2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hanımlar nasılsınız.
Hamilelikten önce bende olmayan birşey paylaşmak istiyorum.
Gece uyuyamıyorum.
Bana yapılan haksızlıklar hakaretler geliyor hep aklıma baştan sona seneryo gibi her gece düşünüyorum.
Ve uyuyamıyorum gözüme uyku girmiyor.
Bunlar hamilelikten öncede vardı ama ben artık kendimi toparrlamıştım. Gayet rahat uyuyordum.
Kaynanam bunu yaptı bunu söyledi.
Kayınbabam böyle böyle yaptı.
Eşim bunu dedi bunu yaptı.
Bu düşünceler bebeğimi de strese sokuyordur..
Lütfen Allah için bana bir akıl verin yol gösterin. Kendimi nasıl alıkoyabilirim bunları düşünmekten.
Sizden başka kimse ile paylaşmıyoronlib

Hep öyle değiştm derler ama değişmezler biraz sana karşı psikolojik üstünlük sağlmaya çalışıyolar, hiç çalışmadın mı, mesela çalışıp çocuğunada sen bakabilirisn, o gücü kendinde hissetmiyormusun, önceki yazdıklarını hatırlıyorum eşindr sana iyi davranmıyodu.. biraz zor cidden ,
Ama benim annemde bazen der babanen deden önceden bunu şunu yaptı diye,
Unutma geçmiş geçmişte kaldı, eşine rest çekiceksin onunailesiyle görüşmiceksin türkiyeye geldiğinde, eşin seni seviyosa bunu kabullenecek.. sana birşey demicek kafana kakmıcak normal huzurlu yaşıcaksınız bu şekildr, onları yok sayarak geçir ve geçmişi unut… yoksa daha zor.
Sanırım hem hamilelik hem tek olmak orda seni psikolojik olarak etkilemiş🙏🏻🙏🏻
Evet canım tek olmak yanlız olmak sosyal hayat yok onunda etkisi olabilir.
Ben ilahiyat mezunuyum avrupada ilahiyat okuyana hiçbir yerde iş yok. Din onları ilgilendirmiyor.
Aslında tecrübeli bir arkadaş da bana demişti aslında değişmedi. Hele tekrar yaşayın olayları bakalım değişmişmi diye.
Geceleri sadece değil gündüz de meşkül olmayınca kendimi çok harap ediyorum.

Online terapi olabilir ya da takip ettigim bir psikolog var. YouTube ta ucretsiz video paylaştığı gibi çok cüzi bir miktara( aylık 10- 15 tl) paylaştığı videolarini da açıp izleyebiliyorsunuz. Kitapları da güzeldir. İyi gelecektir ❤️ ilgilenirim derseniz ismi söylerim🍀

Online terapi olabilir ya da takip ettigim bir psikolog var. YouTube ta ucretsiz video paylaştığı gibi çok cüzi bir miktara( aylık 10- 15 tl) paylaştığı videolarini da açıp izleyebiliyorsunuz. Kitapları da güzeldir. İyi gelecektir ❤️ ilgilenirim derseniz ismi söylerim🍀
Lütfen bekliyorum ismini. Teşekkür ederim

Evet canım tek olmak yanlız olmak sosyal hayat yok onunda etkisi olabilir.
Ben ilahiyat mezunuyum avrupada ilahiyat okuyana hiçbir yerde iş yok. Din onları ilgilendirmiyor.
Aslında tecrübeli bir arkadaş da bana demişti aslında değişmedi. Hele tekrar yaşayın olayları bakalım değişmişmi diye.
Geceleri sadece değil gündüz de meşkül olmayınca kendimi çok harap ediyorum.
Ahhh yaaaa gerçekden en büyük kötü tek olmannn belki olmasaydın unutur aklına gelmezdi🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aynen malesef o taraflarda öyle bi iş buln sıkıntı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aman kimse için kendini üzmeye değmez cidden 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kizlar bugün rahmim çok ağrıyor ya sizde de oluyor mu arada böyle ?
Evet ağrıyor hatta baskı o kadar arttı ki kahverengi leke bile geliyor. Doktoruma sordum. Artık büyüyorlar. Bence bu baskı artarak devam edecek .arada iğne batması gibi oluyor .arada taş gibi oluyor

Benim de kafamı dağıtmam gerekiyor .hamilelikten önce sürekli okur ders çalışırdım. Hamile kaldıktan sonra boşladım iyice ve bebege düştüm. Sürekli manyak gibi onu düşünüyorum. Halbuki 5 yıl boyunca çocuk istemeyen bendim .
Bazı şeylere takınca takıyor insan .kimisi bebege ,kimisi kendine, kimisi işe , kimisi de işte ailevi sorunlara .
Bu aptal gebelik psikolojisinden çıkmalıyım. Bu kadar endişe ile hasta olacağım yakında.
Uğraşacak başka şeyler bulacağım.

Dün öyle bir ağrı girdi ki gerçekten çok korktum ilk defa böyle ağırdı kendimi çok yormuştum ondan oldu sanırım ama geçti çok şükür oluyor arada yani
Tüm gün yattım bi de ben yormadim hiç
Ara ara olur korkma. En çok rahmin hissetmesi normal zaten
İnşallah canım
Evet ağrıyor hatta baskı o kadar arttı ki kahverengi leke bile geliyor. Doktoruma sordum. Artık büyüyorlar. Bence bu baskı artarak devam edecek .arada iğne batması gibi oluyor .arada taş gibi oluyor
Baskı bende de var bıçak saplanır gibi iğne.. Aslında öksürük den olduğunu düşünüyorum malum öksürük yakamı bırakmıyor

X