2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bugün çocuklar okula gidiyor seni de götüreceğim dedim hep. Sabah sütlere bay bay yaptık. Bundan sonra da çişler kakalar tuvalete yapacağız okula gideceğiz dedim. Öğle uykusunu sarılarak süt istemeden hallettim, arada bir iki böyle oluyordu. Şimdi günde birkaç kez böyle diyerek inşallah ikna edebilirim yavaş yavaş. Çantasını takıp okula gitmek arkadaşlar falan çok ilgisini çekiyor.

Evet hatırlıyprum seni canım Eylül'e doğru belirtilere göre yeniden denersin

Emziriyor musun? Yoksa mama mı içiyor?
oğlum 23 aylık olacak ama hala emiyor ne yaptıysam bırakması özellikle gece sürekli meme arıyor doktorumuz bırakması gerektiğini söylüyor ama ne yapacağımı bilemedim büyük oğlum emzik alıyordu kendiliğinden bıraktı

Benimki 16-17 aylıkken doktor çok kızdı gece beslenmesi 1 kerede olsa istiyordu. Seni yedirip yatıralım rahat uyuyabilirmisin diye. Gece özellikle saç dipleri aşırı terliyordu kafası yani bide çok dönüyordu kaliteli uykusu yoktu yani. Hep gece beslenmesinden kaynaklıymış. Uyanıp isteyince su ver geri uykuya geçmesini sağla dedi. Başta uğraştım yok yani kıyamet kopuyor su kesmiyor illa mama istiyor. Çok üstelemedim kıyamadım. Sonra uyandığında önce su teklif edip içirip uyumasını sağlamaya çalıştım baktım uyumuyor ozaman mama verdim öyle öyle bi kaç haftaya bıraktı gece beslenmesini.

Bizimki meme olayında çok şükür hiç sorun çıkarmadı. Ben önce geceyi kestim. Çok az mama verdim uyanınca. Sonra da gündüzü kestim. Bir süre sonra da gece maması için de uyanmadı. Zaten çok az veriyordum.

Benim de 8. Günm ve ilk 3 günden sonra ağlamalar kesildi. Gece su veriyordum. İlk uyanmasında kucağımda dolaştırdım, sakince konuştum. Biraz kucak biraz dolaştırma ve emzik ile ağladı. Sonra su içip sakinleşti. Hala arada yokluyor ama ç gün içinde bitti şükür. Hala rüya gibi geliyor. 18. Aydan beri konuşuyorum, arada uğraşıyorum.

Ben gece kendisinin etmeyi bırakmasını ve uykuya dönmesine alışmıştım kesmem zor görünüyordu kesmeden önce kendisinin bırakmasını beklememeye başladim yeter bu kadar diye güzelce söyleyip çektim aynı saatlerde kalkıyprs özellikle o alışkanlığı kırmak gerekiyo azalttım önce emme süresini sonra da gece emme olayını bitireceğinizi anlattım bi süre sonra kestim ağlıyo biraz ama alışıyo da hemen

Ben de 22 aylıkken bıraktım. Biz zaten gece su içen ekipteniz. Suyumuz hep vardı. Aynı odada farklı yatakta yatıyoruz. Gün içerisinde bakıcıda olduğu için fazla emmiyordu ama gelince işten yapışıyor idi. Bende baktım bazı zaöanlar keyfi emiyor. Ağlayınca felan. Konuştum gündüz bıraktım öncr gece sonra bırakıtım dedim. Bazı zamanlar deliksiz uyuduğu için bi kaç gece de emmedi. Sonra istedi verdim sonra başka geceler yine uyanmadı. Uyurken istedi . Bende baktım gece uyanmıuor gündüzde kesince alışınca gecede vermedim. Bi kaç kez ağladı sonra bıraktı. 2 aydır rahatım ama. Arada hala bkıupr seviyor okşuyor ama emmiyor. Bende izin veriyorum kızmıyorum. Şimdi onuda bıraktı şükür. Emmesi ayrı güzel bırakması ayrı. Ek gıdaya geçtikleri için en azından yesinler. Doyup doymadıklsrını anlayalım.

Su meselesini deneyeceğim yavaş yavaş bakalım benim ki de gece çok dönüyor duruyor uykusunda
Mama asla kabul etmedi biberonda kullanamadık o yüzden
Evet gece vermeyince çok ağlamaları oluyor pışpışlıyorum bazen daliyor bazen daha da ağlıyor konuşmaktan çok ablamiyor dediğim dedik bir çocuğum var
Sabaha karşı çok uyanıyor benim oğlan da meme arıyor vermeyince de basıyor yaygarayı
Su meselesini bende deneyeceğim bakalım geceyi bıraksak gündüz de kolay olacak gündüz işim olduğunda başkası baktığında falan zorluk yaşamıyoruz aslında uzun sürerse meme arıyormuş

İşte bi verip bi vermiyorsun yavaş yavaş alışıyolar zamanla azalıyor bazen artar gibi görünür ama aslında çabuk alışıyolar öncesinde de sürekli konuş artık gece emmeyeceğiz vs diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…