2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım şöyle oluyor . Hafif kramplar devam ederken kanama başlıyor. Leke değil kırmızı kanama. Sonra sancı çok artıyor ve düşük olunca da ağrı kesiliyor ama kanama kesilmiyor adet gibi hatta bazisinda adetten uzun süren kanama süresi oluyor . Pek düşük gibi değil senin yaşadığın. İnşallah tabiki. Yani senin durumunda ağrının kesilmesi iyi birsey çünkü kanama devam etmemiş. İki kez aynı şeyi yaşadım. İkincisinde ilaçlarla da destekledim ama tutunmayan tutunmaz. Bebeğin seninle bence emareleri dusugu gostemiyor. Yine de doktora gorunmediysen kanama varken görün tekrardan derim bisuru ilaç var belki lazımdır bilemeyiz .
Ahh! İnşallah🙏 kanama varken gitrim vaj.muayene de yaptı ama kanama alanı var şöyle böyle hiçbişey demedi malesef bana. Tahlil yaptılar birsürü çok şükür bişe çıkmadı hiçbirinde. Kese bozulmamış gayet iyi dedi, skntı yok mu yani dediğimde de skntı var kanama bi skntı düşük tehlikesi var 7/10 gün sonra gel dedi ama nasıl dayanılır okadar bilmiyorum. Ptesi randevu oluşturmuştum çok öncesinden inşallah yarn gidicem umarım duruyodur kalbi de atıyodu güzelcene 😔 biraz üzücü bir süreç, destekleriniz için çok teşekkür ederim. Rabbim kimseye yaşatmasın 🙏🙏

Öyle canım rabbim büyük inşallah yüzüme güler.. bir dahaki 2 Ocakta canım 7+4 olucak normal hesaba göre o zaman.. çok meraktayım zor duruyorum yerimde. Hastameye gitmek istiyorum aslında ama orda da hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum
Ben de aynen öyle kuzum çok stresliyim. Çok heyecanlıyım. Ama sanirim biraz sabretmek gerekiyor. Kendimi kitap okumaya kuran okumaya verdim. Sen de öyle yap içini ferah tut. Güzel haberler çok yakında.

can
Ben de tam bulantilarla ilgili soru soracaktım canım. Benim iki gündür yok bulantım. Bugün 7+1 deyim. Geçen hafta full akşamları bulantım oluyordu. Şimdi yok. Acaba kötü Bir şey yoktur değil mi sürekli olacak diye bir kaide yok galiba. Bana da tuzlu kraker. Ekmek arası peynir ve portakal iyi geliyordu canim geçen hafta
canm.bende de kesildi birden bikac gun acayip iyidim. gene basladi ama gun icinde sadece aksamlari. oda katlaniyosun asiri degil. ama bu arada beni zorlayan sey bel agrisi. ozellikle adim atinca kitleniyo belim resmen gecer insallah

Slm kizlar. 6+2 gebeyim. Vitamin destegi olarak neler kullaniyorsunuz. Benim doktorum Vinalac vermisti. Ancak beton gibi oldum. Muhtemelen icerisinde demir oldugundan. Doktoruma degistirmesini soyledim ama degistirmek yerine dupalac verdi. Siskinlik ve kabizlik hat safhada. Dupalac icsem de hafifleyemiyorum. Ayrica vitamini degistirmek yerine 8 ay boyunca ekstra dupalac icmek sacma degil mi? Baska ne kullanabilirim.
Ben gevitamax kullaniyorum

Prilam Dr bana da iyi gelmedi yaa. Çok ümitliydim. Yatıyorum devamlı dünyayla ilişiğimi kestim. Oğlum için bedenim kalkıp birşeyler yapıyor ama ruhum yok yani. Geçecek diye diye teselli ediyorum kendimi. 🤷🏼‍♀️
Umarım bi an önce bu dönemi atlatırız mide bulantısı 9 ay sürenlerde varmış korkuyorum öyle olmasından 😔

kizlar bende doktora sormayi unuttm. gebelik takip cizelgesine 4mm yazmis. o bebegin boyu mu kesenin boyu mu. 6+2lik goruntu bu. bide yukarida 8.6cm yaziyor o mu kese boyutu oluyor hic bilgim yok bu konularda. yorumlara bakinca benimki sanki kucuk.geliyor ama.dr bisi demedi bana

Eklentiler

• 20221225_191104.jpg
    20221225_191104.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 81
Merhaba mide bulantısı hamilelik kaçıncı haftada başlar mide bulantısı yasayan var mı benim sadece gögüslerim şiş o kdr agrım falan olmadı bide ayaklarım çok üşüyor hamile değilken çorap bile giymezdim yaz kıs
Ne zaman başlayacağı belli olmaz ama en erken 6 da başlayanlar duydum

redappleee redappleee @pozitifbiri canlar nasılsınız? Bugun hic lekem gelmedi hatta size yazdıktan sonra dun akşamda gelmedi size de haber vermek istedim. Sanırım çok yorulup üşüdüğüm için gelmişti. Teşekkür ederim desteğiniz için
İyiyiz canım çok şükür sevindim gelmemesine o zaman telaş yapacak birşey yok kendini çok yormamaya ve bu soğuklarda zaruri olmadıkça dışarı çıkma 👍

kizlar bende doktora sormayi unuttm. gebelik takip cizelgesine 4mm yazmis. o bebegin boyu mu kesenin boyu mu. 6+2lik goruntu bu. bide yukarida 8.6cm yaziyor o mu kese boyutu oluyor hic bilgim yok bu konularda. yorumlara bakinca benimki sanki kucuk.geliyor ama.dr bisi demedi bana
Küçük olsa doktor derdi takılma bence

Merhaba mide bulantısı hamilelik kaçıncı haftada başlar mide bulantısı yasayan var mı benim sadece gögüslerim şiş o kdr agrım falan olmadı bide ayaklarım çok üşüyor hamile değilken çorap bile giymezdim yaz kıs
benim 5. haftalarda baslamisti cnm.

İki gündür öğlene doğru bende aynıyim halsizlik var sabahin ilk saatlerinde bulantı oluyo çıkarıyorum sonra birden üşüyorum ..akşamları çok erken uykum geliyor yemeği yiyip sobanın yaninda uyuyup kalıyorum ev isleride öyle tâbi cocuklar falan.. bu arada gebelikten mi Cook üşümeye başladım normalde hic ayağma ne patik ne corap giymehem biriyimdir kışın terlikle merdiven balkon paspas battaniye yikayane biriyimdir. ama ayaklarım buz gibi kalıyor hep
Üşümek gebelikten bişey yiyemiyoruz halsiz kalıyoruz onunda etkisi var tabi

ben
Slm kizlar. 6+2 gebeyim. Vitamin destegi olarak neler kullaniyorsunuz. Benim doktorum Vinalac vermisti. Ancak beton gibi oldum. Muhtemelen icerisinde demir oldugundan. Doktoruma degistirmesini soyledim ama degistirmek yerine dupalac verdi. Siskinlik ve kabizlik hat safhada. Dupalac icsem de hafifleyemiyorum. Ayrica vitamini degistirmek yerine 8 ay boyunca ekstra dupalac icmek sacma degil mi? Baska ne kullanabilirim.
sadece folikasit kullaniyorum. icinde kalsiyum d3 b12 vitamini folat ve iyot var. demir magnezyum omega 3
aydan sonra baslicakmisiz cnm

Ben 6. Haftadayım başlamadı henüz normalde de reflü gastriti mide yarası olan bi insanım çok korkardım hamileliğim çok kötü geçer diye inşallah ilerleyen zamanlarda da olmaz 😊

can

canm.bende de kesildi birden bikac gun acayip iyidim. gene basladi ama gun icinde sadece aksamlari. oda katlaniyosun asiri degil. ama bu arada beni zorlayan sey bel agrisi. ozellikle adim atinca kitleniyo belim resmen gecer insallah
Bel ağrısı bende de oluyor canım çalışınca ayakta kalıyoruz. Sen de çok ayakta kalmamaya çalış. Bulantilar yine başlayacak desene. Neyse onlar sağlıklı olsun da biz katlanırız

İnşallah canım 😇 benimde başlamadı inşallah başlamaz
Çok hamilelik odaklı olmayın yoksa insan psikolojikmen de hasta oluyo normal bebek yokmuş gibi yani yanlış anlaşılmasın tabi dediğim
Demek istediğim sürekli olumlu pozitif düşünürsek çok sıkıntı yaşamayız herşey beyinde kafada bitiyo vücudumuzda herşeyi beyin yönetiyo
Ben buna çok inanıyorum ve sürekli pozitif kalmaya çalışıyorum doktora bile gitmedim henüz ne kese gördüm ne kalp atışı akışına bıraktım ufak şeylerle moralimi bozmak istemiyorum herşey güzel olacak ☺️☺️

Bel ağrısı bende de oluyor canım çalışınca ayakta kalıyoruz. Sen de çok ayakta kalmamaya çalış. Bulantilar yine başlayacak desene. Neyse onlar sağlıklı olsun da biz katlanırız
yok cnm.ya calismiyorum normalde bugun 6 km yakin yuruduk esimle agir geldi bana galiba. kitleniyor belim

X