2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Aramızda 1 gün vardı diye hatırlıyorum. İnşallah kese görünecek mutlulukla döneceksin evine. Dr bana 2 hafta sonrasına randevu verdi. Hala 8 günüm var. Zaman geçmek bilmiyor
Sen keseyi gördün mü canım inşallah ben de görebilirim rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Kızlar aklıma takıldı da embriyo 5. güne geliyo kalitesine bakıyolar ve donduruyolar ya çözdürünce eğer bozulmazsa (doktorum kolay kolay bozulması gibi bi durumla karşılaşmıyoruz dedi) kalitesinde bi değişiklik oluyo mu yani o dondurdukları kalitede mi oluyo direk?

Dün ben de vuruldum gerçekten zor bi iğne 🙄🙄 hemşire gel git kolonyalı mendille sil ağrıyı hafifletir dedi biraz iyi geldi diyebilirim. Bi aksilik olmazsa c.tesi benim de transferim olacak🤲 ☺️
Aaa ne güzel aynı gün 🤗🌸 inşallah ikimizin de iyi geçer 🤲🏻 Tek çift karar verildi mi kaç embriyo konulacağına?? Senin her gün değil galiba iğnen değil mi.. uzun haftalar kullanılıyormuş nasıl olacak hiç bir firkim yok

Aaa ne güzel aynı gün 🤗🌸 inşallah ikimizin de iyi geçer 🤲🏻 Tek çift karar verildi mi kaç embriyo konulacağına?? Senin her gün değil galiba iğnen değil mi.. uzun haftalar kullanılıyormuş nasıl olacak hiç bir firkim yok
3 günde bir vurulacam. Dün ilk iğnemi vuruldum arkadaşları korkutmak istemem ama epey ağrı yapıyo 🙈 doktorum pozitif çıkarsa 12. Haftaya kadar devam dedi. Tek dondurulmuş. Senin?

Benim süreçte baştan alınacak olsun ne yapalım. 12 mi fiyatı ama ilaçlar çok pahalı süreklide artıyor estrofem bile 93 olmuş geçen sene 13 liraydı farka bakarmısın oda bulursan..
20 yi geçer bence benim 4. Ayda tedavim de 38 bini Buldu oda sadece hastane ilaç.
yol paraları orda harcan falan filan hiç hesaplamadım.
22 bin harcadık biz, ilaçları buldum şükr ve evet gerçekten sürekli ilaçlar artıyor. kredi çektik böyle bir sürece girdik, hala kredi ödemesi devam ediyor, yani tekrar kredi çekip tekrar yükün altına nasıl gireriz bakalım

Canım aşırı çalışan bağışıklık olduğunu hangi testlerle anladı doktor?Bir de hangi ilaçları kullandın bunun için? Ben bir kere döllenmenin olmadığı, 1 kimyasal, 3 negatif tüp bebek denemesinden sonra bir de tutan ama boş olan gebelik geçirdim.7. tüp bebek için iki kere yumurta toplattım ama çok kaliteli olmayan (hücre sayısı düşük) embriyolar oluştu.Şuan donmuş olarak bekliyor onlar ama diğer negatifler gibi olmaz diye transfer ettirmedim. Kimyasal olan ve tutup boş gebelik olan büyük ihtimalle embriyo kalitesizliğindendi ama diğer tutmayan 3 negatif denemede hep kaliteli embriyolar konulmuştu, belki de bu dediğin aşırı bağışıklık problemi vardı. Prednol kullanmıştım bağışıklık için ama yine olmadı.

Ben yurtdışında yaşadığım için Paris’te yapıldı testim.. Türkiye’de de rahimden parça alınıp biyopsi yapılıyor diye biliyorum ama nelere bakılıyor çok bilgim yok.

Ben de kortizon kullandım. Prednol da bir kortizon aslında sen de kullanmışsın. Bana adetin 2. Günü başlamam öneriliyordu, hala kullanmaya devam ediyorum. 10. Haftadan sonra azaltarak 12. Haftada kesilmesi tavsiye edildi. Sen hangi sürelerle kullandın ? E vitamini ve 1 doz daha fazla progestan kullandım. Bu e vitamini ne kadar etkili bilmiyorum ama ilk önce doktorum dozu düşürdü, çok yüksek buldu önerileni. Ondan mı oldu bilmiyorum ama negatif sonuç aldık o transferde. Sonra ben son transferde önerilen doza geçtim. tedaviye harfiyen uyunca sonuç pozitif oldu. Belki psikolojik belki anlamlı bir şeydir bilmiyorum. Doktorum hala bilmiyor o dozda e vitamini kullandığımı 😂

Wala ben ılk defa bu sürece gırdım 3 seneye gırıyorum neden 2 taraftada yok hersey temız rahım fılmı vs esımınde öyle temız hersey ama sebepsız ıste 5 tane kalmıştı 5.güne gıden 4aa kalıtelıymıs öyle demıstı 1 tane transfer oldu martta ama 8.günde kanama başladı tutmadı işte gerıye 4 tane daha war onlarda dondurulmuş bana da çok umıtlıydık falan dedı ama eksık olan bırsey war ama bılemıyorum nısanda tekrar denıcektım araya bazı şeyler gırdı suanda beklemedeyım kararsız kaldım aynı seyı bıdaha yasarım dıye bızım hıkayede böyle sebepsiz yaş 30 daha ama olmuyor ıste bakalım ne olacak onumuzdekı süreçte bızde buraya bırgun pozıtıf haberını verecegımıze ınanıyorum

Tüp bebek yolculuğu ilginç bir yolculuk. Bazen kolay vakalar sarpa sarabiliyor, zor denen vakalar kolayca hamile kalabiliyor. Fakat sonuçta ama uzun ama kısa uğraşlar sonucu herkes kalıyor gibi görünüyor. Umarım hepimiz çok yorulmadan bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız ❤️

Kaç yıldr kaçıncı deneme ne kullandım ne yedin içtin
Tüp bebek olarak ilk denemem ama 2019 da klomen famera ovitrella dir farklı farklı ilaçlar da kullandım hsg çekildim olmadı 2020 biraz bekleme süresi olarak geçti benim için kendime Zaman verdim 2020 sonuna doğru da bi ay daha ilaç ve bi ayda iğne tedavisi gördüm yok 2021 de Şubat ve Mayıs ta aşılama oldum yine Yok 🤭 2022 şunatta artık tüp bebek yapmaya karar verdim Şubat'ta başladım opu zamanı covit oldum iptal pldu sürecim bi kez daha aşılama denedik yine olmadı Mart'ta hiç beklemeden tekrar başladım Nisan'da hsg çekildim ve histeroskopi oldum Mayıs'ta da transfer im oldu ilde şükürler olsun ki ilk tüp Bebek denemesinde tuttu 🤲🤲🤲🤲 öyle özel bişey yemedim transfer den 2 gün önce ve 2 gün sonra avakado muz karışımı smothi içtim onun haricinde yeme içmem normal de ne yediusem o kola paketli gıda tüketmemeye çalıştım öyle işte 😊

Tüp bebek yolculuğu ilginç bir yolculuk. Bazen kolay vakalar sarpa sarabiliyor, zor denen vakalar kolayca hamile kalabiliyor. Fakat sonuçta ama uzun ama kısa uğraşlar sonucu herkes kalıyor gibi görünüyor. Umarım hepimiz çok yorulmadan bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız ❤️
Amin inşallah gerçekten bazen gıbtayla bakıyorum çevreme ıcıme bı ateş düşüyor ama elden bısey gelmıyor ıste çünkü bılıyorum elımızden gelenin fazlasını yapıyoruz umarım 2.seferde bu sefer bende buraya yazmayı ısterım

İnşallah inşallah 🤲🤲💞 o kadar yorucu ki allah nasip eder hamile kalırsam sanki tadını çıkaramayacak gibi hissediyorum 🥺

@Papatya321f lekelenmen devam ediyor mu? Dünün pozitif güzelleri umarım iyisinizdir 🥰🥰 Ryamm Ryamm dayanamadın yaptın bak 😅😅 çok sevindim hepiniz adına süreciniz istediğinizden bile daha güzel ilerlesin inşallah 🤲🤲💞 @cukulatam inşallah en kısa zamanda dilediğin gibi olsun her şey 🤲🤲🤲🤲💞
İyiyim iyiyim de bugün uyudum uyandığımda yine boynum sırtım omzum falan ağrıyordu Niue böyle ağrılar yaşıyorum anlamıyorum ki kaslarım mı ağrıyor ağrıyorsa neden ağrıyor 😄

İyiyim iyiyim de bugün uyudum uyandığımda yine boynum sırtım omzum falan ağrıyordu Niue böyle ağrılar yaşıyorum anlamıyorum ki kaslarım mı ağrıyor ağrıyorsa neden ağrıyor 😄
Ahahahahah sabah kalktım boynum omzum her yerim tutulmuş gibi ağrıyodu iğneden muhtemelen çünkü gebelik belirtisi desek ben daha transfer bile olmadım 😂😂😂

Kızlar merhaba öncelikle pozitif olan herkese hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ben de Ocak Ocak 29’da tüp bebek tedavisine başladım rahim duvarında kalınlaşma çok fazlaydı Şubat‘ın 3’ünde kürtaj oldum parça alındı patolojiye gitti çok şükür temiz geldi daha sonra doktorumuz 1:30 ay falan dinlenme vardı bayramdan dört gün önce de iğnelere başladık geçen hafta perşembe de yumurta toplandı dört tane yumurtadan ikisi döllendi beşinci güne sadece bir tanesi geldi güzel kalitede dünde donduruldu O adet olunca gideceğim bakalım duruma göre transfer yapılacak inşallah hepimiz evlatlarımızı kucağımıza alırız Sizin Toppy de çok samimi bulduğum için sizinle de paylaşıp sizinle takipleşmek istedim

X