Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Belirtim ilk ilişkiden 9 gün sonra başladı yoğun ve garip bir şekilde sık WC ihtiyacı ve sanki kasıklarımı çekiltiriyorlarmış gibi bir ağrı zaten bunlar diğer gebeliklerimde de olmuştu ve akıntım yok denecek kadar azaldı en büyük belirtilerim bunlar. Göğüs hassasiyetim yok mesela
Ben ilk gebeligimi hiç hatırlamıyorum 7 sene olmuş kendim küçüktüm zaten. İlk beta 600 civarıydı yani o kadar emin değildim var mı diye 😂 reglim geçmişti baya. Bu ikinci nasıl olacak bilmemm ama bu günlerde gaz sancısı ve ateş basması yaşıyorum ellerim ayaklarım yanıyor. Ateşim 37.3 hergun. Kimyasal olunca çok belirtimde yoktu emin değilim var mı yok mu 😬 Hayırlısı olsun çok sevindim adına 🥰

Ben ilk gebeligimi hiç hatırlamıyorum 7 sene olmuş kendim küçüktüm zaten. İlk beta 600 civarıydı yani o kadar emin değildim var mı diye 😂 reglim geçmişti baya. Bu ikinci nasıl olacak bilmemm ama bu günlerde gaz sancısı ve ateş basması yaşıyorum ellerim ayaklarım yanıyor. Ateşim 37.3 hergun. Kimyasal olunca çok belirtimde yoktu emin değilim var mı yok mu 😬 Hayırlısı olsun çok sevindim adına 🥰
Belki ben de geçen ay kimyasal geçirdim canım testler hep çizgi çıkardı sonradan da olsa ve çok ağrılıydı. Nasip bu ay oldu hayırlısıyla hadi sen de arkamdan gel inşallah? Bir de ne soracağım senin adetin gününde mi geldi gecikti mi geçen ay?

duphastonu bilmiyorum ama, klomen yumrta geliştirmek amacıyla kullanılıyor ve genelde adetin son günü başlanıp bittikten sonrada kontrol edilmesi gerekiyor sizi kontrole çağırmadı mı? bu ilaçların doktor kontrol ederek kullanılması gerekiyor çünkü eğer kaliteli yumurta elde edilirse çatlatma iğnesi veriliyor, yumurta çatlatılmazsa kist olabiliyor çünkü... ben mayıs alında klomen kullandım ve çatlatma iğnesi oldum ona rağmen çatlamadı ve kistim oluştu bir aydır kist tedavisi oldum yassmin kullandım mecburen, yarın kontrol günüm tekrar ilaç ile devam edeceğiz tedaviye ama tabiki kist gitti ise.. Bu ilaçlarla üçüncü kez kist oluyor bende, bu sebepten size tavsiyem haplar bitince doktora kesinlikle kontrol ettirin...
Ay gerçekten bilmiyordum yumurtlaıklarında bi problem yok kist miyom gibi dedi . Orda yazdığı gibi kullanmamı ve 3 ay sonra hamile kalmazsam tekrar gitmemi söyledi napcam şimdi 🤷🏻‍♀️

Belki ben de geçen ay kimyasal geçirdim canım testler hep çizgi çıkardı sonradan da olsa ve çok ağrılıydı. Nasip bu ay oldu hayırlısıyla hadi sen de arkamdan gel inşallah? Bir de ne soracağım senin adetin gününde mi geldi gecikti mi geçen ay?
Ayy hadi insallahh 😍1 hafta gecikmeden sonra geldi regl benim geçen ay en yüksek 56 çıktı betam

Bence 50-100 arası bir şey çıkar yani inşallah. Kızımda bata 5 kala 49 la öğrenmiştim darısı buna olsun 🤲🏻. Bu arada nursu vardı burda adete yakın testleri hep negatifti bat günü kan testi negatif çıktı ama ovulasyonlar koyuydu hep. Ve hamile çıktı geç döllenme olmuş
Ovulasyon yarın da koyu çıkarsa iyice ümitlenmeye başlıcam. İnşallah bana da nasip olur 🤲🏻

İnşallah çok çelişkide kaldım devlet hastanesi önerisi işte ne kadar güvenebilirim ki🥺
Ya şöyle soyleyim bana yumurtlaman tembel dedi verdi ama hormonlarımi alt üst etti reglm düzensiz gelmeye başladı çok ağrılı geçti yumurtlama kist felan oluşmuştur. Kontrole felan da cagirmamisti. Bıraktım hepsini eşim kızdı icirtmedi çöpe gitti haplar yani 😂

Kızceler helllööööööö 2 yılın sonunda gördüm çift çizgi🤤 16 mayıs SAT, doktor kontrolünde klomen estrofem kullandım,ben ilk ay tutmaz diye düşündüm ama olduu :') bi tek şu sorun var yada normal ama aşşşırı aşırı kasık ağrım var ,böyle bi geliyo 5 dakika yarım saat geçiyo sonra bidaha. Benim normalde bugün regl günüm acaba diyorum o yüzden mi böyle bugün iyice arttı çünkü, regle 3 gün kala öğrendim idrarda silik çizgiydi beta da 101,5. Yeni yerleşme oluyo diyemi böyleeee ilaçta içemiyorum doktorumada gidemedim daha işten izin alıp benimle aynı süreçte olan varmı ya bu ağrı nasıl geçer

Kizlar adete bir hafta sekiz gün falan var bugün kasık ağrım başladı ve birdenbire su gibi akıntı geliyor hayatımda ilk defa böyle bi şey yaşıyorum normal mi bu gebelik oluşurken olur mu böyle bir şey

Kızceler helllööööööö 2 yılın sonunda gördüm çift çizgi🤤 16 mayıs SAT, doktor kontrolünde klomen estrofem kullandım,ben ilk ay tutmaz diye düşündüm ama olduu :') bi tek şu sorun var yada normal ama aşşşırı aşırı kasık ağrım var ,böyle bi geliyo 5 dakika yarım saat geçiyo sonra bidaha. Benim normalde bugün regl günüm acaba diyorum o yüzden mi böyle bugün iyice arttı çünkü, regle 3 gün kala öğrendim idrarda silik çizgiydi beta da 101,5. Yeni yerleşme oluyo diyemi böyleeee ilaçta içemiyorum doktorumada gidemedim daha işten izin alıp benimle aynı süreçte olan varmı ya bu ağrı nasıl geçer
Hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah 🙏🏻 🍀 vücut adet olmaya programlandığı için zorluyor kendini ama olamıyor haliyle ☺️ Ben de şu an aynı durumdayım

X