2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
merhaba kizlar. sizlere bir sey danismak istiyorum. benim sat 4 kasim. dogumda temmuz sonu agustos basi gibi olacak. sizlerin tecrubelerinden faydalanmanin daha dogru olacagini dusundum.
12+1 gunluk hamileyim. benim sorum şu dun kontrolede gittim israrlada dr sordum ama bana kan ilaci vermedi vermiyor. nette okudugumda da 12 haftadan sonra her gebenin mutlaka kullanmasi gerekir yaziyor. acikcasi bunu cok merak ediyorum. bir de kullandiginiz diger ilac ya da vitamin destek ne kullaniyorsunuz. ben sadece decavit isminde multivitamin kullaniyorum gebeligin en başindan beri. asla sadece tek basina folik asit vermedi doktorum. bir de tiroid ilaci kullaniyorum o tamamen benim yasadigim sorunla alakali. sizlerde hangi vitaminleri kullaniyorsunuz yazarsaniz ve kacinci haftadan sonra basladiginizi da belirtirseniz cok sevinirim. cunku ben suan yetersiz hissediyorum sanki verilenleri. hepinize simdiden cok tesekkur ederim

Merhaba canım. Öncelik ile sağlıkla gelsin bebeğin inşaallah.
Canım ben Almanyadayım benim bir kızım var ve kızım da doktor bana hiç ilaç vermedi 6 aydan sonra B 12 vermişti sadece.
Şimdi ben bu bebeğim de 14 haftalık hamileyim ve doktor bana hiç ilaç vermedi kullanmıyorum.
Folik asit bile.
Kan tahlillerin yapılmıştır ihtiyacın olsa verirdi doktor. İlla ilaç alacaksın diye bir şey yok.
Bunun için endişe etme.
Ona bakarsan etrafımda çok ilaç verip çok ilaç kullananlar şikayetçi idi o kadar ilaç kullanmaktan.

Bu ben ve gelecek olan Kızım

Bn 12. Haftamda iken bana decavit, demir ve d vitemini verdi. Ben ise ilaç(hap) içerken midem bulandığı için d vitamini dışında hiç birini tüketmiyorum. Şimdi 17. Haftadayım içim rahat. Diğer türlü sanki işkence çekiyor gibi hissediyordum kendimi.

Aha ben bu göbekte bitiyor yine bu kız sonucu ama benim bebik erkek

ben diğerinde olmuştum hatta 4 dozu tamamladım 20 sene koruması varmış kesinlikle yapılması taraftarıyım...

Her ay demesi cok saçma , biz hastalik tasimiyoruz hamileyiz annem hamile diyeydin her ay tahlilmi verilir ben 1 kere verdim sonuclarim hersey yerli yerinde cikti ve arayan soran tahlil isteyen yok
canım ne kadar güzel işte evet her ay tahlil verilir .. olası bir rahatsızlığı çok çabuk öğrenip önlem alınabilir mesela arkadaşım preklamsi olmuş haberi yok ama öncesinde bir idrar tahlili yapılsaymış erken doğum ve ölüm tehlikesi olmadan önlemler alınabilirmiş.. günlerce hastanede yattı bebeği kövez de yani keşke bizim sağlık ocağıda istese

canım o da kişiye göre değişen bir şey benim ikisinde de olmadı annem de de hiç olmamış sanırım buda gerçek değil

canım bende kan ilacı hala kullanmıyorum balık yağı verdi doktor onu içiyorum ondan öncede folik asit ve decavit içtim.. kan hapı daha ileriki dönemlerde verilir diye biliyorum ben ilkinde öyle olmuştu ... değerlerin iyi olmasaydı mutlaka verirdi demekki iyi.. verecektir merak etme

Dr demir d3 ve magnezyum verdi bir de haftada 3 kere at diye omega . Kan ilaci bana da vermedi bence bu kansızlık sorunu olanlara verilen bir takviye herkese değil.

Off hemde 24 seans Ben 10 seans paket almıştım daha başında %40 falan da dökülmüştü ama süpriz oldu paramı zorla geri aldım devam edelim dediler istemem dedim hem belki zararı vardır hemde hiç fayda edeceğini sanmıyorum tüyler inadına çoğalıyor. Senin artık çıksa da yumuşak çıkar birkaç kez yaptırırsın gider onlar. Benim dökülenler aynen geri çıktılar bir daha da ne zaman başlarım meçhul.

Kan değerlerine göre acil kan ilacına gerek görülmemiştir.
Bana vermedi ama verilen çok üye var burada. Bana 12. haftada folik asiti bıraktırıp sadece magnezyum ve D3 verdi.

Önceki gebeliğimde decavit verilmişti sadece. Ağrım var diye magnezyum içtim bir süre. Ama decavit genel olarak tüm ihtiyacımı karşıladı..

Bu arada doktor ilerleyen haftalarda tekrar kan testi isteyecekmiş. Belki o zaman kan ilacı verebilirim dedi..

Benimde hiç çizgi çıkmadı ikisinde de bunda da yok.
Diğerlerinde de yoktu bunda da henüz yok çıkmaz heralde vücut ile alakalı sanırım. Bir de ben çok beyaz tenliyim galiba o çizgi buğday tenli/esmerlerde çıkıyor. Bende hiç hamilelik belirtisi yok ki o olsun Yalnız 2-3 gündür başım dönüyor yattığım yerden kalkarken falan.

Birsey diyeceğim. Benim iki oğlumda da hiç hiç belirtim olmadı. Karnımda cok geç çıkıyor asla hamile hissetmedim. Bence senin erkek olma ihtimali yüksek.
Tabi bu aşırı zor geçiyor ama farklı sebepleri var. Yani bu kadar zor hamileliği herkes kesin kız diyor ultrason disinda

Yok ya vücudun renk pigmentleri ile alakalı bir şey muhtemelen. O sebeple herkeste olmuyor ya da yarım oluyor ya da olup kayboluyor. Cinsiyetle alakası yoktur. Ama işte umut dünyası biri atmış ortaya

Bence çizgi oluşursa az bile olsa belli olur. Zencilerde bile olup belli oluyor
Herkeste olmuyor işte.

Dedim ya oğluma hamileyken baya süre kaldı yavaş kayboldu. Bunda erken çıktı çabuk kayboldu.
Demekki kişinin kendisinde bile farkediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…