2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Yapamıyorum evde yetişemiyorum halim kalmıyo kocam alıyo ben yapamadığım zamanlar veriyorumm hatta hippin elma suyu almaya başladım kahvaltî yaparke veriyorum
Aynen canm çok da haklısın biz de herseye yetişemiyoruz. Benmki meyve suyu vs içmiyor sadece su 😁
Ay o nasıl bir şey ben 5 tahıllısını görmüştüm onda da doğal şeker vardı sanırım.
Ben de ilk ek gıdaya başlayınca bir heves hippin 5 tahlillisini aldım ama meğer mamayla karıştırılıp veriliyormuş elimde patladı 😁 yoğurta karıştırıp versem mi acaba? M -Murphy sen bilirsin kesin nasıl vermek lazım bacım? 😁

Ayyyyöylee tabii canım benim gelinin bile kızın gibi seversin
Ben hala öpüyorum ama çok öpmesinede izin vermiyo artıkk cok öptüm koynumda çok uyudu herkes alıştırma derdi dedim alışsınn gördük kendiliğinden bıraktı ogünleri bazen öxlüyorum resmenn 🥲
Bırakıyorlar canm zamanla elini tutmayı bile bırakıyor tadını Çıkarmak lazım

• Beğen
Reactions: Jou
Bu sabah patatesli kaşarlı omlet yaptım yedi kızım bunu seviyor bir de emzirdikten sonra 2 saat bekliyorum yedirmek için. Mesela bunu yanlış hatırlamıyorsam Jou Jou dan okudum da uyguladım.👏 Biraz geniz akıntısı var ihlamur da içmiyordu. Pipetle su içmeyi yeni öğrendi ben de oyun olsun diye bardaktan pipetle verdim yüzünü ekşite ekşite yarım çay bardağı içti şükür 🤪

Bu sabah patatesli kaşarlı omlet yaptım yedi kızım bunu seviyor bir de emzirdikten sonra 2 saat bekliyorum yedirmek için. Mesela bunu yanlış hatırlamıyorsam Jou Jou dan okudum da uyguladım.👏 Biraz geniz akıntısı var ihlamur da içmiyordu. Pipetle su içmeyi yeni öğrendi ben de oyun olsun diye bardaktan pipetle verdim yüzünü ekşite ekşite yarım çay bardağı içti şükür 🤪
Bende öyle ediyorum halaa süpersin kuzum😍😍

Aynen canm çok da haklısın biz de herseye yetişemiyoruz. Benmki meyve suyu vs içmiyor sadece su 😁

Ben de ilk ek gıdaya başlayınca bir heves hippin 5 tahlillisini aldım ama meğer mamayla karıştırılıp veriliyormuş elimde patladı 😁 yoğurta karıştırıp versem mi acaba? M -Murphy sen bilirsin kesin nasıl vermek lazım bacım? 😁
Boşver suda iyidirr 😀

@lyss Jou Jou annem geçenlerde pankek için kullanmış bana demedi. Sert olmuş tam buğday unu ile az yemiş benim oğlan.. Sordum ney ney kattın diye süt dedi. Dedim naptın 1 yaş öncesi süt verilmiyor. Az yedi zaten dedi annemde. Geçen gün Osman Gönülalana sorulmuş. Oda yanlış hatırlamıyorsam direkt değil bir şeyin içine Eki Görüntüle 3226363 katılıyorsa sorun olmaz demişti.
Aaa iyimiş canım az birsey koyuyoruz gerci sanki modosloma iciriyoruz 😀😀

Yaw kadarına bişi olmaz bence çok şey yapmamak lazım :)

Kız hipp in sütlacıda sütten yapılmış okadar sıkıntı olsa yapmazlardı diye düşünüyorum bu arada 6. Aydan itibaren verilen var elmalı sütlacıda büyük kavanozda çok tırt ya hiç beğenmedim :)
Ya hippin hazır Nelerini veriyorsun geçen hip in organik serisinden elmalı kaysılı yulaflı aldım iki kaşık sonra ağzına bile koymadı

Kızlar selam
2022 eylül annelerinden geliyorum. Oğlum 1 eylül doğumlu(3 hafta erken doğdu) dönmeyi falan çok erken yaptı. Şu anda sürünerek geri geri emekliyorda ayaklarının üstünede çok güzel basıyor herhangi bir sorun yok. Ama desteksiz halen oturamıyor 5-10 sn sonra ya devriliyor ya da hiç kendini oturma pozisyonuna sokmadan ayağa kalkıyor ellerinden tutunca. Sürekli kucakta geziyor bu yüzden oturmayı sevmediğini düşünüyorum. 5.ayda ek gıdaya başladık mama sandalyesine alışkın aslında ama bir türlü desteksiz oturma işini beceremiyoruz sizin ne zaman başladı desteksiz oturmaları sizce telaşlanmalı mıyım

Beni bi silkeleyin kendime getirin yaw hiç iyi değilim sabah ağlama krizine girdim belisle bir güzel ağlayıp sonra birlikte sarılıp uyuduk :)) öğlen bu aralar yemek yapmaz bile oldum, ev desen aldı başını gidiyor neden böyle oldum bilmiyorum. Nasıl kendimi toplayacağımıda bilmiyorum 😐
Bende bu aralar benzer durumdayım. Evi temizleyemiyorum bile yemek desen zor kendim bile aç kalmaya başladım gibi.. Hep yorgunum 1-2 gündür baş ağrısıda başladı. Senin de ağrıların vs var yorgun düşüyorsun Farkında değil gibiyiz ama hepimiz yıpranıyoruz. Benim dvit düşük çıkmıştı doktorun verdiğinide kullanmadım. Ocean 1000 ilk alsam mı diye düşündüm bugün tak etti artık

Kızlar selam
2022 eylül annelerinden geliyorum. Oğlum 1 eylül doğumlu(3 hafta erken doğdu) dönmeyi falan çok erken yaptı. Şu anda sürünerek geri geri emekliyorda ayaklarının üstünede çok güzel basıyor herhangi bir sorun yok. Ama desteksiz halen oturamıyor 5-10 sn sonra ya devriliyor ya da hiç kendini oturma pozisyonuna sokmadan ayağa kalkıyor ellerinden tutunca. Sürekli kucakta geziyor bu yüzden oturmayı sevmediğini düşünüyorum. 5.ayda ek gıdaya başladık mama sandalyesine alışkın aslında ama bir türlü desteksiz oturma işini beceremiyoruz sizin ne zaman başladı desteksiz oturmaları sizce telaşlanmalı mıyım
Telaşlanma her çocuk farklı yaşarr ben mesela hic emeklemeden kalkmışım ayağa desteksiz oturması cok erken en iyisi 7aydan sonra daha iyi oturmaya başlıyolarr canım oyüzden yanlarına destekli birşey koy ince yastık falan bebeler duramıyo benim hic oturmak istemiyo syağa kalkmak istiyo biran önce heryere dolanıyo ayakta kafa göz girişiyo heryere :KK70:

Kızlarr kızıma yatak aldımm oyle rahat uyudukii öncekide iyiydi ama eğilimli oluyodu hep uyuyamıyodu dogru düzgün alacak olan varsa ben çok memnunumm
Bunu aldım yorumlarıda cok iyi geldive gerçektende güzell bide yattığı yerde vücudunu bile şekle alıyo

Bende bir süredir yatak düşünüyordum Saoalsın kuzum 😍 Çünkü bizim yatakta rahat ettiğini çok belli ediyor. Kendi yatağı o kadar rahat değil sanırım 🙈

• Muhteşem
Reactions: Jou
Bende bir süredir yatak düşünüyordum Saoalsın kuzum 😍 Çünkü bizim yatakta rahat ettiğini çok belli ediyor. Kendi yatağı o kadar rahat değil sanırım 🙈
Olabilirçok dönüyodu uyumak için halen yapıyo ama öyle eskisi gibi değell sallayamadığım için alıştırmaya çalışıyorum artık sallanmadan uyuması lazım

Gunler o kadar karmasik geciyo ki hicbiseye vakit bulamiyorum valla bi de ramazan geldi yemek yapmak gerekiyo, hicbiseye yetisemiyoom

Ay simdi gordum anca yazdigini 😄 pankeke yumurta sarisi, biraz su, yarim cay kasigi kdar karbonat, siyez unu ya da tem bugday unu ya da yulaf unu koyuyorum, meyveli sebzeli yapmak istersem ispanak, dereotu, havuc, elma ya da muz koyuyorum cesit cesit, tatlandirmak icin de elma özü, tarcin fln biseler kullaniyorum, ole kafama gore dogaclama takiliyorum yani 😅

Aha ben de boyleyim, cocuk uyuyo kostur kostur kostur ev isi yok surayi toplim buesayi temizlim sunu yapim bunu yapim oturamadan daha yatip uyuyorm, sonra yine ayni didinip duruyorum, tukenmislik sendromuna girmisiz biz is yapmaktan bence 🤦🏼‍♀️
Ahhhh tamam elma konsantresi almıştım bende onla deneyeyim 😍 Saoalsın bende haftada 1-2 kere anca girebiliyorum. Yetişememeye başladım.

mevsim geçişinden iyice bu moda girdik sanırım. ben de tükendiğimi hissediyorum. ne yemek bitiyor ne bulaşık ne çamaşır. 1 dk oturamıyorum. akşam olunca vucudumda agrımadık tek kemik kalmıyor yorgunluktan. ki oğluş da devamlı uyandığından dinlenemeden de uyanıyorum. çok zorlanıyorum artık. haftasonu vucut iflas etti 39a çıktı ateşim. ama ne eşime ne oğluşuma bişey olmadı neyseki. en zatıf benmişim resmen.
neyse oğluş uyudu gidip bulaşık yıkayım, çamaşır atayım, oğluşuma enginar yapayım vs 😒
Kendimize bakmaya fırsat kalmadığından direncimizde düşüyor. Kan değerlerindeki düşüklüklerde yorgun hissettirirmiş. Ocak ayında kan değerlerime baktırmıştım. Dvit düşüktü birde saç dökülmesine çinko,Demir hapı vermişti doktor ikisinide kullanamadım. Yine bir baktırmak lazım aslında..

İşe henüz başlamadım yıllık izinlerimi kullanıyorum. Belirli şeyleri yiyor. Sebze falan asla yemez çorba sadece şehriye çorbası, yoğurt yer yumurta yer. Bisküviyi dalan lokma lokma yer. Ezilmiş asla yemez, iki üç karışım asla yemez. Her şey tek tek ve lokma olacak, suyu bardaktan içecek. Baya cins yani. Ben de çok giremiyorum bi girip okuyup bitircem diye uğraşıyorum😂
Karışım Benimkide yemiyor ilk başta vermediğimden mi bilemedim. Bazen istekli yemek yemeğe, bazen hiç istediği yok. Sütümde artık yetmiyor sanırım. Stres ediyorum bende iş, ev arası çok yoruldum. Düzen bir oturtsam iyi olucak. İş yerinde de ayaktayım sürekli yemeğe fırsatım kalmıyor. Her gün bebek ne yicek ne yapılcak telaşı… Ay şu bebişlerde bir kolaylık sağlasa analarına 🙈

X