2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar size cinsiyetle ilgili bir teori daha atayım ortaya. Linea Nigra hani karında çıkan kahverengi bir çizgi oluyor çıkan var mı karnında? Bende ilk hamileliğimde ta kasigimdan başlayıp göğsümun altına kadar uzanan kanımı ortadan ikiye bölen bir çizgi vardı. Bu çizgi yukarı kadar gidiyorsa erkek, eğer göbek deliginde bitiyorsa kız oluyormuş🤣🤣🤣 benim ki bu sefer göbek deliğine kadar görünüyor. Üst tarafta yok.
Çizgi olmayanlar ne oluyor 😅😅😅

Kızlar size cinsiyetle ilgili bir teori daha atayım ortaya. Linea Nigra hani karında çıkan kahverengi bir çizgi oluyor çıkan var mı karnında? Bende ilk hamileliğimde ta kasigimdan başlayıp göğsümun altına kadar uzanan kanımı ortadan ikiye bölen bir çizgi vardı. Bu çizgi yukarı kadar gidiyorsa erkek, eğer göbek deliginde bitiyorsa kız oluyormuş🤣🤣🤣 benim ki bu sefer göbek deliğine kadar görünüyor. Üst tarafta yok.
Benm gobek deliginin ustunden basliyor 🤔🤔

Cıks kuzum yine olmadı bence :ıslık:

İlkinde göbeğe kadardı oğlum oldu. :KK48:

Bunda kız gibi dendi ama öncesinde yine aynı vertical çizgi oluştu göbeğe kadar. Ve yine ilginç bir şekilde erken kayboldu 😁

Farklı bir durum var ama cinsiyet alakalı mıdır bilmem..

Bende ilk gebeliğimde kızımda da çıkmamıştı, bunda da yok ama bu erkek.
Üzülerek çürütüyorum 🤭

Bende daha tam çıkmadı yani ben dikkat etmedim herhalde🤔🤔🤔

Sağlık ocağına uğradım geçen
Hemşire her ay kan ve idrar kültürü vermeniz lazım dedi. Yüzüne bisi demedim ama hayatta uğraşamam.tetonoz aşısı icin geldiğinizde onları da yaparız dedi.
Napsam da yırtsam diye dusunuyorum
Niye çağırdılar ki... Beni de Şubat'ta çağırdı. Sanırım tetanoz için. Vermek mi lazım ki

Benim buna asla inanmıyorum. Bu vucut ile ile birşey. Kiloya bağlı olabilir. Yağlı kuru cilde bağlı olabilir. Vucudun fizyolojik yapısı ile ilgili olabilir.
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Vertical çizgi hormonel bir şey. Gelişimle ilgili. Oğlumda daha ileriki haftalarda çıkıp uzun süre kaldı.

Bunda uygulamada da belirttiği haftada oluşup birkaç haftada kayboldu. Şu anda yok mesela..

Cıks kuzum yine olmadı bence :ıslık:

İlkinde göbeğe kadardı oğlum oldu. :KK48:

Bunda kız gibi dendi ama öncesinde yine aynı vertical çizgi oluştu göbeğe kadar. Ve yine ilginç bir şekilde erken kayboldu 😁

Farklı bir durum var ama cinsiyet alakalı mıdır bilmem..
Yok ya vücudun renk pigmentleri ile alakalı bir şey muhtemelen. 🤣 O sebeple herkeste olmuyor ya da yarım oluyor ya da olup kayboluyor. Cinsiyetle alakası yoktur.😀 Ama işte umut dünyası biri atmış ortaya🤣

Benim de böyle 😅 Annem ne güzel işte çıkmıyor, çok çatlağın olmaz diyor. Kendisinin de göbeği çok çıkmamış zamanında 🤭 Ben ise deli gibi çıkmasını istiyorum. Uygulama tam 13. hafta yazınca bu kadarcık çıktı 😍
Benim de 14+ yazınca çıktı biraz. Ben de heyecanla bekliyorum 😂

Ben lazeri bitiremeden hamile kaldım ve dökülen tüylerin hepsi geri çıktı🙄 yalnız kızlarda tüylerim yavaş uzuyordu çok iyi hatırlıyorum bunda hızlı. Hatta üst bacağıma lazer yaptırmamıştım göbeğim falan sarı ayva tüydür onlar da koyulaştılar🤷🏻‍♀️
Valla ben o kadar çok üzülüyorum ki. 24 seans girmiştim lazere. Kıllarım çok inatçıydı. Şimdi tekrar çıktıklarını görmek beni cidden çok üzdü. İnşallah dökülürler. Ama tüylenme, kıllanma erkek bebek belirtisiymiş.

Yemin ediyorum kahkaha attım 😂😂😂 arkalarda bir yerlerde saklanıyor sanırım 😂😂
Ya kızım çok huysuzdu çekip atamadım, inanki ben 6 aylık gibiyim bugün Ebebekte doğum yakın heralde hazırlıklar başlamış dediler 🤭 ee tabi zaman hızlı geçiyor dedim utancımdan

Benim buna asla inanmıyorum. Bu vucut ile ile birşey. Kiloya bağlı olabilir. Yağlı kuru cilde bağlı olabilir. Vucudun fizyolojik yapısı ile ilgili olabilir.
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Evet evet bende bunların hiç birine inanmıyorum.
Göbek şekline, çıkıp çıkmamasını çizgiye vs bağlı bişi değil onlar dediğin gibi tamamen vücut yapısı ve genetiği yle ilgili.
Ben mesela anladım her seferinde ikiz üçüz anası gibi şişeceğim 🤪

Ya kızım çok huysuzdu çekip atamadım, inanki ben 6 aylık gibiyim bugün Ebebekte doğum yakın heralde hazırlıklar başlamış dediler 🤭 ee tabi zaman hızlı geçiyor dedim utancımdan
İlk gebeliklerde geç çıkıyormuş sanırım. Sonraki gebeliklerde daha belirgin oluyormuş. ☺️

X