2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Panorama testi için 7000 standart paket 7500 TL ayrıntılı paket fiyatı verdiler haftam gelince arayacağım evime gelip benden kan alacaklar
Panorama dediğiniz bu fetal dna testi oluyor galiba?🙄 valla benim doktor hangilerini seçersek ona bakarlar dedi. Bir sürü bakılabilecek şey var dedi ama tek tek ekledikçe fiyatı artar o yüzden standart bir şeye bakanı söyledim dedi. Bilmiyorum belki de sormak gerek ayrıntılıdan kasıt ne, nelere bakıyorlar vs.

Kaynanam hakkında bende çok doluyum hormonlardan daha da çok takıntı yaptım kadını 😂😂
Senin kayınvaliden de gerçekten takılmayacak gibi değilmiş ki. Üzüleceğini düşünmüyor mu anlamıyorum birde hamilesin ekstra özenli olacağı zamanda hoş değil. Ama sen sıkma canını önemli olan eşinin tutum ve davranışları anladığım kadarıyla oda seni anlayan destek olan birisi o yüzden kayınvalideni takmaya gerek yok ona bile değmeyen bir yapısı olduğu çok belli 🫣

Panorama dediğiniz bu fetal dna testi oluyor galiba?🙄 valla benim doktor hangilerini seçersek ona bakarlar dedi. Bir sürü bakılabilecek şey var dedi ama tek tek ekledikçe fiyatı artar o yüzden standart bir şeye bakanı söyledim dedi. Bilmiyorum belki de sormak gerek ayrıntılıdan kasıt ne, nelere bakıyorlar vs.
Ben bugün verdim kan . Evime gelip aldılar kanı . Eurofins önerdi doktorum onlarla anlaştım.

Ahh ahh, bicogumuz ayniyiz cnm. Hatta su an yataktan yaziyorum 😏 16. Haftaya kadar boyle surecek gibi duruyor. Ben de bilemiyorum ne yapsam, nasil kendime gelsem. Sonra kendimi yatak odasinda buluyorum 🙄
Kendimi zorlayıp dışarı çıktım gelir gelmez girdim yatağa ben de. Dışarda midem bulanır kusarım diye korkuyorum biraz da, çıkınca zaten iki kere midem ağzıma geldi🥲

Olabilir canım 6. haftamda yaşadım 2 saatlik bir yola gittik tuvalete gittiğimde çamaşırımda farkettim ufak bir akıntı kahverengi, hatta bi arkadaştan daha duydum araba ile yolculuktan sonra aynı şekilde kahverengi akıntısı gelmiş. sonra iki üç günde bi ufak ufak gelmeye başladı doktora söyledim Progestan kullandıktan sonra geçti çok şükür sen kullanıyormusun Progestan
Kullanmıyorum canım dr kontrole gelebilirsin dedi ama şuan şehrime dönemem burdan randevu bulmaya çalışıyorum. Dediğin şey hap mı fitil mi gidip eczaneden alsam reçetesiz vermez dimi

Evet fetal DNA testi. Test markası gibi düşünün kiminin adı Panorama olur kiminin genox vs. Bir
kac arkadaş paylaşmıştı broşür onları da göndereyim arayıp sorun aklınıza takılanları daha net cevaplar alırsınız.

Eklentiler

• IMG_20230117_124748.jpg
    IMG_20230117_124748.jpg
    155,1 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20230117_124701.jpg
    IMG_20230117_124701.jpg
    208,5 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2023-01-07-23-28-01-912_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-07-23-28-01-912_com.android.chrome.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2023-01-07-23-27-54-406_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-07-23-27-54-406_com.android.chrome.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2023-01-07-23-27-49-565_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-07-23-27-49-565_com.android.chrome.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2023-01-07-16-37-51-531_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-07-16-37-51-531_com.android.chrome.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2023-01-07-14-44-50-943_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-07-14-44-50-943_com.android.chrome.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 51
Kayinvalideleri anlamak mumkun degil hersey beklenir. Ama sen yine de cevrene cok guvenme cnm. Araya nifak sokmak, seni huzursuz etmek icin uyduruyor ya da abartiyor olabilirler.
Tabiki abartiği durumlar var fark ediyorum bunu ama kaynanami da tanıyorum o yüzden kendisinden de uzak duruyorum evimde olan biten böylece öğrenmiyor herkezden uzak olunca kafam daha rahat boyle

Senin kayınvaliden de gerçekten takılmayacak gibi değilmiş ki. Üzüleceğini düşünmüyor mu anlamıyorum birde hamilesin ekstra özenli olacağı zamanda hoş değil. Ama sen sıkma canını önemli olan eşinin tutum ve davranışları anladığım kadarıyla oda seni anlayan destek olan birisi o yüzden kayınvalideni takmaya gerek yok ona bile değmeyen bir yapısı olduğu çok belli 🫣
Çok şükür eşim görüyor. Geçen eşim kaynanamı aradı kendisi kıbrısa gitti babasi vefat etti için. Eşim diyorki bi ihtiyacın varmi hesaplar ödendimi ödenecek birşey varsa haledeyim o da diyorki eski eşini(kendisi ismini söyledi) ararım ona söylerim gider öder eşim tekrar söylüyor bana söyle ben haledeyim yok ben ona söylerim o haleder diyor eşimde kızdı sesini biraz yükselterek kimi ararsan ara ne istiyorsan onu yap dedi kapatı telefonu bundan önce eşime söyledim annenle konuşmak istemiyorum orda burda böyle konuşuyor falan dedim eşim tabi üzüldü ama tamam dedi istemiyorsan konuşma ama kaynanamın babasi ölunce saygımdan tekrar ben aradım baş sağlığı diledim kıyamadım kendisine çok zor zamanlar geçiriyor diye ama kendisini 2 gün sonra tekrar bize eski gelininin konusunu açınca bende ordaydım boş ver dedim brak ne yaparsa yapsın en iyisi uzak durmak dedim kendiside aynı düşüncede şükür. Birde beni çok düşünüyormuş gibi davranıyor bügün aradı eşimin yanındaydım beni sordu eşimde uyuyor dedi iyimi şekeri nasıl doktora gittimi iyimi ağrısı var mı diye soruyor eşimde birşey söylemedi konuyu değiştirdi eşime karşı oyunur sanki çok düşünüyor beni eşimde farkında oynadiğini geçen doktordaydım merak etseydi arardı sorardı biliyordu doktora gidecegimi ama umrunda degilki kadinin ay nekadar dolmusum yeni fark ettim 😁 rahatladim be anlatinca

Evet fetal DNA testi. Test markası gibi düşünün kiminin adı Panorama olur kiminin genox vs. Bir
kac arkadaş paylaşmıştı broşür onları da göndereyim arayıp sorun aklınıza takılanları daha net cevaplar alırsınız.
Çok teşekkür ederim canım çok yardımcı oldun. Açıkça yazıyor nelere baktığını. Yurtdışındayım şuan ben ama bir çok kişi faydalanacaktır💕

Ayy kızlar bence istisnalar hariç hepimiz sorun yaşıyoruz ufak veya büyük. Mesela bana hep çocuk sorusu sorulması çok garibime gidiyordu özel birşey sonuçta. En son kaynanama alanla satan bilir karıyla yatan bilir demiştim 😂 bunu dememe kendim bile şaşırdım ama o kadar çok sormuştu ki
Birde bebeği öğrenince çok sevindiler işte hediye yapacaklarını filan söylediler ama mesela biz daha isim düşünmemiş kendi kız olursa şu ismi koy ben çok seviyorum dedi yanıan istediğiniz ismi eklerseniz dedi şok oldum dedim seni kırmak istemem ama ben evet eşim karar vericez dediğin ismi ben sevmiyorum dedim. Kendi ailemde hiç böyle şeyler olmaz çok garibime gidiyor. Biliyorum hevesli seviyor benide ama çok meraklı ve çok karışıyor

Kızlarr geldiiim🤓 Simdi 2 yillik evliyiz biz iki taraftanda uzak sehrde yasiyoruz. kafamiz rahat. Evlendigimizde de oncesinde de kaynanamin israrli davranislarinin farkindaydim. boyle istiyoki onun dedigi olsun genelde hep evide yoneten oymus zaten. esimde usul sakindir. her neyse uzakta olunca izinlerde bi sekilde dayaniyodum aramiz iyidir kotu konusma olmadi hic. ama cocuk konusunda acayip israrciydi. ne zaman olcak 1 taneyle kalmicaniz ya 4 5 tane cocuk olsn kalabalk aile iyidir felan.her neyse biz esimle duymazdan geldk ne zmn istedysek o zmn oldu Şükür. daha hamile oldgmu ogrebdgnden beri konusmalarmzda hep ikincide hemen olsn arasi uzun olmasn 1 taneyle kalmicanz ya gene diyor. ya once bu hayirlisiyla dogsun belki istemiyoruz ikinciyi. beni inada bindiriyor. isteyecegm varsada ikinciyi sirf onun yuzunden istemicem. esim karari bana birakiyor sagolsn. takma.diyor ama bana surekli biseyi dikte edilmesi beni cok gerior. kendi annem bu huyumu bildgi icin bana cok karismaz hayatta. sonra yine arada konusmalarda iste dogumuna babanla gelcez bilmem ne evim kucucuk misafirin yatcagi yer sadece salon var iki koltuk. kendi annem gelcek diyorum gene diyoki biz babanla gelcez. afedersnz sey kdr ev. yazin sicagnda dogum.yapmis olcam gecelikle lohusalkla dolscam bide kayinbaba cekcem evde. kendi babam gelmicek annem gelck nasipse sadece. ama o bunu dusunemiyor. once bi annem kalsn gitsin sonra gelsin kayinbabada dimi. evde yatcak yer yok biliyo hala israr ediyo basimizda buyuk bulunsunmus. simdiden hayati bana zehir stres etti. bide esim yanimdayken soyluyo bunlari hepki sesimi cikarmiyim.diye. bende dayanamadm en son aradim. soyledm kendi annemle sana yatcak yer var babam sonra gelse olurmu dedim. sesi bozuldu hemen zar zor kabul etti rssmen ama bozuldgnu anladm. niye bu noktaya getiriyosun kendin dusunsen olmazmiydi. benim babam dusunebiliyoda kendisi kadin bunu dusunemiyor. kaldiki kendi annemde en fazla 10 gun kalcak yanimda. ama genede beni bunu soylemeye itti kendisi. oyle yani kizlar esim ben konusaym dedi basta ama ona dedm sen konusursan annen seni bi sekilde ikna eder ben konusurum isimi sansa birakmam dedm😀 ama genede kayinbabami alip getirmez insallah napcagi belli olmaz. he birde dogum yontemimi simdiden soyluyo bana. cok yuruyus yap normal doguma iyi geliyor diyor alttan msji veriyor. dedm ben sezaryen dogurcam inadina sinir ediyor beni ya😢kendi annem bana bu kdr karismiyor uzun oldu hakkinizi helal edin

Kızlarr geldiiim🤓 Simdi 2 yillik evliyiz biz iki taraftanda uzak sehrde yasiyoruz. kafamiz rahat. Evlendigimizde de oncesinde de kaynanamin israrli davranislarinin farkindaydim. boyle istiyoki onun dedigi olsun genelde hep evide yoneten oymus zaten. esimde usul sakindir. her neyse uzakta olunca izinlerde bi sekilde dayaniyodum aramiz iyidir kotu konusma olmadi hic. ama cocuk konusunda acayip israrciydi. ne zaman olcak 1 taneyle kalmicaniz ya 4 5 tane cocuk olsn kalabalk aile iyidir felan.her neyse biz esimle duymazdan geldk ne zmn istedysek o zmn oldu Şükür. daha hamile oldgmu ogrebdgnden beri konusmalarmzda hep ikincide hemen olsn arasi uzun olmasn 1 taneyle kalmicanz ya gene diyor. ya once bu hayirlisiyla dogsun belki istemiyoruz ikinciyi. beni inada bindiriyor. isteyecegm varsada ikinciyi sirf onun yuzunden istemicem. esim karari bana birakiyor sagolsn. takma.diyor ama bana surekli biseyi dikte edilmesi beni cok gerior. kendi annem bu huyumu bildgi icin bana cok karismaz hayatta. sonra yine arada konusmalarda iste dogumuna babanla gelcez bilmem ne evim kucucuk misafirin yatcagi yer sadece salon var iki koltuk. kendi annem gelcek diyorum gene diyoki biz babanla gelcez. afedersnz sey kdr ev. yazin sicagnda dogum.yapmis olcam gecelikle lohusalkla dolscam bide kayinbaba cekcem evde. kendi babam gelmicek annem gelck nasipse sadece. ama o bunu dusunemiyor. once bi annem kalsn gitsin sonra gelsin kayinbabada dimi. evde yatcak yer yok biliyo hala israr ediyo basimizda buyuk bulunsunmus. simdiden hayati bana zehir stres etti. bide esim yanimdayken soyluyo bunlari hepki sesimi cikarmiyim.diye. bende dayanamadm en son aradim. soyledm kendi annemle sana yatcak yer var babam sonra gelse olurmu dedim. sesi bozuldu hemen zar zor kabul etti rssmen ama bozuldgnu anladm. niye bu noktaya getiriyosun kendin dusunsen olmazmiydi. benim babam dusunebiliyoda kendisi kadin bunu dusunemiyor. kaldiki kendi annemde en fazla 10 gun kalcak yanimda. ama genede beni bunu soylemeye itti kendisi. oyle yani kizlar esim ben konusaym dedi basta ama ona dedm sen konusursan annen seni bi sekilde ikna eder ben konusurum isimi sansa birakmam dedm😀 ama genede kayinbabami alip getirmez insallah napcagi belli olmaz. he birde dogum yontemimi simdiden soyluyo bana. cok yuruyus yap normal doguma iyi geliyor diyor alttan msji veriyor. dedm ben sezaryen dogurcam inadina sinir ediyor beni ya😢kendi annem bana bu kdr karismiyor uzun oldu hakkinizi helal edin
Ay herşeyin en iyisini biliyor o yaş grubu bak gerçekten. İstisnaları var ama ne hikmetse hep bizim aileler 🤣 bu erkek aileleri neden böyle olmuş ya. Tamam saygı duruyorum çocuk büyüttüm tecrübelisin ama sorarsam söyle sormadan söyleyince bende çok gerilip rahatsız oluyorum ama sen inada bindirme mevzuları senin istediğin birşeyi sırf o didikledi diye vazgeçme. Bi kere bu konu çok büyük anlayışsızlık içeriyor. Gelmek istemesi çok normal hak veririm ama evde yer yoksa nasıl olcak? Gerçekten ama beklediği şey annen gelmesin o ikisi gelsin. Bence çok iyi yapmışsın arayarak ve net olarak. Üzülecekse de üzülsün, bozulacaksa da bozulsun. Mevcut durum bu evde yer olsa gelirlerdi yer yok gelemezler yapacak bişey yok. Birde gelecek orda hep sıkıntı lohusalıkta insan daha bir depresif olabilir ihtimal var. Süt müt doğum muhabbeti yaparsa iyice gerer ne kadar az gelirlerse o kadar iyi.

Ay kızlar 10+3 bugün doktor muayenem vardı bebişimi ilk kez böle net gördüm çok güzeldi🥰 baya kıpır kıpır hareketliydi bacak arasını gördük baya bişi vardı doktor tabi cinsiyet için çok erken dedi dedim erkek gibi sanki ama güldü sanki dedi güldü şu haftalarda şişte olabiliyor o kısmı sonrada kıza da dönebiliyor net bişi sölemek için çok erken dedi. Alışveriş falan yapmayın şimdilik ama sanki erkek gibi dedi😂 böle görünüp bu haftada sonra kıza dönen varmı ya😂
Oy maşallah minnoş bu da büyümüş kocaman olmuş canım genelde erkek bebek çok değişmiyor. Ama kız dedikleri erkek çıkabiliyor ☺️ paşaysa eğer sana aşık olacak biri geliyor 🥰

Benimki de kurtajdan sonra yapmayin bi daha cocuk oglumla konustum ben diyodu hamile oldugumu duyunca nasil oldu da kaldın o kadar soyledim size dedi 😂😂
Nasıl oldu dur anlatayım deseydin 😂

Kayinvalide muhabbeti dönüyor yazmadan gecmek istemedim 😅 kimi duysam hep bir dert yaniyor klasik kayinvalide iste diyorum💁🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ bendeki de melek inanir misiniz🧿🌸 ben avusturyaya 21 yasimda evlenip geldim, esimle 12 yasindan beridir tanisiyoruz, dolayisiyla kayinvalidemde taniyor beni. Ben buraya geldim sicacik aile ortamini onlarla yasadim, anne babanin birbirine olan sevgisini sahip cikisini ben kayinvalidemle kayinpederimde gördüm. Annemle babam bizi kavgalarinkn icinde büyüttüler huzurlu gecen günlerim nadirdi baba evinde.. velhasil annem gibi kendisi, allah razi olsun Onlardan bir kere bile bana kendimi gurbette hissettirmediler, cok sansliymisim her zaman diyorum beni evladi gibi sevdiler kendi ogullarindan üstün tuttular🤲🏼🤲🏼 haklarini ödeyemem onlarin.
Ben de Allah razı olsun kaynanamdan razıyım. Ben de Adana ya gelin geldim. Yeri geldi kendi ailemden görmediğim maddi manevi desteği kendinden gördüm. O benim annem ben onun kızıyım 🥰

canım benim kendi annem de şimdiden ikinci deyip duruyo :KK70: çünkü ben tekim ve çocuğum tek kalsın istemiyo bu konuda kv hak veriyorum iyi niyetle söylenmiş bir şey, doğum konusunda da hak verdim sezaryen ben de düşünüyorum ama ilk günlerimi acı içinde çocuğuma zorla bakarak geçirmek de cazip gelmiyo. yürüyüş yapıyorum doğum şekline doktorla birlikte karar vericez. bunlarda bence gayet iyi niyetli seni ve çocuğunu düşünmüş. gelme konusu inanılmaz absürt :) bizim komşunun kızı doğum yapyı annesi gitti babası burda kaldı. yeni doğum yapılmış eve erkek gelmez yani her dk. emziriyosun gecelik giyiyosun onu da geçtim o kadar ısrar çok anormal yaşlılıktan düşünememiş heralde. bir de annen geleceği halde başınızda büyük bulunsun demesi tuhaf, annen 10 yaşında sanki :KK70:

Kv lohusa döneminde uzak olsun hatta evde kalma hiç olmasın. Kayınvalidem ve kayın peder ilk dogumumda 10 gün bendeydi. Sütüm kesildi stresten hasta oldum, o dönemde sadece yardımcı olacaklar olmalı, sakın bu hatayı yapmayın.

Kv lohusa döneminde uzak olsun hatta evde kalma hiç olmasın. Kayınvalidem ve kayın peder ilk dogumumda 10 gün bendeydi. Sütüm kesildi stresten hasta oldum, o dönemde sadece yardımcı olacaklar olmalı, sakın bu hatayı yapmayın.
Ah bacım ah evlendikten 3 gün sonra kayınvalidem başladı çocuk yapın demeye. Eşim tek çocuk ve babası vefat etti. Bana çok ayıp gelse de uzun süre çocuk yapmayınca olmamış bi daha bilmem kimin diye örnekler mi dersin eşime korunma oğlum demeler mi dersin. Biz daha kimseye söylemedik bebeğimizi. Daha bilmediği bebeğe yelek örüyor. Ben bu kayınvalideye nasıl gelme lohusayken diyim elinde olsa doğuma bile girer diye düşünüyorum

Bunu söylediğim için üzülüyorum ama kimden duysam aynı şey, istisnalar vardır ama o dönemde iyi niyetle yapılan karışma hareketleri fazla gelip sıkıntı çıkartabilir. Bende katılıyorum bu yüzden. Onu böyle yap şunu böyle yap herşeyin en iyisini ben bilirimci insanlar kim olursa olsun asla yakına kabul edilmemeli. Normalde tolere edebileceğimiz şeyleri de edemeyebiliriz gerilime gerek yok. Şu bilinçte olmaşı gelen kişi, bebeğe anne bakar biz anneye ve eve bakarız. Gelip bebeğe en iyi kendinin bakacağını düşünüp anneye kendini yetersiz hissettirme potansiyeli bulunan insanlar kim olursa olsun no.

Oy maşallah minnoş bu da büyümüş kocaman olmuş canım genelde erkek bebek çok değişmiyor. Ama kız dedikleri erkek çıkabiliyor ☺️ paşaysa eğer sana aşık olacak biri geliyor 🥰

Nasıl oldu dur anlatayım deseydin 😂

Ben de Allah razı olsun kaynanamdan razıyım. Ben de Adana ya gelin geldim. Yeri geldi kendi ailemden görmediğim maddi manevi desteği kendinden gördüm. O benim annem ben onun kızıyım 🥰
Anlatsam kalp krizi gecircek kendisi bizi esimle kardes kardes takiliyoz evde saniyo cunku 😂

Ah bacım ah evlendikten 3 gün sonra kayınvalidem başladı çocuk yapın demeye. Eşim tek çocuk ve babası vefat etti. Bana çok ayıp gelse de uzun süre çocuk yapmayınca olmamış bi daha bilmem kimin diye örnekler mi dersin eşime korunma oğlum demeler mi dersin. Biz daha kimseye söylemedik bebeğimizi. Daha bilmediği bebeğe yelek örüyor. Ben bu kayınvalideye nasıl gelme lohusayken diyim elinde olsa doğuma bile girer diye düşünüyorum
Her türlü gelir ya aslında en doğal hakkı torununu görmek istemek. Sadece tavırları önemli seni kötü hissettirecek bişey yapmazsa gelsin daha iyi destek olur ama bu kadar toruna düşkün bir babannenin de seni çok düşünüp rahat ettirmesini beklerim. Fakat tam tersi durum söz konusuysa eşinle usulünce konuşup süreyi kısa tutmak o süre zarfında da gerçek mana da kulaklarını tıkamak en iyi seçenek

X