2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273

Eklentiler

• A8C6A5D0-FEFE-4B73-B6E7-9C7E8778E18D.png
    441,2 KB · Görüntüleme: 60
  • 9384B184-2AE1-46F0-AE55-A1BD4628E8A3.png
    482,3 KB · Görüntüleme: 62
  • 631A0648-B8F8-4C3D-A251-CDC7C5E7B431.png
    496,8 KB · Görüntüleme: 58
Hanımlar nasılsınız.
Hamilelikten önce bende olmayan birşey paylaşmak istiyorum.
Gece uyuyamıyorum.
Bana yapılan haksızlıklar hakaretler geliyor hep aklıma baştan sona seneryo gibi her gece düşünüyorum.
Ve uyuyamıyorum gözüme uyku girmiyor.
Bunlar hamilelikten öncede vardı ama ben artık kendimi toparrlamıştım. Gayet rahat uyuyordum.
Kaynanam bunu yaptı bunu söyledi.
Kayınbabam böyle böyle yaptı.
Eşim bunu dedi bunu yaptı.
Bu düşünceler bebeğimi de strese sokuyordur..
Lütfen Allah için bana bir akıl verin yol gösterin. Kendimi nasıl alıkoyabilirim bunları düşünmekten.
Sizden başka kimse ile paylaşmıyorum

Evliliğine devam etmek istiuor musun önce bunu sormalisin canım kendine bence .. eşin arkanda durmayan biri eğer boşanmak istiyorsan harekete geç ama hayır böyle kabul ettim diyorsan terapi al ve olanları olduğu gibi kabul edip önüne bak , evliliğin devam edecekse başka çaren yok çünkü..

Evliliğimi bitirmeyi düşünmüyorum.
Canım çünki eşimin bana karşı değişmeye başladığını hissediyorum.
Tamamen olmasa da inşaallah zamanla değişeceğine inanıyorum.
Çünki boşanmaya kadar gittik..
Eşime boşanmak istediğimi söyledim etekleri tutuştu sensiz yapamam seni çok seviyorum diye beni ikna etti.. Babam hayyatta değil.
Annem çok yaşlı 80 yaş üstü.
Arkamda duracak kimsem yok.
Ama eşimde eskisi gibi hakaretleri yok daha iyi eskisi ne göre. Aile hala aynı onlarla mesafe koydum iletişimim yok.
Ama bana anlatılmayacak hakaretler ettiler.
Aslında sahipsiz olmamdan beni ezdiler.. Eşimde hem sustu hem ezdi..
Dediğin gibi evliliğimi asla bitirmeyi düşünmüyorum..
Rabbim büyük.
Ama başıma gelen haksızlıklar şimdi daha çok canımı yakıyor..

Eşimle bunu paylaşmak istiyorum terapi.
Ama burası Almanya ne ben derdimi anlatabilirim nede birşey anlayabilirim.
Türk doktor yok burda. Çaresizim

Psikolojik Kitaplar okur musun? Eğer okurum dersen tavsiye edeceğim. Belki olaylara farklı açıdan bakmanı sağlar

Hep öyle değiştm derler ama değişmezler biraz sana karşı psikolojik üstünlük sağlmaya çalışıyolar, hiç çalışmadın mı, mesela çalışıp çocuğunada sen bakabilirisn, o gücü kendinde hissetmiyormusun, önceki yazdıklarını hatırlıyorum eşindr sana iyi davranmıyodu.. biraz zor cidden ,
Ama benim annemde bazen der babanen deden önceden bunu şunu yaptı diye,
Unutma geçmiş geçmişte kaldı, eşine rest çekiceksin onunailesiyle görüşmiceksin türkiyeye geldiğinde, eşin seni seviyosa bunu kabullenecek.. sana birşey demicek kafana kakmıcak normal huzurlu yaşıcaksınız bu şekildr, onları yok sayarak geçir ve geçmişi unut… yoksa daha zor.
Sanırım hem hamilelik hem tek olmak orda seni psikolojik olarak etkilemiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…