2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kalsiyum, Demir, d3, omega 3 en önemlileri. Magnezyum da ağrı için kullanılması gerekiyor. Sonuçta zararı yok diye biliyorum.
Omega içeren multivitamin(pregnomarin), demir ve d vitamini sprey kullanıyorum. Çok ağrım olmadığı için magnezyum yazmadılar. Maden suyu içiyorum günde bir. Kalsiyum ve magnezyum oranı Beypazarı ve Sırma en yüksek oranda olanlardan. Ekstra bir takviye kullanmak yerine bu şekilde ilerliyorum. Deneyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim

Kullandığınız maden sularında tuz oranı çok yüksek.

Şöyle bir hesap yapıyorum. Yenidogan ve 1-3 ay yaz dönemi yazlik aldim zaten hastane cikisi tulum uzun kısa kollu ve badiler var bide salopet vs aldim. Tabi kalıbına bakıyorum 3-6ayda olabilir ama orası biraz muallak çünkü bebek gelişimini kestiremiyorum. Temmuzda doğacak malum. 3 ayda ankara ekim olacak o araya cok almadim duruma bakarim dedim zaten bebek 3 aylik olunca cikip birseyler bakilabilir yazlik alsam soguk olabilir kişlik ya da mevsimlik alsam hızli kilo alirsa olmayabilir. 6-9 ve 9-12 aldim onlar kışlık bunlarında yine kalıbına baktım genisse 6-9 darsa 9 -12 aldim nasılsa 6 ay kısa gelecek her durumda olur. Bide yazarken anlamışsındır üst değil alt aya göre hesaplayıp alıyorum biraz büyük gelse bile 6 9 ay diyorsa 6 ayda hangi ayda olacak şeklinde bakiyorum Kalıpları nasıl anlıyorum? Elimde olanlarla karsilastiriyorum. Mesela lcw ve hm yakın birine, ama carters kesinlikle dar. Bide ben şuna bakıyorum bunlar hep pamuklu yıkanıp kurutmaya girecek yani çekecek.

Diğer şeyler 2 kategori bir bakım ürünleri birde beslenme. Beslenme olanları aldim emzik, biberon. Süt sagma, muslin agiz bezleri bunlar senin tercihine kalmış. Hiç kullanmam dersen mesela süt sağmam ya da biberon vermem almana gerek yok. Bide bakım ürünleri var tırnak makası tarak törpü küvet file kova masrapa aldim ama bez krem şampuan vs doğuma yakın alacağım indirim takip edip.

Uzun oldu ama İnternet listelerine hiç takılmıyorum açıkçası doğunca çok eksik kalanlar parça parça tamamlanıyor.

Tüm bunların yanında bide kişisel kullanım gerektiren şeyler olabilir. Mesela ben 3 ay sling sonra kanguru kullandım. Hep disarda olduğum için bana çok çok gerekli. Ama herkes bu durumda değil ya da sakın bir bebeğe gerekmeyebilir. Bunları listede yazıyorlar ama beklemek ve duruma bakmak gerekiyor.

En son olarak bebek arabasi ana kucağı reflu yatağı gibi dolabı gibi eşyalar var onlarda tamamen sana kalmış oluyor. Keyfine ve zevkine. Mesela reflu yatağı sartmi bilemezsin bazen bir battaniye çözer ilk oğlum asla kusmazdi ama 2.de her beslenme sonrasi ağiz dolusu kusma olduğundan mecbur kaldım .

Son düzenleme:
Sanırım 9 güne ben de ayrılacağım. 15.haftada 2.covidimi gecirdim ve maskesiz rahat bir hamilelik istiyorum artık. Insallah iptal olmaz :)
Benim de bu hafta son haftam .Yakın zamanda bilim kurulu toplantısı yok .o yüzden iptal edilme yakın zamanda olmaz .Ben de o haftalarda covid geçirdim. Hala balgam var bende .o yüzden bir an önce evde yatmak istiyorum

Ya ben hiç Evdeyim çalışmıyorum diye almayı düşünmedim ama sanırım o da gerekli belki doğunca alırım duruma göre malum ilk gebeligim sütüm vb konusunda hiç bilgim yok
Ayyy çok rahatladım inanır mısın Allah korusun sanki regl söküldü sökülecek öyle bir ağrı insan korkuyor
Ahh çok teşekkür ederim anneme ileticem
Ben kaydettim benim annem aşırı meraklıdır böyle şeylere eminim görünce annenle tanışmak isteyecek özellikle kaydettim indirip atmadım çünkü bizzat yanına gidince gösterip tepkisini görmek istiyorum masaallau bunlar muhteşem ya
Tansiyon aleti olarak tam bilemiyorum nasıl ama acura marka olan son attığın.fizik tedavi bölümlerinde aletleri kullanılan bir marka genellikle.
İnşallah pazartesi vereyim sipariş
Acura iyi bir marka gibi kalmış aklimda. Ama Trendyol dan yorumlari oku bence
Ya ben duvarımda koldan uc model attım millet ısrarla farklı model ve bilekten daha rahat olur diye bilek tipi tansiyon al diyor soru o değil ki neyse burada sagolun yazdınız da acura kol tipi ne karar kıldım
Senin için herşeyibi çekip atıcam bende bekliyorum heyecanla
Yaaaaa çok sagol , dün migros a gittik mutfak alışverişi için, puset gördük bebek arabasına takılı esime yarım saat anlattim ama yok anlamadı sıfır yani kabin ve traveli bi türlü anlatamadım en son yoruldum amaaaan bebek arabası için gideceğiz illa oradaki görevli anlatır dedim
Ben 1, 1-5 yaş almam çünkü hiç acelesi yok hele bi doğsun büyüsün, ben daha çok 0 ve 3-6 ay dönem için soruyorum
Kullandığınız maden sularında tuz oranı çok yüksek.
Canım ya bilgin varsa söyler misin ben sade Maden suyu asla içemiyorum bu yüzden doktorum magnezyum takviye verdi onu kullanıyorum ama çok sevdiğim için haftada bi kac kere meyveli Maden suyu içiyorum Kızılay in Çilek karpuzu , yani magnezyum için zaten takviye alıyorum bu keyfi bir içme biliyorum meyveli de bi yarar olmadığını da bunun da içinde yüksek mi ??
Yazdıklarını uzaylı lehcesi gibi okudum bu ne yahu ya Allah razı olsun uzunca vakit ayırıp yazmışsın kaydettim tekrar tekrar okuyacağım ama benim demek istediğim şuydu kizlar mesela ;
Kolsuz zibin ( 0 ay 4 adet , 3 ay 5 adet )
Kısa kollu tulum ( 0 ay 3 adet , )
Kollu tulum ( 3 ay 4 adet 6 ay 4 adet )
Ayakları kapalı sadece alt " ne denir bilmiyorum alt takım mı " ( 0 ay 5 adet , )

Gibi gibi böyle bir listesi olan varsa ondan rica ediyorum atarsa diğer türlü siz böyle yazınca benim kafam feci karışıyor ve yazdığınız slopet falan onlar da anlamıyorum bady demişsin mesela ama nasıl bady uzun kol mu sıfır kol mi yani yukarıdaki gibi bir listesi olan Allah rızası için atarsa sevinirim

canım ben aldım yazdım da ama tecrübeli bir anne değilim sonuçta o yüzden yazmak ne kadar doğru bilemedim .. indirimlerde uygun olanlardan almaya çalıştım hep bir de alt üst tulum body kısa uzun kollu her şeyden aldım yani ama az almak lazım çünkü bebeğin kilo boy vs gelişimini bilemiyoruz kimse de kesin ve net bir liste veremez ben çok sordum ordan biliyorum.. ihtiyaç olabilecek her parça üründen ikişer adet almak gerisini ihtiyaca göre tamamlamak bir seçenek ben daha fazla aldım ama dediğim gibi indirim vardı tutamadım kendimi bu da bir risk giydirilemeyebilir mesela ... alırken de yenidoğan 10lu 5li ve 3lü birer takım aldım bıraktım aslında hiç almamalıydım doğuma yakın bebeğin kilosuna göre almak lazım çünkü... gerisini 3-6-9 ay aldım her aydan çıtçıtlı body aldım mesela çünkü onlar her zaman giydirilen şeyler alt üst ayrı ayrı aldım.. ama mesela ayaklı aldım ayaksız almak gerekiyormuş 3 aydan sonra ... mesela benim aldıklarım çok kışlık ürün değil ama ben çabuk büyüyeceğini düşünüyorum.. 9 aylık olanları 9.ayda giymeyecek bence çünkü e bebekten aldım kalıpları küçük... mesela benim evim çok sıcak olmaz yazın bile çorap giyerim evde o yüzden uzun kollu aldım ama millet deli gibi yanıyor yazlık alıyor benim 40 çıktığında eylül geliyor falan yani araştır ama kendine göre düşün bazı şeyleri bir de indirim yoksa acele etme az az al

tamam canım ben de bi bakayım bu kadar etkiliyse benim yağ bitince ona geçerim sen günde kaç kez sürüyorsun bir kez sadece göbeğe mi yoksa bacak göğüs vs var mı sürdüğün??
Ben sabah akşam kesin sürüyorum..öğlen fırsatım olursa da bebek yağı sürüyorum yani hiç kuru kalmasına izin vermiyorum..yemeni ile göbeğimin üstünü örtüp atletimin içine koyuyorum..ikiz bide o yüzden vıcık vıcık ğezmede fayda var ilkindede gerçi hiç kurutmadım..göğüslerimede sürüyorum..kalçasına sürende var..ben duş çıkışı sürüyorum oralara basenlere

o zaman ben de başlayım 2 defa sürmeye bazen bir defa bile sürmeyi unutuyorum alışkanlık yapmak gerekiyor valla :)

Canım bilekten mi almaya karar verdin yanlış mı anladım. Koldan dediğin kablolu olanı kast ediyorsun değil mi? Trendyol da yorumları oku öyle karar ver.

Liste işine gelince Z zeynokoloji doğru söylemiş çocuğun boyu kilosu gelişimi bilinmediği için böyle şeyleri sayıyla almak iyi değil. Ben oğluma 3 takım hastane çıkışı almıştım. Kv gelip görünce bu az dedi gittti 4 tane daha aldı. Az deme sebebi komşusunun yeni torunu olmuş sürekli kusuyormus yetmemiş. Ağız bezi 1 paket almıştım az dedi 2 paket daha aldı. Sonuç: Benim oğlan uzun doğdu ve hiç kusmadi. Yeni doganlar 10 gün ancak giyildi. Hepsi giyilemedi çocuk üst yaş grubuna geçti.

Şimdi sen 3 takım yeni doğan alacaksın içinne de 3 er tane gömlek gibi olan zibinlardan.
Sonra 3-6 ay kısa kollu altı çıtçıtlı bodylerden al 3-4 tane. Gerisine sonra bak bence.

Çünkü bizim çocuklar yazın doğacak. Benim oğlan yazın doğdu 1 ay sonra hep kısa kollu askılı bodylerle gezdirdim. Ama çocukların boyunu kilosunu bilmiyoruz hızlı mi büyüyecek yavaş mi buyuyecek. Hava sıcak mi olacak soğuk mu belirsiz. Hangi boy aralığı hangi sıcaklığa gelecek belirsiz. O sebeple alma bence Artı hediye de gelecektir. İnceden kalına doğru battaniye al. En öncelerden 2 kalınlaştırma bire düşürerek. Diğer malzemelerle ilgili benyazmistim zaten daha önce uzun bir yazı.

Ben de 140 adet 1 numara 120 adet 2 numara prima premium care aldim. 1 numaradan almama gerek var mi acaba hala?
Yok 1 no fazla alma kimisi 3 pakette hemen 2 noya geçiyor .bebeğiniz doğsun belki kiloyu çabukalır ..sen iki no al o çok gidiyor..ben ikiz diye çok aldım..zaten lazım olursa 1 numara yine alınır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…