2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kan sonuclarima gore epidural yapamayiz felc kalirsin dediler (pihtilasma ignesi kullaniyodum, o yuzden trambofili oranim yuksek cikti). Ikinmam oldugu halde hemsire ıkınmamamı bebegin tam hazir olmadigini soyledi. Onun yanlis yonledirmesi yuzunden bebek strese girdi acilman 6 cmde kaldi. Doktor gelince aynisini doktora soyleyince ıkın tabi ki dedi. Bebegin kafasi mafasi gozuktu ama gelemedi tabi. En son kulagini cevirmiş doktor da vakumla deniycem olmazsa ameliyata alicam cok fazla bir suremiz kalmadi dedi. Bn vakum olayini disardan cekme seklinde olan bi sey zannediyorum meğer iceriye sokulan bi aletmis. Zaten doktorun elinde metal, blender kafası (buyukluk ve sekil olarak) gibi aleti gormemle kendimi kasmam bir oldu. Ben bagirirken doktor ıkııınn ıķınnn bunda bi sey yok diye bagiriyor ama nasi bi acı hissettigimi anlatamam. O alttan vakumlarken 100 kiloluk hemsirede karnima bastiriyor ama nasil bastiyor tum agirligini vere vere. Ben zaten feryat figan bebegin ciktigini bile anlamadim. O esnada kesi fln atti tabi onu da hissettim cok fena. Sonra dikerken uyultturdum kendimi. Kendimi cok kastigim icin ertesi gun tum etlerim aciyodu, hastaneden tekerlekli sandalyeyle ciktim sen dusun. Iki hafta da kendime zor geldim 😅

Hadi herkes dogum hikayesini anlatsın, aralarından en korkuncunu ve güzelini seçelim :sampiyon: :KK48:
Ay ben ağlaya ağlaya sezeryana girmiştim 😂😂😂 şok olmuştum bi anda olunca 🤭

Kızlar ben hastaneye gidiyorum nst çektirmeye. Bugün hareket etmedi Ahsen müzik falan açtım ama yok. Doktor hareketleri azalırsa hemen gel diye tembihlemişti son gittiğimde. İçime bi kurt düştü 😔

Yok kızlar ya etmedi. Tatlı da yedim karnımı da doyurdum. Müzik açtım bu aralar ona ediyordu hiç hareket olmadı. Şimdi bağladılar nst ye kalp atışı var korkma dedi ebe. Bekliyorum bakalım

Sanırım sezeryana alacaklar korkuyorum

Bi anda olunca daha da fena oldum kızlar korkum tavan şu an ağlıyorum sürekli

Kızlaaaaaar ben geldiiiiim😂

Çatır çatır doğurdum diyom bizimkilere😂 iyiyim birazdan ayrıntıları yazcam🥰

Eveet gelelim şimdi olaya🤭 kalp atışı var ama sabit bi çizgi çiziyor nst de dediler. Onun için alalım hemen sezeryana dedi doktorum.

Damar yolumu anestezistler açtı çok şükür korktuğum gibi olmadı. Aynı şekilde sonda da uyuşunca takıldı. Belden vurdukları iğneyi bile 3.de ancak vurabildiler artık o da damar yolu gibiymiş heralde bişey dediler de anlamadım o ara stres ve korkudan. Uyuştuktan sonra asla ve asla dokunmalarını bile hissetmedim. Sürekli Rabbi yessir okudum. Bebek hemen çıkıyor zaten dikim aşaması biraz sürüyor.
Hemen odaya geldim yeme içme yok 6 saat. 6 saat sonunda kalkış ve sadece sıvı şeyler içiliyor gaz çıkana kadar.
İlk kalkış benim için zor oldu ağladım ama kişiden kişiye değişiyor karşımda benden önce olan gayet rahat kalkıp yürümüş.
Yürürken çok acı oluyor yatağın etrafındaki demirlerden destek alınca bi tık daha iyiydim. Sadece bu kısım beklediğim gibi olmadı 🙊
2 saatte bir göğsümü tutturup arkasından mama veriyoruz. Sütüm yok ama sıkınca hafif damla şeklinde geliyor gibi.
Anestezi uzmanı 10 gün boyunca yatarken düz yatacaksın, günlük 5 litre su, 4 5 adet kahve ve 2 3 bitter çikolata yiyeceksin dedi. Sanırım bu kadar diyeceklerim 🤭🤗

Ben ve doğuma gidişim 😂😂😂😂 ayyy nasıl duygulandım beni teselli edişiniz, destek oluşunuz, heyecanla bekleyişiniz🤭🥹

Kan sonuclarima gore epidural yapamayiz felc kalirsin dediler (pihtilasma ignesi kullaniyodum, o yuzden trambofili oranim yuksek cikti). Ikinmam oldugu halde hemsire ıkınmamamı bebegin tam hazir olmadigini soyledi. Onun yanlis yonledirmesi yuzunden bebek strese girdi acilman 6 cmde kaldi. Doktor gelince aynisini doktora soyleyince ıkın tabi ki dedi. Bebegin kafasi mafasi gozuktu ama gelemedi tabi. En son kulagini cevirmiş doktor da vakumla deniycem olmazsa ameliyata alicam cok fazla bir suremiz kalmadi dedi. Bn vakum olayini disardan cekme seklinde olan bi sey zannediyorum meğer iceriye sokulan bi aletmis. Zaten doktorun elinde metal, blender kafası (buyukluk ve sekil olarak) gibi aleti gormemle kendimi kasmam bir oldu. Ben bagirirken doktor ıkııınn ıķınnn bunda bi sey yok diye bagiriyor ama nasi bi acı hissettigimi anlatamam. O alttan vakumlarken 100 kiloluk hemsirede karnima bastiriyor ama nasil bastiyor tum agirligini vere vere. Ben zaten feryat figan bebegin ciktigini bile anlamadim. O esnada kesi fln atti tabi onu da hissettim cok fena. Sonra dikerken uyultturdum kendimi. Kendimi cok kastigim icin ertesi gun tum etlerim aciyodu, hastaneden tekerlekli sandalyeyle ciktim sen dusun. Iki hafta da kendime zor geldim 😅

Hadi herkes dogum hikayesini anlatsın, aralarından en korkuncunu ve güzelini seçelim :sampiyon: :KK48:
Oo fena ya, bende de vakum mu forseps ki neyse bisey kullanicaklardi, ben onu duyunca zaten en son baya bi zorladm zorladm korkudan, neyse gerek kalmadi sukur, ne oldugunu da bende bilmiyorm he korkunc bisey saniyodm ondan korkuma zorladm 🤣 aynen dedigin gibi eve geldik kac gun kollarm bacaklarm tutmadi agir spor yapmisim gibi kasilmis kalmisti heryerim, bizimki benzer olmus ya, o dikislerin acisi falan of of bi yandan da habire agliyodum baya psikolojim bozulmustu dogum maceramdan o ara 🤦🏼‍♀️
Ay ben ağlaya ağlaya sezeryana girmiştim 😂😂😂 şok olmuştum bi anda olunca 🤭
Ay hatirliyorum, pat diye sezaryene almistlardi, herkes tek tek gittikce biz de korkuyla bekliyoduk siramizi kurbanlik koyun gibi 🤣🤣

Oo fena ya, bende de vakum mu forseps ki neyse bisey kullanicaklardi, ben onu duyunca zaten en son baya bi zorladm zorladm korkudan, neyse gerek kalmadi sukur, ne oldugunu da bende bilmiyorm he korkunc bisey saniyodm ondan korkuma zorladm 🤣 aynen dedigin gibi eve geldik kac gun kollarm bacaklarm tutmadi agir spor yapmisim gibi kasilmis kalmisti heryerim, bizimki benzer olmus ya, o dikislerin acisi falan of of bi yandan da habire agliyodum baya psikolojim bozulmustu dogum maceramdan o ara 🤦🏼‍♀️

Ay hatirliyorum, pat diye sezaryene almistlardi, herkes tek tek gittikce biz de korkuyla bekliyoduk siramizi kurbanlik koyun gibi 🤣🤣
Normal doğum alttan dikiş sezeryan dikişi daha iyi o derece

X