2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Zaten 10 aylık oldular artık ekstra tuz hariç ekmek peynir vs kendi tuzu sorun olmaz verebilirsin diyorlar
Evet peyniri doktorumuz suda beklet ya da biz çok tuzlu yiyen bir aileyiz dersen öyle de verebilirsin demişti. Geçende instada benzer post gördüm. Paylaşayımda kızlarda da kafasında soru işareti olan varsa netleşir 🙃
E61608C4-3CE6-4176-8EB0-F51F02ECEA2E.png

Menümüz
Sabah peynirli omlet pekmez ıhlamur çayı
Öğle ilikli şehriye çorbası
Akşamüstü somon patates havuç fırınladım
Araya yarım elma 2 hurma yedi
Yatmaya doğru yayla çorbası yaptım yemezse muhallebi vericem
Buarada arı mama bende veriyorum ara ara ama çoğunlukla pirinç unundan kendim yapıyorum meyveli hurmalı pekmezli bebe bisküvisi kendim yapıyorum hazırda aldım hipp en sağlıklısı diyorlar ben eti aldım kendim yiyorum arada ufaklığada veriyorum eline 🤗
Fırında nasıl yapıyorsun kuzum ben daha fırında bir şey yapıp vermedim.

Aaa şimdi öğrendim öğlen balık yemiş hem de baya yemiş somon. Ben versem 3-5 lokma yer. Valla garezi bana bu bebenin annem verince bol bol yiyormuş ben verince karınca kararınca 😅
Şu somon tarifini verin bana da 🤣 İnşallah bebeme yapabilirim bir ara 🤣 ahahahah komik olcak ama anne sütü ile balık arasında ilişki var mı kesin yokturda içim rahat etmiyor 😁

Emziren anneler sizlere bi sorum olucak, ne kadar sure emiyo bebikleriniz, benim sut azaliyo gibi geliyo bana ya, 3-5dk emiyo birakiyo, gunde kac sefer emiyo ne zmn emiyo normali nedir bunun?
3-5 dk ideal diye biliyorum. Benimki değişiyor bazen emmeden tam süt gelecekken bırakıyor. Bazen 3-5 dk bazen 1 dk çok nadir de 7 dk gibi.. kaç sefer emzirmeye durduğumu hatırlamıyorum. Ama sabah 7,30-8:00 gibi bir emiyor sabit değil saat 9,30-10:00 gibi evden çıkmadan emdirmeye çalışıyorum bazen emiyor bazen emmiyor. Öğlen 14:00 gibi emdirmeye çalışıyorum işten gelip bazen hemen emiyor ya da 15 dk sonra evden çıkmadan emdirmeye çalışıyorum. Akşam 18:00-18:30 gibi işten gelince.. Sonrası kopuk istedikçe vermeye çalışıyorum.

Kızlar, k. Validem ve eşimin yengesi kızımı "annecim" diye seviyorlar ve ben uyarmayı düşünüyorum. Sizce normal mi bu davranışları?
Normal değil tabiki.. Mesela bir yerde izlemiştim bizlerin bile annecim, aşkım vs demesi çocukta bu kavramlarla ilgili bir takım şeyler oluşturuyormuş. Oğlum, kızım vs gibi hitap etmemiz lazımmış. Ama bende oğluma annem aşkım demekten alamıyorum kendimi 🙈

Telaşlanma her çocuk farklı yaşarr ben mesela hic emeklemeden kalkmışım ayağa desteksiz oturması cok erken en iyisi 7aydan sonra daha iyi oturmaya başlıyolarr canım oyüzden yanlarına destekli birşey koy ince yastık falan bebeler duramıyo benim hic oturmak istemiyo syağa kalkmak istiyo biran önce heryere dolanıyo ayakta kafa göz girişiyo heryere :KK70:
Bizimde sevmiyor oturmayı hep kucaktaydı bu zamana kadar çünkü alıştırmalara devam bebeyatmazıda sevmiyor ama zorla falan koyuyorum artık.

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar akşam fırında tavuk sebze yedi belis 6.30da uyudu sabahtan beri ağlayınca yoruldu haliyle :) sabah 5te mesaim başlar benim :)
Fırında nasıl yapıyorsun kuzum fırın poşetine biraz zeytinyağlı vs mi yapıyorsun? Birde köy tavuğu mu nasıl köy tavuğunun pişmesidir bulmasıdır zorluyor. 1 de alıyorsun 1 tane nasıl günlere bölüyorsun? Ben şimdiye kadar 1 kere verebildim.

Balık yağı değilde haftada 2 kere bazen 3 kere balık veriyorum canm çorbasını yapabilirsin ben somon ve palamut veriyorum ilk verdiğimde somonu yemekte zorlandı 2. De daha kolay yedi şimdi hepsini yiyor. Balıkçıdan aldım çok pahalı oluyor geçen marketten dondurulmuş alxım hem içinde 4 dilim var hemde aynı lezzetteydi
Bu dondurulmuş balıklarla birlikte anne sütü alabiliyor mu bizim bebeler?

Jou Jou kiz çalışıyorum ya ondan giremiyorum. İlk haftayı atlattım şükür. Evden çalışıyorum ama yogunluk oluyor bilgisayar basindayim sürekli. Benm kız sabah 1 haşlanmış yumurta ve az bisey peynir ekmek yedi. Ara da muz yemiş. Öğlen annem onu avm ye götürdü orada kavanoz hazır mamanın yarısını yemiş. Akşam da yarım kase tarhana 5-6 lokma da kuzu eti yedi. Ha bir de her öğün elinde ramazan pidesi 😅
Kızlarr yaa benim bebe OG nin tarhanasını yemiyor tarhana önerin bana lütfennnn

Aynen canm çok da haklısın biz de herseye yetişemiyoruz. Benmki meyve suyu vs içmiyor sadece su 😁

Ben de ilk ek gıdaya başlayınca bir heves hippin 5 tahlillisini aldım ama meğer mamayla karıştırılıp veriliyormuş elimde patladı 😁 yoğurta karıştırıp versem mi acaba? @-Murphy sen bilirsin kesin nasıl vermek lazım bacım? 😁
Ya iş arkadaşım bana demişti o 5 tahıllıyı bebesi mama ile büyüdü. Geçen baktım tarifinde gördüm. Söyledim kendisine yoooo suyla da yapılıyor dedi. Soracağım bakalım unutmazsam nasıl yapılıyor diye..

X