2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yok ya burda gülüyoruz ama korkacak birşey yok gerçekten bak. Hepimiz yaşadık yaşayacağız. Öyle olsa kimse iki-üçü yapmazdı yani. Ama doktorumun dediği gibi doğum doğumdur yani ikisinin de zorlukları var. Yeterki sağlıkla gelsin miniklerimiz insan kendini unutuyo valla

Ay inşallah inşallaah Bana da nasip etsin bu sefer çarşamba da ssvd doktoruna gidiyorum çok heyecanlıyım
Ahh hadi bakalım inşallah güzel geçer
Spor yapıyo musun? Plates ya da yoga, yürüyüş muhakkak yapsan aslında bir yandan kendini hazırlasan süper olur.
Bir de perine masajıda baya iyi bence.
Çok dar bir çatıyla doğum yaptım bence onun faydası oldu bana

Annen 18.yüzyılda kalmıştır.
İşte en son 2004yılında
Ayyyy inşallah valla ogunleri söyledimiz zamanalrın gelmesini sitiyorum böyle acımın geçtği bebeğimi tam anlamıyla sevdiğim zamanlar
Canı çok tatlı olan bi insanım , herkes en ufak ameliyat anısını anlatanı sustururum kötü olurum düzelicez inşallah be, şu olaylar bi geçsin düzelsin şu olaylar
Bebiş için katlanıcaz napalım

.......narkoz cok güzel ama kısa bir süreliğine hayatla bağın olmuyor. Cok güzel bir his
Bir uyanıyorsun etrafında insanlar var
Mınık bir insan yatıyor ve ilk yüzümü merak ediyorsun:))
Çipil gözler

İnşallah canımm Bu daha ilk randevu olacak. Bu zamana kadar pek birşey yapamadım. Bebeğim küçük vakit kalmadı. Ama hepsini konuşucam işte bakalım neler söyleyecek. Bir de ebeyle anlaşmak istiyorum. Onlar da baya doğuma kadar yardımcı oluyolarmış hareketler ve masaj konusunda benim çatı normaldi yani çatı muayenesi yapan doktor herşey normal demişti o zaman şimdi ne olur bilemem ama kısmet olsun ya isteyen herkese
Hiç hiç korkma öyle arkadaşlarım doğum yaptı ki aralarında ieline iğne batsa ağlayan mı dersin kan görse bayılan mı dersin o zaman anne gücü geliyor insana hele bir de eline verdiklerinde o minicik bebeği gözün birşey görmüyor çok güzel günler geliyoor sağlık olsunn da

Öyle valla hadi zayıf olsak neyse ben 80 kiloyla hamile kaldım. Şimdi bile çok aldım. Bu hareket eetme yasağı olmasa yürüyüş yapardım bol bol almazdım da. İşte hareketsizlik bir de şeker dcok düştü ilk zamanlar yemek zorunda kaldım. 8 kilo aliverdim. Neyse şimdi şekerim düşmüyor sürekli yükseliyor. Yemeği azaltabildim. Kilo alma durdu gibi. Ama hareketsizlik ..... Boşver sen milleti milleti memnun etmeye mi yasiycaz. Hiç takma sal gitsin

Sağol canım bende 3 takım pijama var zaten ondan gecelik alayım bu sefer bakalım.

Sağol canım bende 3 takım pijama var zaten ondan gecelik alayım bu sefer bakalım.
Tiril tiril o sıcaklarda en en iyisi gecelik ya da elbise olur bencede
Ben gecelik ve elbise bakıyorum zaten biri geldiğinde falanda o şekilde karşılayabileyim diye, şile bezi gibi

Bende bir 5 kilo aldım bende yatıyorum devamlı yatmak çok kötü oldu bu gidişle bende fazla kilo alacağım.sonrada kendimi teselli ediyorum sağlıklı olsun da kilolar verilir diye. Ben 60 kiloyla hamile kaldim. Ama yaşımda var vermek zor oluyor.

Evet, ben baya bağırmıştım.
Eşim tekrar içeri girince korkup " ne yaptı hemşire " dedı
Karnına bastırıyor
Acılı bisi:))
Bir bana mı yapmadılar bu karnına bastırma olayını ben şok zaten odaya alıyorlar 8 saat sonra da ayağa kaldırdılar yürütmek için kanama olmasın diye kum torbası vardı ben o kısımları hiç ama hiç hissetmedim

Selam kızlar. Sezaryende doktor temizliyor muhabbeti olmuş. Iki dogum arasındaki fark, sezaryende plasentayı doktor çıkarıyor. Normal dogumda cocuktan sonra sen plasentayi da çıkarıyorsun. Onun dışında kanamayla gelen şey rahim duvarlarindaki kalinlasmis tabakanin çözünerek kanla atılması, her ay olduğu gibi. Yani doktor bir eline sünger bir eline deterjan alıp rahim duvarlarını ova ova yıkamadıysa o şekilde bir temizlik mümkün değil her türlü kanama oluyor yani. Bu bilgiyle birlikte Surrender ' i bir kez daha mutant ilan ediyorum benim de ufkum acildi, az da olsa mutlaka kanama olur diye biliyordum.
Bir de benim sezaryenimde sonda takılmadı, kimse bastırmadı da. Ama tabii o halde kalkıp wcye gittim serum yüzünden hemen çişim geldi çünkü. O anlar gelince böyle ayrıntılar önemsiz oluyor ve göz açıp kapayana kadar geçiyor. Kimse bunlara odaklanip kendini korkutmasın. Bebeği düşünün ❤

Hastanede biraz olsun geldiyse de
Ben bilmiyorum sonda takılıydı
Ama kan olayı ben de olmadı
Bazıları " kesin unutmuştur " diye düşünebilir.
Olmadı yahu niye kimse inanmıyor

Hastanede biraz olsun geldiyse de
Ben bilmiyorum sonda takılıydı
Ama kan olayı ben de olmadı
Bazıları " kesin unutmuştur " diye düşünebilir.
Olmadı yahu niye kimse inanmıyor
Ben inanıyorum kanama normalde 6 hafta kadar sürüyor ama olmamusta olabilir hepsi kendine özel. Bende 1 hafta depend kullandım sonra normal ped 35 gün sürdü benimde. Ama kanama oldukça karnim iyice küçüldü merak ettim göbek kaldı mı sende?

Evet, kiloları zaten 2 senede anca verdım
..5 ya da 6 ay sonra adet oldum.

4-5 sene içinde ise baya azaldı göbek. Ama ilk göbeksiz halım gibi olmadı tabii.

Biri inanıyor nıhayet öyle bisi olsa hatırlamaz mıyım. Zaten yeni sezeryan olmuşsun
Bir de üzerine kanama oluyor bez kullanıyorsun.

Bu arada ben ne doğum hikayesi okudum ne başıma ne gelecek diye düşündüm. Açıkçası sadece oluruna bıraktım tüm hazırlığı sezeryanda olabilir normalde olabilir şeklinde yaptım. Akış içinde ikiside normal oldu ama hangisi olsa çok fikrim yoktu. Cahillik mutluluk getirdi banada sadece pilates, esneme, yürüyüş ve perine masajı yaparak hazırlandım.

Hatırlanmayacak bir şey değil ki tuvalete oturup kalkarken daha bezi elimde hazır tutuyordum ilk birkaç gün az da olmuyor yani
Bubsefer olursa en azından karnın çabuk toparlar. Her doğum farkli olabilir yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…