2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın kızlar, bugün 11+5 oldum akşam otururken ve yatarken gece kasıklarımda batma oldu hem sağ hem sol sanki bıçak saplanıyor gibi 3 5 saniye sürdü ve geçti 4-5 kez oldu normal mi aceba sizce yoksa hastaneye gitsem mi bu zamana kadar hiç ağrım olmamıştı...😞
Canim 10. haftalarimda sol kasigima koltuga normal oturdgm esnada bir sanci girdi bicak sapladilar sanki koltuga oturmam ile bagirarak uzanmam bir olmustu tektimde cok korkmustm. sonra derin nefes ala ala kendimi dogrulttum nefes alip verince sancida girip cikiyodu giderek acisi hafifledi yarim saate kendime gelmistm. eger sende gecmiyorsa dr na sorabilirsn kasik agrilari normal diyorlar ama baglar gerildigi icin rahimden.

Canim bence sen hic kafana bunlari takma duy ama duyma dikte etmeye calistigi seyleri.. o da böyle de kabul et alttan almaya calis yine bildigini oku tabi ki.. sadece konusmakla kalabilir💁🏼‍♀️ kayinbabanin gelmemesi konusunda da sebep belirtirsen belki daha mantikli gelir ona da düsünemiyorlar demek ki bence direk sebebiyle söyle.. 🌸
Esimde oyle diyor he de gec diyor. Allahtan o öyle biliyor annesinin huyunu. he deyip gecip kendi bildiimizi yapiyoruz...Gelme konusunu konustm sebebini anlattm canim zaten. bozuldu sesi bi düştü ama yapacak bisey yok. ben kendimi ayni evin icinde kac kisiyle strese sokamam bebegime alisma kendimi toparlama surecinde😘
OSYM sınavına geç kalan kız gibi koştum geldim kayınvalide konusuna 🤣🤣 Benimki iyidir hoştur, aslında severiz de birbirimizi ama gerçekten bazen öyle laflar diyor öyle hareketler yapıyor ki bi kaç ışık yılı uzaklaşıyorum ruhen. Balayından beri çocuk yapın biz bakarız diye darlayıp durdu, benim büyüdüğüm ortamda da böyle sorular çok ayıptır yani sorulmaz kimseye, neyse en son eşim arayıp bağıra çağıra yaptığı ayıbı söyleyince dha sormadı. Nitekim evlendik ve sadece 1.5 sene sonra hamile kaldım. Beni bilenleriniz vardır, mide ve bağırsaktan başından beri çeken o kızım. Hamilelik haberini de kendi annemleri de alarak kayınvalidemlerde vermeye gittik. Aman bir sevinç bir şaşkınlık derken ilk densiz soru geldi kayınvalidemden... İsteyerek mi yaptınız bu çocuğu? 🤣 KIZ BU NE BİÇİM SORU, BAHÇE HORTUMU MU BU TAZYİKLE SAĞA SOLA FIŞKIRSIN diyemedim tabii duymazdan geldim... Benim annem İzmirde ben Manisada oturduğum için ve annem haftanın bazı günleri çalıştığı için ilk süreçte yemek konusunda ben destek olamasam da sen ol dedi kayınvalideme. Sağ olsun elinden geldiğince de yemek gönderdi. Telefonla benimle konuşurken, (eşimden bahsederek) onun yemesi önemli değil işte de yer önemli olan senin beslenmen falan derdi. Dün akşam eşimle telefonla konuşurken hoparlördeydi sesi, eşimin vardiyasından ötürü yemek gönderemiyordu son 1 haftadır fakat son 4 gündür bulantılarım arttığı için mutfağın önünden bile geçmememin doğurduğu sonuçtan ötürü de tam o sırada eşim bana tost yapmıştı. Eşim dedi şimdi fıstıklıya tost yaptım, merak etme iyi kötü karnını tok tutuyorum. Ne duysam beğenirsiniz 🤣 SEN NE YİYOSUN OĞLUM... Ay ne biçim birikmiş içimde, bu konu gerçekten hiç kapanmasın, yoksa el ele verip Ağustosta doğum servisinden psikiyatri servisine geçeceğiz gibi sizinle. 🤣
ay gercekten coook tuhaf🤓 banada ilk yalniz kalir kalmaz simdi siz nasil ne dusunuyosunuz cocuk isini ne zmn yapcaniz felan demisti ilk kez acik acik yuzume kizarip kalmistim ya kendi annem 2 senelik evliyim bi kez sormadi bu dan dan soyleyince cok garibime gitmisti😁😁Allah sanada sabir versin caniiim

Günaydın kızlar, bugün 11+5 oldum akşam otururken ve yatarken gece kasıklarımda batma oldu hem sağ hem sol sanki bıçak saplanıyor gibi 3 5 saniye sürdü ve geçti 4-5 kez oldu normal mi aceba sizce yoksa hastaneye gitsem mi bu zamana kadar hiç ağrım olmamıştı...😞
Bana da oluyor canını sıkma doktor bebek gelişiyor demişti

Ben aynı fikirde değilim ya sonuçta herkes aynı değil ilk doğumumda bende kv gel dedim o bulgaristanda ben almanyadayım kayın babam sağıydı yatacak yerim var annem yanımda zaten kapı komşum onlarında torunu sonuçta kayınbabam doğuma 3 ay kala rahmetli oldu kv tek geldi 1 ay bende kaldı valla arkamdan belki çok konuşur ama yüzüme çok iyi 1 ay bende kaldı hiç birşeyime karışmadı bana çok yardımcı oldu sabah benden önce kalkar evi toplar yemek yapar gece ben uykusuz kalıyorum diye bebeği yıkayıp emzirdikten sonra beni uyumaya gönderiyordu kendi bebekle ilgileniyordu ben uyuyabileyim diye allah var hakkını yiyemem bu doğumuma da davet etmek istiyordum ama son duyduklarımdan sonra davet etmek istemiyorum çünkü yüz yüze gelince dayanamayacağım ve saygımı bozacağım kendisi de zaten benim çok fena olduğumu söylüyormuş o yüzden belkide yüzüme iyi davranıyor çünkü tartışmaya girince benle alta kalan o oluyor herzaman 😄 kocamda sağolsun bizim tartışmalara karışmadığı için bende kv ile tartışırken bir guven geliyor 😂😂
Keşke yazdıklarımın devamını da okusaydiniz, kv ile güzel keyifli zamanlar diliyorum 🙏

Canim 10. haftalarimda sol kasigima koltuga normal oturdgm esnada bir sanci girdi bicak sapladilar sanki koltuga oturmam ile bagirarak uzanmam bir olmustu tektimde cok korkmustm. sonra derin nefes ala ala kendimi dogrulttum nefes alip verince sancida girip cikiyodu giderek acisi hafifledi yarim saate kendime gelmistm. eger sende gecmiyorsa dr na sorabilirsn kasik agrilari normal diyorlar ama baglar gerildigi icin rahimden.
Içimi rahatlattın valla canım uzun sürmüyo saniyeler içinde geçiyor ama girdiği an feci acı çekiyorum

Günaydınlar herkese 🥰 Dün akşam kayınvalidemde olduğum için konuşmalara katılamadım ve kahroldum 🥲 Neyse bir dahaki sefere bende çok fazla şey anlatmak isterim 😂 Kayınvalidesiyle başı dertte olan tüm gelinlere sabır diliyorum 🥲🥲 (kendime de bazen ) Dün birkaç parça kıyafwt aldım kayınvalidem aldığım 0-3 aylara çok küçük 3-6 aylara çok büyük dedi 😇 yenidoğan bir tane almıştım ona da yenidoğan alma hemen büyüyor dedi.Eşim arabaya binince büyük mü almışız küçük mü ben bi şey anlamadım dedi 😀 Al benden de o kadar be kocam 😂😂

Günaydınlar herkese 🥰 Dün akşam kayınvalidemde olduğum için konuşmalara katılamadım ve kahroldum 🥲 Neyse bir dahaki sefere bende çok fazla şey anlatmak isterim 😂 Kayınvalidesiyle başı dertte olan tüm gelinlere sabır diliyorum 🥲🥲 (kendime de bazen ) Dün birkaç parça kıyafwt aldım kayınvalidem aldığım 0-3 aylara çok küçük 3-6 aylara çok büyük dedi 😇 yenidoğan bir tane almıştım ona da yenidoğan alma hemen büyüyor dedi.Eşim arabaya binince büyük mü almışız küçük mü ben bi şey anlamadım dedi 😀 Al benden de o kadar be kocam 😂😂
Günaydın🌸 yav konulara girmiyim diyorum ama kaç kere yeri geldi yazmadım artık yazacam geçen oğluma gecelik aldım çok terletir bu kaç para verdin buna dedi kendisinin oğluma bir gofret aldığı yok sinir oldum yorumuna bilmiyorum parasını annem verdi dedim mal gibi kaldı. Kötü bir insan değildir ama dan dun konuşur çok konuşur hiç susmaz ve her şeye yorumu var doğurduğum gün epiduralin etkisi geçmeden yatıyodum yatakta odaya geldi dedi ki sezeryanda kadının bağırsaklarını alıyolar sonra tekrar takıyolar dedi bilmiyordum bişey o an öyle bi sinir oldum ki serumu söküp onu dışarı atmamak için anam tuttu laflayarak çıkardı dışarı. Ama normal dpğurmadığım için yaptı biliyorum. Doktoru beğenmedim dedi. Her şeye yorumu var. Şimdide anamın yazlığa geldik ne işiniz var bu soğukta dedi kocam dedi ki kaynanam çocuğuna bakıyo biz de rahat ediyoruz gidecez karışma dedi 😂😂 kocam benim tarafa daha yakındır. Allahtan annesini biliyor desteklemiyor yoksa bu evlilik sallanırdı

Dün kızım kullandığım iğneleri fark etmiş. Niye kullanıyorsun diye sıkıştırıp duruyordu. Önceki gebelikten niye iğne kullandığımı biliyor zaten. Baktım olmayacak gebelik testini ve ultrason görüntülerini önüne koydum. Yavrum benim " anne sen hamile misin" diye öyle bir ağlamaya başladı ki dua edin nolur yavrumun bu sefer de hevesi kursağında kalmasın 🤲

Kızlar ben Kv konusunda ilk zamanlarda bir arkadaş sormuştu, dogum sonrası bebeğe bakmada anneniz Kv niz gelecek mi diye o zaman da yazmıştım
Benim Kv de dan dan konuşur ama ben şunu farkettim aynı şeyi benim annem de yapar belki aynı soruyu sorar aynı şekilde konuşur ama Kv sorunca insana daha çok batıyor gibi geliyor bana, kötü niyetli olanları kenara alıyorum ama her soruda da hormonların da etkisi ile üzmeyelim kaynanaları

Dün kızım kullandığım iğneleri fark etmiş. Niye kullanıyorsun diye sıkıştırıp duruyordu. Önceki gebelikten niye iğne kullandığımı biliyor zaten. Baktım olmayacak gebelik testini ve ultrason görüntülerini önüne koydum. Yavrum benim " anne sen hamile misin" diye öyle bir ağlamaya başladı ki dua edin nolur yavrumun bu sefer de hevesi kursağında kalmasın 🤲
Kuzum benim kıyamam ona Allah size bağışlasın minnoşunuzu🥰 benim oğlum da asla lafını bile açtırmıyor kardeş istemiyor pedagogla görüşüp öyle açıklıcaz ama daha erken 5 aylık söylesek yeter..

Canım benımde aynı durum oldu 9 haftalığız endişelendim bende ama eahim büyüdüğü İçin iki gündür ara ara sol ara ara sağ değişik bir ağrı oluyor sen naptin doktoruna sordun mu

Sağlıkla gelsin insaAllah ben de aynı durumdayım gidip gelip karnımı öpüyor oğlum . Yarın Dr kontrolüne gideceğim. Bakalım ne durumda. Acil devlete gittim de içime sinmedi

Bu sabah benim de sol.kasigum baya ağrı sancı girdi çıktı. Bulantı kusmalar hala devam ediyor. Özellikle bulantılar .kusma ilaçla azaldı ama.ilaci almasam ölü gibiyim. İleri haftadaki arkadaşlar sizler ne durumdasiniz. Ben 7+6 oldum daha yeni 😭

Kuzum benim kıyamam ona Allah size bağışlasın minnoşunuzu🥰 benim oğlum da asla lafını bile açtırmıyor kardeş istemiyor pedagogla görüşüp öyle açıklıcaz ama daha erken 5 aylık söylesek yeter..
Benimki büyük canım nisanda 12 olacak. 12 hafta bitene kadar söylemek istemiyordum ama her şeyin farkında olduğu için saklamak zor oldu. Küçük olanlara bence de hemen söylemeye gerek yok

Sağlıkla gelsin insaAllah ben de aynı durumdayım gidip gelip karnımı öpüyor oğlum . Yarın Dr kontrolüne gideceğim. Bakalım ne durumda. Acil devlete gittim de içime sinmedi
İnşallah canım. Ben de çarşamba gideceğim. Beraber gideriz artık mecbur ama sanırım önce ben girerim. Allah'ın izniyle her şey yolundaysa eşimle kızımı çağırırız. Hepimiz sağlıkla kavuşuruz evlatlarımıza inşallah

Herkese gunaydin. 2.gebeligim. ilk gebeligim 10 yil onceydi. Psikolojim cok rahatti. Depresyon, anksiyete, alinganlik hicbisey yoktu. Normal halimden daha iyiydim. Bulantim ve tiksintim olsa da sadece 2 kez sabah kusmam olmustu. Dogum sonrasi bazi ciddi sıkıntılarim olmustu tabi. Simdi ise bulantilarim cok artti, sabah kusmalarina aksamlari eklendi. Hic nesem istahim yok. Midem surekli agzimda. Kipirdamaya korkuyorum. Haftada bir kesin anksiyete krizindeyim. Her gebelik farkli biliyorum ama kiz analarina soruyorum. Bu defa cinsiyeti farkli herhalde ondan diyorum. Asil korkum, dogumdan sonra daha da kotu olursam, cocuguma ve bebise iyi bir annelik yapamazsam, cabuk toparlanamazsam, lohusa depresyonuna girersem diye korkuyorum. Belki yastan dolayi da bu kaygilarim artiyor, bilmiyorum. Cok yalniz hissediyorum, zaten ailelerden cok uzaktayiz, esimi de surekli kendimden uzaklastiriyorum bir bahaneyle. Oglumun psikolojisi cok guzel, cok mutlu guleryuzlu bir bebekti, hala da oyle. Ben de mutlu bir anneydim. Bu bebisim oyle olmayacak herhalde diye korkuyorum 🤦‍♀️🤷‍♀️ Cok istedigimiz halde korkular sevinmemin onune geciyor sanirim. Esim de cok tutuk, cok cekiniyor, duygularini ifade edemiyor, gosteremiyor. Niye boyle olduk biz ya. Birisi gececek desin lutfen 🥺
Yaa bende ilk hamileliğim 5 sene önceydi kızdı ve inanın o kadar rahattım ki adetimin geçtiğini bile 15 gün sonra fark etmiştim hicbirsekilde doğana kadar mide bulantısı , agresiflik veya ağrı sızı olmadı hic şimdi 2.ye hamileyim bu çok farklı hep bi sorun ,sinir stres ve duygu karmaşası içindeyim demekki her gebelik farklı oluyor kızı erkeği yok canım yaşımızda ilerliyor eskisi gibi katlanamıyoruz gibime geliyor😅 9 ay sabredicez mecbur yapacak birsey yok

Esimde oyle diyor he de gec diyor. Allahtan o öyle biliyor annesinin huyunu. he deyip gecip kendi bildiimizi yapiyoruz...Gelme konusunu konustm sebebini anlattm canim zaten. bozuldu sesi bi düştü ama yapacak bisey yok. ben kendimi ayni evin icinde kac kisiyle strese sokamam bebegime alisma kendimi toparlama surecinde😘

ay gercekten coook tuhaf🤓 banada ilk yalniz kalir kalmaz simdi siz nasil ne dusunuyosunuz cocuk isini ne zmn yapcaniz felan demisti ilk kez acik acik yuzume kizarip kalmistim ya kendi annem 2 senelik evliyim bi kez sormadi bu dan dan soyleyince cok garibime gitmisti😁😁Allah sanada sabir versin caniiim
Aynen öyle canim bozulursa bozulsun yapcak bisey yok.. sen kendini ve bebegini düsünmeye bakicaksin💁🏼‍♀️ benim kizimin dogumunda annem türkiyeden yanima gelmisti dogumdan 1 ay evvel falan annemle etmedigimizbkavga kalmadi.. dogumdan 5 hafta sonra gitti. Ama canima okudu diyebilirim, o muydu hamile lohusa ben mi ben anlamamistim. Annemden bahsediyorum öz be öz.. daha hala arkamdan kardesime anlattiklari ve yaptiklari gitmiyor aklimdan cok kirginim gecmedi 4 senedir. Bi özür bile dilemedi. Her söyledigimi her yaptigimi yanlis anlamis baska yöne cekmis lohusadan beter.. o yüzden bu sefer kimseyi istemiyorum yanimda. Tamam cocuguma cok güzel bakti allah razi olsun bana da öyle ama psikolijimi de bozdu öyle gitti.. ondan kafam rahat olsun isterim gerisi bos, kardesim gelir bi gelirse o kadar

Kızlar günaydın iki gündür sağ kalça birleşimimde çok fena ağrı var yürüyemiyorum yatakta hareket edemiyorum ne yapmam lazım 🥺
Diyodum hamileliğimde belim falan hiç biyerim ağrımıyo başladı vallahi resmen kendime nazar değdirdim 😶
Canim bahsettigin agri iki bacak arasindaki kalca birlesimi mi? Benim gecen haftalarda bir hafta boyunca araliksiz agridi. Uykumda bile hissediyordum agriyi o derece. Cok şükür kendiliginden geçti, bir hafta falan cektim agriyi sadece. Seninki de insallah gecer. Sirayla her yerimiz agriyacak galiba dogurana kadar🙈

Canim bahsettigin agri iki bacak arasindaki kalca birlesimi mi? Benim gecen haftalarda bir hafta boyunca araliksiz agridi. Uykumda bile hissediyordum agriyi o derece. Cok şükür kendiliginden geçti, bir hafta falan cektim agriyi sadece. Seninki de insallah gecer. Sirayla her yerimiz agriyacak galiba dogurana kadar🙈
Bugün geçti canım çok şükür inşallah tekrar devam etmez ☺️
Sorma bu hamilelik beni bambaşka bir insana çevirdi her yönden her gün birşey çıkıyo bugün de göğüslerim nasıl kaşınıyo yanıyo Allahım göğüs ucunun çevresi koparıp atasım var da bebişime lazım olacak 🤣🤣

X