2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bugun menünüzde ne yemek var yaaaa, yeminleeee nasıl buluyosunuz hergün ne yapıcam diye😂🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ben 7-8 ayda tıkandım😂

Sağ ol canım amin inşallah hepimizin bebeği sağlıkla gelir
Doktorla bir konuş bakalım, neler riski arttırmış olabilirmiş? Neye göre yapılıyor hesabı? Olmazsa daha detaylı testleri yaptırırsın. Nihayetinde oran bu, bebişe konmuş teşhis değil. Içini ferah tut, güvenle git gel❤ doktora aklindakileri sorunca biraz rahatlarsın.

Kizlar alisveris konusunda bizde mobilyalara baktik biraz ilk etapta aslinda bitek dolap ihtiyacimiz var ama soradan renkleri sekli ayri gayri olmasin dedik takim baktik ve bu arada mobilya teslim sureleri 75-80 gun civarindaymis sok oldum fiyatlarda ucmus durumda
Benim sipariş ettiğim mobilyada 2 ayda geliyor. Renkleri sonradan farklı olmasın diyorsanız meltem mobilyada 10 yıl boyunca takımın devamı siparişi veriliyormuş bizde ordan aldık 🤗

Kizlar alisveris konusunda bizde mobilyalara baktik biraz ilk etapta aslinda bitek dolap ihtiyacimiz var ama soradan renkleri sekli ayri gayri olmasin dedik takim baktik ve bu arada mobilya teslim sureleri 75-80 gun civarindaymis sok oldum fiyatlarda ucmus durumda
Biz de kızıma çocuk odası aldik, kendimize de oda takımı falan.. max 2.5 ay dediler. Öyle dedilerse 3 ayı bulur zaten. Piyasa garip.

Simdi genel konuşacam ben hemsireyim devlet hastanesinde Kasım sonuna kadar calistjm pandemi de çalıştım ta başından beri ondan önce de bi cerrahi branşta çalıştım oyle saçma sistemler var ki 24 hastaya 2 kişi 24 sast 1 kişi 8 16 çalışıyoruz iki güne bir bazen gün aşırı pandemi yada cerrahi branştayken bise olacak hemen bashekime daha bize bile söylenmemiş odasına birini almışız bashekime şikayet şikayet şikayet hasta röntgenw gidecek hemsire ile hasta ameliyata gidecek hemsire ile hasta ameliyattan cikacsk hemsire ile ilaçlar alınacak hemsire ile tedaviler takipler ve biz sadece 3 kişi çalışabiliyoruz
Bak hasta ameliyat olacak Kızılay diyorki sizw belli gün kan verebilirim hastane diyorki elimde stok yok yakınları versin yakinina söylüyoruz devlet bize kan mi saglayamayacsk hemsire olarak okadsr b.ktan biseyin ortasina birakiyorlarki

Olay maddi boyut değil aslında manevi olarak çok yipratiyorlar ve kimse çalışmak istemiyor çünkü acaba bugün ne ile karsilasacam diyorsun
1 subata bende başlayacagım başhemşire ile konusacagım 2 ay anca çalısacagım geri hizmet isteyeceğim egzamamda var eldiven giyemem birde covid kapmakda istemiyorum bakalım ne diyecek bir yandan da korkuyorum kliniği covid kliniği olmus stresten korkuyorum birde şimdi haberlerde okudum hamile hemşireyim darp etmiş hasta yakınları en olmadı rapor alacagım bakalım 2yılda ücretsiz alırım bu süreçte yapabilirsem yüksek lisans yapacagım sogudum meslekten

Evet öyle
Yatak odamı yaptırıyorum
kasımda anlaştım
Sanırım şubat ortası ya da sonu gibi gelecek

Kağıt bende yok bilmiyorum ki yaş riski değil galiba diğerlerinden biri o panikle dediyse de doktor anlamadım ☹️ yüz yüze görüşmeye gel ayrıntılı konuşuruz dedi

Ultrason değerlerin iyi çıkmış. Rahat ol..

Bana değerler normal ama yaş nedeniyle riskli grupta çıkmışsın dörtlü test yaptıralım dedi. Önce tamam dedim eve gelince düşünüp yaptırmamaya karar verdim. Doktorların uyarıcı konuşma şekliyle o an çok kolay panik yapabiliyorsun.
Detaylı ultrason daha belirleyici olacak benim için. Allah'a emanet.

Sen yine doktorunu dinle ne yaptırmak istersen yaptır ama genelde kötü çıkmaz. Çünkü elinde ultrason ölçümleri var..

Ultrason değerlerin iyi çıkmış. Rahat ol..

Bana değerler normal ama yaş nedeniyle riskli grupta çıkmışsın dörtlü test yaptıralım dedi. Önce tamam dedim eve gelince düşünüp yaptırmamaya karar verdim. Doktorların uyarıcı konuşma şekliyle o an çok kolay panik yapabiliyorsun.
Detaylı ultrason daha belirleyici olacak benim için. Allah'a emanet.

Sen yine doktorunu dinle ne yaptırmak istersen yaptır ama genelde kötü çıkmaz. Çünkü elinde ultrason ölçümleri var..
Sağ ol canım Allah razı olsun içimi rahatlattı yazdıkların 🙏

X