2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hmm anladim. Peki bu testi ozelde mi yaptiriyorsunuz ve asagi yukari bi maddiyat bilginiz var mi ?

Merhaba, ben normal bir tam kan testi yaptırmıştım acilde ve birde beta. Sadece bu ikisine bakarak doktor bana coraaspirin yazdı ve içiyorum. Ben bir miktar tombik bir anneyim doktor da vücut tipinden dolayı mutlaka içmelisin dedi. Özel bir test yapmadı buna dair. Siz ilk gebelikte kullanmış mıydınız?

İlaçta bu.

Yok ilk gebeligimde yani 6 yasinda oglum var ozaman kullanmamistim. Ama ailemden birinde pihtilasma gecmisi oldugu icin doktorum bacaklarima ultrason cihazina benzer cihazla bakmislardi. Emboli en cok oralarda olurmus. Ama gene de aspirin vs vermemisti. Eylul ayinda dusuk yaptim. Dolayisiyla bu surecleri 6 yil once bilmiyordum ama 2 aydir ogrendim. Bu seferde doktora gidene kadar yapilacak birsey varsa gec kalmayayim onlem olarak veren doktorlar varsa cokta kafama gore olmaz diye dusunmustum. Yarin saglik sigortamin online doktoru varmis ondan randevu alacagim bi telefonla sorayim bari. Dediginiz ilaci sorarim direk. Mg 100 degil mi

Ben İzmirdeyim özelde 8 9 bin lira tutuyordu ama burda üniversite hastanesi var orda daha önceden 2 düsügüm oldugu icin ücretsiz yaptilar 20gunu bulmadi sonuclarin cikmasi da
Hmmm hamileyken yapiliyor mu acaba ? Pahaliymis ozelde ozel saglik sigortam var ama hamileligi kapsamiyor sanirim o anlamda yapilan testi de kapsamaz..

Aynen canım inşallah. Yaa inşallah nasip olur canım çok güzel bu heyecanlar bol bol tadını çıkaralım

Evet 100mg. Benim çok erken olduğu için doktor pzartesine kadar kullan betana bakacağız ve artıştaysa detay konuşacağız dedi. Aslında sizinkine benzer bir durum ana randevuya kadar verdi. Geçmişte kullandınız mı diye şundan dolayı sordum bir hassaiyetiniz veya alerjiniz olan birşey olabilir mi acaba buna karşı. Onu iyi değerlendirmek lazım. Doktor bey yarın bu ilacı keserse yine burdan yazarım

Ayy cok tesekkurler yarin duruma gore bilgi verirseniz bende alayim hemen

Bağlatmak için 3ü beklemesi iyi nasip olursa ikiz bekliyoruz ve daha 10 aylık evliyiz sağlıklı doğarlarsa eşime diyorum hemen bağlatıcam

Çok geçmiş olsun canımm rabbim şifa versin. Yalnız iç hastalıkları doktoru bana da demişti gebelerin kullandığı B grubu antibiotik varmış onlardan kullanabilirsin diye. Fakat ilaç alerjin varsa dikkat et mesela benim penisiline alerjim var ve o gebelerin kullanabildiği antibiotiklerin hepsinde penisilin varmış iyice araştırmakta fayda var umarım ihtiyaç olmadan geçer
Ben iki gündür içiyorum.mecbur kalınca içiliyor hapşırmak öksürmek de çok tehlikeli.Bende şimdi bi tane daha içeceğim.
Kuzum ben gebe kaldığım ilk 3 hafta baya ağır faranjit geçirdim ciğerlerim sökülüyodu öksürmekten nasipteyse tutunuyor inşallah öylede devam eder tabi
ķizlar dun doktor esle birliktelik icin sikinti yok serbest dedi bisi sorcam size doktora soramadim cunku(burayi bu yuzden seviyorum) esle birliktelikte kondom sart mi degil mi. hangisi daha saglikli olur sizce.
Bize kalp atışını duyana kadar yasak dedi

Benim ilk gebeliğim kalp durmasıyla sonuçlanmıştı. Babamda pıhtılaşma sorunu olduğu için 2. Gebeliğimde doktor coraspin başlattı direk.Test vs yaptırmadım.Doğuma kadar da kullandım.Şimdi 3. Gebeliğim yine coraspin içiyorum yine test yaptırmadım

Ya o konuda bende muallaktayım, korunmak mı lazım yoksa tümden mi yasak

İyi aksamlar dün öğlen kan geldi az bugün öğlen iç çamaşırıma geldi küçük ip gibi vardi simdi peçeteye geldi kötü bir şey olsa sürekli gelir dimi sabah kontrol vardi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…