2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kız sendeki rahatlıga nazar değcek ha maşallah barekallah. Tü tüü tüü.

Yarın doguracak olup topikte gezmeyen de ne bileyim

e napıyorsun oralarda ? full yatiyor musun su gelmesin diye?

Kendimi böyle rahatlatıyorum
Dün gece iğne, ilaç, nst derken sürekli uyandırıldım ve geri de dalamadım. Gerildim mi bilmem

Yataktayım ama su gelmesin diye değil. Tv telefon takılıyorum. Hareket kısıtım yok

Ama genel olarak rahatım. Hamileliğin bu rahatsız sıkıcı zamanlarını geçip bebeme kavuşmak istiyorum ondan.
Nst ye çok sık girince sıkılmaya başladım tabi. Gündüz 2 saatte 1, gece 4 saatte 1 çekiyorlar..
Yine de çok şikayet etmiyorum

Ah inşallah şu nst de kasılmaları ben de görürüm ama doğum yaklaştıkça korkmaya başladım ya her ikisinden de. Rüyamda bir gün sezeryan oluyorum bir gün normal doğum yapıyorum hergece doğuruyorum

Geçenlerde bir arkadaşımın ( ilk gebeliği sezeryan) hiç ssvd isteği yokken, aklında yokken, doğum zamanından yaklaşık 3 hafta kadar önce bir gece ansızın gidip normal doğum yaptığını duydum

Herkes yapabilir, hiç ama hiç stres yapma

Spinal ve epidural farklı oluyor. Epidural isteyince çoğu hastane ekstra istiyor. Mesela benim sigortam spinal anestezili sezaryeni karşılıyor ama epidural sezaryeni karşılamıyor.
Ne farkı varkı
Aman iyi tarihi almışsın. Bak aşağı yukarı aynı oldu yarihler. Canım epidural olmazsa genel anestezi oluyor. Ben de sordum bizim hastane 2000 fark istiyor. Ama ben zaten genel istiyorum.
Yok benım hastanem genel gerekmedıkce yapmıyor spınal ve epıdural var ben oglumds spınal oldum galıba ama ıkı arsnda kı farkı bılmıyorum
İkimizinde günü aynı benide alaydı keşke 28 ne inat etti 1 i diye neyse hayırlı uğurlu olsun seninde günün
Valla cnm benı bılıyosn erken ıstyorm ama kendıme soz verdm agzmı acmycm doktr ne derse oley dıycem dıye oda dırek 28-29-30 sec bırını dedı ben 23 ıstıyodum ama flan demedım hc 28 ıyı cok guzel tam haftası dedı senınde degsr belkı ya aama 1 temmuzda ıyı

oda dırek 28-29-30 sec bırını dedı ben 23 ıstıyodum ama flan demedım hc 28 ıyı cok guzel tam haftası dedı senınde degsr belkı ya aama 1 temmuzda ıyı
yaaa aslında 1 temmuz güzel aslında ama ne biliyim tam 38 alaydı iyiydi benide 28nde alaydı
4 günde cigerleri gelişmez diyo mavibeyazda bak bugun doğurdu kuvezde kalmadı iyi maşallah 4 günlemi gelişmicek
23 nde sende kaşınıyon o erken

Herkesin tabiki aynı değil canım ben bunu belirterek söylüyorum benim ikiz ve çok sancım ve kafalar aşağıdaolduği için oldu..canım çok acımış belli ki bugün pembe leke geldi
Gecmis olsun o anlik biraz zor oluyor cati muayenesi ama ertesi gune yasadigin aciyi nerdeyse unutuyorsun . Bana da 33. Haftada bakmisti doktor once vajinal ultrasonla 25mm rahim agzi uzunlugu olctu, ardindan cati muayenesi yapti. Bendende pembe leke geldi sonrasinda ama normal gelebilir demisti zaten doktor. Keske olmasa hic ama bu yolda her seye katlaniyoruz iste ,

Masallah ama yine de rahatsın kendini rahatlatiyorsun. Bebiş icin de 2 tane iğne vurulabilmesi cok iyi olmus. Az kaldı insallah.

Spinal anestezi omuriliğin içine, epudural anestezi de omurilik sıvısının bulunduğu kılıfın içine ilaç enjekte ediliyor. Spinal anestezi de tek bir iğne kullanılırken, epidural anestezi de bir set kullanılıyor. O set de biraz pahalı.

Noldu öğrendin mi ne konuştuğunu

Noldu öğrendin mi ne konuştuğunu
Evet. Hastaneye yanına çağırmış. Gel sana bir çay ısmarlayayım demiş. Uydurma bir iş için hukuki konuda fikrini sormuş. Sonra da hadi size gidelim, abim bize bir çay yapsın demiş. Birlikte kayınımın evine gitmişler. Çay falan içmişler. Sonra eşim ben artık eve geçeyim demiş. Bu da dur ben de üstümü değiştirip geleyim demiş. Eşim de ben yalnız gitsem, sen de artık evinde kalsan daha iyi olur, bizim ev malum pek müsait değil artık demiş. Bu da ben rahatsız mı ettim sizi demiş. eşim de yok rahatsız etmedin ama uygun değil artık işte demiş. Bu da tamam sorun yok demiş. Biraz alınmış ama yapacak bir şey yok.

Yani yine alt metni anlamadığı için eşim alenen gelme demiş gibi olmuş ama başka çare de bırakmadı.

Valla hepinize çok teşekkür ederim. Cesaretlendirdiniz beni. Yoksa kukumav kuşu gibi kafamda kurup durmaya devam edecektim. Aklımı kaçırmak üzereydim yemin ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…