2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Bende ortalama 1 buçuk saat yol gidicem, o zaman evden sabah wc ye girip öyle giderim tabi saat kaçta olacak daha belli değil ona göre ayarlarım kendimi yolda da hastaneye yavaş yavaş su içerek giderim

Bende ortalama 1 buçuk saat yol gidicem, o zaman evden sabah wc ye girip öyle giderim tabi saat kaçta olacak daha belli değil ona göre ayarlarım kendimi yolda da hastaneye yavaş yavaş su içerek giderim
Ben de transfer günü sıkışıklık hikayemi anlatayım sizlere
Transfere sabah 9.30da sıkışık gelin dendi. Aslında uyandıktan sonra tuvaletimi yapmayıp direkt gitmeyi düşünmüştüm ama tutamadım. Normalde de çok sık tuvaletim gelir. Neyse yolda su içerim diyip yanıma bir litre su aldım. İçe içe gittim. Yol toplamda 25dk filan sürüyor. O sürede herhangi bir sıkışıklığım yoktu. Hadi dedim az kaldı bi şişe su daha alıp içiyim. Kapıda beklerken içiyorum, az az sıkışmaya başladım. Heh oldu işte dedim saat 9.30 filan. Bekle bekle çağıran yok, sıkıştıkça sıkışıyorum. 10 oldu 10.30 oldu derken tutamamaya başladım. Neyse biraz yap dediler yaptım. Ama hepsini yapmamak için zor tutuyorum kendimi bu şekilde saat 12.30a kadar bekledik ama bu sırada toplam 5 kez tuvaletimi yaptım. Transfer sıram geldiğinde doktor masaya yatmamı istedi ve sıkışıklıktan yatamadım resmen, sondayla boşaltırım dedi ama yok uzanamadım. Neyse gidip birazcık daha yaptım, hepsi gitmesin diye tutuyorum tabii kendimi en son sıra transfere geldi ve doktor sıkışıklığı çok iyi dedi hemşireye, hemşire de bu yapmış hali dedi transfer bitti.
Odaya yürüyerek geçtim ve yarım saat tutabildim bu kez kendimi. Sonrasında bi salıverdim mecbur çünkü baya zorlanmıştım. Hatta transferim tutmazsa bu sebepten olacağını düşünmüştüm.
Neyse ki çıktıktan sonra doktor transferin çok iyi geçtiğini söyledi çok şükür ve pozitif oldu. Ama ben altıma kaçırırım korkusuyla transferime bile odaklanamadım. Çok kötü bi andı benim için ama yine de güzel bir anı olarak kalacak. Çocuğum olunca yaşadığım her şeyi anlatıp ne zorluklar çektiğimi ve bu yüzden ne kadar değerli olduğunu söyleyeceğim
Size tavsiyem benim gibi bir buçuk litre su içmeyin, sanıyorum yarım litre yeterli olur çünkü ben 6 seferde en az bir litresini dışarıya atmışımdır

İnşallah olur sonuçta doğal yolla senin kaç kere olmuş olabilir yani bilemeyiz bol bol değerlendirirsen bi şans vallahi 5. Günü doldurdum gelmiyor hala sinyal de vermiyor gelicem diye anlamadım gitti vallahi inan ben artık hiçbir şey hissetmiyorum zamana bıraktım kendimi ne olacaksa olsun yani gelmiyor elimden birşey

Canım ben kimyasal geçirdikten sonra sonraki adetim 8-9 gün gecikmişti.. insallah en kısa sürede güzel haberler verirsin
Muhtemel benimki de normal bi gecikme zaten olsaydı 3 gün gecikme ile teste illa çıkardı diye tahmin ediyorum bu ay olmadıysa bile sonraki aylarda olur inşallah diliyorum ki olmak istememin sebebi olayım ki diğer adetim de vaktinde olsun yoksa tatile denk geliyor vıcık vıcık gezmek istemiyorum

Erkenden içmeye başlayarak kendini hicccc strese sokma. Bana zamanını ve içme miktarını soylediler o kadar rahat ettim ki anlatamam. 11:15 te olan randevum icin 10:00 da wc ye gidip mesaneni boşalt, 11 den sonra da icmeye başla dediler. Çünku iceri aldıklarında da prosedür anlatma vs olacagi icin bi yarım saat daha uzayacaktı. 1 küçük şişe + 1 su bardağı su ictim toplamda. Onuda yavas yavas. Transfer icin kiyafet degistirdim, dr ile ön gorusmem oldu bu sürede sıkışık oldum zaten ama çok hafif. Transfer bittikten sonrada yuruyerek wc ye gidip elbisemi giyip çıktım. Ne kadar rahat baslarsan surecte o kadar rahat geciyor. Umarım seninde rahat ve güzel bir transfer olur canım

Bana vajinal yaptılar doktorlar da neye göre karar veriyorkar anlamıyorum. Bende uktrasoınla bakar die rahat gitmiştim
Vajinal daha net görünüyor o yüzden bazı hekimler net bilgi vermek için vajinal yapıyor benim doktorum da vajinal yaptı. İki yöntem arasında bir fark yok aslında tedirgin olmayın

Benim de vajinal bakıldı.daha net görebilmek için.11. Hafta içindeyken karından bakılmaya başlandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…