2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
oy kizlar grupta herkes ya grip ya nezle hasta herkescikler. Bende tuzlu krakerden tiksindim artik yiyemiyorum napicam bilmiyorum Sifa bulalim insallah tez vakitte hepimiz... Saglikli günler bizimle olsun inşallah

Serum denemek varken niye antibiyotik verdiğini hiç anlamadım zaten.bugün başka bir acile gideceğim bakalım onlar yapacak mı serum.inşallah atlatırız bir an evvel
Herkesin hastalığının şiddeti farklı. Ben migreni ve sinuziti olan bir bilgisayar muhendisiyim. Surekli ekrana bakiyorum ve bu surekli bir agriya da sebep oluyor. Inanin bazen kafami kirmak istiyorum. Adet agrilarim cok siddetlidir. Bi kafede tuvaletinde bayilmisligim ve hastaneye kaldirilmisligim vardir. Agridan.. ama bu agrilara yilda 1 bilemediniz 2 kere agri kesici atarim. Ama şu 1 1.5 aydir 2 kere serum yedim. Yemesem ne olurdu idrak edemiyorum. Bu siddette bir hastaliga bu zorunluydu. Dayanabilcek durum yoktu. Oldu.. bence durumunuza bakin hastaneye gidin. Eger doktorun konusmasi bilgisine guvenirseniz ona gore davranirsiniz. Antibiyotik bir ilac bence cokta tehlikeli. Ve 1 kere atildi bitti durumu da yok dozu var saatine kadar dikkat edilmesi gereken bi sure ayni rutinle kullanmaniz gereken bir ilac.. Ama serum , izotonik su. Yani tuzlu su. Herzaman bi kefeye koyup tartmak gerek bence.. umarim hapsuruklariniz tiksiriklariniz oksurukleriniz azaliverir biter ❤ bu arada ben eczaneden serumda aldim. Burnuma videolarda siringayla basip tabi yutmuyorum da akiyor baya mukus eczaci halimi gorunce onerdi bana iyi geldi. Mukusunuz fazla durumunuz varsa buna da bi bakarsiniz evde su kaynatip icine tuzda atabilirsiniz sogutunca ayni mantik zaten..

Evet sanirim belki ayirt edici bi diger etkende bu bende calisiyorum. Zaten dusuk zamani 1 hafta raporluydum. Simdi rapaor almak hastayim diyebilmek bile bir tedirginlik veriyor. Toplamak zorundayiz. Ve dediginiz gibi toplayamamis bir vucutta zaten gene problem.. umarim bir an once iyilesiriz tum hamisler olarak :)

Amin inşallah sağlıcakla atlatırız bu süreci

Bende alacağım bugün serum ,burnum durmuyor asla ve evet antibiyotik yerine bende serum takılması taraftarıyım.Ki normalde de antibiyotik kullandığım zaman sınırlıdır,bitkisel atlatmaya çalmıştım hep hastalıklarımı.şimdi de öyle yapardım ama malum herşeyi de tüketemiyoruz.çok bitkin hissediyorum kendimi gerçekten .bu kadar çoğalacağını düşünmemiştim geçer diye beklerken artıyor

Bana sadece salam sosis türevleri iyi pişmemiş et bazı bitki çayları ve büyük deniz ürünleri yasak dedi

Evet evet bende cacık çorba çok nane kullanıdim bir sorun olmuyor

Burun akinca hapsuruk ve oksurukte oluyor. Genze de akan akinti oldugu icin sanirim. Serumun icine vitaminde eklettirin zaten doktorda o sekilde yapar sanirim. Olmusken tam olsun. Yarin is basi umarim iyilesirsiniz. ❤

Doktora git gel sonra söyle yazalım kuzucum istersen şimdi de yazarım benim için no problem
pozitifbiri canım tablo için bilgilerimi verim mi erken mi daha bilemedim yarın doktora gidicem hemen iğneye başlamam lazım kan pıhtılaşması var bende inşallah geç kalmam iğneyede

oy kizlar grupta herkes ya grip ya nezle hasta herkescikler. Bende tuzlu krakerden tiksindim artik yiyemiyorum napicam bilmiyorum Sifa bulalim insallah tez vakitte hepimiz... Saglikli günler bizimle olsun inşallah
Canım ben de senin gibi krakerden tiksindim, tuzlu inek peyniri iyi geldi 2 gündür bulandikca onu yiyorum minik minik çok rahatlatıyor sen de bir dene istersen

Deniz urunleri değil canım büyük deniz urunleri. Derin suda yaşadıkları için civa depolayabiliyorlar, bu da bebek için sağlıklı değil. Balık ye ama ufaklardan orta boylardan levrek çupra değil yani soyledigi daha iri ve derin su balıkları
Deniz ürünleri niye yasak acaba bende haftada 1 balık yiyeyim diyordum

Herkese merhaba kizlar. Allah nasip ederse bende burada yerimi alayim. Yaş 24 ilk gebeliğim tup bebek. Konyada yaşıyorum. Bat tarihim 14 kasım. 7 Aralıkta betam 144 çıktı. 9 Aralikta 372 çıktı. Bu perşembe gününe kese için gun verdi doktorum. Kac haftalik oluyorum? Kesem gorunur mu persembe gunu?

Erkenden gitki pihtilasma oldugunda bebek gelismiyor benim o yuzden dusuklerim var. Bu sefer doktorumun dedigi gibi tahlilde pozitifi gorunce basladim hemen.
Aynen canım benimde düşüğüm oldu sonra bir kızım oldu çok şükür şimdi ikinciyi istiyorum bende kızımda direk başladım öğrenir öğrenmez bu sefer biraz erken öğrendim hemen yarın aricam gidicem bende başlicam inşallah oda beni strese sokuyor yine biraz ama değer tabi miniklerimiz için onlar sağlıklı iyi olsun yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…