2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aaa bende kusur kalmayayım 2 sezaryen atlatmış biri olarak😂 İkisi de narkozlu oldu sonda takma kısmından nefret ediyorum çünkü odada taktılar hatta ilkinde lavman da yaptılar😅 O ikisi doğumdan beter😂 Sonda beni rahatsız etti ama alışıyosun tabi. İkincide karnımı bantlarken ve boğazımdan hortum çıkarken uyandım sesleri duyuyorum ama asla hiçbir yerimi hareket ettiremiyorum ne gözümü acabiliyorum ne ses çıkarabiliyorum ne parmağımı oynatabiliyorum. Ameliyatın ortasında uyandım sanmıştım😳 Ayılırken kusanlar saçmalayanlar oluyor bende öyle bişey olmadı hemen kendime geliyorum. İkisinde de ilk sorduğum bebek nasıl🤗 Kum torbası çok hissedilmiyor hemşire ağrı kesiciyi bol bol basarsa baya güzel geçiyor ilk kalkarken biraz zor ama çokta değil belki bünyeden bünyeye değişir. Bu kez belden uyuşturulmalı istiyorum doğuma yakın anestezi dr ile görüşcem bakalım. Bir de bana da ilk gün hasta bezi taktılar öyle aman aman kanamam olmadı ikinci gün normal pede döndüm ikisinde de depend bebek bezi gibi şeyler kullanmadım normal pedle geçti benim günlerce de sürmedi yani.

Bu arada ben ne doğum hikayesi okudum ne başıma ne gelecek diye düşündüm. Açıkçası sadece oluruna bıraktım tüm hazırlığı sezeryanda olabilir normalde olabilir şeklinde yaptım. Akış içinde ikiside normal oldu ama hangisi olsa çok fikrim yoktu. Cahillik mutluluk getirdi banada🤣 sadece pilates, esneme, yürüyüş ve perine masajı yaptım sadece.

Bende Ertuğrul hocadan söyle birsey aldim dün 😃
Screenshot_20220226-113605_Instagram.jpg

Bende bir 5 kilo aldım bende yatıyorum devamlı yatmak çok kötü oldu bu gidişle bende fazla kilo alacağım.sonrada kendimi teselli ediyorum sağlıklı olsun da kilolar verilir diye. Ben 60 kiloyla hamile kaldim. Ama yaşımda var vermek zor oluyor.
Sen gene iyisin☺️ ben daha kötü durumdaym 🙈 benim yaşta 41 artık çocuklar sağlıkli olsun ne yapalim

Hanımlar Sleepy Natural Yenidoğan ıslak havlu mendil sizce iyi mi? Genelde Sleepy bebek bezi düşünüyorum. 1 paket 1 numara,2 paket 2 numara falan almayı düşünüyorum denk geldikçe. Pamuk düşünüyordum ama ilk bir ay pamukla başlayıp sonra yenidoğan ıslak mendil Sleepy nasıl olur...insan herşeyi düşünüyor. 🙄😬

Hanımlar Sleepy Natural Yenidoğan ıslak havlu mendil sizce iyi mi? Genelde Sleepy bebek bezi düşünüyorum. 1 paket 1 numara,2 paket 2 numara falan almayı düşünüyorum denk geldikçe. Pamuk düşünüyordum ama ilk bir ay pamukla başlayıp sonra yenidoğan ıslak mendil Sleepy nasıl olur...insan herşeyi düşünüyor. 🙄😬
Ben 40i çıkana kadar evde pamuk disarda ıslak mendil kullandım. O zaman unibaby vardı onu kullanıyordum. 40 tan sonra yıkayıp kullanmaya devam ettim ama. Simdide niyetim o evde kullanırım bir süre pamuk ama ilk zamanlar için. Sonra ıslak mendile geçeceğim. Hangi marka araştırmadim ama temiz içerik olursa çok sorun olmaz bana kalırsa.

Evet, kiloları zaten 2 senede anca verdım
..5 ya da 6 ay sonra adet oldum.

4-5 sene içinde ise baya azaldı göbek. Ama ilk göbeksiz halım gibi olmadı tabii.

Biri inanıyor nıhayet :KK53: öyle bisi olsa hatırlamaz mıyım. Zaten yeni sezeryan olmuşsun
Bir de üzerine kanama oluyor bez kullanıyorsun. :KK8:
Ben de inanıyorum ya😅 çıkar çıkmaz altina hasta bezi açıyorlar onu daha sen bisey anlamadan bi iki posta değiştiriyorlar. Senin kanama olduysa orda olup geçmiştir. Sen fark etmemissindir bile. Demek ki hemen kesilmiş.
Adet kanamasi bile kişiden kişiye ne kadar değişiyor bu da değişir.

Hamilelikten önce haftada 3 gün plates yapıyordum, öğrenince bıraktım. 3.ayda geri dönecektim uyumaktan yorgunluktan kaldı gitti. Dün bi cesaret tekrar başladım bakalım bismillah😄 şu an iç bacak kaslarım titriyor, ağrıyor 😅 alt karın da hafif hafif sızlıyo.
Ilk 3 ayda ansızın hayatıma giren hamur işleri, bıraktığım spor düzenim ve masa başı göreve geçişim ile 20.haftada 6 kilo almış bulunmaktayım👏👏👏👏

Hamilelikten önce haftada 3 gün plates yapıyordum, öğrenince bıraktım. 3.ayda geri dönecektim uyumaktan yorgunluktan kaldı gitti. Dün bi cesaret tekrar başladım bakalım bismillah😄 şu an iç bacak kaslarım titriyor, ağrıyor 😅 alt karın da hafif hafif sızlıyo.
Ilk 3 ayda ansızın hayatıma giren hamur işleri, bıraktığım spor düzenim ve masa başı göreve geçişim ile 20.haftada 6 kilo almış bulunmaktayım👏👏👏👏
Ben uzun zaman önce yapıyordum. Pandemide pilates yapmadım. 1 hafta önce aletli hamile pilatesine başladım ama iki derstir zorlanıyorum çok. Hem derste,hem sonrasında. Ama inşallah faydası olacak çok. Biraz ilerleyince wall squat başlayacakmış. Ondan korkuyorum 😬

Bu sabah üst bacağımda varıs gibi damarların belirginlestigin gördüm doktor randevusunada baya var ne yapsam acaba bu durumu yaşayan var mı arkadaşlar

Z Zoga ATPaz ATPaz sizin pilates fln yazılarınızı görünce evde Top gibi oturduğumu farkettim😂😂 maşallah size😂🧿
Ben iki dk yürüyüşe çıkınca belim kopucak gibi oluyor😂😂
Bende simdi evi süpürdümm her odada tavana bakarak 10 dk hayati sorguladim😅
Normde yarim saat surer simdi 1 saat 10 dk sürdü 🤣

Ben hamile kaldığımda pilatese gidiyordum diyet yapıyordum baya da kilo vermiştim zorlanmaya başladığımda farkettim zaten hamile olduğumu daha test yapmadan göğüslerim kasıklarım çok ağrımaya başlamıştı. İlk 2 ay devam ettim sonra grip oldum baya ağır bir grip havalar da çok soğudu corona vakaları arttı bende bıraktım. Hocam da baya katıydı sakın yeme sakın kilo alma darlıyordu beni aksine bende sürekli açım az yesem bayılacak gibi oluyorum falan bir daha gidesim de gelmedi şimdi görse zaten diyecek oha neredeyse eski halime döndüm. Havalar düzelince yürüyüş yaparım diye düşünüyorum çünkü fazla harekete yorulmaya gelemiyorum bu gebeliğimde her yerim ağrıyor doğumdan bir süre sonra iyi hissedersem tekrar başlarım belki kısmet. İyice salmış durumdayım zaten ya yaşam enerjim bitti gerçi ben normalde de kış aylarında böyle oluyorum ama duş bile alasım gelmiyor bırakın kendime bakmayı aynaya baktığım yok zaten akşam nasıl oluyor anlamıyorum ev işleri çocuklar derken bir bakıyorum gün bitmiş kaç gündür tırnaklarımı törpüleyeceğim inanın onu bile yapamadım cadı gibi geziyorum ne sporu ne pilatesi patates oldum daha çok🙄

Ben hamile kaldığımda pilatese gidiyordum diyet yapıyordum baya da kilo vermiştim zorlanmaya başladığımda farkettim zaten hamile olduğumu daha test yapmadan göğüslerim kasıklarım çok ağrımaya başlamıştı. İlk 2 ay devam ettim sonra grip oldum baya ağır bir grip havalar da çok soğudu corona vakaları arttı bende bıraktım. Hocam da baya katıydı sakın yeme sakın kilo alma darlıyordu beni aksine bende sürekli açım az yesem bayılacak gibi oluyorum falan bir daha gidesim de gelmedi şimdi görse zaten diyecek oha neredeyse eski halime döndüm. Havalar düzelince yürüyüş yaparım diye düşünüyorum çünkü fazla harekete yorulmaya gelemiyorum bu gebeliğimde her yerim ağrıyor doğumdan bir süre sonra iyi hissedersem tekrar başlarım belki kısmet. İyice salmış durumdayım zaten ya yaşam enerjim bitti gerçi ben normalde de kış aylarında böyle oluyorum ama duş bile alasım gelmiyor bırakın kendime bakmayı aynaya baktığım yok zaten akşam nasıl oluyor anlamıyorum ev işleri çocuklar derken bir bakıyorum gün bitmiş kaç gündür tırnaklarımı törpüleyeceğim inanın onu bile yapamadım cadı gibi geziyorum ne sporu ne pilatesi patates oldum daha çok🙄
Ayyy sen pilatesdeyken aklımda tek soru 2 çocukla kim ilgileniyordu , benim 2 çocuğum olsa bırakcak bi yermde yok gidemem kesin biyere😃😃😃

X