2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bende en bastan yemeye denedim günlük kuruyemiş porsiyonu faydali diye,yok canım gitmiyor,bıraktım 😔😶 vişne suyu zararlı mi ki oyle yazdın canım ?ben hep iciyorum ev yapımı🤔
Hazir aldimda canim ondan oyle dedim hazir meyve suyu genelde onermiyorlar gebelikte ya. seninki dogal miss😍
Biz sizinle hemen hemen aynıyız ❤️🥰
aynen canim 17sinde güzel haberler alalim insallah

Merhaba kızlar bugün toxoplasma rubella testlerini vermek için kan verdim devlette muayene oldum açıkçası doktorun yaklaşımı hiç hoşuma gitmedi 😣 bebeğim 9+1olmuş onu gördüm çok mutlu oldum ama ultrason görüntüsü bile vermedi doktor. Birde doktor çift rahimlisin erken doğum riskin olabilir böbreklerdede sorun oluyor çift rahimlerde dedi olmaması için ne yapmalıyım dedim hiçbirşey dedi😔
Canım simdiden hic bunlari düşünüp stress olma. Bebegin cok şükür sağlıklı. Malesef doktorlar hic empatik yaklasamiyor. Benim gittigim doktor da daha 6 haftalikken normal dogum olmaz gibi gorunuyor sezaryen olacak dedi. Biz bebegimiz tutunacak mi, saglikli mi diye dert edinirken böyle bos yorumlar yapiyorlar. Eminim baska bir doktora gitsen farkli bi yorum yapardi sana. Hic uzme kendini, bebegin cok güçlü erken dogumu hele hic aklina getirme💛

Evet kesinlikle çok uygun.içinize de sindiyse tamamdır.Ankara’da da vardır belki daha uygun ama işte bir kere başladık artık 😀
Ayy doktorum çok iyi ya cok şükür doğum uzmani,riskli gebelikler,anlayışlı tatli dilli...zaten cok araştırarak ona gittim,benim icin doktor çok önemli 🤗

Kizlar haberi gordunuz mu?? Kendi muayenehanesi olan doktorlar hastanede doğum yaptıramayacakmış ? boyle bisi dolaniyor 6 ocakta yururluge gircekmis. ozel klinige giden arkadaslar doktorlarinizdan duyduunuz mu bunu
Canım ben duydum kafamada taktım hatta dün doktoruma sordum açıklaması şöyleydi; A hastanesinin dışarıdan 1, B hastanesinin 2 dr alma şansı var mesela dr her hastaneye gidemiyorda birine sözleşme imzaladı diyelim o hastaneninde 1veya 2 kotası neyse kimle sözleşme imzaladıysa onunla devam edebiliyor daha fazla dr alamıyor. Yani biraz önleri kapanmış oluyor doktoruna sorarsın neresiyle anlaşma yapmış orada doğumunu yapabilirsin. Benim dr iki tane hastaneyle yapmış şuan hangisini seçersen orda yaptırır. Ama düzenleme gelcek bunla ilgili çok itiraz edildi dedi.

Canım ben duydum kafamada taktım hatta dün doktoruma sordum açıklaması şöyleydi; A hastanesinin dışarıdan 1, B hastanesinin 2 dr alma şansı var mesela dr her hastaneye gidemiyorda birine sözleşme imzaladı diyelim o hastaneninde 1veya 2 kotası neyse kimle sözleşme imzaladıysa onunla devam edebiliyor daha fazla dr alamıyor. Yani biraz önleri kapanmış oluyor doktoruna sorarsın neresiyle anlaşma yapmış orada doğumunu yapabilirsin. Benim dr iki tane hastaneyle yapmış şuan hangisini seçersen orda yaptırır. Ama düzenleme gelcek bunla ilgili çok itiraz edildi dedi.
hıı anladim canim ama yinede boyle ksiitlama olmasi bencede sacmalik😐 itiraz edilmesi iyi olmus

Sistemlerimiz hep zora koşma yönünde ilerliyor. Amaç nedir çözemedim neden birisi bunu düşünüp doktorların hastane kısıtı olmadan doğum yaptırmasını engelliyor anlamıyorum 😅 kesinlikle geri çekilir bu karar öyle şey mi olur nolcak bu kadar insan birde böyle bir durum olması zaten pahalı olan doğum ve muayene ücretlerini tavan yaptırır. Hepimizin içi rahat olsun hiç ihtimal vermiyorum bu kararda direteceklerine 😅

8 haftlıkken 4-5 aylık gibi göbeği olan var mı 🥲 kızlar ben hiç böyle tahmin etmemiştim ben çok kilo almam diyordum yapı olarak zayıf bi insanım 54 kg ile hamile kaldım ama göbeğimin maşallahı var şuan bildiğiniz 4-5 ay
Benim de 7 ve 8. Haftada çok göbeğim vardi canım buraya da yazmıştım. Şimdi 10. Haftaya gircem yarın göbek azaldı hatta endise ettim bugün doktora gittim 🤣🤣 zaten üzüm kadar bebeğin o kadar şişlik yapması pek mümkün değil. Ben de zayıfım diye hemen belli oldu sanmıştım şuan karnım normal .

Ben özel muayenehaneye gidiyorum. Cem Atabekoğlu’na 🌸
Bende Ankaradayım ilk baştan itibaren özele gitmek istiyorum ama öyle bir coştu ki fiyatlar muaneye devlete gidiyorum diğer gebeligimde yaptığım gibi yapacağım 30 haftadan sonra Elif Gözdemir hocaya gidecegim özel 100. Yılda insallah

8 haftlıkken 4-5 aylık gibi göbeği olan var mı 🥲 kızlar ben hiç böyle tahmin etmemiştim ben çok kilo almam diyordum yapı olarak zayıf bi insanım 54 kg ile hamile kaldım ama göbeğimin maşallahı var şuan bildiğiniz 4-5 ay
Ben de 54 le hamile kaldım göbek fora zayıf olduğumuz için daha da belli oluyor🤰🏻 Henüz bebek bile görünmedi ultrasonda görününce ne kadar şiş olur acaba🙃 oğlumda hep kustuğum için kilo vermiştim göbek de yoktu bu sefer tam tersi

benimde aynii gobek simdiden 5 6 aylik gibi. sabah kahvaltisini sindiriyorum ama aksam yemegi beni mahvediyor karnim tas gibi oluyor hemen sindirim sistemimiz yavaslamaya basladi simdiden

Biz de temmuz ayinda yaptirdik sigortayi, bi adet dönemi sonra hamile kalabilecegim seklinde kurali vardi, anadolu sigorta. Ama dogumu bir ayla kurtarmiyor🙈 tekrar yenileyebilecek miyiz yoksa dogum olacak diye yuksek fiyat mi verirler hic bilemiyoruz🙄 dogum paketli sigortalar oluyormus, zaten temmuza kadar bizim var diye onu da yaptiramiyoruz. Ciddi arada kaldik. Neyse bebegimiz saglikla dogsun, böyle seyler pek hesap kitap yapmaya gelmez deyip teselli buluyoruz😅
Benimde tamamlayici aslinda anadolu sigorta. Is yerim yapiyor. Ben haricen is yerine daha planladigimiz anda haber vermemek adina extra yeni bambaska bir tamamlayici ve dogun paketi kendim sahsen yaptirayim dedim. Ama hic bir ay sonra hamile kalabilirsiniz bilgisi vermemislerdi. Ama soyle bir durumda var. Bir suru sebepten baska muayeneleri karsilamadiklari oluyor mesela goz doktoruna bi sebeple gitmistim. Ki daha onceden o rahatsizligim icin hic hastaneye gitmemistim. Doktora anlatirken son bi yilda 2 3 kere oldu dedim diye tamamlayici sigorta 9 ay once basladi diye red verdiler. Ucreti odettiler. Bunun gibi 2 kere daha farkli sebeplerle odemedikleri oldu. O sebeple dogum aninda ama su sebeple kapsam disi falan derler caresiz bi de dogumu oderiz diye bende cok uzefine dusmedim bu paketin.. umarim sizde olmaz. Internetten odemedikleri durum var mi arastirip varsa o sartlara dikkat etmenizi oneririm. ❤

Arkadaşlarım birşey sormak istiyorum. Fiziksel olarak belirtiler az ya da çok hepimizde var. Ama duygusal durumunuz nasıl? Benim içimde bir hüzün var. Duygusallığım hat safhada. Hayatımda muhteşem yüzyılı izlememiş bir insanım. Youtube da bir denk geldim hem dibine düştüm hemde şehzade mustafa için nasıl üzüldüm ağladım bile ölümüne. Hayatta böyle bir insan değilim hiç ilgimi çekmez böyle şeyler. Ama herşey etkiliyor beni ☹️ sizinde böyle normalde önemsemeyeceğiniz şeylere duygusallaşıp üzüldüğünüz oluyor mu?

X