2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
16743275816851947708364921780228.jpg

Progestan kullananlar kervanına ben de katıldım🙆🏻‍♀️ Bugün kaynana muhabbeti döndü konuşacak anlatacak çok şeyim var neyseki lekelenmem oldu kendi derdime düştüm kusmadım buraya içimdekileri…..ikincide tek lafına aldırış etmeden devamke. Daha hamile olduğumu bile bilmiyor haketseydi söylerdik çok üzgünüz…..👎

Kızlarr geldiiim🤓 Simdi 2 yillik evliyiz biz iki taraftanda uzak sehrde yasiyoruz. kafamiz rahat. Evlendigimizde de oncesinde de kaynanamin israrli davranislarinin farkindaydim. boyle istiyoki onun dedigi olsun genelde hep evide yoneten oymus zaten. esimde usul sakindir. her neyse uzakta olunca izinlerde bi sekilde dayaniyodum aramiz iyidir kotu konusma olmadi hic. ama cocuk konusunda acayip israrciydi. ne zaman olcak 1 taneyle kalmicaniz ya 4 5 tane cocuk olsn kalabalk aile iyidir felan.her neyse biz esimle duymazdan geldk ne zmn istedysek o zmn oldu Şükür. daha hamile oldgmu ogrebdgnden beri konusmalarmzda hep ikincide hemen olsn arasi uzun olmasn 1 taneyle kalmicanz ya gene diyor. ya once bu hayirlisiyla dogsun belki istemiyoruz ikinciyi. beni inada bindiriyor. isteyecegm varsada ikinciyi sirf onun yuzunden istemicem. esim karari bana birakiyor sagolsn. takma.diyor ama bana surekli biseyi dikte edilmesi beni cok gerior. kendi annem bu huyumu bildgi icin bana cok karismaz hayatta. sonra yine arada konusmalarda iste dogumuna babanla gelcez bilmem ne evim kucucuk misafirin yatcagi yer sadece salon var iki koltuk. kendi annem gelcek diyorum gene diyoki biz babanla gelcez. afedersnz sey kdr ev. yazin sicagnda dogum.yapmis olcam gecelikle lohusalkla dolscam bide kayinbaba cekcem evde. kendi babam gelmicek annem gelck nasipse sadece. ama o bunu dusunemiyor. once bi annem kalsn gitsin sonra gelsin kayinbabada dimi. evde yatcak yer yok biliyo hala israr ediyo basimizda buyuk bulunsunmus. simdiden hayati bana zehir stres etti. bide esim yanimdayken soyluyo bunlari hepki sesimi cikarmiyim.diye. bende dayanamadm en son aradim. soyledm kendi annemle sana yatcak yer var babam sonra gelse olurmu dedim. sesi bozuldu hemen zar zor kabul etti rssmen ama bozuldgnu anladm. niye bu noktaya getiriyosun kendin dusunsen olmazmiydi. benim babam dusunebiliyoda kendisi kadin bunu dusunemiyor. kaldiki kendi annemde en fazla 10 gun kalcak yanimda. ama genede beni bunu soylemeye itti kendisi. oyle yani kizlar esim ben konusaym dedi basta ama ona dedm sen konusursan annen seni bi sekilde ikna eder ben konusurum isimi sansa birakmam dedm😀 ama genede kayinbabami alip getirmez insallah napcagi belli olmaz. he birde dogum yontemimi simdiden soyluyo bana. cok yuruyus yap normal doguma iyi geliyor diyor alttan msji veriyor. dedm ben sezaryen dogurcam inadina sinir ediyor beni ya😢kendi annem bana bu kdr karismiyor uzun oldu hakkinizi helal edin
Merhaba canım😘daha yeni hamilelik ve ikinci çocuk mu diyor Allah sabır versin gerçekten herşeye karışmaları gerçekten çok kötü. Bende bir bucuk yıllık evliyim benim kayınvalidem bebek için acele etmeyin hayatınızı yaşayın evliliğin tadını çıkarın diyordu. 41 yaşında daha genç olduğu için çok iyi anlaşırız bu üç aydır evde yatıyorum eve kimse gelmesin dedim ben çok halsizim tamam kızım dedi kadına anne bile demiyorum asla asla laf etmez hatta arada beni aramıyor diye trip falan bile atarım hiçbirsey söylemez garibim 😂 daha 4 yasında kaynım var kadın yeni gelin gibi hala😂

Benim sarilik durum biraz daha kahverengiye döndü. Sabah sari basladi. Doktora saptigimizda wc ye girdim hemen oncesinde hala geliyor mu diye kahverengiydi. Ama cok acik renkli bi kahverengi tarif edemiyorum ama. Adet olcakmisimda sokulememis camurumsu bi akinti gibi. Pede cikmiyor peceteye dokundurdugumda pecetede kaliyor. Bu arada bizde ailecek dediginiz gibi mi diye dusunduk aynen. Cunku benim 18 aralikta da bi gunluk hatta bi anlik daha koyu kirmiziya yakin toplam kurdan ebatinda kanamam geldi. Ozamanlarda sari akintim koyuydu. Nerdeyse 1 ay sonra bugunde bu oldu. Acaba adet döngümden kaynakli her ay mi bu sekilde olucak diye yorduk. Hayirlisi olsun. Icim rahat degil hala ama doktora gittim sonucta kanama alani vs gormedi. Sorun olsa ultrasonda gorunurdu degil mi dedim tabiki dedi. Bu arada idrar tahlilimde tertemiz degil ama sikinti yaratacak bir enfeksiyon belirtisi gorulmedi sonucunda. Ne yapacagimi bilmiyorum 7 8 saatlik yolculuk yaptim simdi yatiyorum dinleniyorum. Dua ediyorum. Insallah yarin duzelir 😔 moralim baya bozuldu ama.
soncta kontrolun yapilmis icini ferah tut canim. döngüdende olabilir pis kan kaliyomus ya bazen. mesela bende de lekeler oluyor boyle sari kahve acik renk beyaz camasirda hele daha belli telas etmiyorum drada hic demedim cok sukur kontrollerde de bisi cikmadi. Allahin izniyle gonlunuzu ferah tutun agir ani hareketlerden kacinin. bende mart sonu nisan gibi annemlere gitmek gormek istiyorum ucakla ama sonrasi 1 saatlik otobus yolculugum olck drum insallah izin verir. nerden baksan 6 7 saatimi alcak bir yolculk suresi havalani otobus bekleme derken.

Merhaba canım😘daha yeni hamilelik ve ikinci çocuk mu diyor Allah sabır versin gerçekten herşeye karışmaları gerçekten çok kötü. Bende bir bucuk yıllık evliyim benim kayınvalidem bebek için acele etmeyin hayatınızı yaşayın evliliğin tadını çıkarın diyordu. 41 yaşında daha genç olduğu için çok iyi anlaşırız bu üç aydır evde yatıyorum eve kimse gelmesin dedim ben çok halsizim tamam kızım dedi kadına anne bile demiyorum asla asla laf etmez hatta arada beni aramıyor diye trip falan bile atarım hiçbirsey söylemez garibim 😂 daha 4 yasında kaynım var kadın yeni gelin gibi hala😂
haha ne guzelll😁😁 ay yok benimki gecen beni aradi bakamadm cidden musait degildm sonra koltukta uyumusum 2 saat donmedm diye esimi aramis aradmda dönmedi diye merak etmis olabilir tmm ama ikinci kez arasaydi yada msj yazssydi gene ust uste ulasamassydi anlardm bir kere aramana cevap gelmiyo diye isteki esimi ariyo gicik oldm.

haha ne guzelll😁😁 ay yok benimki gecen beni aradi bakamadm cidden musait degildm sonra koltukta uyumusum 2 saat donmedm diye esimi aramis aradmda dönmedi diye merak etmis olabilir tmm ama ikinci kez arasaydi yada msj yazssydi gene ust uste ulasamassydi anlardm bir kere aramana cevap gelmiyo diye isteki esimi ariyo gicik oldm.
Sabrınıza sağlık ben sizin gibi olsam belki dayanamazdım bilmiyorum 🙏☺️ benim kayınvalidemde kaç gündür beni arıyor açmıyorum trip atıyorum ama gariban eşimle konuşurken yine diyor haklıdır valla arayamadım. Ama bende bu memlekete gelin geldim annem kardeşlerim İstanbulda kendimi çok yanlız hissediyorum kendimce haklıyım yani ☺️

Kızlar mesajlarınızı okudum kayınvalideyle alakalı gerçekten hepinize Allah sabır versin hamilelik hormonlar derken bide böyle seylerle uğraşmak insanı çok yıpratıyor. Benim kayınvalidem benimle uğraşmıyor ama tam tersi ben kadına takmış durumdayım😂😂 kendisini çok sevdiğim için en çok benimle ilgilensin istiyorum beni aramadığı için trip atıyorum falan 😁😁 simdiye kadar üç defa aşerdim dedim yaptı getirdi sağolsun. İnşallah sizinkiler de sizin değerinizi bilir 🙏

Sabrınıza sağlık ben sizin gibi olsam belki dayanamazdım bilmiyorum 🙏☺️ benim kayınvalidemde kaç gündür beni arıyor açmıyorum trip atıyorum ama gariban eşimle konuşurken yine diyor haklıdır valla arayamadım. Ama bende bu memlekete gelin geldim annem kardeşlerim İstanbulda kendimi çok yanlız hissediyorum kendimce haklıyım yani ☺️
Yalnizlik zor ama bazen uzak oldugum icin seviniyorum. Kendi annem gelinine o kdr anlayislidirki. mesela cocuk yapmadilar kendi kararlari istemediler. annem bir gun demedi yapinda yapin diye. siz bilirsnz dediler. benimki daha bunu dogurmadan 2 nin 3.nun lafini ediyor araya sokusturuyor delleniyorum😀

kız ben senin kv sevdim ya :KK70: kv diye tabi farklı düşünüyo insan ama bence seni çok düşünüyo hamilelik hislerim öyle diyo :KK70: ilk yazdığında da mesela hani senin için bebek için düşünüyo gibi geldi ne bileyim

Yalnizlik zor ama bazen uzak oldugum icin seviniyorum. Kendi annem gelinine o kdr anlayislidirki. mesela cocuk yapmadilar kendi kararlari istemediler. annem bir gun demedi yapinda yapin diye. siz bilirsnz dediler. benimki daha bunu dogurmadan 2 nin 3.nun lafini ediyor araya sokusturuyor delleniyorum😀
Tüm anneler anlayışlıysa bu kayınvalideler neden böyle 😂 inanır mısın benim annemde seninki gibi abimler 6 yıldır evliler asla onlara karışmadı sanki benmi bakacağım çocuğa onlar Kendi bilir dedi. Ama ablamın kayınvalidesi düşman başına çok fenaydı hatırlıyorum ablam ne zaman regl olsa gelir kavga ederdi çeker giderdi bizim yanımızda ablamın çocuğuda olunca yüzüne bile bakmadı 😐

kız ben senin kv sevdim ya :KK70: kv diye tabi farklı düşünüyo insan ama bence seni çok düşünüyo hamilelik hislerim öyle diyo :KK70: ilk yazdığında da mesela hani senin için bebek için düşünüyo gibi geldi ne bileyim
yaa canim kotu biri degil aynen ama sadece dedigi olsun istiyor surekli ögüt. nasihat veriyor kiyafet alsak ne gerek var millet ustunde yamalilarla.geziyor bir ayakkabin varsa 2. ye gerek yok diyor yani biraz izin versem hayatima mudahalesi cok olcak. yatak odama cocuk meseleme karismasi iyice delirtti beni.ama kalben iyidir cidden sadece dili fazla. herseye karismak istiyor iste

X