2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Tüm anneler anlayışlıysa bu kayınvalideler neden böyle 😂 inanır mısın benim annemde seninki gibi abimler 6 yıldır evliler asla onlara karışmadı sanki benmi bakacağım çocuğa onlar Kendi bilir dedi. Ama ablamın kayınvalidesi düşman başına çok fenaydı hatırlıyorum ablam ne zaman regl olsa gelir kavga ederdi çeker giderdi bizim yanımızda ablamın çocuğuda olunca yüzüne bile bakmadı 😐
ayy oda betermis cidden😐bakalim neler yasayacagiz cocuk dogunca gorcegiz hayirlisiyla😅

yaa canim kotu biri degil aynen ama sadece dedigi olsun istiyor surekli ögüt. nasihat veriyor kiyafet alsak ne gerek var millet ustunde yamalilarla.geziyor bir ayakkabin varsa 2. ye gerek yok diyor yani biraz izin versem hayatima mudahalesi cok olcak. yatak odama cocuk meseleme karismasi iyice delirtti beni.ama kalben iyidir cidden sadece dili fazla. herseye karismak istiyor iste
eskilerde var o müdahaleci olma takıntısı benim dediğimi yapsın benim dediğimi giysin, çocuk olayına karışmak bana da ayıp geliyo sonuçta nasıl yapıldığı belli :KK70: ama 2-3 tane olsun olayı çocuğu düşündüklerinden. ben tekim mesela ve çocuğumun tek olmasını istemem biz gidince tek başına olacak çünkü, kardeşi olsun birbirlerine hep destek olsunlar düşüncem var. doğumdan da aşırı korkuyorum inşallah 2.ye cesaret edebilirim :)

Kaynana konusu 🐍 ben artık maddi veya manevi hiç birsey beklemiyorum benden uzak olsunlar diye umuyorum hep. Evlenin evlenin diye ısrar eden kaynanam nişanlandiktan beri hicbirseye yardımcı olmadı. Anca hersey lafta. Ancak emir verip şunu böyle yapın bunu böyle demeyi bilir.

Eşimle korona olduğumuzda günde abartısız 10 defa arayıp aynı yatakta yatmayın sana da bulaşır dedi . Yahu insan utanır. Bende korona oldum bikac gün sonra . Bu sefer bana oğluma bulaştırma başka yatakta yat kadın takmış yatağa.
Nerde ne konuşacağını bilmez . İş güç konularında kocasıyla birlikte bütün hayat enerjimizi emerler. Tam boomer denen tayfa .
Önceki iki düşüğüm kayınpederimle görüştükten sonra eve giderken kanama baslamasiyla oldu yani tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Bu konu kapanmasın arada içimizi dökeriz ☺️
İnsan kendi ailesinden böyle garip davranış görmeyince çok tuhafına gidiyor

Kaynana konusu 🐍 ben artık maddi veya manevi hiç birsey beklemiyorum benden uzak olsunlar diye umuyorum hep. Evlenin evlenin diye ısrar eden kaynanam nişanlandiktan beri hicbirseye yardımcı olmadı. Anca hersey lafta. Ancak emir verip şunu böyle yapın bunu böyle demeyi bilir.

Eşimle korona olduğumuzda günde abartısız 10 defa arayıp aynı yatakta yatmayın sana da bulaşır dedi . Yahu insan utanır. Bende korona oldum bikac gün sonra . Bu sefer bana oğluma bulaştırma başka yatakta yat kadın takmış yatağa.
Nerde ne konuşacağını bilmez . İş güç konularında kocasıyla birlikte bütün hayat enerjimizi emerler. Tam boomer denen tayfa .
Önceki iki düşüğüm kayınpederimle görüştükten sonra eve giderken kanama baslamasiyla oldu yani tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Bu konu kapanmasın arada içimizi dökeriz ☺️
İnsan kendi ailesinden böyle garip davranış görmeyince çok tuhafına gidiyor
Köprüyü geçene kadar herşey. Bazı kv ler bence oğullarını paylaşmak istemedikleri için böyle ☺️evlendikten sonra değere biniyor ama öncesinde evlensin gitsin gözüyle bakılıyor

eskilerde var o müdahaleci olma takıntısı benim dediğimi yapsın benim dediğimi giysin, çocuk olayına karışmak bana da ayıp geliyo sonuçta nasıl yapıldığı belli :KK70: ama 2-3 tane olsun olayı çocuğu düşündüklerinden. ben tekim mesela ve çocuğumun tek olmasını istemem biz gidince tek başına olacak çünkü, kardeşi olsun birbirlerine hep destek olsunlar düşüncem var. doğumdan da aşırı korkuyorum inşallah 2.ye cesaret edebilirim :)
Yaa insallah gonlunden gecen nasip olsun canim😍

Köprüyü geçene kadar herşey. Bazı kv ler bence oğullarını paylaşmak istemedikleri için böyle ☺️evlendikten sonra değere biniyor ama öncesinde evlensin gitsin gözüyle bakılıyor
Hamile kalmadan 1 ay önce işsiz kaldım. Hala laf ediyorlar sanki kendileri cebime harçlık koyuyor . Eşime de bana da sürekli memur ol baskısı yapiyorlar . Yani şimdi gemide kürek çekerek çalışsam rahatlayacaklar. Ay çok değişik insanlar ya iş bulunca da statumu beğenmezler halbuki çalıştıkları gün sayılıdır şansa emekli olmuşlar

Hamile kalmadan 1 ay önce işsiz kaldım. Hala laf ediyorlar sanki kendileri cebime harçlık koyuyor . Eşime de bana da sürekli memur ol baskısı yapiyorlar . Yani şimdi gemide kürek çekerek çalışsam rahatlayacaklar. Ay çok değişik insanlar ya iş bulunca da statumu beğenmezler halbuki çalıştıkları gün sayılıdır şansa emekli olmuşlar
Çok zor gerçekten siz sıkıntı yapmayın kaybınızda varmış inşallah bebeğiniz size mutluluk huzur getirir 🙏❤️ herkes güzel bir işe sahip olmak ister benle eşimde iki senedir mezun olduk kpssye girdik ama atanamadık bizimkilerde üzüldü ama destek oldu yinede

Kızlarr geldiiim🤓 Simdi 2 yillik evliyiz biz iki taraftanda uzak sehrde yasiyoruz. kafamiz rahat. Evlendigimizde de oncesinde de kaynanamin israrli davranislarinin farkindaydim. boyle istiyoki onun dedigi olsun genelde hep evide yoneten oymus zaten. esimde usul sakindir. her neyse uzakta olunca izinlerde bi sekilde dayaniyodum aramiz iyidir kotu konusma olmadi hic. ama cocuk konusunda acayip israrciydi. ne zaman olcak 1 taneyle kalmicaniz ya 4 5 tane cocuk olsn kalabalk aile iyidir felan.her neyse biz esimle duymazdan geldk ne zmn istedysek o zmn oldu Şükür. daha hamile oldgmu ogrebdgnden beri konusmalarmzda hep ikincide hemen olsn arasi uzun olmasn 1 taneyle kalmicanz ya gene diyor. ya once bu hayirlisiyla dogsun belki istemiyoruz ikinciyi. beni inada bindiriyor. isteyecegm varsada ikinciyi sirf onun yuzunden istemicem. esim karari bana birakiyor sagolsn. takma.diyor ama bana surekli biseyi dikte edilmesi beni cok gerior. kendi annem bu huyumu bildgi icin bana cok karismaz hayatta. sonra yine arada konusmalarda iste dogumuna babanla gelcez bilmem ne evim kucucuk misafirin yatcagi yer sadece salon var iki koltuk. kendi annem gelcek diyorum gene diyoki biz babanla gelcez. afedersnz sey kdr ev. yazin sicagnda dogum.yapmis olcam gecelikle lohusalkla dolscam bide kayinbaba cekcem evde. kendi babam gelmicek annem gelck nasipse sadece. ama o bunu dusunemiyor. once bi annem kalsn gitsin sonra gelsin kayinbabada dimi. evde yatcak yer yok biliyo hala israr ediyo basimizda buyuk bulunsunmus. simdiden hayati bana zehir stres etti. bide esim yanimdayken soyluyo bunlari hepki sesimi cikarmiyim.diye. bende dayanamadm en son aradim. soyledm kendi annemle sana yatcak yer var babam sonra gelse olurmu dedim. sesi bozuldu hemen zar zor kabul etti rssmen ama bozuldgnu anladm. niye bu noktaya getiriyosun kendin dusunsen olmazmiydi. benim babam dusunebiliyoda kendisi kadin bunu dusunemiyor. kaldiki kendi annemde en fazla 10 gun kalcak yanimda. ama genede beni bunu soylemeye itti kendisi. oyle yani kizlar esim ben konusaym dedi basta ama ona dedm sen konusursan annen seni bi sekilde ikna eder ben konusurum isimi sansa birakmam dedm😀 ama genede kayinbabami alip getirmez insallah napcagi belli olmaz. he birde dogum yontemimi simdiden soyluyo bana. cok yuruyus yap normal doguma iyi geliyor diyor alttan msji veriyor. dedm ben sezaryen dogurcam inadina sinir ediyor beni ya😢kendi annem bana bu kdr karismiyor uzun oldu hakkinizi helal edin
Canim bence sen hic kafana bunlari takma duy ama duyma dikte etmeye calistigi seyleri.. o da böyle de kabul et alttan almaya calis yine bildigini oku tabi ki.. sadece konusmakla kalabilir💁🏼‍♀️ kayinbabanin gelmemesi konusunda da sebep belirtirsen belki daha mantikli gelir ona da düsünemiyorlar demek ki bence direk sebebiyle söyle.. 🌸

Çok zor gerçekten siz sıkıntı yapmayın kaybınızda varmış inşallah bebeğiniz size mutluluk huzur getirir 🙏❤️ herkes güzel bir işe sahip olmak ister benle eşimde iki senedir mezun olduk kpssye girdik ama atanamadık bizimkilerde üzüldü ama destek oldu yinede
Eşim de neyse ki taniyor ailesini. Bebişlerimiz huzurumuza huzur katsın babanneler de sevip gitsin 🤣😂

OSYM sınavına geç kalan kız gibi koştum geldim kayınvalide konusuna 🤣🤣 Benimki iyidir hoştur, aslında severiz de birbirimizi ama gerçekten bazen öyle laflar diyor öyle hareketler yapıyor ki bi kaç ışık yılı uzaklaşıyorum ruhen. Balayından beri çocuk yapın biz bakarız diye darlayıp durdu, benim büyüdüğüm ortamda da böyle sorular çok ayıptır yani sorulmaz kimseye, neyse en son eşim arayıp bağıra çağıra yaptığı ayıbı söyleyince dha sormadı. Nitekim evlendik ve sadece 1.5 sene sonra hamile kaldım. Beni bilenleriniz vardır, mide ve bağırsaktan başından beri çeken o kızım. Hamilelik haberini de kendi annemleri de alarak kayınvalidemlerde vermeye gittik. Aman bir sevinç bir şaşkınlık derken ilk densiz soru geldi kayınvalidemden... İsteyerek mi yaptınız bu çocuğu? 🤣 KIZ BU NE BİÇİM SORU, BAHÇE HORTUMU MU BU TAZYİKLE SAĞA SOLA FIŞKIRSIN diyemedim tabii duymazdan geldim... Benim annem İzmirde ben Manisada oturduğum için ve annem haftanın bazı günleri çalıştığı için ilk süreçte yemek konusunda ben destek olamasam da sen ol dedi kayınvalideme. Sağ olsun elinden geldiğince de yemek gönderdi. Telefonla benimle konuşurken, (eşimden bahsederek) onun yemesi önemli değil işte de yer önemli olan senin beslenmen falan derdi. Dün akşam eşimle telefonla konuşurken hoparlördeydi sesi, eşimin vardiyasından ötürü yemek gönderemiyordu son 1 haftadır fakat son 4 gündür bulantılarım arttığı için mutfağın önünden bile geçmememin doğurduğu sonuçtan ötürü de tam o sırada eşim bana tost yapmıştı. Eşim dedi şimdi fıstıklıya tost yaptım, merak etme iyi kötü karnını tok tutuyorum. Ne duysam beğenirsiniz 🤣 SEN NE YİYOSUN OĞLUM... Ay ne biçim birikmiş içimde, bu konu gerçekten hiç kapanmasın, yoksa el ele verip Ağustosta doğum servisinden psikiyatri servisine geçeceğiz gibi sizinle. 🤣

KIZ BU NE BİÇİM SORU, BAHÇE HORTUMU MU BU TAZYİKLE SAĞA SOLA FIŞKIRSIN diyemedim tabii
ya ahahahahahahaha :KK70: yalnız bu kadarı da çok tuhaf hayır kazayla olsa sevinmeyecek mi, gel otur nasıl yaptığımızı adım adım anlatayım deseydin :KK70:

Deneyimli bilgili anneler, Kaymak yiyebiliyo muyuz hamilelikte? Peynircilerden alinan
süt ürünlerinin hepsinde çiğ sütten yapılmadığından emin olun. bir de lor peyniri inanılmaz faydalıymış hamilelikte de ek gıda döneminde de, bu da dipnot olsun :)

Kv lohusa döneminde uzak olsun hatta evde kalma hiç olmasın. Kayınvalidem ve kayın peder ilk dogumumda 10 gün bendeydi. Sütüm kesildi stresten hasta oldum, o dönemde sadece yardımcı olacaklar olmalı, sakın bu hatayı yapmayın.
Ben aynı fikirde değilim ya sonuçta herkes aynı değil ilk doğumumda bende kv gel dedim o bulgaristanda ben almanyadayım kayın babam sağıydı yatacak yerim var annem yanımda zaten kapı komşum onlarında torunu sonuçta kayınbabam doğuma 3 ay kala rahmetli oldu kv tek geldi 1 ay bende kaldı valla arkamdan belki çok konuşur ama yüzüme çok iyi 1 ay bende kaldı hiç birşeyime karışmadı bana çok yardımcı oldu sabah benden önce kalkar evi toplar yemek yapar gece ben uykusuz kalıyorum diye bebeği yıkayıp emzirdikten sonra beni uyumaya gönderiyordu kendi bebekle ilgileniyordu ben uyuyabileyim diye allah var hakkını yiyemem bu doğumuma da davet etmek istiyordum ama son duyduklarımdan sonra davet etmek istemiyorum çünkü yüz yüze gelince dayanamayacağım ve saygımı bozacağım kendisi de zaten benim çok fena olduğumu söylüyormuş o yüzden belkide yüzüme iyi davranıyor çünkü tartışmaya girince benle alta kalan o oluyor herzaman 😄 kocamda sağolsun bizim tartışmalara karışmadığı için bende kv ile tartışırken bir guven geliyor 😂😂

Kızlar atesolcer buldum bir tane ekledim . Bu arada marka fiyat vs yasaksa kaldırayım uyarabilirsiniz. Doğru sonuç veren ve kullanımı açısından nasil sizce kulaktan olcuyormus zor olmaz mı biraz?
Bebeklerın ilk 6 ay popodan olçulur ve bu markayı tavsiye etmiyorum bunun daha yenisini aldım hiç memnun değilim attım bi kenarda duruyor bereceğim paraya yazık ben bunları kulanıyorum gayette memnunum kızım 1 yaşında 5 aylık evde herzaman 2 taneden fazla bulundururum ve ateş olçmeye kalkınca hepsinle olçüyorum ve hepsi aynı gösteriyor

Eklentiler

• CE8ADA8D-BAE4-415F-8B73-98C8B6851612.png
    CE8ADA8D-BAE4-415F-8B73-98C8B6851612.png
    114,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 25CC8A2A-2E41-45A5-8164-94C8E24F36D2.png
    25CC8A2A-2E41-45A5-8164-94C8E24F36D2.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 44
  • AF86E870-85C0-4148-A950-F13532278208.png
    AF86E870-85C0-4148-A950-F13532278208.png
    100,1 KB · Görüntüleme: 39
Günaydın kızlar, bugün 11+5 oldum akşam otururken ve yatarken gece kasıklarımda batma oldu hem sağ hem sol sanki bıçak saplanıyor gibi 3 5 saniye sürdü ve geçti 4-5 kez oldu normal mi aceba sizce yoksa hastaneye gitsem mi bu zamana kadar hiç ağrım olmamıştı...😞

X