2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bu sabah patatesli kaşarlı omlet yaptım yedi kızım bunu seviyor bir de emzirdikten sonra 2 saat bekliyorum yedirmek için. Mesela bunu yanlış hatırlamıyorsam Jou Jou dan okudum da uyguladım.👏 Biraz geniz akıntısı var ihlamur da içmiyordu. Pipetle su içmeyi yeni öğrendi ben de oyun olsun diye bardaktan pipetle verdim yüzünü ekşite ekşite yarım çay bardağı içti şükür 🤪
Evet emzirdikten 2 saat sonra yemek yesin demişti bana da doktorumuz. Peki ben ne yapıyorum karman çorman 🤣

Olabilirçok dönüyodu uyumak için halen yapıyo ama öyle eskisi gibi değell sallayamadığım için alıştırmaya çalışıyorum artık sallanmadan uyuması lazım
Bizimkinde keyfine göre genelde kucakta gezerek uyuyor saolsun ananesi bebeklikten alıştırdı 🙈 arada yatakta yanımda çok nadir uyuyor. Bende tamamen yatakta uyusun istiyorum.

• Komik
Reactions: Jou
Ay o nasıl bir şey ben 5 tahıllısını görmüştüm onda da doğal şeker vardı sanırım.
Bunda özellikle baktım yok canım şeker ilavesi gayette güzel tadı
Kaşar normalde sert ya birde pişince yumuşayıp sünüyor. Bebeklere zor olur diye düşünüyordum 🙈 O yüzden veremedim ben daha..
evet kakaolu ve fıstıklı helvasını denedim güzel baya..
Annem yanımda ama evde olduğum her fırsat bende bebe iş ev çok yoruluyorum. Anneme sadece market alışverişi iş harici vermiyorum oda rahatsız yoruluyor, annemde bende de dinlenme yok tabi.. Baş ağrısına uyandım bugün 🥲
Aslında bir sıkıntı olmuyor minik minik parçalayıp verdiğim için direk yutuyor. Eşim sürekli bakıyor ama ben oturup bir keyif yapamıyorum mutlaka bir iş oluyor ee iş bitince de direk veriyor eşim. Oyüzden çok yorucu oluyor.
L lyss Jou Jou annem geçenlerde pankek için kullanmış bana demedi. Sert olmuş tam buğday unu ile az yemiş benim oğlan.. Sordum ney ney kattın diye süt dedi. Dedim naptın 1 yaş öncesi süt verilmiyor. Az yedi zaten dedi annemde. Geçen gün Osman Gönülalana sorulmuş. Oda yanlış hatırlamıyorsam direkt değil bir şeyin içine Eki Görüntüle 3226363 katılıyorsa sorun olmaz demişti.

Eheheh demekkii ben doğru yapıyormuşum

Aynen canm çok da haklısın biz de herseye yetişemiyoruz. Benmki meyve suyu vs içmiyor sadece su 😁
Ben de ilk ek gıdaya başlayınca bir heves hippin 5 tahlillisini aldım ama meğer mamayla karıştırılıp veriliyormuş elimde patladı 😁 yoğurta karıştırıp versem mi acaba? M -Murphy sen bilirsin kesin nasıl vermek lazım bacım? 😁

Valla hiç denemedim kuzum suyla bence bişi olmaz gibi Google amcaya sor bi :))

Bende bu aralar benzer durumdayım. Evi temizleyemiyorum bile yemek desen zor kendim bile aç kalmaya başladım gibi.. Hep yorgunum 1-2 gündür baş ağrısıda başladı. Senin de ağrıların vs var yorgun düşüyorsun Farkında değil gibiyiz ama hepimiz yıpranıyoruz. Benim dvit düşük çıkmıştı doktorun verdiğinide kullanmadım. Ocean 1000 ilk alsam mı diye düşündüm bugün tak etti artık

Valla bende dün yemek yemeye fırsatım olmadım akşam eşim geldi anca yedim birde 9de uyudu dedim sabah en azından 7de kalkar nerdeee 5 30da ayaktaydı:)

Evet peyniri doktorumuz suda beklet ya da biz çok tuzlu yiyen bir aileyiz dersen öyle de verebilirsin demişti. Geçende instada benzer post gördüm. Paylaşayımda kızlarda da kafasında soru işareti olan varsa netleşir 🙃Eki Görüntüle 3226392

Okadar şey etmemek lazım zaten ya geldiler neredeyse 1 yaşına. Ama bizimki tuzlu birşeyi çok sevmiyor. Gecen peynir verdim biraz tuzluydu yemedi

Fırında nasıl yapıyorsun kuzum fırın poşetine biraz zeytinyağlı vs mi yapıyorsun? Birde köy tavuğu mu nasıl köy tavuğunun pişmesidir bulmasıdır zorluyor. 1 de alıyorsun 1 tane nasıl günlere bölüyorsun? Ben şimdiye kadar 1 kere verebildim.

Canım ben but aldım sebzeleri tepsiye dizdim butlarıda fırının teline dizdim suyu sebzelere aktı onun suyuyla pişti tavukta yumuşacık çok güzel oldu. Bak şöyle bişi yapabilirsin sende :)

Eklentiler

• Screenshot_20230401-133450.jpg
    Screenshot_20230401-133450.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 29
Şu somon tarifini verin bana da 🤣 İnşallah bebeme yapabilirim bir ara 🤣 ahahahah komik olcak ama anne sütü ile balık arasında ilişki var mı kesin yokturda içim rahat etmiyor 😁
Kız tarif falan yok 😁 balıkçıdan somonu fileto kestir kılçığını ayiklat al. Eve gelince tavaya az yağ dök beşer dk iki tarafı pişir bu kadar 😀
Vaktim var uğraşayım dersen patates dogra sarimsak soğan dogra fırın torbasına at somonla birlikte pişir öyle de güzel oluyor. Ama ben hep tavada pişirip veriyorum hızlıca. Benm de sut balık ilişkisi kafamı kurcaladı ama birsey olmuyor denedim defalarca 😅 zaten olsa hepimiz instagramda boy boy açıklama görürdük 🤣

Bizimkinde keyfine göre genelde kucakta gezerek uyuyor saolsun ananesi bebeklikten alıştırdı 🙈 arada yatakta yanımda çok nadir uyuyor. Bende tamamen yatakta uyusun istiyorum.
Ben dogdugu gibi yatagina koydum hep hic yanıma yatırmadım yatağına alışsın diye hic çıkmıyo yatağından ama buara yanıma uyumak istiyo

İburamin zero tatlı aslında cold acı bahaneside var şimdiden gemiş olsun okullar varken hastalık bitmiyor 2. Çocukların kaderi hastalık resmen abi çabuk atlatıyor allahtan. Buarada kurutma makinen geldimi nasıl memnun musun hangi marka aldın bende araştırıyorum niyetim var

Canim katarin verdi onada acı diyip öğürüyor sanırım psikolojik yapiyor çok sagol
Okullarda yine salgin varmış sende dikkat et
Doktora gittik güneşin alt diş gozukmustu gördü Doktorda tescillendi 😀
O yüzden çok huysuzmus uyumuyor uyursa da çabuk kalkjyor dedi doktor damla verdi bitkisel ise yarayacakmi Yasemin takviyeli yemiş

Kurutma makinasi 8 kg a ++ plus d81p aldım
Cok memnunum kuzu vallahi büyük kolaylık keşke daha önce alsaymisim diyorum

Evet ya çocuk önemlisi ama vakit buluyorsa da yapsın boşver o kadar para aliyo. Abla da nasıl uyuyormuş mu canım zorluyo mu yoksa .
Ya bu ara uyumak istememe biz de de var özellikle akşamları baba abla var fln. Eşim sallayacağı zaman biraz oyna önce diyorum . Oynuyo fln ondan sonra yaptırıyo yoksa direk yatırırsa ağlıyo bağırıyor. Oyunun tadını aldılar

Kuzum ablada gık yok video gönderdi
Bize herseyi zillinin
Bu ara babasına da isyan ediyor ondada baya bağırıyor simdi uykusu var aldım ayağıma bağırdı 10 dk kaldırdım gülüyor Ay uyumak istemiyorlar ama uyku tavan oluncada ağlıyorlar:)

Kendimize bakmaya fırsat kalmadığından direncimizde düşüyor. Kan değerlerindeki düşüklüklerde yorgun hissettirirmiş. Ocak ayında kan değerlerime baktırmıştım. Dvit düşüktü birde saç dökülmesine çinko,Demir hapı vermişti doktor ikisinide kullanamadım. Yine bir baktırmak lazım aslında..
benim de vitaminim bitmişti. artık gerek yok diye almamıştım. ama gerek varmış sanırım hala 😅

Bunda özellikle baktım yok canım şeker ilavesi gayette güzel tadı

Aslında bir sıkıntı olmuyor minik minik parçalayıp verdiğim için direk yutuyor. Eşim sürekli bakıyor ama ben oturup bir keyif yapamıyorum mutlaka bir iş oluyor ee iş bitince de direk veriyor eşim. Oyüzden çok yorucu oluyor.

Eheheh demekkii ben doğru yapıyormuşum

Valla hiç denemedim kuzum suyla bence bişi olmaz gibi Google amcaya sor bi :))

Valla bende dün yemek yemeye fırsatım olmadım akşam eşim geldi anca yedim birde 9de uyudu dedim sabah en azından 7de kalkar nerdeee 5 30da ayaktaydı:)

Okadar şey etmemek lazım zaten ya geldiler neredeyse 1 yaşına. Ama bizimki tuzlu birşeyi çok sevmiyor. Gecen peynir verdim biraz tuzluydu yemedi

Canım ben but aldım sebzeleri tepsiye dizdim butlarıda fırının teline dizdim suyu sebzelere aktı onun suyuyla pişti tavukta yumuşacık çok güzel oldu. Bak şöyle bişi yapabilirsin sende :)
Bende bakayım neymiş o seçenek lazım oluyor. Suylamı karıştırılıyor o? Ya da sen nasıl yapıyorsun tahıllıyı.. (şeker ilavesiz tahıllı)

Aynen doğru yapıyormuşsun kuzu azıcık bir şey oluyor zaten içinde süt 😁 O cesaretle keçi sütlü makarna deneyeyim dedim de bu makarnalar yapış yıpış oluyor cesaret edemedim elimle bölüp verdim biraz tatta yok bunda 🤣 aşçı anneden balkabaklı keçisütlü boncuk gibi makarnalardan almıştım ufak diye 🙈

But bizim yediğimiz tavuklardan mı? Köy tavuğu zor buluyorum buluncada bütün oluyor.

Kız tarif falan yok 😁 balıkçıdan somonu fileto kestir kılçığını ayiklat al. Eve gelince tavaya az yağ dök beşer dk iki tarafı pişir bu kadar 😀
Vaktim var uğraşayım dersen patates dogra sarimsak soğan dogra fırın torbasına at somonla birlikte pişir öyle de güzel oluyor. Ama ben hep tavada pişirip veriyorum hızlıca. Benm de sut balık ilişkisi kafamı kurcaladı ama birsey olmuyor denedim defalarca 😅 zaten olsa hepimiz instagramda boy boy açıklama görürdük 🤣
Eheheh saol kuzum 😁 yemekte bir rahatlamaya girsem süper olucak. Tavada kavurarak bir şey yapmadım daha.. yağ ne kullanıyorsun?

X