2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

48 saatte %84 artmış canım sağ olsun bir arkadaşımız hesapladı normalde %60 minimum değermiş ama ne bileyim dün gece birqz videolar falan izledim dış gebelikte az artıyor vs böyle bir telaş da oldu sonra bakyorum haftasına göre normal değerler arasında 800-20000 arasında hani bi anlam ifade etmiyor da diyorlar bin de olsa olur 9 bin de olsa olur gibi 🤷🏼‍♀️ kese randevusuna 10 gün kaldı dayanacağız artık
Dış gebelikte bu şekilde değil benim bir ark geçirdi, hem sancı oluyor, hem değer 340 mesela 360 çıkıyor 2 gün sonra endişe etmeyin 🙏 evet değerin aşağıya ya da yukarı yakın olmasının bir anlamı yokmuş ben de çok araştırmıştım onu 👍

Ben en son bunları yaptırmıştım. Sen bir bak yapmadıklarını işaretle. Embriyodan kaynaklıda olabilir, ben ngs de yaptırdım biliyorsun.
Hakkımızda hayırlısı 😞
Lupus, antikardiolipid için hangi doktora gitmek lazım..
Pıhtılaşma ile ilgili herşeye bakıldı..

Kesinlikle haklısın canım ama işte insan orda olduğunun yada olmadiginin bir belirtisi olsun istiyor. Bugüne kadar hic olumsuz düşünmemeye çalıştım ama bugün biraz duygusallıkta var. Sabah annemi özledim diye ağladım. Neyse sabır 3 gün kaldı teste insallah
İlaçların etkisi zaten aldığımız hormonlar hamilelerin değerlerinde yükselen şeyler ben pek duygusal olmadığım için bende sinir olarak dönüş yapıyor ağlamak gibi değil de 😑anlıyorum belirti aramayı falan ama gerçekten belirti olmuyor o yüzden olumsuz düşünmeyin bence bir şey olmadıkça sevinmek lazım 6-8 haftalarda mide bulantısı vs başlıyormuş zaten ben bile hala yapıyorum hissedemiyorum diye gidip kan verdim aam zaten me hissedebilirim ki susam kadardı mercimek olmuş bir etlisi yok vücuda 😇🥰his olarak da böyle duygu vs de yüklenmiyor hiçbir şey yok gibi derin bir endişeden başka 😇

Tekrardan merhabalar, kan sonucum çıktı arkadaşlar. 240 dan 371 e yükselmiş. 2 katı olmadığı için endişelendim. Doktoru haftasonu diye erkenden aramayayım dedim biraz bekliiyip aricam. Ne diyosunuz bu değere😟
Merhaba canım %60 üstünde sorun olmuyor ama bence ıyı degerın

Hanımlar bende şimdi negatif ile beraber neler yapabilirim diye irdelemek istiyorum.
Mayıs gibi histerskopi olacağım.
O zamana kadar başka hangi testleri yapmalıyım fikriniz var mı?
Endokrin romatoloji gibi birimlere gitmeyi planlıyorum ama ne diyeceğim hangi testleri isteyeceğim bilmiyorum..
Bende negatıften sonra ne gıbı testler yaptırmam lazım acaba 2.aynı sorunları yasamak ıstemıyorum bende

Dış gebelikte bu şekilde değil benim bir ark geçirdi, hem sancı oluyor, hem değer 340 mesela 360 çıkıyor 2 gün sonra endişe etmeyin 🙏 evet değerin aşağıya ya da yukarı yakın olmasının bir anlamı yokmuş ben de çok araştırmıştım onu 👍
Doktor da örnekte mesela değeri 3 bin olan hastamız diye ultrasonda gösteriyordu dış gebeliği bir tedirgin oldum of yani hiç bitmiyor telaşı şimdi hemşireye sorsam pazar günü bir de normal diyip geçecek hesaplamaz bile bizim gibi ince ince eşim de diyor bi 400 sayı için mi taktın ha 2600 ha 3 bin 😂

Bu arada günaydın kızlar beklenen haberi aldım ben de 11 yumurta dan 8 i olgun çıkmış 5 i De döllenmiş yarın tekrar arıcam dedi inşallah 5i de devam eder 🤲
Hadı ınsallah gayet güzel gıdıyor onemlı olan en kalıtelısı hersey güzel gıder ınsallah senınde

Yaaaaa yazdıklarınızı okuyunca o kadar umutlandım ki transferden sonra benim sağ tarafımda dediğiniz gibi sızı var sadece başka hiçbir belirti yok bende yoksa yine olmadı mı diye düşünüyordum taakii sizin mesajı okuyana kadar 🥳
İnşallah tutunduğunu hissediyorsunuz sizde ❤️

A amberiris sen progestanı iğne olarak mı fitil olarak mı kullanıyorsun şey yazıyor yüksek progestan kullanmak da beta değerini yükseltiyormuş benim fitil olarak ve çoğu gitmiyor geri geliyor atamıyorum diğer kızların iğne olarak daha etkiliymiş belki de onların o yüzden daha hızlı yükseliyor 🧐olabilir mi ki 😊

Hanımlar bende şimdi negatif ile beraber neler yapabilirim diye irdelemek istiyorum.
Mayıs gibi histerskopi olacağım.
O zamana kadar başka hangi testleri yapmalıyım fikriniz var mı?
Endokrin romatoloji gibi birimlere gitmeyi planlıyorum ama ne diyeceğim hangi testleri isteyeceğim bilmiyorum..
Canim,cok gecmis olsun.
Allah bir sonraki adiminda insallah bebegine kavustursun seni.
Romatoloji ye gitmedim ben ancak Endokrinolojiye gittigimde direkt 2 tup bebek tedavimin basarisiz oldugunu soyledigimde sana butun testleri yapalim demisti(kolesterol,demir,cinko,selenyum,magnezyum bir suru)
7 tup kan aldilar benden,bir de idrarda iyot a da bakmisti(gunun ilk idrarini teste gonderiyorsun)

İnşallah canım ilk seferden tutar 🤲🤲🤲 bölünmeleri güzel olsunda önemli olan o
Bende bekliyordum gun gun 12 tanede bende çıkmıştı 5 tanesı 5.günü görmüştü 2 tane gerıden geldı ama kalıtesızdı kaldı 4 gerıde bende de

Ben hem dış gebelik hem kimyasal geçirdim hem de normal yollardan bi oğlum oldu.dış gebelikte değerim 2 katına tam çıkmıyordu.zaten ilk gelen değerim düşüktü 139 mu neydi.değer katlıyordu en son 8000 leri gördüm ama tam katlamıyordu ve kese görünmüyordu kontrollerde.doktor ağrı sızı olması lazım diyordu ama sol kasıkta dönerken batma şeklinde oluyordu yoğun bi ağrım olmadı.en büyük belirtisi kesenin görünmemesi.kimyasalda zaten ilk değerim 36 çıktı.sonra kanamam başladı ilk kan verdim 2 gün sonra falan.adet gibi parça parça dökülüyordu anladım düştüğünü kese bile görünmedi zaten kan değerim de 11 e düşmüştü.normal gebeliğimde ilk değerim 600 küsürdü ikinci kan verdiğimde 1200 oldu tam artmadı ama arada 50 falan gibi bi rakam vardı.sonra bir daha kan vermedik zaten.sağlıkla bitti çok şükür.bunu niye yazdım dış gebelik mi acaba benimki normal mi katlaması falan diye düşünen arkadaşlar var bilgilendirmek için paylaşmak istedim

Bende bekliyordum gun gun 12 tanede bende çıkmıştı 5 tanesı 5.günü görmüştü 2 tane gerıden geldı ama kalıtesızdı kaldı 4 gerıde bende de
İnşallah benimkiler de 5. Günü görür ya , kanların pozitif olur inşallah geride 4 yumurta çok iyi🤲🤲🧿

İlaçların etkisi zaten aldığımız hormonlar hamilelerin değerlerinde yükselen şeyler ben pek duygusal olmadığım için bende sinir olarak dönüş yapıyor ağlamak gibi değil de 😑anlıyorum belirti aramayı falan ama gerçekten belirti olmuyor o yüzden olumsuz düşünmeyin bence bir şey olmadıkça sevinmek lazım 6-8 haftalarda mide bulantısı vs başlıyormuş zaten ben bile hala yapıyorum hissedemiyorum diye gidip kan verdim aam zaten me hissedebilirim ki susam kadardı mercimek olmuş bir etlisi yok vücuda 😇🥰his olarak da böyle duygu vs de yüklenmiyor hiçbir şey yok gibi derin bir endişeden başka 😇
İnşallah sonu güzel olur tek dileğim bu 🙏 Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🤗

Ben hem dış gebelik hem kimyasal geçirdim hem de normal yollardan bi oğlum oldu.dış gebelikte değerim 2 katına tam çıkmıyordu.zaten ilk gelen değerim düşüktü 139 mu neydi.değer katlıyordu en son 8000 leri gördüm ama tam katlamıyordu ve kese görünmüyordu kontrollerde.doktor ağrı sızı olması lazım diyordu ama sol kasıkta dönerken batma şeklinde oluyordu yoğun bi ağrım olmadı.en büyük belirtisi kesenin görünmemesi.kimyasalda zaten ilk değerim 36 çıktı.sonra kanamam başladı ilk kan verdim 2 gün sonra falan.adet gibi parça parça dökülüyordu anladım düştüğünü kese bile görünmedi zaten kan değerim de 11 e düşmüştü.normal gebeliğimde ilk değerim 600 küsürdü ikinci kan verdiğimde 1200 oldu tam artmadı ama arada 50 falan gibi bi rakam vardı.sonra bir daha kan vermedik zaten.sağlıkla bitti çok şükür.bunu niye yazdım dış gebelik mi acaba benimki normal mi katlaması falan diye düşünen arkadaşlar var bilgilendirmek için paylaşmak istedim
Ben mesela 😑 ya benim de öyle olmuş tam katlamamış biraz yavaş artıyor 48 saatte ikiye katlamamış ama artmış da bilemiyorum dış gebelik mi acaba bir belirti de yok daha on gün var kese kontrolüne ilerledikçe daha zor olur dış gebelikse eğer 😔

X