2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Gercekten ayniyim uyandigim andan oglene kadar eziyet gibi evde hicbirsey yapamiyorum. Birde calisiyorum resmen şu dönemde calismak istemiyorum gercekten belirtisi olmayanlar niye yok demesin valla bende dua ediyorum hayirlisiyla bicak gibi bir anda kesilsin diye hamileligin keyiflu denilen donemine gecmek istiyorum

Canim herkeste bulanti olmuyor ama 6. Hafta ile baslayip en siddetlisi 8. Hafta yasaniyormus ve 12. Haftaya kadar devam ediyormus. Soyle bir gercek var 16 hatta 20. Haftasina kadar surenlerde oluyor.

Canım şöyle oluyor . Hafif kramplar devam ederken kanama başlıyor. Leke değil kırmızı kanama. Sonra sancı çok artıyor ve düşük olunca da ağrı kesiliyor ama kanama kesilmiyor adet gibi hatta bazisinda adetten uzun süren kanama süresi oluyor . Pek düşük gibi değil senin yaşadığın. İnşallah tabiki. Yani senin durumunda ağrının kesilmesi iyi birsey çünkü kanama devam etmemiş. İki kez aynı şeyi yaşadım. İkincisinde ilaçlarla da destekledim ama tutunmayan tutunmaz. Bebeğin seninle bence emareleri dusugu gostemiyor. Yine de doktora gorunmediysen kanama varken görün tekrardan derim bisuru ilaç var belki lazımdır bilemeyiz .

gececek canim. bende 5 ve 6. haftamda hayattan sogumustum. simdi sadece katlanilabilir bulanti yasiyorum. once bicak gibi kesildi sonra sadece gunun bellir bir zaman diliminde yoklamaya basladi. zamanla aliscak vucudumuz

Ben pek bişey yiyemiyorum midem çok kötü ne yesem çıkardım cuma günü doktora gittim prilam dr verdi dün iyi geldi ama bugün yine aynıyım çok halsizim şu dönemi bi an önce atlatmak istiyorum
İki gündür öğlene doğru bende aynıyim halsizlik var sabahin ilk saatlerinde bulantı oluyo çıkarıyorum sonra birden üşüyorum ..akşamları çok erken uykum geliyor yemeği yiyip sobanın yaninda uyuyup kalıyorum ev isleride öyle tâbi cocuklar falan.. bu arada gebelikten mi Cook üşümeye başladım normalde hic ayağma ne patik ne corap giymehem biriyimdir kışın terlikle merdiven balkon paspas battaniye yikayane biriyimdir. ama ayaklarım buz gibi kalıyor hep

Alttan bakmak da ne bilim erken daha bebek. Bir iki hf sonra gel deselerde ultrasondan bakilsa olmuyormu.. sanki alttan bakmak pek iyi değil di diye biliyom yanlışsa bilemem. Kötü amacım yok Bilgi amacli banada öyle dedikleri icin kalmis aklimda

Aynıyız ayaklarım buz gibi sanki karda dışarda ayakkabısız kalmışlar sobanın içine giresim geliyor resmen

Kozlar gebelik takibi için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Ben Banu çiftçinikini kullanıyordum ama sürekli bozuluyor
Benim 4 tane var hamilelik+,happy mom,ama en hosuma gitti meet you ve gun gün gebelik cok detaylı günlük anlatıyor

Bulanti yasayan arkadaslarima bikac kendimden deneyimledigim tavsiyelerim olacak. Benim bulantim cok erken baslamisti. 5. haftaya yeni girmisken basladi 6. haftada pik yapti. rengim soluktu dudaklarim beyazdi. bisi yiyemiyordum. sonra doktorum prilam verdi icmedim direndim. en son artik bir gun hicbisi yiyemeyince esimde zorla icirdi. 1 tane ictim kusmam yok diye. ertesi gun cok iyidim. ilactan dedm. sonra gene ertesi gun baktm bulanti felan yok. ilaacin etkisi kuvvetli demek dedim. oyle oyle o 1 hafta sifir bulantisiz gecirdm gozumu actim rssmen. bu arada 7. haftaya giriyodum. sonra gene 8. haftadayim suan. sadece aksam yemeginden sonra bulanti yoklamaya basladi beni. geri geldi gecici donemdi o 1 hafta. ama inanin ilk zamanlar gibi olmuyo. birazda isi cozdum. asla uzun saat ac kalmayin..doktorum dedi kan sekeri dusunce direkt mide bulantisini arttiriyomus. sabahlari tost yapiyorum peynirli. iyi geliyo mideme. 2 saatte bir agzima bisi atiyorum. doktorum dediki seker hastasi gibi az ve sık beslen. midenizin bos kalmasina izin vermeyin. mide suyunu tutacak seyler yiyin. yavan ekmek ekmek arasi peynir domates salatalk. elma portakal bu ikisi bulatnima iyi geliyodu. ve sirf bebege yarari var diye canimin cekmedigi biseyi asla zorla yemedim. midem neyi kabul ederse onu yedim. tatli midemi bulandiriyodu onu yemedim. İnşallah gecer sizinkiler de tez zamanda. prilam 1 icenler fayda etmiyosa doktor bana 2 tane ic demisti aksamdan. ben kafama gore 1 tane aldim kusmam yok diye. sizlerde doktorunuza danisarak dozu arttirabilirsiniz.

Ben de tam bulantilarla ilgili soru soracaktım canım. Benim iki gündür yok bulantım. Bugün 7+1 deyim. Geçen hafta full akşamları bulantım oluyordu. Şimdi yok. Acaba kötü Bir şey yoktur değil mi sürekli olacak diye bir kaide yok galiba. Bana da tuzlu kraker. Ekmek arası peynir ve portakal iyi geliyordu canim geçen hafta

Kızlar bişey sorucam sizlere 5. Haftanın sonlarında ultrasona giden arkadaşlarım, 5+5, 5+6 gibi kesenizin mm i kaçtı acaba??
Canim ben 5+3 de gördüm keseyi. 12 mm demişti doktorum. Ama kalp atışı yoktu tabi daha. Şimdi salı gününe randevum var 7+3 de gideceğim kalp atışı için insaalah duyarım

Canim ben 5+3 de gördüm keseyi. 12 mm demişti doktorum. Ama kalp atışı yoktu tabi daha. Şimdi salı gününe randevum var 7+3 de gideceğim kalp atışı için insaalah duyarım
Anladım canım o zaman benimkisi gerçekten de küçükmüş.. tabi illa ki aynı olavak diye bir şey de yoktur ama 6+1de 10 mm olması küçük gerçekten de

Aynen canım kalp atışı için erken tabiki bebeği görmüş müydünüz? İnşallah duyarsın canım amin

Aynen canım kalp atışı için erken tabiki bebeği görmüş müydünüz? İnşallah duyarsın canım amin
Bebekle ilgili de bir şey dememişti canım benim de aklıma gelmedi. Dış gebelik şüphem vardi benim tek tupum kapalı. Tamamen ona odaklanmistim ben. Ama sen kesen icin kucuk diye dusunme. Rabbim yeter ki ol desin. 1 ya da 2 günde bile ne kadar hızlı büyüyorlar. Bir dahaki randevun ne zaman

Öyle canım rabbim büyük inşallah yüzüme güler.. bir dahaki 2 Ocakta canım 7+4 olucak normal hesaba göre o zaman.. çok meraktayım zor duruyorum yerimde. Hastameye gitmek istiyorum aslında ama orda da hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum

Slm kizlar. 6+2 gebeyim. Vitamin destegi olarak neler kullaniyorsunuz. Benim doktorum Vinalac vermisti. Ancak beton gibi oldum. Muhtemelen icerisinde demir oldugundan. Doktoruma degistirmesini soyledim ama degistirmek yerine dupalac verdi. Siskinlik ve kabizlik hat safhada. Dupalac icsem de hafifleyemiyorum. Ayrica vitamini degistirmek yerine 8 ay boyunca ekstra dupalac icmek sacma degil mi? Baska ne kullanabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…