2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hosbulduuum. Aynen oyle gecmiyodu banada ama bulantilardan dolayi cok sukur bitti istah topu gibi geziyorum. Sende nasil var mi bi sikayetin
Geçen iki hafta karnım 4 5 aylık gibiydi hahha neyse geçti şuan normal . Bulantı günde 1 2 yokluyordu kesilince meraklanip doktora gittim dun iyiymiş bebiş. Normal halsizlik dışında bir şikayet yok benim belirtiler uçtu gitti

Ay masallah ne guzel sorunsuz hamilelik gecirirsin insallah. Benim bulanti 7de basladi 13te hafifledi yeni bitti sen dusun. Ama hazimsizliktan karin sisligi oluyo bol bol. Artik soda kayisi halletcez bi sekil

Kızlar selam birşey sormak istiyorum. Yani aslında bu durumu yaşayanlara özelden sormak istedim gereksiz yargı olmasın diye ama bir kişiye sordum cevap gelmedi.
Bende kanama olmuştu bu hafta başı, doktor progestan verdi ve 15 gün ilişki yaşamayacaksın dedi. 15 gün sonra kontrolden sonra kanama alanı gittiyse sizce tamamen güvenli midir ilişki? Yani diğer kanama tecrübesi olan gebeler nasıl yaptı acaba? Yanlış birşey yapmak istemiyorum, kuruntu da yapmak istemiyorum. Burada kanama geçirip sağlıklı bebekleri doğan arkadaşları okudum ama bu konu nasıldı?
Yani kanama geçirdikten sonra hep bir risk var demek mi? Yoksa geçti gitti artık normal hamileliğe devam mu oluyor?

11. Haftadayım süt gelmesi normal mi ? Şok oldum haftaya kontrole gitcem. İlk gebeliğimde 16. Haftadan itibaren gelmişti. Erken geldi korktum ne yapsam etsem
Benim sütüm hiç kesilmedi prolaktin normal geldiği için doktor ilaç da vermemişti gebelik öncesi ilk bebeğimi emzirdigimden beri yaklaşık 5 yıldır süt geliyor, tandem annelik yapmıştım bu arada o yüzden bence normal

İlk 3 ay ilişki onermezler kanama alanı olduysa genelde ama drunla konuşmak en iyisi

İlk 3 ay ilişki onermezler kanama alanı olduysa genelde ama drunla konuşmak en iyisi
Evet en sonunda doktoru dinleyeceğim ama merak ettim yani nasıl olacak 9 ay diye yani kimi kaynakta aslında çok normal olduğu yazıyor hatta anne için iyi vs. Daha çok etraftan duyduklarımda bir sakınma var. O yüzden bilemedim.

Merhaba bende yaptıracağım. Hillhealth ile genoks u önerdi doktorum. Hillhealth amerikaya giden test 3 tane paketi varmış. İlki 400 dolar, 2. Paket 440 dolarmış bugün öğrendim. Genoks ta aynı makineler vs ile ankarada yapılan bir testmiş 6500 tl. Öbürüne göre çok daha fazla konuya bakıyor. Tam bilemedim. Eurofins i bilmiyorum ama onun hakkında bilgin var mı

Ben dün yaptırdım. Gen tarama testi Amerika’ya gitti haftaya cuma çıkar dediler sonuç. Cinsiyette çıkıyormuş kromozomlara bakıldığı için. Heyecanla bekliyorum

Arkadslar benim bugün ilk kontrolüm vardı.Tam 7 haftalık oldu.Hem karnımdan hem vajinal muyene etmesine rağmen kalp atışı duyamadık.Ama kese görünüyor dedi.Haftaya bir daha çağırdı.Doktorum iyi hayatıni istediğin gibi yaşa (halter bile kaldirabilirsin ) kanaman olursa haber et dedi.Biraz heyecanlıydik bizi sakinleştirdi falan .
Sizce 7.haftada kalp atışı duymamak normal mi?

Ben dün yaptırdım. Gen tarama testi Amerika’ya gitti haftaya cuma çıkar dediler sonuç. Cinsiyette çıkıyormuş kromozomlara bakıldığı için. Heyecanla bekliyorum
Merhaba umarım güzel sonuçlar gelir sağlık huzur mutluluk getirir

Ben araştırma dönemindeyim. Neden bu firmadan tercih ettiniz öğrenebilir miyim? Size mantıklı gelen noktası ne oldu? Birde ben bugün 400 folar olarak fiyat aldım sizde de bu şekilde miydi?

Canım o kadar kısa sürede herşey değişebiliyor ki ben bugün duydum 8+1 deyim. bence bu dönemde herşey çok normal. Riskli birşey olsa veya sıkıntı doktor mutlaka uyarır söylerdi.

Merhabalar. Benim de kanamam oldu bir kere. Progestan verildi bana da fitil olarak kullandim. Doktora iliskiyi sordugumda tıbben bir yasak yok sonrasinda dedi ama cok gonulsuz soledi. Bende sizin gorusunuz nedir dedim. Iliski sonrasinda olur da bir sorun olursa kadinlar bunu kendilerine neden yaptim ki olarak sorumluluk olarak yukluyorlar ben hep bunu gordum dedi. Dolayisiyla ben biraz esimle ortak karar gibi dusunebilirsiniz en azindan en cok dusuk riski ilk 3 ayda oluyor diye dusunup 3 ay beklemede kalma karari aldik suan yaklasik 8. Haftamin icindeyim 9 a girecegim. 3 4 hafta kadar daha iliski dieti ❤ he sunu da diyeyim. Olacagi varsa olur ama doktorumun dedigine kendi acimdan katiliyorum. Iliski sonrasi kanamam vs olursa ben kendimi kotu hissederim. Sadece bu histen kaciniyoruz aslinda. Yoksa bence de iliskinin herhangi bir sorun teskil ettigini bende dusunmuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…