2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Ayyyy hadi inşallah ilk gebelerden biri de sen ol 🙏 Gebelik olmaz ise de asla olumsuzluğa umutsuzluğa kapılmıyoruz.Bazen gerçekten nedeni olmuyor sağlıklı da olunsa o ay nasip değilse olmuyor. Umarım en hayırlı vakitte güzel haberi alırsınız eşinle 💕
Yaa teşekkür ederiim herkes tez vakitte kavuşur inşallah 🙏🏻 geçen yaz sonu kistim patladığı için ameliyat oldum, doktorum şubattan itibaren deneyebilecegimizi söyledi. Hormon testleri vs hersey yapıldı sıkıntı görünmüyor şimdilik. Stres yapmazsak olur gibi hayırlısı bakalım ☺️

Bu arada doktor inofolic combi hp verdi onu kullanıyorum ilk defa yumurtlama olduktan sonra içmeye devam ediyor muyuz bilgisi olan var mı?

Selam kızlar,
Temmuz ve Ağustos ayları için gebelik planlayan varsa isimlerini bu başlığa yazdırabilir. Şimdiden herkes için hayırlı olsun :KK200: :dua:
Kızlar isimlerinizi yazdırırken beni etiketlemeyi unutmayın. Mesajlarınız gözümden kaçabilir. Ya da özelden de mesaj atabilirsiniz.
Güncel SAT ve BAT tarihlerinizi de eklemeyi unutmayınız isimlerinizi yazdırırken.

🤓 Hamilelik İçin Önemli Notlar :
  • Öncelikle tüm anne adayları olabildiğince stresten uzak dursun. Hatta meditasyon yapın her gün 10 dk. Zihninizi rahatlatın. Karnınızı sevin, bebeğinizin 9 ay evi orası olacak. Olumsuz asla düşünmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın. Her gün karnınızda sanki o varmış gibi düşünün, bebeğinizin ilk ultrason görüntüsünü, karnınızdaki ilk tekmesini hayal edin. Pozitif olumlama yapın. Evrene pozitif enerji göndereceğiz sadece. Bir şey zaten olmuş gibi davranırsak o şeyin olma hızı çok çabuk gerçekleşiyor unutmayın.
  • Hergün bir şekilde egzersiz yapın, ille cardio yapmaya gerek yok. Yarım saat yürümek bile tamamen hareketsiz kalmaktan iyidir.
  • Abur cubur yemeyi bırakın, vücudunuza olabildiğince sağlıklı gıdalar sokun. Mümkünse sigara içen güzellerim sigarayı bırakın. Hatta eşinize bıraktırın. Sigara sperm kalitesini etkileyebiliyor.
  • Vitamin takviyesi alın mutlaka, D vitamini, Omega 3, B12 gibi. Doktorum bana "İnositol" de kullandırıyor kaliteli yumurtlama için. Doktorunuza danışıp alın izin verirse.
  • İlişkiden sonra hemen kalkmayın mümkünse bir 20-30 dk kalça altına yastık koyarak bekleyin.
  • İlişkiden sonra hemen duş almayın. En az 3 saat sonra alın çok almanız gerekiyorsa. (Her gün yumurtlamıyoruz ayda 1 gün olan bir şey ve biraz geç duş almakta sıkıntı olmaz) Gerekirse ertesi gün alın.
  • Genelde doktorlar 1 dolu 1 boş ilişki öneriyorlar yumurtlama dönemi sürecinde. Ancak siz her gün de çalışma yapabilirsiniz durumunuz el veriyorsa.
  • Ovulasyon testi ile takip ediyorsanız pik gördükten sonra 1 hafta gün aşırı ilişkiye devam edin. Bazı kadınlarda pikten sonra hemen çatlama olmayabiliyor.
💕ANNE ADAYI 💕
SAT (Son Adet Tarihi)​
BAT (Beklenen Adet Tarihi)​
DURUM 👼🏻 / 🔴
Renklibiri00--
Merveeee5721 Mayıs18 Haziran
Nurse953528 Mayıs24 Haziran
aynuray_30 Mayıs24 Haziran
bhykrttl29 Mayıs25 Haziran
Pkolu_anneadayi31 Mayıs-
eylem912 Haziran27 Haziran
Numerus clauses1 Haziran29 Haziran
fiyonaprensesolan30 Mayıs30 Haziran
Mervesavas283 Haziran1 Temmuz
Doga4 Haziran1 Temmuz
Belisimm2 Haziran2 Temmuz
canancan113 Haziran2 Temmuz
aynurland3 Haziran2 Temmuz
sev92 Haziran3 Temmuz
gunaygul4 Haziran3 Temmuz
difembahyaa8 Haziran3 Temmuz
zuzu38383 Haziran3 Temmuz
bliiss6 Haziran3 Temmuz
simurgggg7 Haziran4 Temmuz
Cancanyus5 Haziran4 Temmuz
melisaa933 Haziran5 Temmuz
babytoys7 Haziran6 Temmuz
dream23118 Haziran6 Temmuz
ozuge5 Haziran7 Temmuz
gunes0502 Haziran7 Temmuz
Boldi11 Haziran7 Temmuz
fnd_505 Haziran-
Tikabasa8 Haziran8 Temmuz
sundy9410 Haziran8 Temmuz
halles16 Haziran8 Temmuz
YILDIS12 Haziran10 temmuz
IADK13 Haziran10 Temmuz
Afratafrac21 Haziran19 Temmuz
Sat 14 Haziran Bat 11 Temmuz Kürtaj sonrası ilk adetimi oldum Temmuz için gebe kalmaya çalışmalara başlicam çakşır kökü suyu içicem vitamin kullanıyorum 1 ilişki 1 boş geçerek denicem bakalım inşallah pozitif ve sağlıklı bir gebelik olur bundan sonra

Kızlar merhaba benimde aranıza alabilirsiniz 🌸 dilerim hepimiz o güzel haberi alırız benim sat 03.06 bat:29.06nsuan ovulasyon takip ediyorum ve size danışmak istiyorum. Bel ağrım ve akıntım var sizce bu gün değerlendirilmeli mi yumurtlama olmuşmu?

Eklentiler

• IMG_8689.jpeg
    IMG_8689.jpeg
    155,3 KB · Görüntüleme: 53
Sat 14 Haziran Bat 11 Temmuz Kürtaj sonrası ilk adetimi oldum Temmuz için gebe kalmaya çalışmalara başlicam çakşır kökü suyu içicem vitamin kullanıyorum 1 ilişki 1 boş geçerek denicem bakalım inşallah pozitif ve sağlıklı bir gebelik olur bundan sonra
Ekledim kuzum. Hayırlı gelsin inşallah. Umarım tekrar kayıp yaşamazsın 🙏💕 Çakşır kökü suyunu ben de duydum kullanıp hamile kalan çok var. İnşallah faydasını görürsün.

Kızlar merhaba benimde aranıza alabilirsiniz 🌸 dilerim hepimiz o güzel haberi alırız benim sat 03.06 bat:29.06nsuan ovulasyon takip ediyorum ve size danışmak istiyorum. Bel ağrım ve akıntım var sizce bu gün değerlendirilmeli mi yumurtlama olmuşmu?
Hayırlı gelsin bu topik inşallah, ekliyorum bebiş. HEnüz pik olmamış. Tam eşit renkte değiller, anca sıvı alımına dikkat ediyorsun demi testleri yaparken? en az 2 saat idrar tutulacak ve sıvı alınmayacak.

Bir de eli kulağında duruyor pik için. Yarın olur zannediyorum ki. Ancak doktorumun dediği gibi sen 1 dolu 1 boş her ne olursa olsun 1 hafta dene bu günlerde. Kalça altına da yastık koyup bekleyebilirsen yarım saat bekle öyle.

Bugün negatifim afrataframmmm maaleseff …. Adet olacak gibi de tüm belirtilerim mevcut
O zaman inşallah kırmızılar gelmiş. Tam bat günü çook hafif silik çizgi ile öğrenen oldu burada kaç kişi. Bat gününe kadar varsa test tekrar 😂

Bir de eli kulağında duruyor pik için. Yarın olur zannediyorum ki. Ancak doktorumun dediği gibi sen 1 dolu 1 boş her ne olursa olsun 1 hafta dene bu günlerde. Kalça altına da yastık koyup bekleyebilirsen yarım saat bekle öyle.
Son 2 aydır dediğin gibiydi canım ama Birçok arkadaşta yumurtlama gördüğün anda hergün diyor..

Çok sağol canım Evet canım bende öyle yaptım koyu olunca biraz aklım karıştı o halde yarın kesin koyulaşır 🌸
Ben mesela günde 2 defa aynı saatlerde yapardım hep. Sabah böyleydi benimde akşam birden pik olmuştu. Ertrsi gün öğleden sonraya kadar sürmüştü pikim sonra çatlamıştı.

Sen dedin ya profilini değiştir olumsuzluğu simgeliyor çekiyor diye… dünden beri ne yapabilirim ne yapabilirim düşünüyorum. Düşünürken bugün velimin birinin whatsap durumunu gördüm. Allahım o durumu görünce o kadar çok etkilendim ki ne kadar anlamlı ne kadar derin. Aşık oldum o söze. Buraya da bırakıyorum okuyan herkesin yüreğine ferahlık versin Rabbim.
Biz belki yaprağını istiyoruz, ama bilmiyoruz ki Rabbim bize belki bahçesini hazırlıyor.
Gerçekten çok etkilendim çok.
Çok hoşuma gitti… A Afratafrac
Kankam sen de çok demiştin profilini değiştir diye bak nasıl güzel olmadı mı tam oldu🥹🥹🥹 Papatyamaviss Papatyamaviss

Eklentiler

• IMG_5995.jpeg
    IMG_5995.jpeg
    73,2 KB · Görüntüleme: 51
X