2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Kızlar transferin ilk günü eve geçince hep yattınızmı?
Oturmakta yan yatmakta sıkıntın oluyormu
Sizler nasıl yatıyorsunuz transfer olanlar
Sırt üstü yan farkedermi
Sırt üstü yatmak fazla önerilmiyor daha çok yatış pozisyonumdaysan sol tarafa hafif dönük şekilde yatılmalı kan dolaşımı için He bu demek değil ki hep sol tarafa yatacaksın ben oturur vaziyette ayaklarımı uzatarakta çok dinlenme olarak vakit geçirmiştim
Ben transferden sonra 2 gün evde yattım uzandım lavabo dışında hiçbir şey için kalkmadım kapı çaldı ona bile kalkmadım ☺️ zaten geleninde eve almazdım 😁 2. Günden sonra da hiç evde durmadım hep dışarıda bol bol temiz havada yürüdüm gezdim öyle devam etti benim süreç ☺️

Hiç stres olma o kadar keyifli bir heyecan ki. Ben ilk transferde masada altıma kaçırıyorum sanmıştım meğer jel sürmüşler 🤣 hala anlatıp gülüyoruz
😂😂😂iyiki soyledin bende kaciriyorum sanardim.. yaaa insallah embriyolarin 2side 5. Gune giderde bende yasarim bu mutlulugu onumuzdeki ay🤲🤲

Kızlar merhaba
Fsh yüksek iken gonal f meriofert gibi iğneler yapınca sıcak basmaları daha da artıyordu. Ve genelde 1 tane olan yumurtam büyümüyor aynı kalıyordu.
Şimdi tekrar gonal f meriofert iğneleri yüksek dozlarda kullandım 8. Gun bugun ve fsh bi önceki ay 70 den 24 e inmişti. Şuanda çok şükür 1 yumurta var ve ateş basması vs. De olmuyor. Acaba fsh düşük ise yumurta biraz daha kaliteli diyebilir miyiz. Regli 2. Günü 4-5 mm idi 4 gün 300 dozluk iğneler sonrası 10mm olmuştu. Tecrübesi olanlar , Yumurta kalitesi öncesine gore artan arkadaşlar , bilgisi olanlar ... bir kaç kelime yazarsanız sevinirim ☺️

😂😂😂iyiki soyledin bende kaciriyorum sanardim.. yaaa insallah embriyolarin 2side 5. Gune giderde bende yasarim bu mutlulugu onumuzdeki ay🤲🤲
Hiç kalitesine gününe takılma. İlk transfer 3. Gün 1. Kaliteydi tutmadı. 2. Transferde az yumurta döllendi diye 1. Gün transfer yapıldı ne kalitesini bildim ne gününü resmen. Embriyolog sadece beklediğimden iyi gelişti dedi. Yani anlayacağın tutacak olan tutuyor

Kızlar merhaba
Fsh yüksek iken gonal f meriofert gibi iğneler yapınca sıcak basmaları daha da artıyordu. Ve genelde 1 tane olan yumurtam büyümüyor aynı kalıyordu.
Şimdi tekrar gonal f meriofert iğneleri yüksek dozlarda kullandım 8. Gun bugun ve fsh bi önceki ay 70 den 24 e inmişti. Şuanda çok şükür 1 yumurta var ve ateş basması vs. De olmuyor. Acaba fsh düşük ise yumurta biraz daha kaliteli diyebilir miyiz. Regli 2. Günü 4-5 mm idi 4 gün 300 dozluk iğneler sonrası 10mm olmuştu. Tecrübesi olanlar , Yumurta kalitesi öncesine gore artan arkadaşlar , bilgisi olanlar ... bir kaç kelime yazarsanız sevinirim
Fsh değilde e2 artışı kaliteyi belli ediyormuş sanırım. Hemşire öyle demişti.

Hiç kalitesine gününe takılma. İlk transfer 3. Gün 1. Kaliteydi tutmadı. 2. Transferde az yumurta döllendi diye 1. Gün transfer yapıldı ne kalitesini bildim ne gününü resmen. Embriyolog sadece beklediğimden iyi gelişti dedi. Yani anlayacağın tutacak olan tutuyor
1.gun transfer olan tuttumu...

Fsh değilde e2 artışı kaliteyi belli ediyormuş sanırım. Hemşire öyle demişti.
Regli 6. Günü gittiğimde baktılar e2 70 çıkmıştı. Yumurta da 6. Günde 10 mm idi. Ilaclar ile ilk defa büyüyor yavaş da olsa acaba dedim kaliteli mi fsh düşük çünkü sıcak basmalarım artık olmuyor çok şükür

Wooooowwwww zaten soyle bisey var tum embriyologlar ana rahmi bi ortam hazirlayamayiz sadece taklit etmeye calisiriz diyorlar... bende suna kiziyorum benim opudan sonra 3.gune belki embriyolarim gitmeyecekti bana hic tedavi vermediler enazindan tedbirli olsalardi belkide 3.gunde transfer yapacaklardi.. daha iyi olacakti..

Regli 6. Günü gittiğimde baktılar e2 70 çıkmıştı. Yumurta da 6. Günde 10 mm idi. Ilaclar ile ilk defa büyüyor yavaş da olsa acaba dedim kaliteli mi fsh düşük çünkü sıcak basmalarım artık olmuyor çok şükür
Vücut alıştığı için farklı tepki veriyor olabilir. Her şey sağlıkla gelişsin

Wooooowwwww zaten soyle bisey var tum embriyologlar ana rahmi bi ortam hazirlayamayiz sadece taklit etmeye calisiriz diyorlar... bende suna kiziyorum benim opudan sonra 3.gune belki embriyolarim gitmeyecekti bana hic tedavi vermediler enazindan tedbirli olsalardi belkide 3.gunde transfer yapacaklardi.. daha iyi olacakti..
Ya ben Merkezime , doktoruma , embriyoloğuma çok güvendim ve tamamen teslim oldum ne istiyorsanız yapın dedim. Sağolsunlar iyi bir sonuç aldığımızda gözleri parlardı.

Ya ben Merkezime , doktoruma , embriyoloğuma çok güvendim ve tamamen teslim oldum ne istiyorsanız yapın dedim. Sağolsunlar iyi bir sonuç aldığımızda gözleri parlardı.
Ne guzel bizjmkiler biraz soguk zorla cvpliyorlar sorarken korkuyorum.. kizacakalr gibi geliyor..

Bisey soracagim transfer sirasinda idrara sıkışık giriliyor ya sonra 1 saat istirahat veriyorlar 1 saat daha mi tutuyorsunuz idrarinizi.. ben tutamam gibime geliyor cunku tuvaletim geldjmi kosturarak wc ariyorum..
Bana yarım saat önceden 500 ml içsen yeterli dediler içtim ama.heyecandanmidir nedir gelmedi 😂 sonra bı tane daha içtim geldi bu seferde çok 🙈 transfer bittiğinde de bana bı makattan fitil koydular dedilerki kaslarınız gevsesin diye vercez. Odaya geçtim 15 dk zor dayandım.surgude istedim ama sürgü yok gerekte yok kalkıp yapabilirsiniz artık dediler 15 20 dk anca geçmişti. Kalktım yaptım napim. Yani merkezinizde sürgü olmayabilir. Moralleri bozmak yok. Beş dk sonra o koydukları fitil ishal yaptı beni bide ona gittim hemen kalktım. Ay dedim kesin olmaz haa artık bu ne dedim ama herşeyin nasip olduğunu unutmadım hiç şükür. Benim başıma hep yapmayim dediğim herşey geldi ya. Pozitif haberi aldık şükür darısı isteyen herkesin başına inşallah . Bu uğurda emek veren canı yansa da dişini sıkan bütün kardeşlerimi kucaklıyorum hepiniz dualarimdasiniz 🤗

10. Gün 350
14.gün 2050 gibi bişeydi
Görümcemde tek yumurta ikizi var
Akrabalarımdada çok ikiz var
Canım benim 5. Gün tek embriyo 10. Gün değerim 376 idi. 13. Gün sabah yaptım 1920 çıktı. Şimdi baktimda seninkine çok yakın. Benim tek embriyoydu acaba ikiz olma durumumu var ya .

Canım benim 5. Gün tek embriyo 10. Gün değerim 376 idi. 13. Gün sabah yaptım 1920 çıktı. Şimdi baktimda seninkine çok yakın. Benim tek embriyoydu acaba ikiz olma durumumu var ya .
Evet canım ikiz olma olasılıgı çok yüksek çünkü ben 14. Gün testimi doktoruma atınca kesin ikiz demişti ve öyle çıktı
Belki seninkide benim üçüzlerden teki gibi kendiliğinden bölünmüştür

Hiç aklıma gelmemişti ya. senin değerlerini yazdığın aklıma geldi dedim bı karsilastirayim. Allah'ım hayirlisini nasip eder inşallah heyecan ikiye katlandı şimdi 😂

X