2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Benim bu 4.transferim oldu. ilk transferim hiç tutmadi 2 tanesi kimyasal oldu ama hiç pıhtılaşmayla ilgili bu testi istemedi direk her tedavide coraspin veriyor ama benim 7 yaşında tedaviyle olan bir kızım var ve ozaman ne kan sulandirici ne coraspin kullanmamıştım heralde kan pıhtılaşmam olsa ozamanda sıkıntı olurdu diye düşünüyorum. İlk hamilelikte olmayıp sonrasinda olabilir mi acaba🤔

Benim bu 4.transferim oldu. ilk transferim hiç tutmadi 2 tanesi kimyasal oldu ama hiç pıhtılaşmayla ilgili bu testi istemedi direk her tedavide coraspin veriyor ama benim 7 yaşında tedaviyle olan bir kızım var ve ozaman ne kan sulandirici ne coraspin kullanmamıştım heralde kan pıhtılaşmam olsa ozamanda sıkıntı olurdu diye düşünüyorum. İlk hamilelikte olmayıp sonrasinda olabilir mi acaba🤔
Sonrasında olacağını sanmam. Ayrıca Zaten coraspin kullanmıyomuşsun. Ben de yaptırmıştım bu testi ilk düşükten sonra herhangi bi pıhtılaşma sorunum çıkmadı ona rağmen 7 8 aydır coraspin kullanıyorum.

Benim durumun da aynı.kendiliğinden olan bir oğlum var.arkasından kimyasal gebelik yaşadım.pıhtılaşma testi yine de yapıldı.normal çıktı ama kimyasal olduğu için yine de kan sulandırıcı kullandım.pıhtılaşmaya bakılmasa bile kan sulandırıcı başlıyor doktorlar.bana önce corasprin verdiler.transferle beraber oksapar başladı.sonra corasprini kesecek miyim dedim.faktör 5 iniz normal onu kesin dediler.sanırım pıhtılaşma olana hem oksapar hem corasprin veriyorlar

Benim durumun da aynı.kendiliğinden olan bir oğlum var.arkasından kimyasal gebelik yaşadım.pıhtılaşma testi yine de yapıldı.normal çıktı ama kimyasal olduğu için yine de kan sulandırıcı kullandım.pıhtılaşmaya bakılmasa bile kan sulandırıcı başlıyor doktorlar.bana önce corasprin verdiler.transferle beraber oksapar başladı.sonra corasprini kesecek miyim dedim.faktör 5 iniz normal onu kesin dediler.sanırım pıhtılaşma olana hem oksapar hem corasprin veriyorlar
1 düşük yaşadım daha doğrusu kalbi durdu kürtaj oldum. Tekrar aynı şeyi yaşamaktan korktuğum için bi takım testler yaptırdık eşimle içinde pıhtılaşma testi de vardı. Neyse çok şükür bi sorun çıkmadı içimiz rahat etti. Çünkü doktorum pıhtılaşma sorunu olup kan gitmediği zamanlar kalp durabiliyor demişti. Test sonuçlarında bi sorun olmadığı için kan sulandırıcı herhangi bi şey kullanmadım. Aradan tam 1 yıl geçti kimyasal oldum. Adetim gecikmemişti 1 2 güne adet olacaktım yani testi yapmasaydım ertesi güne adetimi olacaktım (nitekim öyle oldu) ve kimyasal geçirdiğimi bilmeyecektim bile. O yüzden kimyasalın üzerinde çok durmadık. Bi çok kadın bilmeden ya da bilerek bunu yaşar demişti çünkü doktorum. Kimyasalın üstüne aradan 15 gün geçti o arada yumurtlamışım ve tekrar gebe kaldım. O da 5 haftalık falandım evde düşük yaptım. İyi ki ilerlememişti yoksa kürtaj olmak durumunda olabilirdim malesef. Sonra baktık ki 2 düşük 1 kimyasal yaşandı. Pıhtılaşma sorunun yok ama gel biz coraspine başlayalım dedi doktorum 7 8 aydır coraspin kullanıyorum. Bu süre zarfında henüz hamile kalamadım ama sanki hamile kalsam bu sefer sağlıkla ilerleyeceğini düşünüyorum Coraspinin ya da herhangi bir kan sulandırıcının faydası olacağına çok inanıyorum. O yüzden kimse ihmal etmesin bu pıhtılaşma mevzusunu. Çok uzun tuttum kusura bakmayın☺️☺️

Benim bir önceki gebelik kimyasal olunca direkt onu istedi zaten ama herkesten istiyorlarmış.bana şey demişti gebelik için amh kadar önemli olan birde pıhtılaşma testi var demişti.yapmazsak olmaz dedi.bende pıhtılaşma çıkmadı ama bir önceli gebeliğim yine de kimyasal oldu onu da anlamadım.bunda da yine de oksapar başlamıştı ama işte kanama oldu falan kesti.şimdi kan sulandırıcı kullanmadığım için tedirginim bişey olursa diye.kullansan bi türlü kullanmasan bi türlü bunu da
Benim kimyasal.olunca yaptırdım bir kaç ay sonra bendede varmış pıhtılaşma 😥
İnşallah birşey olmaz kuzum sağlıkla alırsın kucağına ❤️
Seni hatırlıyorum topiklerden

Sonrasında olacağını sanmam. Ayrıca Zaten coraspin kullanmıyomuşsun. Ben de yaptırmıştım bu testi ilk düşükten sonra herhangi bi pıhtılaşma sorunum çıkmadı ona rağmen 7 8 aydır coraspin kullanıyorum.
Anladım canım bende 1 kızım olduğu için ve onda pıhtılaşma gibi bir sorunum olmadığından ve kan sulandirici kullanmadigimdan dolayı test istemiyor diye düşünmüştüm

Benden hiç istemedi muhtemelen ilk hamileligimde pıhtılaşma sorunu yaşamadım diyedir. Coraspin veriyor ama her transferimde 7-8. günlerde lekelenme olunca kesiyor şuan yine aynı dün 8.gunundu lekelenme başladı kesti

O kadar çok genetik test var ki. Bu pıhtılaşma adı altında bi test. Yani özellikle pıhtılaşma var mı bi bakalım diye belirtilerek yapılan bi test ☺️
Hıııı…hiç bilmilordum detaylı genetik testi olduğunu doktor yurt dışında yapmıştı bana normal demişti ama burada hiç istemedi doktor🙄pıhtılaşmayı da ilk kez duydum peffff 😔😔

Benden hiç istemedi muhtemelen ilk hamileligimde pıhtılaşma sorunu yaşamadım diyedir. Coraspin veriyor ama her transferimde 7-8. günlerde lekelenme olunca kesiyor şuan yine aynı dün 8.gunundu lekelenme başladı kesti
Bende 4 haftadır falan kullanmıyorum kan sulandırıcı.haftaya kontrolüm var.bi süre bırakalım dedi doktor ama nekadar süre belirtmedi.bende hemşireye sordum nezaman başlayacağız diye.lekelenmeyiz var mı dedi.benim şöyle bikaç günde bi fitille beraber pembe bi leke geliyor.selpağa silince fitil gelmiyorsa leke de yok ama fitil barsa selpağa da geliyor bikaç damla.öyle olunca tekrar başlatmıyorlar.o tamamen kesilince başlayacakmışım.iyi de kimyasal gebelik de kanama ile oluyor sonuçta bende acaba bu leke pıhtılaşmadan mı yoksa kanım mı fazla sulu ondan mı diye düşünüyorum sürekli.kontrolüm de haftaya cuma.kanama durumuna geçmediği için rahatım ama aklıma da takılıyor tabi inşallah bebek iyidir diye

Hıııı…hiç bilmilordum detaylı genetik testi olduğunu doktor yurt dışında yapmıştı bana normal demişti ama burada hiç istemedi doktor🙄pıhtılaşmayı da ilk kez duydum peffff 😔😔
Hiç moralini bozma belki bakmışlardır yurt dışında detay belirtme gereği duymamış olabilirler

Bende 4 haftadır falan kullanmıyorum kan sulandırıcı.haftaya kontrolüm var.bi süre bırakalım dedi doktor ama nekadar süre belirtmedi.bende hemşireye sordum nezaman başlayacağız diye.lekelenmeyiz var mı dedi.benim şöyle bikaç günde bi fitille beraber pembe bi leke geliyor.selpağa silince fitil gelmiyorsa leke de yok ama fitil barsa selpağa da geliyor bikaç damla.öyle olunca tekrar başlatmıyorlar.o tamamen kesilince başlayacakmışım.iyi de kimyasal gebelik de kanama ile oluyor sonuçta bende acaba bu leke pıhtılaşmadan mı yoksa kanım mı fazla sulu ondan mı diye düşünüyorum sürekli.kontrolüm de haftaya cuma.kanama durumuna geçmediği için rahatım ama aklıma da takılıyor tabi inşallah bebek iyidir diye
İnsallah allahin izniyle iyidir canim🙏 muhtemelen fitille gelen o lekeden dolayi vermiyordur. Benim kızimdaki hamileligimde 4 ay arada hep kanamam olmuştu crinone jel diye vajinal bir jel kullanmıştım 4 ay sonra bıraktım birsey olmadi. 3 ayını inşallah atlatta sonrası daha rahat gider

İnsallah allahin izniyle iyidir canim🙏 muhtemelen fitille gelen o lekeden dolayi vermiyordur. Benim kızimdaki hamileligimde 4 ay arada hep kanamam olmuştu crinone jel diye vajinal bir jel kullanmıştım 4 ay sonra bıraktım birsey olmadi. 3 ayını inşallah atlatta sonrası daha rahat gider
İnşallah canım 2 hafta kaldı 3 aya 😊.benim oğluma hamileliğimde hiç kanama lekelenme olmamıştı şimdi olunca insan bir türlü rahat edemiyor sürekli diken üzerindeyim

Yaaaa gerçekten mi ayy merak ettim yaz hemen bilmem ki kız mı erkek mi 🙈🙈🙈 sağlıkla gelsin deee önemli olan bence kız öyle hissettim bilemiyorum söyle hemennnn🥳🥳🥳🥳🥳
Canım biliyorsun ben baştan beri erkek hissediyordum ve bebeğimiz de erkek 💙🥰 sağlıklı ,hayırlı ,akıllı ,güzel bir evlat olsun gerisi önemli değil ☺️

X