2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben ilk dogumumu ozelde yapmistim simdi arastirma hastanesine gidiyorum mecbur sezaryen olacagim ama devlette guzel tecrbe yasayan varsa alirim bir doz eskiden annelerimiz anlatirdi ebe bize bagirdi karnimizin ustune cikti azarlayarak dogurttu vs. Cok sukur artik boyle seyler olmuyor. Yine de korkuyorum. Bir de 2li testimin sonucu 3 hafta sonraya cikiyor dediler yarin sonucumu alacagim ins her sey yolunda olur. Herkese saglikli gunler. Ben yemeye dewamke

Kızlar az önce doktorum aradı. İkili tarama 1/231 çıkmış risk grubuna giriyor dedi. Gelin yüz yüze konuşalım dedi elim ayağım titriyor şu an
Dur hemen telaş yapma kuzum bebeğin belkide çok sağlıklı riskli grupta oluyor olman bebeğinin illede down sendromlu olduğu anlamına gelmiyo lütfen stres yapma hemen seni anlıyorum ama öncelikle olumlu düşün

Samsundaki ni biliyorum duvarla ayrılmış sancı odaları da duvarla ayrılmış bi şekilde kapı yok perdeler var dogum odasında bebek yanında oluyor karıştı ihtimallerine mahal vermemek için bence hersey aynıdır ya zaten bi kere görünce unutmuyorsun

Biz yenidogan yogun bakimda çalışırken aileler gelirdi 30 bebek koluna yazı yazalım karışmasın derlerdi ama biz göre göre o bebek hangisi bilirdik psikolojik olarak zor Rabbım kimseye yaşatmasın zaten şimdi heryerde kameralar var tek ebede olmuyor 3 4 kişi oluyor

Ayyyyyu bizim akrabalarda anlatırdı kötü kötü anlarını hep oyuzden devlet düşünemiyorum bile aklıma kazımışlar

Kızlar umarım hasta olanlar iyileşmiştir baş ağrısı çekenler düzelmiştir.. Bende de bir uyku var ki sormayın 12lere kadar uyudum saat 2 den bu saate kadar yine uyumuşum benim gibi uykuya doymayan var mı günü uyuyarak bitiriyorum resmen

Ense 1.2 çıkmıştı burun kemiği de normal demişti doktor
Kacinci haftada yaptirdin cnm 2li testi yakin zamanda yaptirdiysan gayet guzel cikmis ultrason degeri. Yani ultrason verileri disindaki kan sonucuna ben pek guvenemiyorum istatistiksel olrak oran sunuyor sana. Tamamen net birsey diyemez. Yas faktoru sigara kullanimi kan grubu dogum sirasi vs vs bunlarin da icinde oldugu seyler risk olarak degerlendiriliyor. Gercek bir gen testi degil o yuzden uzme kendini canim

Prilam uyku yapıyolar diyolar ama sen kullanıyomusun hala onj

12+6 da yapılmıştı test

Bak risksiz çıkmış olması da %100 bebeğin sağlıklı doğacağı anlamına gelmediği gibi riskli olması da illaki hasta doğacağı anlamına gelmiyormuş doktor bana değerlerin süper ama bu tarama testi kesin sonuç testi değildir bu konuda bilinçli olalım da demişti. Doktorunla da konuş içini rahatlatacak bişeyler söyleyecektir. Anneler zaten telaş yapmada hazır oluyor hemen allah iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah önemli olan süreci nasıl doktorlarla tamamladığımız.. Hasta dahi olsa diyelim ki hasta ama sana öyle mpral veren bir doktorun vardır çevren vardır sağlıkla dünyaya getirirsin ve hiç öyle endişe etmen gereken birşey olmadığını anlarsın. Rabbim sağlıkla gelmesini nasip etsin

Dogumhanelerde artık güzel genç hemşireler görüyorum ay o eskilerin ebeleri neydi staj zamanı giderdik her biti bi tuhaf allahtan emekli olmuslardir

Annenin yetersiz ikinmasinda karına bastırma olabiliyor can yakmiyo bana da bastirdilar ben epizyo kesileceğini bile biliyordum eline makası aldi ama sancı ile kestiği için hiç oralı olmuyorsunuz merak etmeyin zaten epidural var konuşun doktor ile mis gibi dogurun şu da doğum da cok guzel benim ilki suda dogum gibi oldu dustan hiç çıkmadım şu acayip rahatlatiyo

Kizlar alisveris konusunda bizde mobilyalara baktik biraz ilk etapta aslinda bitek dolap ihtiyacimiz var ama soradan renkleri sekli ayri gayri olmasin dedik takim baktik ve bu arada mobilya teslim sureleri 75-80 gun civarindaymis sok oldum fiyatlarda ucmus durumda

Bu gün 12+2. Zor bi ihtimal ama belki yüzde ile konuşur. Ona bile razıyım. Ben doğum tarihim ay sonu diye buradaki herkes bir fikir edindi ben ortada kaldım Sizlere çok özeniyorum
Valla canim bi tahminde bulunur ama yuzde yuz demez ben en son 12 haffalikta gittim yuzde 70 erkek dedi dahada gitmedim bi git bakalim hayirlisi artik

Sağ ol canım amin inşallah hepimizin bebeği sağlıkla gelir

75-80 mi çocuk doğar be çok uzunmuş
Fiyatlar malesef evet bende bakıyorum baya pahalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…