2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bugün benimde kontrol ve ilk nst m vardı. 34+4 2800 Gr 49 cm olmuş . 2 haftada 650 Gr almış , doktor fazla dedi ama sorun olmaz dengeler dedi .
Genel ölçümlere göre 36 haftalık çıkıyor , doktora doğumu neye göre bekliyoruz diye sordum , SAT a göre dedi .

Ferittin ve demir eksikliği için ferinject diye bir iğne söyledi , 2 doz önerilmiyormus tek dozu 1300 lira eczaneden sorduğum . Devlet rapor olursa karşılıyormus ama hiç devlet Hastanesi'ne gitmedigim için bilmiyorum nasıl olur . Herhalde mecbur eczaneden alacağız daha önce bu iğneyi yaptiran oldu mu acaba

Maşallah kilosu bayağı iyi. Bir kişi yaptırmıştı ama hangi serum bilmiyorum. Benim de korktuğum bu, binlik demir serumları. Pahalıymış ama yapacak birşey yok. Ertelemeden yaptır.

Acı yok ama dokunma vs hissediyosun sakinlestirici yaparlar soylersen o zaman kafan iyi olur
O kafa orda iyi gelir
Hamilelik surecim boyunca rutin araliklarla 3 hafta onceye kadar refekatciye pcr testi istiyorlardi ziyaretci de yasakti bu hafta her seyin normale döndügünü söylediler. Kizmayin belki yeni yeni esnemislerdir
Aynen 2 muayeneden beri maske bile takılmıyo hastanede bende dedim acaba oyuzden mi belki kaldırıldı o uygulamaaaa, sorucamm gidincee
Karı dogurdu sivrileri dusunuyo
Düşünürüm tabi yeni anayım , çocuk zaten sıcakdan patlıcak, bide sivrilermi yesin
Görümtülü aramasına gerek yok zaten 2 dk sonra görücekde, yanımda olsa iyi olurdu belkide oyuzden ameliyat için almıyolardır
Aynen olmadı öyle yapıyım, birde bu sivri sinek için spreyler varya onlarda iyi gibi, zaten sıcak bide onlarla uğraşmayalım, aldım bende cibindirk
Yaparsam spinal mi yaptırayım
Senin burcun neydi ? söyle bakalım
Daldan dala zıplıyorsun
Yok be zıplamıyorum eğer eşimi alırsalarrr düşünürüm dedim alırlarsa tabi

Hiç bilmiyorum ki canım ben farklarını, tek bildiğim spinalde bir kere iğne vuruyolar belden bitiyor.epiduralde iğneyi birakiyolarmis daha doğrusu katateri sanırım gerek olunca tekrar ilaç veriyolarmis ordan falan.hissedip hissetmeme durumu tam neyle ilgili bilmiyorum yani.

Hee tamamdır canım

Hee tamamdır canım
Epidural de bir aparat takıyorlar sen onu serum yolu gibi düşünebilirsin, ameliyat öncesinde uyuşturuluyosun, sonrasında da ara ara minik dozlar verebiliyorlar.

Spinalde ise o aparat yok sadece bele girilip tek bir iğne ile uyuşturuluyosun, daha sonra ağrın olduğunda normal ağrı kesiciler devreye giriyor.

Yani benim canım tatlı ben uzun süre yoğun ağrı kesici isterim dersen epidural, yok benim ağrı eşiğim yüksek diyorsan spinal düşünebilirsin.

yoncambenim bugun denk geldm spinalle epidural arasındakı farkı merak edıyordum bende spinalde belden asagı uyusuyor felç gbı oluyorsun tabırı caizse hareket flan ettıremıyorsun bıyerını acıda hıssetmıyorsun sadece elledıklerni dokunduklrnı hıssedıyorsun acı 0 epiduralde hareket edebiliyorsun yanı felç gbı degılde sadece acı yönünde hissizlik oluyormus ben spinal olmstm dogumdan snra bir kac saate uyusukluk gecıyor gezmeye baslıyorsun epiduralde dogumdan dırek cıkar cıkmaz hıssedıyormuşsun yuruyebiliyormuşsun bu arada epidural ıstersen ek ucret ıstıyorlar oyuzdn ben yıne spinal terch edecegm pek farkı yok epıdrualde olsam dogumdan ckr ckmaz yurumek ıstemem spınaldede bı kac saate acılıyor buda ıyı yatarak durumu ıdrak etmen ıcın bı kac saatın oluyor ve bence spinal ol zaten amelıyat anında panıklersen sakınlestrıcı ıgne yapıyorlar anınfa etki ediyor muhtesem bı huzur kaplıyor heryerını rahatlık gelıyor ben bebegn cks anını hıssetm acı asla yok ama ıster ıstemex ay bı noluyo noluyo oldum asırı tepkıde vermedım ama sakınlestrcı verdıler ordn snrasnı hatrlamıyorum bir sure sonra dürtüp bebegımı gosterdıler snrw yıne uyumusum dıkerken flan hc bısı hatırlamıyorum uyandm dıkmsler bıtmıs asansor onunde yukrı ckmayı beklıyorum

Birde ben hastanede kaldgm surece sureklı yurudum ve agrı hıssetgm anda agrı kesıcı ıgne her ıstedgmde yaptılar oyuzden yurume işi daha kolay olmustu .. yanı hafıf bı agrı hıssetsem hemen agrı kesıcı ıstıyordum yapıyolardı hemen ..

Yeminle en açıklayıcı yorum seninki oldu Çok teşekkür ederim

Ayyuy ne güzel anlattın huşu içinde güzel güzel okudum evet bu spinalde ek ücret yok ama epiduralde var Senin dediğim gibiyse saçmaaa ek ücret ona ödemeye, gerçi doktorun asistananı bana doktora söylerim o yapar iğneyi extra bi ücret ödenmez dedi aklıma yatmaya başladı

Tek iyileşmeeee yürümek sanırım

Maşallah kilosu bayağı iyi. Bir kişi yaptırmıştı ama hangi serum bilmiyorum. Benim de korktuğum bu, binlik demir serumları. Pahalıymış ama yapacak birşey yok. Ertelemeden yaptır.
Devlet Hastanesi'nde doktor rapor veriyormus galiba internetten biraz araştırdım da , dahiliyeye bı gidip şansımı deneyeyim, 2500 lira gözüme çok geldi başka bir eksiği alınır bebeğin illaki . Olmadı tabi mecbur yaptıracağız sağlık olsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…