü falan gitmeme gerek yok. Yeni yumurta için yapıyoruz sonuçta bunu işi bitmiş olan için değil :)

Anladım canım. O zaman adet bitimi doktora gitsem uygundur değil mi? Adetin üçüncü günü falan gitmeme gerek yok. Yeni yumurta için yapıyoruz sonuçta bunu işi bitmiş olan için değil :)
Canım ben hep adetin 2. Yada 3. Günü gittim doktor hormon testlerime ve ultrasonla baktı. O yüzden sonrasında gidince nasıl olur bi fikrim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…