2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
sen ha bu işleri yapıyor musun
ıslak mendille silme işi mantıklıymış :)
koltuğuma meyvesuyu dökmüşler oğlana soruyorum kocaya soruyorum ses yok güneşe sorsam oda bişi anlatmaz anlatamaz neyse kaderimle başbaşa kalıp dün koltuk silmeyle uğraştım sonra çamaşırları yıkadım kuruttum katladım
bu akşamda güneşin kıyafetlerini yıkayacağım
demem o ki ben çamaşıra yetişemiyorum balkonu ayda bir kere siliyorum sen nasıl yapıyorsun bacımmm

Sira gelmiyo dolap iclerine ya, calisma odasi var gece evi toplarken toplayamadigim seyleri nereye koycagimi bilemedigim seyleri hep oraya atiyorum, oda delirdi orayi nasi toplucam onu dusunuyorum

Ay bnm dogum cok fenaydi ya, bi sure doktordan korktum, epidural yapmadi doktor bi de ustune suni sanci taktilar, ne sen sor ne ben solim, yani normalde utanirim canim acisa da bagirip cagirmam, dogumda bas bas bagirdim sanci geldikce cok fenaydi,
Oksiput posterior geliş diye adlandiriliyo bebegin yuzu öne dogruymus, baya bi zorladi, yuzumdeki damarlar catlamisti dogumdan ciktigimda benek benekti butun yuzum, bi de kesi vardi dikis atildi falan ay acisini hatirlamak dahi istemiyorum, o zaman anlatmamistm daha dogum yapmayan arkadaslar korkmasin diye
Vallahi bende öyle hiçbir işe yetişemiyorum yarın yola çıkacağız valiz yok ortada o derece
hakkımızda hayırlısı bebeler büyüyene kadar bu şekilde devam edeceğiz.
Edemiyorum, dolabi acinca ustume yikiliyolae

canım bizimde diğer salon var
ardiye odası oldu biri gelecekse ortalık toplanacaksa atıyorum bende oraya herşeyi
gördükçe ruhum daralıyor
oğlanın bisikleti akülü arabası dünya kadar oyuncağı
vallahi geçen oyuncakları ayıkladım
bide peluş oyuncaklar civciv panda kurt köpek maymun oğlum küçükken onun sınıf arkadşalarıydı Neyse nasipse güneşlede oynarlar diyeceğim o ki kurtarıcı oda olmasa ne ederdik bilmiyorum

Kızlar bebeğimin elleri ve ayakları ve kafası cok sıcak atesı olctum 37.7 dus aldırdım olcmedım daha normalde dısı cıkarken oluyodu bunlar ama görünürde bısı yok. Atesı olan bebegın el ve ayakları soguk olmaz mı

Asperox sarı sık hemen sil çıkarıveriyor her lekeyi

Tekrardan gecmis olsun cnm, ilk doğumu kolay geçen hemen hemen kimse yok sanırım, bnmkisi de akıllara ziyandı

Iş başa düşünce yapıyorum canım napıyım? Ben de şey psikolojisi oldu; eğer o gün boşlarsam ve ev kirlenirse aniden birileri gelir de mahçup olurum. O yuzden ev temiz olmayımca çok geriliyorum. Daginikligin sebebini bi sekilde anlarlar ama pislik öyle mi? Karıya bak salmış evi derler diye geriliyorum bi iki kere öyle salayım demiştim lohusayken habersiz bebek gormeye gelenler olmuştu. Komşunun biri tabak getirir eve davet etmesen olmaz hep kafamda bunlar dolanıyo gecen komşu dedi diger bir komsumla bize gelmek istediklerini soyledi. Hergun gelme ihtimallerine karsi evi cicek gibi yapiyorum, hala gelmedi pis karılar gecen gordum hani geliyodunuz dedim, vallahi gelicez firsat bulamadik bidi bidi

Evimin yerleri açık renk sayılır, oyku de hala emekledigi icin yerler hep leke hol ve mutfagi gumde 4 kere mopladigim oluyor. Balkonda kopek geziniyor, yan tarafta insaat var 2 gunde bi silmezsen ortalik 2 karis toz oluyor. Camlar desen hergun parmak izi, disariya bakasim gelmiyor diger turlu mecbur hadi onu da siliyorum. Ama dedigim gibi temizlikten zoyade daginikliligi toplamak yoruyor beni. Az once yemek masasinin uzerini toplamam yrm saatimi aldi. Esim sagolsun ymk masasjni ofis gibi kullaniyo ne ararsan hepsi orda

Ula pis karilar yüzünden gereğinden fazla efor sarf ediyorsun yazık sanada gülüm
Canım dağınıklığı toplamak her akşam benide bitiriyor vallahi ben akşam topluyorum çünkü dağıtma bitmiyor
Masa üstleri bizim abimiz dağınık bırakıyor boya kalemleri robotlar sayfalar fln zor vallahi ya

Her zaman değil canım daha da yükselirse ateş düşürücü ver sen yinede özellikle gece yatarkende de ver ne olur ne olmaz
Disten de olabilir görünürde olmasada geçmiş olsun minnoka

Daginikliga 1 oda ayirmayinca ev asla toplanmiyo aynen, 1 oda eksik olsa onlari nereye koycaktm cok merak ediyorum
Tekrardan gecmis olsun cnm, ilk doğumu kolay geçen hemen hemen kimse yok sanırım, bnmkisi de akıllara ziyandı
Seninki nasildi hatirlamiyorum anlatsana
Ayy 4 kere mop mu, birak otur cocugunla oyna ona vercegin zamani ya, gelen eve bakmaya mi gelicek, bebekli kadinsin Gelen yardima gelsin valla

%80 yetişiyorum

Kan sonuclarima gore epidural yapamayiz felc kalirsin dediler (pihtilasma ignesi kullaniyodum, o yuzden trambofili oranim yuksek cikti). Ikinmam oldugu halde hemsire ıkınmamamı bebegin tam hazir olmadigini soyledi. Onun yanlis yonledirmesi yuzunden bebek strese girdi acilman 6 cmde kaldi. Doktor gelince aynisini doktora soyleyince ıkın tabi ki dedi. Bebegin kafasi mafasi gozuktu ama gelemedi tabi. En son kulagini cevirmiş doktor da vakumla deniycem olmazsa ameliyata alicam cok fazla bir suremiz kalmadi dedi. Bn vakum olayini disardan cekme seklinde olan bi sey zannediyorum meğer iceriye sokulan bi aletmis. Zaten doktorun elinde metal, blender kafası (buyukluk ve sekil olarak) gibi aleti gormemle kendimi kasmam bir oldu. Ben bagirirken doktor ıkııınn ıķınnn bunda bi sey yok diye bagiriyor ama nasi bi acı hissettigimi anlatamam. O alttan vakumlarken 100 kiloluk hemsirede karnima bastiriyor ama nasil bastiyor tum agirligini vere vere. Ben zaten feryat figan bebegin ciktigini bile anlamadim. O esnada kesi fln atti tabi onu da hissettim cok fena. Sonra dikerken uyultturdum kendimi. Kendimi cok kastigim icin ertesi gun tum etlerim aciyodu, hastaneden tekerlekli sandalyeyle ciktim sen dusun. Iki hafta da kendime zor geldim

Hadi herkes dogum hikayesini anlatsın, aralarından en korkuncunu ve güzelini seçelim

Sen=ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…