2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ah bacım ah evlendikten 3 gün sonra kayınvalidem başladı çocuk yapın demeye. Eşim tek çocuk ve babası vefat etti. Bana çok ayıp gelse de uzun süre çocuk yapmayınca olmamış bi daha bilmem kimin diye örnekler mi dersin eşime korunma oğlum demeler mi dersin. Biz daha kimseye söylemedik bebeğimizi. Daha bilmediği bebeğe yelek örüyor. Ben bu kayınvalideye nasıl gelme lohusayken diyim elinde olsa doğuma bile girer diye düşünüyorum

Bunu söylediğim için üzülüyorum ama kimden duysam aynı şey, istisnalar vardır ama o dönemde iyi niyetle yapılan karışma hareketleri fazla gelip sıkıntı çıkartabilir. Bende katılıyorum bu yüzden. Onu böyle yap şunu böyle yap herşeyin en iyisini ben bilirimci insanlar kim olursa olsun asla yakına kabul edilmemeli. Normalde tolere edebileceğimiz şeyleri de edemeyebiliriz gerilime gerek yok. Şu bilinçte olmaşı gelen kişi, bebeğe anne bakar biz anneye ve eve bakarız. Gelip bebeğe en iyi kendinin bakacağını düşünüp anneye kendini yetersiz hissettirme potansiyeli bulunan insanlar kim olursa olsun no.
Gece 12 ye kadar gaz sancısı sonra saat başı emme durumları, sabaha karşı 2 saatlik uykumda eşim yatak odasına geldi, kv çocuğa biz bakarız kahvaltıyı ben hazirlamaliymisim esim hazirlayinca bozuluyormus bu mesela en basit örnek, şimdi çok iyiyiz severim kendisini de 8 yıllık evliyim ama bu aşamaya gelene kadar çok cektim ve tecrübelerim bu yonde en ufak bir laf bile o dönemde insana dokunurken ben lohusa halimle koca ahaliye bakma yükünü omzumda hissettim anne gibi olan kv lafım yok asla yardımcı olana eyvallah

Çok şükür eşim görüyor. Geçen eşim kaynanamı aradı kendisi kıbrısa gitti babasi vefat etti için. Eşim diyorki bi ihtiyacın varmi hesaplar ödendimi ödenecek birşey varsa haledeyim o da diyorki eski eşini(kendisi ismini söyledi) ararım ona söylerim gider öder eşim tekrar söylüyor bana söyle ben haledeyim yok ben ona söylerim o haleder diyor eşimde kızdı sesini biraz yükselterek kimi ararsan ara ne istiyorsan onu yap dedi kapatı telefonu bundan önce eşime söyledim annenle konuşmak istemiyorum orda burda böyle konuşuyor falan dedim eşim tabi üzüldü ama tamam dedi istemiyorsan konuşma ama kaynanamın babasi ölunce saygımdan tekrar ben aradım baş sağlığı diledim kıyamadım kendisine çok zor zamanlar geçiriyor diye ama kendisini 2 gün sonra tekrar bize eski gelininin konusunu açınca bende ordaydım boş ver dedim brak ne yaparsa yapsın en iyisi uzak durmak dedim kendiside aynı düşüncede şükür. Birde beni çok düşünüyormuş gibi davranıyor bügün aradı eşimin yanındaydım beni sordu eşimde uyuyor dedi iyimi şekeri nasıl doktora gittimi iyimi ağrısı var mı diye soruyor eşimde birşey söylemedi konuyu değiştirdi eşime karşı oyunur sanki çok düşünüyor beni eşimde farkında oynadiğini geçen doktordaydım merak etseydi arardı sorardı biliyordu doktora gidecegimi ama umrunda degilki kadinin ay nekadar dolmusum yeni fark ettim 😁 rahatladim be anlatinca
Maşallah diyelim nazar değmesin. Bu konularda en önemli şey eşlerimizin tutumu. Neticede kimse ailesini seçerek gelmiyor o yüzden anne babası böyle diye eşlere yüklenmeyi de doğru bulmuyorum ama ortamı dengeleyen bir eş ise 😬

Anlat anlat bizbizeyiz burda 😋

Gece 12 ye kadar gaz sancısı sonra saat başı emme durumları, sabaha karşı 2 saatlik uykumda eşim yatak odasına geldi, kv çocuğa biz bakarız kahvaltıyı ben hazirlamaliymisim esim hazirlayinca bozuluyormus bu mesela en basit örnek, şimdi çok iyiyiz severim kendisini de 8 yıllık evliyim ama bu aşamaya gelene kadar çok cektim ve tecrübelerim bu yonde en ufak bir laf bile o dönemde insana dokunurken ben lohusa halimle koca ahaliye bakma yükünü omzumda hissettim anne gibi olan kv lafım yok asla yardımcı olana eyvallah
İşte tam olarak dediğim şey. Çocuğa anne bakar eve ve anneye öbür kişiler. Ne münasebet ya. Kendisi neden hazırlamıyor madem bozuluyosun oğluşuna kıyamıyorsun bir zahmet kendin hazırla.

Kayınvalidem çok çalışkandır buraya gelince hep iş yapar asla gocunmaz yemek ekmek yeri gelir ben işteyken temizlik yapar hakkını ödeyemem. Aramızda söyle bir muhabbet geçti eşimin küçük kardeşine hamileyken dolabı doldurmuş misafirler için sarmalar börekler vs ama doğumdan sonra biraz yorgun olmuş yeğeninden yardım istemiş oda etmemiş sezeryanlı haliyle gelenlere hizmet etmiş. Bende anne ne misafiri hem bebek küçük hem de o yorgunlukla ben istemem şahsen ev halkından başkasını kabul etmeyi düşünmüyorum dedim. Bir bozuldu ama öyle olmaz insanlar görmek ister ayıp olur vs. Evet haklı olabilir ama benimde bebeğime karşı bir sorumluluğum yok mu yeni doğmuş ufacık bebek o kalabalık içinde hele de öpenler vs olursa korumam gerekmiyor mu? Süs bebeği gibi elden ele mi gezicek bu bebek? Bilmiyorum doğumdan sonra belki normalleştiririm bunu ama şuan bana çok itici geliyor öyle misafirlerin dolup dolup taştığı ortamlarz

Her türlü gelir ya aslında en doğal hakkı torununu görmek istemek. Sadece tavırları önemli seni kötü hissettirecek bişey yapmazsa gelsin daha iyi destek olur ama bu kadar toruna düşkün bir babannenin de seni çok düşünüp rahat ettirmesini beklerim. Fakat tam tersi durum söz konusuysa eşinle usulünce konuşup süreyi kısa tutmak o süre zarfında da gerçek mana da kulaklarını tıkamak en iyi seçenek
Ben de öyle beklerim de kayınvalidem oğluna aşırı düşkün olduğu için torununa da kendi çocuğu muamelesi göstereceğinden korkuyorum ve bu konuda çok pis gardımı aldım bebek dışında etliye sütlüye dokunmaz. Annem ne kadar pimpirikliyse kayınvalidem o kadar işsevmez.
çok zor olmalı kendisi yapması gerekirken. Bebeğin annesine ihtiyacı var sadece günah ya lohusa kadına iş yaptırılır mi

İşte tam olarak dediğim şey. Çocuğa anne bakar eve ve anneye öbür kişiler. Ne münasebet ya. Kendisi neden hazırlamıyor madem bozuluyosun oğluşuna kıyamıyorsun bir zahmet kendin hazırla.

Kayınvalidem çok çalışkandır buraya gelince hep iş yapar asla gocunmaz yemek ekmek yeri gelir ben işteyken temizlik yapar hakkını ödeyemem. Aramızda söyle bir muhabbet geçti eşimin küçük kardeşine hamileyken dolabı doldurmuş misafirler için sarmalar börekler vs ama doğumdan sonra biraz yorgun olmuş yeğeninden yardım istemiş oda etmemiş sezeryanlı haliyle gelenlere hizmet etmiş. Bende anne ne misafiri hem bebek küçük hem de o yorgunlukla ben istemem şahsen ev halkından başkasını kabul etmeyi düşünmüyorum dedim. Bir bozuldu ama öyle olmaz insanlar görmek ister ayıp olur vs. Evet haklı olabilir ama benimde bebeğime karşı bir sorumluluğum yok mu yeni doğmuş ufacık bebek o kalabalık içinde hele de öpenler vs olursa korumam gerekmiyor mu? Süs bebeği gibi elden ele mi gezicek bu bebek? Bilmiyorum doğumdan sonra belki normalleştiririm bunu ama şuan bana çok itici geliyor öyle misafirlerin dolup dolup taştığı ortamlarz
Hele ki öyle bir dönemdeyiz ki pandeminin de etkisi virüsler çok güçlü, ufacık bebek kaşla göz arası muhakkak öpen olur, 40 çıktıktan sonra belki bir mevlutle bebek anne kucağında gezdirilebilir ama ben de cok erken dönemde misafirliğe gelinmesini uygun bulmuyorum. Bir de sezeryan sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiyor, her bebeğin mizacı da keza farklı

Ben de öyle beklerim de kayınvalidem oğluna aşırı düşkün olduğu için torununa da kendi çocuğu muamelesi göstereceğinden korkuyorum ve bu konuda çok pis gardımı aldım bebek dışında etliye sütlüye dokunmaz. Annem ne kadar pimpirikliyse kayınvalidem o kadar işsevmez.

çok zor olmalı kendisi yapması gerekirken. Bebeğin annesine ihtiyacı var sadece günah ya lohusa kadına iş yaptırılır mi

O biraz tehlikeli bu durumu birebir yaşayan bir arkadaşım var. Kayınvalidesi lohusa ana modunda evde gezdi işe dönmesi için her türlü çirkefliği yaptı. Sütünün olmamasından girdi bebeğe yaramadığından çıktı halbuki tosuncuk gibi bebekti gayette süt vardı. Yaklaşık 20. Günde siz artık evinize gidin ben aileme gidip kalıcam dedi çünkü asla iş yapmadı olanı yedi içti. Görümcesi geldi pasaklı ojesini sildiği pamukları bile ortada bıraktı canım arkadaşım bunların peşini topladı. Arkadaşım yeni yeni toparlanıyor ama söylediği birşey var: boşuna dert ettim onları ve zehir ettim zamanı bana öyle bir davrandılar ki sanki çocuğun annesi o ve benim elimden alacak gibi hissettirdi bana halbuki ne olursa olsun kim ne yaparsa derse desin bu çocuğun annesi benim ve onu bu dünyaya ben getirdim ben istemediğim sürece asla kimse birşey yapamaz ben izin verdiğim için onlar bunu yapabildi dedi. Gerçekten de öyle bu bilinçte olmak lazım. Annesi tek ve biziz o yüzden saçma sapan şeylere giren kendisi kaybeder.

Hele ki öyle bir dönemdeyiz ki pandeminin de etkisi virüsler çok güçlü, ufacık bebek kaşla göz arası muhakkak öpen olur, 40 çıktıktan sonra belki bir mevlutle bebek anne kucağında gezdirilebilir ama ben de cok erken dönemde misafirliğe gelinmesini uygun bulmuyorum. Bir de sezeryan sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiyor, her bebeğin mizacı da keza farklı
Kesinlikle. Neyseki yalnız değilmişim acaba yabani mi davranıyorum diye düşünmüştüm

O biraz tehlikeli bu durumu birebir yaşayan bir arkadaşım var. Kayınvalidesi lohusa ana modunda evde gezdi işe dönmesi için her türlü çirkefliği yaptı. Sütünün olmamasından girdi bebeğe yaramadığından çıktı halbuki tosuncuk gibi bebekti gayette süt vardı. Yaklaşık 20. Günde siz artık evinize gidin ben aileme gidip kalıcam dedi çünkü asla iş yapmadı olanı yedi içti. Görümcesi geldi pasaklı ojesini sildiği pamukları bile ortada bıraktı canım arkadaşım bunların peşini topladı. Arkadaşım yeni yeni toparlanıyor ama söylediği birşey var: boşuna dert ettim onları ve zehir ettim zamanı bana öyle bir davrandılar ki sanki çocuğun annesi o ve benim elimden alacak gibi hissettirdi bana halbuki ne olursa olsun kim ne yaparsa derse desin bu çocuğun annesi benim ve onu bu dünyaya ben getirdim ben istemediğim sürece asla kimse birşey yapamaz ben izin verdiğim için onlar bunu yapabildi dedi. Gerçekten de öyle bu bilinçte olmak lazım. Annesi tek ve biziz o yüzden saçma sapan şeylere giren kendisi kaybeder.
Çok doğru söylemiş gerçekten bana da kendimi iyi hissettirdi. Lohusayken nasıl olurum bilemiyorum ama normalde de duygusal biriyim ağrıma giden bişey olursa diye endişeliyim bebeği elden ele dolaştırıp yumuşacık tenini öpüp durmalarına izin vermek istemiyorum saçma sapan emiyomu gibi sorulardan korkuyorum İnşallah bunlarla karşılaşmam karşılaşırsam da ikinci kez söyletmeyi düşünmüyorum bu konuda sanki yaşamış gibi çok sinirliyim şimdiden 😄

Çok doğru söylemiş gerçekten bana da kendimi iyi hissettirdi. Lohusayken nasıl olurum bilemiyorum ama normalde de duygusal biriyim ağrıma giden bişey olursa diye endişeliyim bebeği elden ele dolaştırıp yumuşacık tenini öpüp durmalarına izin vermek istemiyorum saçma sapan emiyomu gibi sorulardan korkuyorum İnşallah bunlarla karşılaşmam karşılaşırsam da ikinci kez söyletmeyi düşünmüyorum bu konuda sanki yaşamış gibi çok sinirliyim şimdiden 😄
Çevremizde ki %99 anne bunları yaşadığı ve bizde bunları bildiğimiz için kodlanıyor işte o sinir bundan dolayı. İstemediğin içine sinmeyen herşeyi yasaklama hakkına sahipsin sen izin verirsen olur vermezsen olmaz o yüzden giç sıkma canını halledersin. İnanki bende muhtemelen eşimden başkasına vermem 😂 kayınvalidem mıncırarak seven bir insan ve bunu doğru buluyor kedilerimizi bile öyle seviyor uyarınca yapmıyor ama bizim yanımızda biz yokken mıncırıp sıkıştırıyor sonra sevdim diyor. Sev sevmene birşey demiyorum tabiki seveceksin en doğal hakkın ama adabıyla. Oda vermeme ihtimalim olduğunu bildiği için kucağına alıştırma diyor işte ama dedim en sonunda bu çocuk benim ve kocamın koynunda büyüyecek zaten iznim kısa bir süre onda da bırakmayı planlamıyorum dedim oda işe dönünce ceremesini sen çekersin dedi konu kapandı.

Kayınvalidemin süt müt konularına gireceğini düşünmüyorum destek olur gelebilirse ama teyzeler varya o teyzeler aman allahım yüce rabbim herşeye girer herşeyi sorarlar ama bende ilk sorduklarında sütüm yoksa sen mi emzireceksin neden senin için bu önemli demeyi planlıyorum. Çok sert bir uslüp biliyorum ama başka türlü başetmem çok zor biraz yüzsüzler.

Çevremizde ki %99 anne bunları yaşadığı ve bizde bunları bildiğimiz için kodlanıyor işte o sinir bundan dolayı. İnanki bende muhtemelen eşimden başkasına vermem 😂 kayınvalidem mıncırarak seven bir insan ve bunu doğru buluyor kedilerimizi bile öyle seviyor uyarınca yapmıyor ama bizim yanımızda biz yokken mıncırıp sıkıştırıyor sonra sevdim diyor. Sev sevmene birşey demiyorum tabiki seveceksin en doğal hakkın ama adabıyla. Oda vermeme ihtimalim olduğunu bildiği için kucağına alıştırma diyor işte ama dedim en sonunda bu çocuk benim ve kocamın koynunda büyüyecek zaten iznim kısa bir süre onda da bırakmayı planlamıyorum dedim oda işe dönünce ceremesini sen çekersin dedi konu kapandı.

Kayınvalidemin süt müt konularına gireceğini düşünmüyorum destek olur gelebilirse ama teyzeler varya o teyzeler aman allahım yüce rabbim herşeye girer herşeyi sorarlar ama bende ilk sorduklarında sütüm yoksa sen mi emzireceksin neden senin için bu önemli demeyi planlıyorum. Çok sert bir uslüp biliyorum ama başka türlü başetmem çok zor biraz yüzsüzler.
Valla laftan anlamıyorlarsa iyi yaparsın başka türlü dinlemeleri zor. Ama eşin benim eşim gibi büyükler hayat tecrübeleri var dinlemek lazım diye düşünüp üzülse de bişey demeyen biriyse ufak tefek surat asılmaları görürsün 😄 Millet ben yabancı miyim tribine giriveriyor hemen Edep ya hu. Yaşı büyük diye herşeye karışma hakkı gören insanlardan nefret ediyorum

Oy maşallah minnoş bu da büyümüş kocaman olmuş canım genelde erkek bebek çok değişmiyor. Ama kız dedikleri erkek çıkabiliyor ☺️ paşaysa eğer sana aşık olacak biri geliyor 🥰

Nasıl oldu dur anlatayım deseydin 😂

Ben de Allah razı olsun kaynanamdan razıyım. Ben de Adana ya gelin geldim. Yeri geldi kendi ailemden görmediğim maddi manevi desteği kendinden gördüm. O benim annem ben onun kızıyım 🥰
Ne mutlu onlara iste biz de her zaman arkalarindan razi oluyoruz🤲🏼

Valla laftan anlamıyorlarsa iyi yaparsın başka türlü dinlemeleri zor. Ama eşin benim eşim gibi büyükler hayat tecrübeleri var dinlemek lazım diye düşünüp üzülse de bişey demeyen biriyse ufak tefek surat asılmaları görürsün 😄 Millet ben yabancı miyim tribine giriveriyor hemen Edep ya hu. Yaşı büyük diye herşeye karışma hakkı gören insanlardan nefret ediyorum
Al benden de o kadar. Gerçekten en yakın arkadaşlarıma bile bu bakış açısıyla yaklaşıyorum asla sormam sorarsa üslubumu asla bozmam onu tetikletmem ve isterse yardımcı olabileceğimi söylerim. İstersem, sorarsam yaparsın sende istiyorsan. İstemeden tecrübe paylaşan insanların hadsiz olduğunu düşünüyorum ben genel olarak. Eşim kötülük olmasın kimse üzülmesin modundadır genelde ama saçma sapan davranışlar gördüğünde oda tepkisini koyar tabi bu noktaya kolay gelmedi 12 yılda zor getirdim 😋😋

Ay herşeyin en iyisini biliyor o yaş grubu bak gerçekten. İstisnaları var ama ne hikmetse hep bizim aileler 🤣 bu erkek aileleri neden böyle olmuş ya. Tamam saygı duruyorum çocuk büyüttüm tecrübelisin ama sorarsam söyle sormadan söyleyince bende çok gerilip rahatsız oluyorum ama sen inada bindirme mevzuları senin istediğin birşeyi sırf o didikledi diye vazgeçme. Bi kere bu konu çok büyük anlayışsızlık içeriyor. Gelmek istemesi çok normal hak veririm ama evde yer yoksa nasıl olcak? Gerçekten ama beklediği şey annen gelmesin o ikisi gelsin. Bence çok iyi yapmışsın arayarak ve net olarak. Üzülecekse de üzülsün, bozulacaksa da bozulsun. Mevcut durum bu evde yer olsa gelirlerdi yer yok gelemezler yapacak bişey yok. Birde gelecek orda hep sıkıntı lohusalıkta insan daha bir depresif olabilir ihtimal var. Süt müt doğum muhabbeti yaparsa iyice gerer ne kadar az gelirlerse o kadar iyi.
evet bende o stresten korkuyorum sut gelmez diye ay valla keske sadece annem olsa yanida sadece diyorum.
canım benim kendi annem de şimdiden ikinci deyip duruyo :KK70: çünkü ben tekim ve çocuğum tek kalsın istemiyo bu konuda kv hak veriyorum iyi niyetle söylenmiş bir şey, doğum konusunda da hak verdim sezaryen ben de düşünüyorum ama ilk günlerimi acı içinde çocuğuma zorla bakarak geçirmek de cazip gelmiyo. yürüyüş yapıyorum doğum şekline doktorla birlikte karar vericez. bunlarda bence gayet iyi niyetli seni ve çocuğunu düşünmüş. gelme konusu inanılmaz absürt :) bizim komşunun kızı doğum yapyı annesi gitti babası burda kaldı. yeni doğum yapılmış eve erkek gelmez yani her dk. emziriyosun gecelik giyiyosun onu da geçtim o kadar ısrar çok anormal yaşlılıktan düşünememiş heralde. bir de annen geleceği halde başınızda büyük bulunsun demesi tuhaf, annen 10 yaşında sanki :KK70:
aynen annem ondan 10 yas buyuk halbuki...kendisi yaslida degil:) aman anlamak islerine gelmiyor. istiyolarki her dedigine he diyen gelin olsun. ama ben oyle olamam bana surekli biseyleri yapmaya itekleyen birine tam tersi oluyorum genelde.

aynen esimde diyor cocuk dogduktan sonra belki memlekete gideriz diyoduk sonra dediki aman bosver gelen giden olcak bizimkiler laf anlamaz oper eder diyor. kendisi vazgecti

Al benden de o kadar. Gerçekten en yakın arkadaşlarıma bile bu bakış açısıyla yaklaşıyorum asla sormam sorarsa üslubumu asla bozmam onu tetikletmem ve isterse yardımcı olabileceğimi söylerim. İstersem, sorarsam yaparsın sende istiyorsan. İstemeden tecrübe paylaşan insanların hadsiz olduğunu düşünüyorum ben genel olarak. Eşim kötülük olmasın kimse üzülmesin modundadır genelde ama saçma sapan davranışlar gördüğünde oda tepkisini koyar tabi bu noktaya kolay gelmedi 12 yılda zor getirdim 😋😋
Hahah nasıl getirdiysen bana da anlat valla bu gidişle ben eşimi değil eşim beni o noktaya getirecek nerdeyse

Hiç stres olmayın evet 2 defa gittim ben cok sukur bır problem yok Sat söyledim ben doktora sordugunda fakat zaten doktor ilk ultrasonda baktıgında anladı geçmi döllenmiş diye bende durumdan bahsedınce son adet tarıhımı baz almadı daha ıleriyi aldı tarih olarak yoksa haftayla uyumlu olmazdı hic stres olmayın sizde evet suan sat baz alınıyor ama sonuc olarak sızde korunmadıgınız tarıhı bılıyorsunuz . Sizin bir dahaki randevunuz ne zaman
Haftaya pazartesi kısmetse.ama geç döllenme olamaz ki bende.net ilişki tarihimi biliyorum yani o yüzden geç döllenme imkansız.kafam allak bullak.korunmasaydık bütün ay boyunca hiç kafama takmazdım ama böyle olumsuz düşünüyorum

Kızlar atesolcer buldum bir tane ekledim . Bu arada marka fiyat vs yasaksa kaldırayım uyarabilirsiniz. Doğru sonuç veren ve kullanımı açısından nasil sizce kulaktan olcuyormus zor olmaz mı biraz?

Eklentiler

• Screenshot_20230121-212425_Trendyol.jpg
    Screenshot_20230121-212425_Trendyol.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar atesolcer buldum bir tane ekledim . Bu arada marka fiyat vs yasaksa kaldırayım uyarabilirsiniz. Doğru sonuç veren ve kullanımı açısından nasil sizce kulaktan olcuyormus zor olmaz mı biraz?
ateş ölçer en iyisinin normal koltuk altı dihital olanlarını söylüyorlar en doğeu ölçen oymuş

o sari seyler ozellikle adet dongum yaklastikca artiyor bende 2 döngümdede dikkat ettim. mesela 3 gundur cok geliuor baktm takvimden regl gunlerimmis meger. regl gunlerm bitsn sari akintilarda kesiliyor bende. enfeksiyon olsa anlarm ne aci ne yanma sizlama var.
Benim sarilik durum biraz daha kahverengiye döndü. Sabah sari basladi. Doktora saptigimizda wc ye girdim hemen oncesinde hala geliyor mu diye kahverengiydi. Ama cok acik renkli bi kahverengi tarif edemiyorum ama. Adet olcakmisimda sokulememis camurumsu bi akinti gibi. Pede cikmiyor peceteye dokundurdugumda pecetede kaliyor. Bu arada bizde ailecek dediginiz gibi mi diye dusunduk aynen. Cunku benim 18 aralikta da bi gunluk hatta bi anlik daha koyu kirmiziya yakin toplam kurdan ebatinda kanamam geldi. Ozamanlarda sari akintim koyuydu. Nerdeyse 1 ay sonra bugunde bu oldu. Acaba adet döngümden kaynakli her ay mi bu sekilde olucak diye yorduk. Hayirlisi olsun. Icim rahat degil hala ama doktora gittim sonucta kanama alani vs gormedi. Sorun olsa ultrasonda gorunurdu degil mi dedim tabiki dedi. Bu arada idrar tahlilimde tertemiz degil ama sikinti yaratacak bir enfeksiyon belirtisi gorulmedi sonucunda. Ne yapacagimi bilmiyorum 7 8 saatlik yolculuk yaptim simdi yatiyorum dinleniyorum. Dua ediyorum. Insallah yarin duzelir 😔 moralim baya bozuldu ama.

X