2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Maşallah valla böyle pozitif insanları görünce kendimden utanıyorum rabbim gücünüzü her daim sizinle kılsın
İnşallah bu transferiniz pozitif olup sağlıkla ilerler
Amin canım cümlemizin inşallah tek sırrı tevekkül etmek bence gelenin gelmeyenin olanın olmayanin yaradandan geldiğini bilmek benim içime su serpiyor olmadıysa diyorum ki var demek ki bunda da bir hayır biz bilmiyoruz . Rabbim bizi en güzeline hazırlıyor

Siz bu topikte hep olun
Evet bende kendi kendime diyorum rabbim neyler meyletse güzel eyler ama bir süre sonra başa sarıyorum tekrar sonra kendi kendine diyorum yine Büşra senin inancın mı zayıf diye toparlıyorum biraz daha
Böyle düşünce bu mesajlar insanı ayağa kaldırıyor

Bugün 7. Günüm ve göğüs uçlarım ağrıyo arada kasık ağrım da oluyor.Ya adet olucam 1-2 güne yada hamileyim.inşallah 2. Şıktır tabi.
İnsallah hamilesinizdir Gerçekten belirtiler o kadar çok benziyor ki o yüzden birşey söylemek için erken insallah güzel haberler verirsiniz en kısa sürede

Ümit etmek hayal kurmak istemek yaradılışımızda var. Düşünsene her istediğin hemen oluyo bence bı zaman sonra sıkıcı olur çaba yok emek yok insan öyle olursa kadir kıymet bilmez ki

Ümit etmek hayal kurmak istemek yaradılışımızda var. Düşünsene her istediğin hemen oluyo bence bı zaman sonra sıkıcı olur çaba yok emek yok insan öyle olursa kadir kıymet bilmez ki
Evet çok doğru

3. transfere kadar doktorunuz hangi testleri veya operasyonları yaptırdı. Özel değilse sorabilir miyim?
Ilk tup bebek basarisiz oldu iki sene gecti ve tekrar denedik ve ikincide taze embiriyo kondu iki tane negtif sonuc aldik ve elimizde 2 tane daha vardi onuda dondurduk ve dun transfer oldum. Digerlerinde yattim kalkmadim ne ama bunda on kadar degilim . Belirti ne aramayacam cunku ilaclarin yan etkisi .

Az önce yazılanları okurken bir arkadaş hangi testlerin yapıldığını sormuştu ama unuttum.Benim doğal yolla 5 gebelik kaybım olduktan sonra üniv.hastanesine gittiğimde kadın doğumcunun bana yaptırdığı testleri ve tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılması gereken test listesini aklıma gelenleri paylaşmak istedim.Negatif 3.tüp bebek denemelerinden sonra Array cgh testı istendi eşimden ve benden çok şükür ikimizde de bir sıkıntı çıkmadı.Bu testi geçen yıl özel laboratuvarda sordum 2500-6000₺ aradı fiyat verdiler.Araştırdım İstanbul'da Ümraniye ve Marmara araştırma Hastanesi'nde ve Balıkesir şehir hastanesinde ücretsiz yapılıyor.(Ama bu testi yapmaları için genetik hastalık öyküsü arıyorlar,benim lupus antikoagülan testim pozitif olduğu için Balıkesir şehir Hastanesi'ne yaptılar).Eşimede 1750₺ dahabönce genetik test yaptırdığımız bir laboratuvarda yaptırdık.Bu süreçte biraz araştırmak ve ilaçlar dahil herşeyde indirim talep etmek lazım,son tedavimde ilaçlar 7900₺ tuttu fakat indirim pazarlık derken 6040₺ aldık.Özel hastanede yaptırdığımız için devlet desteği de yaştan dolayı yok ama tüm reçetelerin aile hekime yazdırıp aldım.Transfer sonrası 323₺ tutan ilaçları aile hekimi yazdığı için 5 kuruş ücret ödemedim.Kusura bakmayın biraz uzun yazdım ama sormak istediğiniz bir konu olursa özelden ya da buradan her zaman yardımcı olmaya çalışırım.Son birşey daha ekleyeyim ÇİDER adında bir dernek var araştırın ben acıbadem Hastanesi'ne bu dernek aracılığı ile gittiğim için tedavi paketinde 800₺ indirim yapıldı .Türkiye'nin her yerinde bu dernek ile anlaşmalı tüp bebek merkezleri ve doktorlar var Instagram ve facebookta ve web sitesinden inceleyin derim.
LupusAntikoagulann(Doğr.Testi ile)
Beta2 glikoprotein
ANA
Sedimentasyon
SH
Serbest T4
Prolaktin
Post PEG Prolaktin
Post PEG Prolaktin/Prolaktin
Rubella IgG
Toxo IgG
Anti-Kardiyolipin IgM MPL-U/m
PCNA
PML-Sc
Ro-52
SS-B
Histon
AMA-M2
ELISA
Anti-Kardiyolipin IgG GPL-U/ml <10
İMMÜNBLOT
Nükleozom NEGATİF
nRNP/Sm NEGATİF
Jo-1 NEGATİF
Scl-70 NEGATİF
ACTH
Sm
SS-A
dsDNA
Ribosomal P
Sentromer B
AMH (Serum)
17-Alfa-OH-PG (Serum)
Büyüme Hormonu
Somatomedin C (IGF-1)
Kortizol
Estradiol
LH
Progesteron

KROMOZOM ANALİZİ(Tıbbi genetik bölümü)
TROMBOFİLİ PANELİ(Tıbbi Genetik Bölümü)
MİKRO ARRAY CGH
HSG

Doktorum bi test ne yaptirmadi bu doktora tekrar transfer yaptirdim cunku tasimayla ugrasmamak icin ve imha edilecekti ve yaptiralim dedik

Sanırım en geç 10 gün sonra adet olunuyor en erken de 5 gün araştırmaların sonucu ortalama değer bu çıktı
Doktorum Rahim duvarının kalınlığına göre tam zamanında oldun dedi. Karından baktı yumurtalıklar daha sönmemiştir diye düşünerek ama karnımdan gözükmedi bile baya sönmüş çünkü. Alttan baktı şaşırdı hatta bu kadar kısa zamanda sönmesini beklemiyodum dedi hemen başlayabiliriz transfer hazırlıklarına dedi.

Sağol kuzum iyiyim şükür. Öyle arada gelip okuyup gidiyorum. Hiç bir şey yapasım yok anca yatıyorum boş boş. Sen nasılsın belli oldumu tarih?
Bende girip çıkıyorum ama çokta uzak kalmamak için konulara dahil olmaya çalışıyorum işte henüz bi tecrübem olmadığı için yazılanlara çok adepte olamıyorum adet olunca netleşicek inşallah daha 2 gün oldu opu olalı bakalım nolucak niye moralin çöküşlerde gebelikten kaynaklı halsizlik mi çöküyor acaba

İyi geceler canlar. Bir sorum olacaktı . Transfer adetten kaç gün sonra oluyor 5. Gün embriyosu ile 3. Gün embriyosu fark ediyor mu ?

Opudan sonra muayene etmediler valla hiç adet olunca gel dedi normalde ilk adette değil sonraki de transfer diyorlar zaten hep ama benim doktorum niye ilk adette transfer dedi bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…