2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yok 1 no fazla alma kimisi 3 pakette hemen 2 noya geçiyor .bebeğiniz doğsun belki kiloyu çabukalır ..sen iki no al o çok gidiyor..ben ikiz diye çok aldım..zaten lazım olursa 1 numara yine alınır..
Oyyy masallahhh Allah saglicakla kucaginiza almayi nasip etsin ikizleri. 0-3 ay boyutunda 5 takim uzun kollu zibin aldim. Temmuzda dogan bebege garim kol giydirilir mi

Ben kaydettim benim annem aşırı meraklıdır böyle şeylere eminim görünce annenle tanışmak isteyecek 😂 özellikle kaydettim indirip atmadım çünkü bizzat yanına gidince gösterip tepkisini görmek istiyorum masaallau bunlar muhteşem ya

Yaaaaa çok sagol , dün migros a gittik mutfak alışverişi için, puset gördük bebek arabasına takılı esime yarım saat anlattim ama yok anlamadı sıfır yani kabin ve traveli bi türlü anlatamadım en son yoruldum amaaaan bebek arabası için gideceğiz illa oradaki görevli anlatır dedim 😂😂😂😂

Ben 1, 1-5 yaş almam çünkü hiç acelesi yok hele bi doğsun büyüsün, ben daha çok 0 ve 3-6 ay dönem için soruyorum

Aaaaa beğenirse tanıştırırız nolcak😍😍😃elinden böyle şeyler gelirse beğendiklerinin modelinşde atarum yapar diye😍🌸

Bebek arabası içinde kesinlikle eşler anlamıyo bende kendim araştırıp kendime nasıl yarar o şekilde aldım 😃😃😃

Selam kizlar bu rahim agzinda ara ara agri sizi gibimse hisler normaldi demi ya🙃 acaba idrar yolu enfeksiyonu mu artti az vardi bol su iciyordum ama belji de artmistir. Bi an o geldi aklıma enfeksiyon rahim agzinda agri vs yapiyor muydu 🤔🤔

Ya ben hiç Evdeyim çalışmıyorum diye almayı düşünmedim ama sanırım o da gerekli 🙄 belki doğunca alırım duruma göre malum ilk gebeligim sütüm vb konusunda hiç bilgim yok

Ayyy çok rahatladım inanır mısın Allah korusun sanki regl söküldü sökülecek öyle bir ağrı insan korkuyor

Ben kaydettim benim annem aşırı meraklıdır böyle şeylere eminim görünce annenle tanışmak isteyecek 😂 özellikle kaydettim indirip atmadım çünkü bizzat yanına gidince gösterip tepkisini görmek istiyorum masaallau bunlar muhteşem ya

İnşallah pazartesi vereyim sipariş

Ya ben duvarımda koldan uc model attım millet ısrarla farklı model ve bilekten daha rahat olur diye bilek tipi tansiyon al diyor 🤦🏻‍♀️ soru o değil ki neyse burada sagolun yazdınız da acura kol tipi ne karar kıldım

Yaaaaa çok sagol , dün migros a gittik mutfak alışverişi için, puset gördük bebek arabasına takılı esime yarım saat anlattim ama yok anlamadı sıfır yani kabin ve traveli bi türlü anlatamadım en son yoruldum amaaaan bebek arabası için gideceğiz illa oradaki görevli anlatır dedim 😂😂😂😂

Ben 1, 1-5 yaş almam çünkü hiç acelesi yok hele bi doğsun büyüsün, ben daha çok 0 ve 3-6 ay dönem için soruyorum

Canım ya bilgin varsa söyler misin ben sade Maden suyu asla içemiyorum bu yüzden doktorum magnezyum takviye verdi onu kullanıyorum ama çok sevdiğim için haftada bi kac kere meyveli Maden suyu içiyorum Kızılay in Çilek karpuzu , yani magnezyum için zaten takviye alıyorum bu keyfi bir içme biliyorum meyveli de bi yarar olmadığını da bunun da içinde yüksek mi ??

Yazdıklarını uzaylı lehcesi gibi okudum bu ne yahu 😅😅😅 ya Allah razı olsun uzunca vakit ayırıp yazmışsın kaydettim tekrar tekrar okuyacağım ama benim demek istediğim şuydu kizlar mesela ;
Kolsuz zibin ( 0 ay 4 adet , 3 ay 5 adet )
Kısa kollu tulum ( 0 ay 3 adet , )
Kollu tulum ( 3 ay 4 adet 6 ay 4 adet )
Ayakları kapalı sadece alt " ne denir bilmiyorum alt takım mı 😅" ( 0 ay 5 adet , )

Gibi gibi böyle bir listesi olan varsa ondan rica ediyorum atarsa diğer türlü siz böyle yazınca benim kafam feci karışıyor ve yazdığınız slopet falan onlar da anlamıyorum bady demişsin mesela ama nasıl bady uzun kol mu sıfır kol mi yani yukarıdaki gibi bir listesi olan Allah rızası için atarsa sevinirim 🤭🤭😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Canım benim eşim doktor. Bu konularda çok hassastır. Bunu içiriyor bana.

Eklentiler

• 731B3770-9B32-41C8-B19E-DBD43FA8C351.jpeg
    731B3770-9B32-41C8-B19E-DBD43FA8C351.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 78
  • 6D4302CB-C4BF-4C04-B7D0-FBD5498B0582.jpeg
    6D4302CB-C4BF-4C04-B7D0-FBD5498B0582.jpeg
    134,9 KB · Görüntüleme: 75
İndirimde kıyafet görünce 1 veya 2 yaş kalmış bile olsa alan var mı aranızda? 😇

Amazon'da indirim var. Dün bir elbise gördüm. Yazlık 48₺ ye düşmüş. Bu fiyata her zaman böyle bulunmaz doğum gününde veya günlük giydiririm diye 18-24 ay aldım :KK53:

Kışın giydireceğimi hesap ettiğim eşofman altı gibi şeyleri pamuklu yıkanınca çeker diye 9-12 alıyorum. 6-9 alınca hemen küçülecek gibi geliyor 😁

Herşey çok pahalandı ya. İlk çocukta tam beden alıp yıkanınca çeken şeylere o kadar sinir olmuşumki ikinci çocuğu yaşından büyük, paçaları kıvrık, çuval gibi şeylerle giydirmezsem iyi :KK70:

Lcw kalıpları uygun ama pamuklu olunca illaki bir miktar çekiyor. Ebebek kalıpları baya küçük bence 😒

Doktorum günde 1 içmemi önerdi. İçinde iyot yok bile, tuz derken bikarbonatı falan kastediyorsanuz sadece mineral bunlar.

Sodyum oranı kastediliyor. Beypazarı, sırma ve kızılay gibi kolay ve ucuza bulunanlar sodyum oranı en yüksek olanlar 🤷

Yani bunlar soda haline getirilmiş olanlar. Ama maden suyu doğal olan. Asıl onu alıp içmek gerekiyor.
Zira karbondioksit ve bikarbonat eklenmiş su mideyi rahatlatır ama sadece maden suyu mineral sağlar 🙄

IMG_20220306_152229.jpg

Sodyum oranı kastediliyor. Beypazarı, sırma ve kızılay gibi kolay ve ucuza bulunanlar sodyum oranı en yüksek olanlar 🤷

Yani bunlar soda haline getirilmiş olanlar. Ama maden suyu doğal olan. Asıl onu alıp içmek gerekiyor.
Zira karbondioksit ve bikarbonat eklenmiş su mideyi rahatlatır ama sadece maden suyu mineral sağlar 🙄

Eki Görüntüle 3020318
Maden sularının içinde sodyum var. Yani bunların hiçbiri soda değil. Bu konuda netiz sanırım. Ama sodyumun yüksek olması zararlı sanırım sizin dediğinize göre. Sodyumu düşük ama kalsiyum ve magnezyum yüksek bulmak gerekiyor o da ne ölçüdeyse artık. Biraz araştıracağım bu konuyu. Bilgi için teşekkürler

Maden sularının içinde sodyum var. Yani bunların hiçbiri soda değil. Bu konuda netiz sanırım. Ama sodyumun yüksek olması zararlı sanırım sizin dediğinize göre. Sodyumu düşük ama kalsiyum ve magnezyum yüksek bulmak gerekiyor o da ne ölçüdeyse artık. Biraz araştıracağım bu konuyu. Bilgi için teşekkürler

Aynen. Yüksek sodyum zararlı. Bildiğin insan eliyle soda yapılıp üzerine bir de maden suyu diye etiket basılıyor 🤷

Evde özkaynak varmış ona da baktım şimdi. Resmen doğal maden suyu yazıyor üstünde. 😒

Sarıkız, pınar falan bulursam orta karar bir maden suyu diye içerim. Ama diğerlerini içmesem de olur.

Ben 2 hafta önce hissediyordum az az. Ama bir hafta fazla oldu hissetmiyorum
Yoruluyorsan hissetmezsin bende ayaktaysam geziyorsam veya işim varsa hissetmiyorum otururken ve yatarken hissediyorum kızlarım çok sakindiler 7-8 aylıkken bile çok hareket etmezlerdi buna erkek diye diye erkek gibi kızım olacak galiba çok hareketli😂

X