2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım ilk hamileliğimde aynı anlattığın gibiydim tv de olduk olmadık şeylere ağlıyordum, eşime de çok sarmıştım, bi akşam maça gitti diye ağladım oysaki ben arkadaşlarımla çıkma o da maça gitme hakkına her zaman sahipti ama ona herşeyi çok görüyordum, kusma falan da beni bitirmişti, şuan bunların hiçbiri yok tek hamilelik belirtim şişen ve acıyan göğüslerim bazen de adet olacak gibi hafif sancı o kadar. Yaşadığın duygusal gariplik ve dalgalanmalar hamileliğin doğasında olan şeyler çok normal ve güzel saçma hamilelik belirtilerim bu gebeliğimde Olmadığı ve dr keseyi boş gördüğü için endişeliyim ben de. Endişelenecek bişey mutlaka bulmak da anne olmaya hazırlanmanın doğasında var, doğunca da devam ediyor, hep en iyisini yapmaya çalışma hep yetersiz hissetme ve onun için sürekli endişe içinde olma..

Ne kadar güzel ve derinden yazmışsınız teşekkür ederim kendimi annelik, belirtiler ve mükemmel olmaya çalışma konularında sakinleştirmeye çalışıyorum. Elimden geleni yaptığım halim en mükemmel halim şeklinde bir hayat mottom oluştu tabi hormonlar iyice yüklenince nasıl olur bilmiyorum sonum hayrolsun ama şuan bebekle ilgili konularda hiç strese girmiyorum ama uçan kuştan etkilenip duygusallaşıyorum

Kese bende de boştu son gittiğimde 3 hafta geçti yarın kalp atışını dinlemeye ve bebeği görmeye gideceğim. Ama hiç tedirgin olmadım şöyle düşündüm hep kanamam olmadı ufak tefek göğüs hassasiyeti bende yaşıyorum başka bişey yok regli olmadım hafif aancı giriyor kasıklarıma ama ciddi birşey olsa herhalde böyle olmazdım. Tamda bilmiyorum ama boş kese kendiliğinden kaybolmuyordur herhalde ne bileyim saçmadır belki ama birşeyler ters gitse anlarım herhalde diyip o konularda tedirgin olmuyorum. Muhtemelen zamanı gelmemiştir senin de bir sonraki gidişinde göreceğine eminim

Canım ben 9+4 teyim. Bugün sabah tartıldım 4 kg almış görünüyorum Sigarayı bıraktım o yüzden de böyle hızlı kilo aldım.Daha çok ödem olduğunu dusunuyorum bendeki kilo farkının. Tek umudum diğer aylarda daha sakin gitmek inşallah... Yoksa bir diyetisyenle görüşmek zorunda kalacağım işin ilginç tarafı deli deli bir iştahım da yok.Şişliğim hiç geçmedi geçmiyor , keçi boku gibi kaka devam ediyor ama en azından çıkıyor, ilk zamanlar bir de çıkmıyordu

Bu arada arkadaşımın bebeği karnında kalbi durmuştu da o gün kız 'yer ayaklarımın altindan kayıyor gibi' diyerek geçirmişti. Tansiyonu düşmüştü hep. Bir şekilde kendini belli ediyor ben şahidim... Vücut işine yaramayan hiçbir şeye tepkisiz kalmaz.
birşeyler ters gitse anlarım herhalde diyip o konularda tedirgin olmuyorum. Muhtemelen zamanı gelmemiştir senin de bir sonraki gidişinde göreceğine eminim

Salı akşam kliniğe gidiyorum canım,inşallah görücem ben de Boş kese belirti vermeyebiliyormuş, malesef çok araştırdım, ben de sudan nem kapma var biraz, ama dediğin gibi kanama yok gittiğim dr un usg si kötüydü, bu şekilde kendimi rahatlatıyorum.. doğumdan 3-4 gün sonra kendiliğinden yükleniyor anne olmanın evhamlarısonra zaten hep yüreğin ağzında. Ama muhteşem birşey, yumuşacık pamuk ilk doğuncaAllah sana da hepimize de nasip etsin

İnşallah canım benim en güzel günlerde huzurla mutlulukla sağlıkla neşeyle kolaylıkla hepimize nasip olsun eskiden bebek düşünmediğim zamanlarda acaba sever miyim ilk anda ya içime sinmezse vs gibi korkularım vardı ama şuan onlardan eser yok muhtemelen birşeyler değişiyor analık hisleri yavaştan da olsa yükleniyor

Yaa malesef ben de memnun kalmadim aslinda. Sigorta ile muayene oluyorum tamam ama her seferinde bir seyleri karsilamiyor diye para veriyoruz. D vitamini ve billurubini karsilamiyormus 700 lira verdik, baska gidisimizde kan uyusmazligi testini karsilamiyormus 550 verdik. Sürekli para vermek zorunda kaldik o yuzden cok haklisiniz kesin dogumda da bi bahane bulunurdu

Yaa o kadar merak ediyordum ki bu durumu, iyi ki yazdin Cunku her gun esime ‘bebegimiz bizimledir dimi’ deyip duruyorum. İnsallah bizimledir diye dua ediyorum. Hic paranoyak ve endiseli bir insan degilimdir ama haftalarca muayeneye gitmemek benim psikolojime fazla geliyor nedense

Kızlar inanın Türkiye de fazla bile gidiyoruz , Almanya da falan oturan arkadaşlar vardı bu sitede. İnanın bebek 6 7 haftalık olmadan ilk muayeneye bile kabul etmiyolar. Öyle bizim gibi ultrasona da girmiyorlar her ay. Bak yıllar önce yengemin gelini de karnında kalbi durmuştu bilmemislerdi ,anneyi zehirlermis, kadın kotulenmisti normal hissetmemis hiç kendini. Gebelik gibi değil yani daha daha farklı. Böyle durumlarda anlamamak mumkun değil çünkü er ya da geç anne ye zarar vermeye başlar. İşte vücut uyarı verir kesinlikle anlarsınız korkmayın.

Ah bende de aynı durum var durup durup bulutlanıyo gözlerim. Normalde duygusallık seviyesi çok düşük bi insanım ama dediğiniz gibi bi hüzün çöküveriyo özellikle geceleri. Ruh halim 360 derece değişiyo gün içinde

Ben dün akşam Heidi nin dedesine ağladım çizgi film alt tarafı çok saçma ama evet tuhaf ruh halleri

Yaaa çok merak ediyorum ilk ne zaman hissediliyor acaba ilk hareketleri? Keşke tecrübeli olanlar paylaşsa. Bu arada benim de adet gelecek gibi ağrım oluyor ama arada olup geçiyor. Bir de yürürken kalçamda batma başladı ara sıra. O biraz korkutucu geldi bana acaba normal mi ki
Ben öyle bir şişim ki yeri göremiyorum göbeğimden. Normalde ayva göbekliydim. Sadece adet zamanı böyle olurdu. Şimdi baya davul. Ama baya aç kalırsam ya da kustuğumda baya iniyor. Demek ki bebek değil şişkinlik dedim artık mantıken.
Ahhh o kadar saçma sapan şeylere ağlıyorum ki. Allah etrafımdaki insanları sınıyor resmen. Bir anda duvara bakarken bile ağlayasım geliyor. Beni endişelendiren genel modumun böyle olması. Hep bir hüzün ve kırılganlık var. Normalde adet öncesi böyle olurum hep. Umarım 9 ay böyle değildir

Aşırı duygusalim ya zaten öyleydim ama.simdi gözyaşım pit pit .. dün çocuk gibi ağladım eşim nöbetteydi film izledim honkure honkure ağladım

Bir de endişeleniyorum böyle hüzünlü ve karamsar olmak bebek için iyi değil kesim diye ama elimden gelen birşey yok. Ben de isterim mutlu ve huzurlu olmayı ama birşey var hormonal ve çözemiyorum

Ben Dr a ayda bir gitmeyi düşünmüyorum açıkçası. İkili testte yaptırmicam .şeker testi de zaten şekerim var. Detaylı ultrasona girerim bı tek. Yani böyle karar verdim zamanı gelince belki fikrim değişir

Bebeğim hepsine cevap vereyim. Dayanilmayacak derecede olmayan her ağrı sızı batma saplanma normal ben ilk gebeligimde öyle çok ağrı yasadim ki akşamları sinirlerim bozulurdu ağlayacak olurdum... Her doktora gittiğimde benim çok ağrım oluyor derdim ve her seferinde normal derdi. Gelişiyor bağlar kaslar geriliyor ağrı yapar normal derdi ve 5. Ayda geçti. Bebisin hareketlerini ben 14.Haftada başladım hissetmeye. İşten gelip yemek yaparken rahmimi hissederdim kelebeğin kanat cirpisi gibi ama farklıydı hemen ayırt etmiştim. Ama ben vücudumu tanıyan dinleyen biriyim bu kişiye göre değişebilir bir de erkek bebek daha erken hareketlenir demişlerdi bana. Öyle de çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…