Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben geçen kandil akrabaları arayıp kandillestigimde herkes aynı şeyi sordu bebek yok mu. Halbuki daha hiç denememiştik ben çok istememe rağmen eşim henüz istemiyordu bu durum zaten beni cok üzerken insanların sürekli bunu sorması iyice üzdü. Kayınvalidem ve eşimin babannesi sürekli sorduğunda oğlunuz istemiyor diyip kenara çekildim bir daha da soramadılar. Insanın cani çok sıkılıyor valla

Sağlık olsun canım, bende kan vermedim ama erken gebelikte çıkmadı benimde düşmüştür kesin

Ben geçen kandil akrabaları arayıp kandillestigimde herkes aynı şeyi sordu bebek yok mu. Halbuki daha hiç denememiştik ben çok istememe rağmen eşim henüz istemiyordu bu durum zaten beni cok üzerken insanların sürekli bunu sorması iyice üzdü. Kayınvalidem ve eşimin babannesi sürekli sorduğunda oğlunuz istemiyor diyip kenara çekildim bir daha da soramadılar. Insanın cani çok sıkılıyor valla
Herkeste aynı demekki akraba sorunu keske herkes dusunceli olsa insanlar biraz ,cocuk olmayabilir yada istemeye de bilirsin bu sadece esini ve seni ilgilendirir

Canım düşük tecrübem olmadı ama

Canım öncelikle düşük yasamadigim için bilemiyorum ama düzensizlik olabiliyormuş. Senin anlattığın yumurtlama zamanları da çoktan geçti olsa görünürdü. Sanırım biraz vücut sekteye uğramış. İnşallah hersey gönlünce olsun sen sağlıklı olda gerisi gelir allahin izniyle🤲🏻
Dilos6342 Dilos6342 canım seni aralık grubundan tanıyorum. Ben taaa ordan buralara geldim :KK70: bakalım daha nerelere gideceğim
Bebişin 15 haftalık bile olmuş maşallah. Cinsiyeti öğrendin mi? Artık zamanı gelmiş. Nasıl geçiyor süreç inşallah iyisindir.

Dilos6342 Dilos6342 canım seni aralık grubundan tanıyorum. Ben taaa ordan buralara geldim :KK70: bakalım daha nerelere gideceğim
Bebişin 15 haftalık bile olmuş maşallah. Cinsiyeti öğrendin mi? Artık zamanı gelmiş. Nasıl geçiyor süreç inşallah iyisindir.
Canım merhaba bende geziyordum topik topik 18 ayın sonunda şükür kavusturana🥰
Darısı bekleyen herkesin insallah🤲🏻
Iyiyim şükür ilk kız gibi demişti sonra erkek kesin dedi şuanlik erkek bakalım 😅
Sen nasılsın iyi misin? İnşallah hersey yolundadır, kendin mi deniyorsun bu ay🥰

Yarın adet tarihim ve baya çamaşır ıslatan akintim var kızlar gebe olmayıp adet öncesi bu akıntıyı yasayan oldu mu.

Kizlar bugün degerlendirilmeli mi?

Eklentiler

• D8E4EFA8-2A77-4A5B-ACA6-CC5632206306.jpeg
    D8E4EFA8-2A77-4A5B-ACA6-CC5632206306.jpeg
    71,3 KB · Görüntüleme: 49
Canım merhaba bende geziyordum topik topik 18 ayın sonunda şükür kavusturana🥰
Darısı bekleyen herkesin insallah🤲🏻
Iyiyim şükür ilk kız gibi demişti sonra erkek kesin dedi şuanlik erkek bakalım 😅
Sen nasılsın iyi misin? İnşallah hersey yolundadır, kendin mi deniyorsun bu ay🥰
Oyy Kız erkek yeterki sağlıkla sıhhatle kucağına al da önemli olan o. Maşallah bebişe 💜 evet bu ay ilk defa hayatımda gün aşırı ilişki yaşadık ama onda da sanırım biraz erken tarihlerde olmuş çünkü düzensiz adet oluyorum ve döngüm biraz uzadı bu ara ovulasyon takibi de hiç yapmadım o yüzden yumurtlama takip etmedim. Bakalım nasipte varsa olur yoksa mayıs ayına transferim :)

Belki de öyle demek gerekli. Ben birdahakine cidden sert çıkmayı düşünüyorum bu kadarı da patavatsızlık artık

Oyy Kız erkek yeterki sağlıkla sıhhatle kucağına al da önemli olan o. Maşallah bebişe 💜 evet bu ay ilk defa hayatımda gün aşırı ilişki yaşadık ama onda da sanırım biraz erken tarihlerde olmuş çünkü düzensiz adet oluyorum ve döngüm biraz uzadı bu ara ovulasyon takibi de hiç yapmadım o yüzden yumurtlama takip etmedim. Bakalım nasipte varsa olur yoksa mayıs ayına transferim :)
Aynen öyle zaten zor oldu sağlıklı hayırlı evlat olsun yeter.
Daha önce nasıl oluyordu ilişki?
Sperm icerde 5 gün kadar yaşıyor deniyor hem hersey nasip kısmet inanki. Bu ay biraz salman iyi olmuş, belki bunun şeyine bebisin gelir kim bilir ? Tahmini adet tarihi ne zaman?

Kızlar benim midem çok rahatsız ediyo beni ynher an istifa edebilirim gbi oruçtan filan diye düşünüyodum ama bide uyku var gündüz nasıl uyumuşum bat10nda bakalm ya

Biz dört aydır deniyoruz kimseye de gidip denedigimizi falan söylemedik ama öyle bir baskı var ki bu dördüncü aydı adetim birkaç gün gecikti ve zaten kendi içimde yaşadığım hayal kırıklığı çok büyüktü onun üstüne anneannem acaba yeni evliyken denize gittiniz ondan mi bebeğin olmuyor dedi (hayatımda duyduğum en saçma şey) kayınpeder gitmiş olmayan bebeğe yelek ördürmüş onu gösterdi kayınvalidem biraz önce arayıp ben babaanne olmak istiyorum dedi cıglık atarak uzaklaşmak istiyorum buralardan artık dört ayda hayattan bezdim bilmiyorum neden yazıyorum ama siz bunlarla nasil bas ediyorsunuz? Birisine çocuk düşünüyor musun diye bile sormadım bugüne kadar belki bi yaraya dokunurum diye düşünürüm hep. İnsanlar neden bu kadar düşüncesiz. Akrabalığın verdiği yakınlığa sıgınarak her şeyi sorabileceklerini sanmalarından bıktım.
Bu durumu çoğumuz yaşıyoruz büyük ihtimalle.
Evlendiğimizde herkes sakın çocuk yapmayın hemen tadını çıkarın diyordu.
1 yıl doldu tam tersi çocuk nerde demeye başladılar. Bence her iki yorum da kimsenin haddi değil.
Yeniyken düşünmüyoruz diyor atlatıyordum.
Şimdide düşünüyoruz Allah ne zaman nasip ederse diyorum en azından sussunlar bizim elimizde değil bazen bilsinler diye.
4 aydır deniyoruz biz de 5. Ay olacak şimdi. İlk 4 ay sanki herşey bizim elimizde gibi düşündük. Ovülasyon testleri vs herşey titizlikle ilerledi.
Bu ay ise bir rahatlık çöktü üzerime. Herşey bizim elimizde değil Allah ne zaman isterse o zaman gelecek bebeğimiz diye düşündük.
Biz tedbirimizi aldık doktora gittik bu ay da kontrolümüz var fakat akışa bırakıyoruz artık. Bu düşünce beni çok rahatlattı.
Bir de bebekle gelecek ağır sorumluluklar var. Bize biraz daha tatil veriyor diye düşünelim.
İnsanlar nasılsa hep konuşuyor. Bebek olsa da kardeş sorusu gelecek.
Biz 2 kardeşiz hala millet annen niye başka kardeş yapmamış gibi saçma sorular soruyor. Bunun sonu yok yani 😄

Canım düşük tecrübem olmadı ama

Canım öncelikle düşük yasamadigim için bilemiyorum ama düzensizlik olabiliyormuş. Senin anlattığın yumurtlama zamanları da çoktan geçti olsa görünürdü. Sanırım biraz vücut sekteye uğramış. İnşallah hersey gönlünce olsun sen sağlıklı olda gerisi gelir allahin izniyle🤲🏻
Olabilir canım Hsg düşük hepsi arka arkaya denk geldi çok şükür en azından herşey yolunda bekleyelim bakalım Mevlam neyler neyler se güzel eyler 🥰

X