Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar size kizkardesimin hikayesini anlatayım bende.
20 yaşında evlendi 1 yıl denediler çocuk olmadi. Doktora gittiler. Önce kardesimde pco olduğu için dediler, birsuru ilaçlar kürler denedi yine olmadı. Doktor değiştirdiler, o da enistemde problem var dedi. O da ilaç vs birsuru sey denedi yine olmadı. Birkaç yıl doktorlarda tedavilerle denemelere geçti. Bu sürede çok yiprandilar maalesef. Sonra tedavileri bırakma kararı aldılar. Kız kardeşim de işe başladı çalıştığı yerde birkaç yılda müdür oldu ama işi ağırdı. Evliklerinin 6. Yilindalardi. Geçen sene ramazan ayında kardeşim orucunu tutuyordu ve ısinden de dolayı ağır yük taşıma filan da yapıyordu. Çok halsiz yorgun olduğu için eşiyle 4 ayda sadece 2 kez beraber olmuşlar. Kardeşim bel ve sirt ağrısından mahvoluyordu. Hatta eşine sırtını cignetmis. Ramazan'ın sonuna doğru orucunu tutamamaya başladı. ama 3 aydır da kendine folik asit ve birsuru vitamin almış kullanıyordu. Bunlara rağmen bebek olma ihtimali kimsenin aklına gelmiyordu. Sonra kardeşim işi bırakma kararı aldı ama üstleri onu bırakmak istemiyorlardı. Kardeşim de hamileyim yalanını uydurdu. Yapamicam dedi çıktı. Ve birkaç haftalığına bizim yanımıza geldi. Annemde ve bende kalıyordu bazende. Bir gece annem adaçayı yaptığında iyi gelir diye kardeşim de anne ihtimal sıfır ama belki hamileyimdir bir test yapayım diyor. Annem de, kızım sen hiç eşinle yakınlaşma olmadığını söyleyince umitlendirmek istemedim ama karnın hamile gibi duruyor demiş. O gece saat 12 de evde test yapıyor ve Pozitif. 6 yılın sonunda tabiki çığlık çığlığa herkes mutluluk gözyaşları filan. Gece vakti hemen özel hastaneye gittik heyecandan. Doktor bile ağlamıştı buna şahit olduğu için. Çünkü minicik beklediğimiz bebek kalp atışlarıyla kocaman bir şekilde karsimizdaydi. Tam 3,5 aylıktı. Herşey Allah'tan işte. Kardeşime hamileyim dedirtti işten çıktı. Bilmeden vitamin kullandı. Orucunu bile tutturdu rabbim. Asla ümit kesilmez hepimize böyle mucizeler nasip etsin inşallah. Şimdi yeğenim 4 aylık çok hareketli kardeşim çok yoruluyor ama çok mutlu 6 yıllık beklentimiz diye seviliyor evde 🥳🥳🥳🥰💋❤️ uzun oldu kusura bakmayın ☺️
Rabbim bekletmiş ama ne güzel bir şekilde vermiş 🥰 Rabbim analı babalı büyütsün inşallah 😍🌸

Ya kızlar benim bu aydan umudum kesildi🙄 bizde tam değerlendireceğimiz gün sıkıntı oluyor psikolojik olarak büyük ihtimalle yapamıyoruz bişey 😂benim normalde 12.gün pik oluyor biz 11.gün zorla bir kere yaptık dün yapamadık 12.gündü bugünden de pek umudum yok çünkü çok stres oluyoruz önceki günleri iyi değerlendirdik ama tabiki ihtimal var ama psikolojik olarak stres yaşadığımız için onun da tutamayacağını düşünüyorum sinirden ilaçları da bıraktım dün yok yani tek çare tüp bebek artık bizde ☹️😭modum düştü resmen
Hiç öyle düşünme canım. Biliyorsun spermler 24-72 saat canlı kalabiliyor vücutta. Buda 3 gün demek oluyor. İstiyorsanız olursa yaparsın olmuyorsa eşini de kendini de zorlama. Ama sakın ilaçlarını ihmal etme onlar önemli.

Bu Nisan olacak çok inanıyorum canım🥰 kesinlikle öyle canım Rabbimden ümit kesilmez işte 🤩
1 Nisan eşimin, 3 Nisan benim doğum günüm. Geçen yıl doğumgünümüzde ona bebek haberi vermiştim ama dış gebelık oldu. tam 1 yıl sonra inşallah sağlıkla yine mutlu haberi verebilirim ☺️🙏

Evet canım çok bariz yumurtlama bu. Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah

Yumurtlama gibi değerlendir 🥰
Peki şimdi ben pazartesi sabah hsg çekildim ya, doktorum 4 gün ilişki yok dedi, ben her yerde 3 gün okudum. Bu akşamı değerlendirebilir miyim? Bugün 4. gün çünkü. Evet tartışmayı açıyorum bunu masaya yatırıyoruz 😂😂😂

Ya kızlar benim bu aydan umudum kesildi🙄 bizde tam değerlendireceğimiz gün sıkıntı oluyor psikolojik olarak büyük ihtimalle yapamıyoruz bişey 😂benim normalde 12.gün pik oluyor biz 11.gün zorla bir kere yaptık dün yapamadık 12.gündü bugünden de pek umudum yok çünkü çok stres oluyoruz önceki günleri iyi değerlendirdik ama tabiki ihtimal var ama psikolojik olarak stres yaşadığımız için onun da tutamayacağını düşünüyorum sinirden ilaçları da bıraktım dün yok yani tek çare tüp bebek artık bizde ☹️😭modum düştü resmen
Eneeee böyle negatif olursan asıl olmaz tatlım, iyi enerjiler yüklenmeliyiz 🥰 hem kız çocuğu olsun isteyenler özellikle çatlamadan önce ilişkiye giriyorlarmış 😁 dünü kaçırman çok sorun değil zaten gün aşırı olması en iyisi. Mesela bugün iğne vuruldum ben yani bugün pik günü ama dün ilişki oldu ve yarın olacak. Senin de öyle, dün olmamış bugün olursa iyi olur tabii ama yine de aşkla meşkle yaklaş illa olmak zorundaymış gibi düşünme. Erkekler o zaman çok geriliyor aynı sorunu bi aralar biz de yaşadık, her zaman olan o günler olmuyordu. Bu durumu sen yöneteceksin, önce sen sakin ol ☺️🌸

Peki şimdi ben pazartesi sabah hsg çekildim ya, doktorum 4 gün ilişki yok dedi, ben her yerde 3 gün okudum. Bu akşamı değerlendirebilir miyim? Bugün 4. gün çünkü. Evet tartışmayı açıyorum bunu masaya yatırıyoruz 😂😂😂
Bende perşembe çekildim cumartesi gecesini değerlendirdim yumurtlamayı kaçırmamak için banada 6 gün demişlerdi her kafadan bi ses çıkıyo değerlendir gitsin 🤣

X