Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aslında yazım yarım kaldı. O an telefonu bırakmak durumundaydım ama mesaj gitmiş 😅 Çok teşekkür ederim tecrübeleriniz için. Bu sabah çekildim. Bir tüpüm tıkalıydı. Aslında ilk sıvıyı enjekte ettiğinde sıkıntı yoktu, normal adet sancım gibi gelmişti. Ama sonra bir tüp tıkalı dedi ve ikinci kez daha basınçlı bir şekilde sıvıyı verdi açabilmek için, o zaman gerçekten çok acıdı. Hatta acıdan da ziyade çok panikledim, değişik garip bir durumdu. Sonuçta yine de açılmadı. Doktor buna odaklanmamamı, tek tüple de sağlıklı bir gebelik elde edebileceğimi söyledi, adetin 3. günü itibariyle yumurta takibine başlayacak. Ne düşüneyim, ne yapayım hiç bilmiyorum. Tam bir sersemlik hali içerisindeyim. Bir kaç gün dinlenip kendime gelmem gerekiyor. Şu an karnımda ağrı acı yok sadece kasıklarım ve bacaklarım ağrıyor.
Geçmiş olsun canım en azından ne olduğunu öğrenmiş oldun. Sevindim ağrın olmamasına. Evet tek tüple de gebelik oluyor tabii ki sakın kafana takma yani, her şey nasip. Hiçbir sorun yokken de olmuyor bizim bak 2 yıldır. Allah en hayırlısını en güzel zamanda verir 🙏🥰

Aslında yazım yarım kaldı. O an telefonu bırakmak durumundaydım ama mesaj gitmiş 😅 Çok teşekkür ederim tecrübeleriniz için. Bu sabah çekildim. Bir tüpüm tıkalıydı. Aslında ilk sıvıyı enjekte ettiğinde sıkıntı yoktu, normal adet sancım gibi gelmişti. Ama sonra bir tüp tıkalı dedi ve ikinci kez daha basınçlı bir şekilde sıvıyı verdi açabilmek için, o zaman gerçekten çok acıdı. Hatta acıdan da ziyade çok panikledim, değişik garip bir durumdu. Sonuçta yine de açılmadı. Doktor buna odaklanmamamı, tek tüple de sağlıklı bir gebelik elde edebileceğimi söyledi, adetin 3. günü itibariyle yumurta takibine başlayacak. Ne düşüneyim, ne yapayım hiç bilmiyorum. Tam bir sersemlik hali içerisindeyim. Bir kaç gün dinlenip kendime gelmem gerekiyor. Şu an karnımda ağrı acı yok sadece kasıklarım ve bacaklarım ağrıyor.
Geçmiş olsun bitti gitti öyle düşün rahatla artık

Kuzum siz yavaştan da olsa değerlendirin. Eşini yormadan güzelce. Onlar bize nasıl nazik davraniyorlarsa şimdi sıra sende 🤩 değerlendir sonra da iyi bak baba adayına 🥳 tekrardan cookk geçmişler olsun her serde bir hayır var derler Nisan ola hayrola 😘😘
Ayyy ben çok minnoş davranırım ona, doğmamış çocuğumun babası 🥰 teşekkürler kuzum 🙏
Her şerde bi hayır vardır diye boşuna dememişler hayırlı haberler inşallah 😘
Hadi inşallah canım yaa, hep birlikte hayırlı haberlerimiz olsun ❤️

Canım benim bat 6 Nisan ama ramazan 2 Nisan'da başlıyor. Tutacağım orucumu inşallah. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Annem hep tutmuş oruçlarını hamileyken birde köyde ağır işler yaparken yani. Geçen sene kız kardeşim de hamile olduğunu 3,5 aylıkken ogrendi. Ramazanda orucunu tutmustu. Yine de doktora sormak lazım. İlle tutulmalı demiyorum da bence sorun olmaz. Eğer hamileysek de. Gece gündüz oruçlu gibi sevabi oluyormuş zaten.
Kuzenim 9 ay boyunca tuttu birde minyon biriydi 45 kilo falan hic zorlanmadı Bi sıkıntı olmazsa tabi doktor izin verirse bende isterim zaten bat günüm 2 nisan her sey o zaman belli olur 🤣

X