2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Tüp bebek anneleri ne zaman seviniyor acaba o aşama ne zaman ben mi karamsarım diyorum bilmiyorum yani hep bi kaygı

Hiç öyle düşünme rabbim büyüktür
İnşallah ikinci transferinde pozitifi göreceksin

İyi geceler canlar. Bir sorum olacaktı . Transfer adetten kaç gün sonra oluyor 5. Gün embriyosu ile 3. Gün embriyosu fark ediyor mu ?
transferi dr rahim duvarının kalınlaşmasına göre hesaplıyor. ben 16 şubat adet oldum 8 Mart ta transferim oldu. embriyo günleri hamile kaldıktan sonra önemli galiba kaç günlük vs kısmı

Geçeceğini inan hiç sanmıyorum böyle kalsın ben buna razıyım çünkü doktor bir sıkıntı yok bunda diyor
Geçer ya olumlu düşün tabi ki bebeğe bir zararı olmaması önemli olan ama senin için de zor ben seviniyorum 9 ay regl olmıycam diye sen 9 ay boyunca regl olma bence iyice otursun kese düzelir doktor birşey dedi mi geçer geçmez diye

Senin transferin benden sonra değil mi yahu beni kalp atışına 23üne çağırdı doktor ben de cuma gitsem mi acaba 14 şubat benim transfer
19 şubatta benim beni cuma çağırdı ama eşim izin kullanamaz o gün tek görevli bende perşembeye aldım yarın doktorumu arayıp soracam sorun olur mu diye

İnan o 9 aylık süreci düşünemiyorum ben şuan bi perşembe olsa bş baksam duruma
Doktorun yüz ifadesi bu kese düşer gibiydi sadece belli etmemeye çalıştı çıktıktan sonra eşimde aynısını hissetmiş öyle dedi doktorun yüz ifadesi çok kötüydü Büşra diye

Tüp bebek anneleri ne zaman seviniyor acaba o aşama ne zaman ben mi karamsarım diyorum bilmiyorum yani hep bi kaygı
Ben de zaman zaman karamsarlığa kapılıyorum ama sonra olacak diyorum çok da güzel olacak.. Sonra en ufak bi şeyde hemen endişelenmeye başlıyorum tekrar her şeye hazırlıklı ol diyorum kendi kendime. Galiba biz bu çocukları kucağımıza almadan rahat edemeyecez

Çok zor bir süreç hepimiz bu sınavdan alnımızın akıyla çıkalım İnşaAllah
Ben şunu anladım ki çocuk isteyen bir kadın sadece kendine değil tüm isteyen kadınlarında çocuğu olsun istiyor bencillik bile yapılamıyor o kadar hassas bir duygu ki benimde olsun ama herkezin de olsun Rabbim şifamızı versin.

İyi geceler canlar. Bir sorum olacaktı . Transfer adetten kaç gün sonra oluyor 5. Gün embriyosu ile 3. Gün embriyosu fark ediyor mu ?
Taze transfer olacaksa adetle tedaviye başlanıyor genelde 2 hafta sonraya denk geliyor transfer ama donmuşu hiç bilmiyorum, dondurulmuş embriyoda sanırım 3. Gün olmuyor zaten genelde embriyolar 5. Gün donduruluyor, 5. Güne giden embriyoyu değerlendirmek daha sağlıklı oluyor çünkü sadece bölünmesi değil farklı özellikler giriyor devreye. Benim bildiklerim bu kadar

Ah bide doğum anı var onu gördüğümüz ilk an ağlarız heralde
Kesin Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah burda bir gebelik haberi okuduğumda inan bende heyecanlanıyorum. Herkes psikolojik, biyolojik ve maddi bir sürü imtihandan geçiyor bu süreçte. Bir çok şeyle aynı anda savaşarak ilerliyoruz. O nedenle Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Yok ya öyle düşünse pat diye söyler bence doktorlar bu konuda empati yapmıyorlar pek, hatta onlar bizden daha umutlu çoğu zaman, biz çabuk umutsuzluğa kapılıyoruz duygusal yaklaşıyoruz tabi , inş kalp atışını duyar rahatlarsın, seninki perş duyulursa ben de cuma giderim artık kimse beni tutamaz bu arada kese ne kadardı ölçtüler mi?

Evet bak gerçekten doktorlar bizlerden daha umutlu bu benim de dikkatimi çekti

Canim benim ilk tüp bebek tedavim ancak epeyce düşük tecrübem oldu doğal yollarla. İnan her düşükten sonra kesin benim çocuğum olmicak hissine kapiliyorsun. Ama sonraki yumurtlamanda tekrar deneme gücü veriyor rabbim. Aynı inançla bir daha başlıyorsun. Bu iş biraz da nasip işi. Rabbim bazısında ilk denemede nasip ediyor bazisina biraz daha geç . Umudunu kaybetme ve imkanın var ise eger demenekten asla vazgeçme

Kuzum hiç öyle düşünme..
Kader gayrete tabidir..
Bizim kaderimizde çabalamak var
Biz çabaladıkça var olacak ve bizi de var edecek..
Her aşama bir öğreti, her aşama bir şekilde olgunlaşma hali…
Bu süreç birazda korkularımızın veya arzularımızın törpülenmesi içinde fırsat..
Acılar kaygılar her zaman unutulur.. İnsan nisyandan gelir.. Biz güzel anılar biriktirdikçe bu günleri unutacağız..
Ama ham idik, piştik demek içinde bir bedel var ve biz o bedeli ödüyoruz
Allah kabul etmeyeceği duayı dile getirmezmiş.. Anne olmayacağız diye birşey yok.. Girdiysek bu yola elbetteki olacağız..
Ama vakit dediğin bilinmezlik bizim imtahanımız asıl o
Ben gerçekten yakıldım.. Ama sebebi negatif almak değildi..
O yüzden şimdi güzel bi yol haritası belirleyip yeniden kalkma zamanı..
Hiç kendi kabuğuna çekilme ve hatayı kendinde arama .. Neler yapabilirsin diye irdele sadece

transferi dr rahim duvarının kalınlaşmasına göre hesaplıyor. ben 16 şubat adet oldum 8 Mart ta transferim oldu. embriyo günleri hamile kaldıktan sonra önemli galiba kaç günlük vs kısmı
Teşekkür edeim canım verdiğin bilgiler için umarım bebeğin sana sıkı sıkı tutunuyordur

Buradaki pozitif haberler insanın içini ısıtıyor gerçekten inşallah bizlerde pozitif diye yazarız birgün ve birilerine umut oluruz burda alınan desteğin önemi büyük gerçekten insan kendini daha rahat hissediyor paylaştıkça inşallah herkesin hikayesi güzel biter

Teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…