2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hahahah bana 2 kese dedi anlamıyor herkez ayrı birşey diyor bende şaşırdım

Dogumhaneden timarhaneye ha valla cok guldum. Gecen arkadasimin 2 tane embiryo transfer oldu kiz 2 side bolunmus 4 olmus o kiz napacak acaba

Iyi.dusunelim iyi olsun insallah canim. valla arastirdmda kimisi oglende 1 tane iciyomus ama doktoruna danis tabi. bakalim nasil bi oneri vercek. doktorundan memnun musun canim
Şu anlık memnunum sağolsun her sorumda yardımcı oluyor umarım böyle gider. Bana yatarken 2 tane iç dedi eğer bu kesmezse bir ilaç daha verdi ama henüz ona geçmek istemiyorum daha da artarsa geçicem

Dogumhaneden timarhaneye ha valla cok guldum. Gecen arkadasimin 2 tane embiryo transfer oldu kiz 2 side bolunmus 4 olmus o kiz napacak acaba
Allah sabır versin ya korkunç bir şey
Sadece doğum sonrasi değil çoğul gebeliklerde hamilelik de çok zor geciyor
Çoğu da erken doğuyor zaten
Bizim ikiz anneleri topiğimizde bi arkadaş vardı
3 oğlu varmış 3.oglunu dogurunca tuplerini baglatmis
Aradan yıllar geçmiş eşi tutturmuş ben kiz bebek istiyorum diye
Kıbrısta tüp bebek yapmışlar 2 embriyo konulmuş
İlk muayenede 4 kese görmüşler kadın şok olmuş birden 7 cocuk
Diğer ikisinin kalbi durmuş sonra ikiz kızları oldu şimdi

Kelebegimx canım genetik mi? Ailede var mı ikiz

Bu arada çiğköfte çok severim ilk hamileliğimde sormuştum etli yasak
Ben bu konuyu çok arastirmistim canım bi dönem
Çift yumurta ikizleri genetik ve kadın tarafından geliyor
Yani ayda birden fazla defa yumurtlaman genetik
Tek yumurta ikizleri tamamen rastlantısal
Herkesin olabilir yani aslında
Benim tüp bebek sürecinde embriyolardan biri laboratuvarda bölünüp ikiz olmuştu bu da mümkün

Kuzum 2. gebelikte 2 keseydi oluşmadı
2 kese olması da tek veya çift yumurta ikizi olduğuyla ilgili net bilgi vermezmis
Bunu da detaylı ultrasondaki perinatolog söylemişti doğunca anlarsınız anca diye
Erken bölünmelerde iki kese iki plasenta oluşabiliyormus
Daha geç bölünmelerde mono-di veya mono-mono ikizler oluyormuş
Hatta 5.gunden sonra bolunurse tam bölünme gerceklesmeyip yapışık ikiz dedikleri şey oluyormus

Zor ya gercekten allah sabir versin. Kesinlikle cogul gebelik zor bakimi buyutmesi bakalim benim nasil gececek

Merhaba yeni üye oldum, son adet tarihim 7 Kasım, 15 kasımda catlatma ignesi vurdum, catlatma ignesinin 18. günü beta hcg 93 tü yani ayın 2 sinde 93 tu
5 inde 179 ayın 8 inde 378 , doktor iyi yukselmemis, sizce değerlerim nasıl, 5 kaybım var

İlk defa duyuyorum kuzum teşekkür ederim Bilgiler İçin kuzum birşey soracam doktor 2 kese demişti bana kaybolur kendiliğinden Dedi kaybolmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…