2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Ben mesela 😑 ya benim de öyle olmuş tam katlamamış biraz yavaş artıyor 48 saatte ikiye katlamamış ama artmış da bilemiyorum dış gebelik mi acaba bir belirti de yok daha on gün var kese kontrolüne ilerledikçe daha zor olur dış gebelikse eğer 😔
Sakin benim değer yüksek ama taklama iki değil tam 50 mi 40 mi ne eksik ama çok şükür keseyi gördük kötü düşünüp moralini bozma lütfen

Sakin benim değer yüksek ama taklama iki değil tam 50 mi 40 mi ne eksik ama çok şükür keseyi gördük kötü düşünüp moralini bozma lütfen
Dış gebelikle ilgili o kadar şey okudum ki çok korkmaya başladım keşke biraz daha erken olsa randevum eğer öyle bir şeyse ilerledikçe çok daha zor olacak çünkü benim aniden ameliyat vs gibi bi durumum da olamaz elimde kanama durduran iğnelerden yok ve temin etmesi de çok zor 😞 Allah korusun ya benim gibi artışlar olup dış gebelik yaşayan ne kadar çokmuş

Dış gebelikle ilgili o kadar şey okudum ki çok korkmaya başladım keşke biraz daha erken olsa randevum eğer öyle bir şeyse ilerledikçe çok daha zor olacak çünkü benim aniden ameliyat vs gibi bi durumum da olamaz elimde kanama durduran iğnelerden yok ve temin etmesi de çok zor 😞 Allah korusun ya benim gibi artışlar olup dış gebelik yaşayan ne kadar çokmuş
Ya sen niye moralini bozuyorsun kötü düşünüp bi dur bakalım
Daha erken çevrende gidebileceğin bir doktor yok mu aklına böyle takılıp duracağına git

Halkalı Acıbadem hastanesi Turgut Aydın doktorum.Dün doktorumla da görüştüm gebelik olmamış dedi.Ben de daha erken değil mi bunu söylemek için dedim.Sonra senin transferi ne zaman yapmıştık diye soruyor.Madem bilmiyorsun transfer tarihimi bile neden gebelik olmamış diyorsun önce bi sor bari.Çok pişmanım bu doktora gittiğim için.O kadar çok para verdik ki.Hem maddi hem manevi mahvettiler.
Canım gerçekten çok şaşırdım bence durumu hastane yönetimine de iletmelisin durumu bilmeliler. Eğer gebelik oluşmamışsa kalan embriyolarını baska bir hastaneye de taşıyabilirsin ya da 2. Deneme için zaman kaybetmek istemezsen doktorunla sıkı bir dille görüş yani gerçekten çok saçmalamışlar daha 5. Günden gebelik oluşmamış deyip hangi gün transfer olduğunu bile bilmiyor . Yoğun olması bahane değil bütün doktorlar yoğun. Sen içini ferah tut lütfen çünkü olacağı varsa nasibi gelir bulur 🤲Ancak bu durumu şikayette bulunmalısın gerçekten. Bunlar yüzünden strese girdin daha 5. Gününden. Olcak iş değil lütfen yanlış anlama ama bu durumu mutlaka görüşmelisin yetkili birileriyle.

Doktor da örnekte mesela değeri 3 bin olan hastamız diye ultrasonda gösteriyordu dış gebeliği bir tedirgin oldum of yani hiç bitmiyor telaşı şimdi hemşireye sorsam pazar günü bir de normal diyip geçecek hesaplamaz bile bizim gibi ince ince eşim de diyor bi 400 sayı için mi taktın ha 2600 ha 3 bin 😂
Canim bende dış gebelik yaşayanlardanim. Çok minik artışlar oluyor yani iki günde bir %2 falan arttı benim. Doktor arkadaşım çok çevremde onlar beni çok uyardı dış gebelik olabilir konusunda. Erken dönemde fark ettiğim içinde kemoterapi iğnesi ile düştü.icini rahat tut. Dış gebelik için yüksek bir artıs senin değerlerin . Kendinize bebisinide üzme boşuna ♥️

Canim bende dış gebelik yaşayanlardanim. Çok minik artışlar oluyor yani iki günde bir %2 falan arttı benim. Doktor arkadaşım çok çevremde onlar beni çok uyardı dış gebelik olabilir konusunda. Erken dönemde fark ettiğim içinde kemoterapi iğnesi ile düştü.icini rahat tut. Dış gebelik için yüksek bir artıs senin değerlerin . Kendinize bebisinide üzme boşuna ♥️
Ya ben de ondan korkuyorum ya zaten eğer öyle bir şey varsa 6 haftalık olacak erken müdahale olmuş olmayacak tüplere zarar verebilir bir de kanama durumu vs ilaçlarımı temin etmem zor bilmiyorum benim gibi yüksek artışlar 8 binler falan olmuşlar offf niye böyleyim ya resmen modum düştü kendi kendime dert edindim

Ya ben de ondan korkuyorum ya zaten eğer öyle bir şey varsa 6 haftalık olacak erken müdahale olmuş olmayacak tüplere zarar verebilir bir de kanama durumu vs ilaçlarımı temin etmem zor bilmiyorum benim gibi yüksek artışlar 8 binler falan olmuşlar offf niye böyleyim ya resmen modum düştü kendi kendime dert edindim
Nereden çıktı bu fikir şimdi öyle bir şey yokki değerinde çok iyi kendi kendine üzülecek şey arama,

@amberiris @Ales67 teşekkürler sağolun. Belki sağlıklı embriyo değildi ondan düştü vardır bir hayır diye kendimizi teselli etmeye çalışıyoruz ama çok çok üzücü. Geride dondurulmuşum var çok şükür, ne zaman kendime gelebilirsem o zaman tekrar denemeye devam edeceğim artık.. 😞
canım inan çok çok üzüldüm insallah bir daha böyle birşey yaşatmasın rabbim 🤲 Gerçekten hepimiz için her an bu durum geçerli Kendini fazla yıpratma lütfen olur mu 🤲 Biliyorum her acı farklı ama benim arkadaşım 9 aylıkken karnında bebeği öldü doğuma çok çok az kalmıştı Allah dayanamayacağın acı vermezmiş kuluna insallah en kısa zamanda bebeğini kucağına alacaksın 🤲🤲

Nereden çıktı bu fikir şimdi öyle bir şey yokki değerinde çok iyi kendi kendine üzülecek şey arama,
Arama motoruna yazıp öyle şeyler okudum ki moralim yerle bir oldu saçmasapan bir şekilde anormal olduğuna inandırdım kendimi ve moddan da çıkamıyorum niye biz bi sevinemiyoruz hep olumsuz olacak fikri oluyor bilmiyorum ama inşallah bir sıkıntı yoktur durumuma göre yarın falan bir iletişime geçeyim asistanla ya da hemşireyle bakalım ne diyecekler

Malesef benim lekelenmem yine başladı mesela okuduklarıma göre bunun sınu düşük
Böyle sürekli lekelenme yaşayanlar da var canım benim ablam mesela ilk haftalar yaşamıştı hiç de düşmedi sapasağlam kızı var östrojen fazlalığından da olabiliyormuş özellikle de kız bebeklerde daha fazla oluyormuş sanki öyle bi şey kalmış aklımda senin kese kontrolün oldu sağlıklı bir kesen var çok şükür içini ferah tut

Böyle sürekli lekelenme yaşayanlar da var canım benim ablam mesela ilk haftalar yaşamıştı hiç de düşmedi sapasağlam kızı var östrojen fazlalığından da olabiliyormuş özellikle de kız bebeklerde daha fazla oluyormuş sanki öyle bi şey kalmış aklımda senin kese kontrolün oldu sağlıklı bir kesen var çok şükür içini ferah tut
Uff hiç bilmiyorum ama bugün kendimi iyi de hissetmiyorum

Normalde beta hcg 2000 falansa kese görünür.benim 1500 falandı doktora gittiğimde keseyi görmüştü ama dış gebelikte bir türlü görünmedi.artış da devam ettiği için dış gebeliğe ihtimal vermediler.7. Hafta falandı ameliyat olduğumda en son beta 8600 dü benim.ama normal yollardan dış gebelik olmuştu yani tüp bebekte ihtimal var mıdır bilmiyorum onu.betan 2000 i geçtiyse kese görünür başka bi doktora kese için git istersen için rahatlasın

X